mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:01:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolenske vezi - operacija?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolenske vezi - operacija?  (Prebrano 42820 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maš
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #90 : petek, 04.09.2009 : 12:34:25 »

Miklavžin operira oba načina.(silikonska vez ali ploščica)
Odvisno koliko si pripravljena vložiti v psa.
Glede mirovanja pa so težave tako za psa kot tudi zate.

Upam, da se bo vse lepo uredilo.

lp maš
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #91 : petek, 04.09.2009 : 17:09:53 »

Se je uredilo - operacija ni bila potrebna, odmiroval je pa tudi že skoraj svoje.

Lp, Maja
Logiran
Lunana
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #92 : sobota, 19.02.2011 : 08:28:40 »

Pozdravljeni,
naša Vicky je v četrtek na sprehodu začela šepati na zadno taco. Včeraj smo bili pri dr. Matkotu in ima natrgane kolenske vezi. Počivati mora 3-4 tedne, sprehodi na povodcu, važno je da ne skače in teče.
Zdaj pa malo berem po forumih, da je fajn počivat več, torej tudi do 6 tednov in res počivat, tudi brez sprehodov.

Res bi rada da se to pozdravi in ne ponovi, pa nevem čigave nasvete naj upoštevam.
Psička je pasme border collie in stara 9 mesecev.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #93 : sobota, 19.02.2011 : 08:57:15 »

Lunana, ti kar dr. Matka poslušaj. Saj imate najbrž po teh 3-4 tednih kašno kontrolo, pa bo takrat povedal, kako naprej.
Dr. Matko je res dober strokovnjak, forumi so pa, saj veš - svašta - včasih izredno veliko dobrih idej, včasih pa take nebuloze, da Tongue
Čimprej se pocajtajte Kiss
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #94 : ponedeljek, 21.02.2011 : 20:43:22 »

Pozdravljeni,
naša Vicky je v četrtek na sprehodu začela šepati na zadno taco. Včeraj smo bili pri dr. Matkotu in ima natrgane kolenske vezi. Počivati mora 3-4 tedne, sprehodi na povodcu, važno je da ne skače in teče.
Zdaj pa malo berem po forumih, da je fajn počivat več, torej tudi do 6 tednov in res počivat, tudi brez sprehodov.

Res bi rada da se to pozdravi in ne ponovi, pa nevem čigave nasvete naj upoštevam.
Psička je pasme border collie in stara 9 mesecev.


Sprehod ne škodi - škodi večja obremenitev, kot je tek ali skakanje.
Malo zdrave pameti, tudi pri ljudeh "počitek" pri športnih poškodbah ne pomeni večtedensko ležanje v postelji. Wink
Vseeno pa pazi nanjo, da ne bo divjala, zlasti še nekaj dni potem, ko bolečine minejo, saj se lahko poškodba ponovi (in sploh ker je mladič in najbrž polna energije).
Logiran
Lunana
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #95 : ponedeljek, 21.02.2011 : 23:15:39 »

Hvala. Smiley
Zdej imava 2 sprehoda po 10min na dan, ravno toliko da se razhodi. Doma pa trikci in zaposlitev z igračami.

Jap, kar težko je preprečit da nebi skakala, ampak se bomo potrudli ker se res splača. Smiley
Logiran
dog_lover*
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #96 : ponedeljek, 11.07.2011 : 16:35:01 »

Tudi naša nemška ovčarka (3 leta) ima natrgane kolenske vezi in ima v tem tednu operacijo pri dr. Matkotu, zanima pa me, če ve kdo koliko tednov počivanja nas čaka še po sami operaciji?

Lp
Logiran
dog_lover*
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #97 : ponedeljek, 11.07.2011 : 16:36:53 »

Aja operirana bo po metodi TTO.

Se opravičujem za dvojni post :$
Logiran
loretta
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #98 : četrtek, 11.10.2012 : 10:45:17 »

dog_lover, malo obujam temo, upam, da še spremljaš forum.
Kako je bilo z operacijo? Mojo psičko čaka isti poseg.

Vidim, da se vas je veliko odločilo za mirovanje in se je vez sanirala. Moja psička ima že deformiran sklep (zadnje desno koleno), torej tega ne morem več preprečiti z mirovanjem. Menda je v tem primeru edina dolgoročna rešitev operacija.
Ima kdo izkušnje z natrgano vezjo pri psu v najlepših letih, pri katerem je bila na RTG očitna artroza sklepa kot posledica natrgane vezi (verjetno)?
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #99 : četrtek, 30.01.2014 : 22:10:33 »

Živjo,
na vas se obračam zgolj zaradi nasveta, ker me matra in o tem še nisem uspela govoriti z veterinarjem. Psička je imela pred kratkim (že drugo) operacijo križne vezi. Danes so jo slikali (mene ni bilo zraven) in menda naj se kost ne bi celila tako kot treba. Vmes je zelo na hitro imela še operacijo na tankem črevesu, ker se ji je zataknila kost, tako da imam občutek, da je bilo telo preobremenjeno, da bi lahko vse moči usmerilo v celjenje kosti. Obstaja morda kakšen pripravek, ki pospeši celjenje kosti? Kakšen kalcij ali kaj podobnega? Se morda kdo kaj spozna na tem področju? Skrbi me, ker če se kost ne zaceli, bo potrebna že četrta operacija v roku pol leta, kar bi rada psički na vsak način prihranila.

Hvala že vnaprej.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #100 : petek, 31.01.2014 : 05:58:51 »


glede na to, da se ne sme delat reklame .... moja psička si je zlomila nogo pred 14 dnevi in ji dodajam prehranska dopolnila. piši mi na zasebno.

Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #101 : petek, 31.01.2014 : 19:05:15 »

Žal ne morem pisati zasebnih sporočil. Če mi malo pomagaš, najbrž ne obstaja samo eno? Kaj pa vsebuje? Oz kaj je tista snov, ki naj bi pospešila celjenje?
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #102 : petek, 31.01.2014 : 19:12:20 »

Natis ima tamle pod slikco tudi mail, ziher ga čekira. Smiley
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #103 : sobota, 01.02.2014 : 20:16:51 »

Hvala Smiley
Kolegica mi sicer predlagala tudi zdravila ki naj bi jih ljudje uporabljali pri osteoporozi, vendar se moram prej posvetovati z veterinarjem. Vprašanje kako bi taka zdravila vplivala na psa, eksperimentirati nekaj zelo pa ne želim, ne glede na to kako rada bi ji preprečila še eno operacijo.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #104 : nedelja, 02.02.2014 : 22:32:16 »

spelcy, jaz ti svetujem, da pišeš natis - ki na mail.......ti bo iz prve roke povedala, kaj je dobro in kaj ne.
Pa hitro in uspešno okrevanje tvoji psički želim.  Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolenske vezi - operacija?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines