mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 09:43:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene  (Prebrano 60579 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #30 : nedelja, 06.07.2008 : 19:51:36 »

Se mi je odprlo še eno vprašanje, dilema.
Zgoraj ste debatirali o številu domačih živali (5). Zdaj pa ne vem, kako je to. MM je bila obsojena zaradi mučenja živali.  Kot mučiteljica jih sploh ne bi smela imeti. Niti enega psa, kaj še le min. pet.
Ali je tukaj moja kmečka pamet čisto izven tira?

(To mi je tako, kot da bi človeka obsojenega pedofilije zaposlili v vrtcu.)
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 07.07.2008 : 18:35:22 »

(To mi je tako, kot da bi človeka obsojenega pedofilije zaposlili v vrtcu.)

Točno to je meni prvo padlo na misel!
Ali pa kot da bi mu dali dovoljenje za varstvo otrok doma Shocked Me prav zanima, če bi vrli VURSovci takemu zaupali svoje otroke v varstvo Huh Roll Eyes
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #32 : ponedeljek, 07.07.2008 : 19:27:56 »

Bi se lahko kako organizirali tule na forumu in vsaj poskušali preprečiti novo kalvarijo, ki se obeta živalim?

Da si ne bomo očitali, ko bo prepozno, da smo vedeli in nič naredili?!
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #33 : sreda, 09.07.2008 : 10:20:21 »

marsikaj se da nardit. prvič poglejno zakon o upravnem postopku. Tam je ena majhna zadeva, ki se ji reče nekaj v smislu "pomoč neuki stranki". To je dolžnost upravnega delavca, torej tudi inšpektorja. V tem primeru, je inšpektor dal napačno "pomoč". In bi bilo treba sprožit nek postopek proti njem, logično. Ker ne more on nekomu kot je Močivnikova svetovat kako lahko nekaj legalizira, če ta oseba nima osnovnih pogojev (obsojenost) da bi ji bilo to dopuščeno. Ok, načeloma lahko svetuje kar tja v en dan, ampak od nekoga ki dela na vursu pa ne ve štorije okol Močivnikove si pač ne predstavljam kako daje "nasvete neuki stranki" in to takšne za katere ve da ne držijo (pač vemo da je bila obsojena.....pedofil v vrtcu itd.)
Ampak ok...ne more bit vsak pravnik, mogoče je ta človek ali človekinja začel delat šele včeraj, doslej pa je bil zavit v vatko nekje, pa revež oz. reva ne ve s kom ima opravka. Vse kar ve ve od babice in stare tete, ki sta v Jani glasovala za slovenko leta pred sto leti.

Drugič, je inšpektor naredil kolosalno napako ker je izkazal nepoznavanje zakonov, pravilnikov, uredb in kar je še legislature z njegovega področja dela. Če so zasledili več kot 5 psov, bi neglede na to kdo so lastniki, morali ukrepat. Al zarad nelegalnega hotela al zarad nevem česa. ker pol je najbolj easy da vsi ki opravljajo dejavnost hotela, lepo odjavijo kšeft, zaračunavajo strankam, inšpekciji pa začnejo plozat močivniške finte kako čuvajo prjatlom med službo pse.

Meni je predvsem zanimiva ta anonimnost inšpektorjev, javnih uslužbencev. Kdo je bil ta veleumni inšpektor bi mene zanimalo. Sigurno ima ime in priimek.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #34 : nedelja, 13.07.2008 : 23:02:20 »

Shit, prav šokirana sem zdajle, ko sem tole prebrala. Ne morem verjet, kje hudiča živimo?

Kako lahko pomagamo? Pišemo na Vurs?
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #35 : ponedeljek, 14.07.2008 : 10:58:30 »

Jaz sem tudi šele zdaj prebrala in mi nikakor ne gre v glavo, da smo spet tam.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #36 : ponedeljek, 14.07.2008 : 15:24:34 »

Tole mi je spet čudno: kako je odlok lahko nad zakonom? Zakon dovoljuje 5+5 (mačk, psov), odlok pa 2+2. Potem smo spet tam, ko lahko skupnosti stanovalcev prepovejo vse živali-kar pa menim, da glede na zakon ne smejo-zakon je (tako so nas učili) vedno nadrejen in če je podrejeni akt proti zakonu, ni veljaven (je ničen).

Imamo kakšnega pravnika na forumu?

Hm tole se tudi sama sprašujem...
A ni nekako tko:
Ustava
Zakon
Podzakonski akti - dajejo lahko le VEČ pravic kot zakon,...
Pravilniki, določila, bla bla bla...

Ne vem pogledala sem kar nekaj pravniških knjig (sicer ne iz tega naslova) ampak uvod v pravo je pa vedno enak...
Sama sem mnenja, da to kar se dogaja je zadeva pred katero se bo na žalost večina slovenske javnosti skrila. Saj če si rekli inšpektorji, pa že drži...
Na tem forumu vaj je nekaj takih, ki izkušnje imate... kar nekaj takih, ki bi radi pomagali. Ubistvu ja... išče se pravnik/pravnica ali pa nekdo, ki je vesto pripravljen študirati predpise, kako bi najhitreje in najučinkoviteje opozorili na spremembe...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #37 : sreda, 16.07.2008 : 19:37:35 »

Zagotovo boste zdajle rekli, da se mi je skegljalo Smiley

Ne morem mimo tega, da zagotovim vašo seznanjenost z dogajanjem v preteklosti in sedaj. Zato sem pripravila kompleten arhiv vsega, kar je bilo o zadevi na mojpes.net objavljenega in še več.

Najprej vas vabim k branju Absurd na slovenski pasji sceni - ... ali zakoni ne veljajo za vse enako?, potem vas čaka arhiv objavljenih novic, poročil, fotografij, člankov, pojasnil ... v mojpes.netovem arhivu dogajanja okrog psov Milene Močivnik v letu 2002, nato pa ste vabljeni nazaj sem, kjer bosta do tedaj restavrirani obe takratni forumski temi o dogajanju.

Prosim vas, da čim več preberete, o napisanem razmislite in zavzamete svoje stališče. Po prebranem se dobimo na koncu te teme, da še kakšno razmišljanje zapišemo. Pri pisanju komentarjev se zavedajte, da vas zavezuje zakonodaja. Vsak odgovarja za svoje pisanje.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 16.07.2008 : 19:47:25 »

Kaj si ti pridna. Smiley

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 16.07.2008 : 19:50:26 »

1. arhivska tema z mojpesForuma:

POMAGAJMO SLOVENKI LETA |aro2|01/17/02  08:06:57
VSEM, KI STE STALI OB SLOVENKI LETA NA SVEČANI RAZGLASITVI, VSEM, KI STE V NOVIH TOALETAH S ŠAMPANJCEM V ROKI POZIRALI OB NJEJ IN SOČUSTVOVALI Z UBOGIMI ŽIVALMI, VSEM, KI STE ŽENSKO LETA IZKORISTILI ZA SVOJO PROMOCIJO IN BAHANJE BI RADA POVEDALA
DA STE BEDA STOLETJA IN SRAMOTA ZA SLOVENSKO DRŽAVO.
VSE NA FORUMU IN TUDI VSE OSTALE PA POZIVAM
DA S SKUPNIMI MOČMI POMAGAMO MILENI, KI SI V NAŠI "HUMANI" DRŽAVI ZASLUŽI SAMO NASLOV ŽENSKA TISOČLETJA.

bernardinec|01/17/02  08:30:33
aro2,
poglej na forumu mojpes.com kaj vse so opisali oz. kam je pripeljala razprava o Mileni in mogoče spremeniš mnenje. Pomagati treba kužkom in ne Mileni.

Nanook|01/17/02  09:32:06
A ni isto? "Huh Grem pomagat Mileni=grem pomagat psom! Če se odločim, da bom šla za en dan k Mileni in ji pomagala skrbeti za pse (spucat, nahranit)-pomagam njej-skupaj poskrbiva za kužke.
Naša preljuba Slovenija pa potrebuje azile; sramota, da glavno mesto nima azila (rajši kar dva kot enega). Roll Eyes Sad

Dani|01/17/02  10:50:14
Pomagati psom pomeni najti jim skrbne lastnike in jih cim prej resiti bede, v kateri zivijo sedaj. Vsi, ki zelite sodelovati, poglejte na forum mojpes.com, kjer je prav sedaj zacetek take siroko zastavljene akcije (tema "azil v Borovnici").

Jana|02/17/02  16:12:52
Povsem se strinjam z Dani. Ni štos v pomoči pri vzdrževanju nevzdržnih razmer v "azilu" v Borovnici ampak v iskanju domov za vse pasje reveže, ki so tam.
Za vse tiste, ki še vedno ne verjamete pa priporočam obisk strani:
Društvo za zaščito živali Ljubljana
Forum - mojpes.com - Kam je izginila tema Azil v Borovnici???
Javite se potem, ko boste prebrali to dvoje. Pa razmislite, kako lahko pomagate!

Daisy|02/18/02  12:48:14
Jana in Dani, hvala, ker sta nam priskočili na pomoč. Rada bi rekla samo to, da resnično veliko ljudi misli, da so psi Milena in Milena psi. Pa ni tako, daleč od tega! Milena sprejme odločitev, ali bo poškodovan pes dobil veterinarsko pomoč ali ne, ...., da se ne ponavljam. Sicer pa-pomagajte, če lahko! Za katerega od njih bo vaša pomoč zagotovo dobrodošla, vendar ostaja dejstvo, da ne boste mogli pomagati tako, kot bi bilo treba. Milena ne bo dovolila. Lep pozdrav vsem, tebi, Jana, pa še enkrat hvala.

tanya|02/19/02  01:14:47
Popolnoma se strinjam z Bernandincom, danijem in Jano. POMAGATI JE TREBA PSOM, IN NE MILENI! O njej krožijo take in drugačne zgodbe. Kaj kdo verjame, je odvisno od posameznika. Menim, da če v vsaki zgodbi ne bi bil vsaj kanček resnice, jih ne bi spravili na plano.
Kolikor pa vem, Milena ni vesela fizične pomoči, ampak samo finančne Sad. To pa ubogim kužkom ni kaj prida v pomoč :-/.
lp,Tanya

Ponga|02/19/02  05:42:47
Res je. Zadnjič sem kupil veliko vrečo briketov in nekaj konzerv in ji jih odnesel. Kaj sem doživel? Ozmerjala me je češ, da smo vsi samo hinavci, da si s tem ne more nič pomagati in, da rabijo njeni psi denar in ne hrane!!! Huh
Še zdaj sem čisto pretresen.

Nanook|02/19/02  09:20:40
Se strinjam!

tanya|02/20/02  01:30:49
Ponga!
Hotela ti je povedati, da ona potrebuje denar, ne psi Sad.Mislim, da bi tukaj morala kaj storiti država.Ampak ne tako kot pred časom, ko so pobili 80 psov Huh Sad Cry!!!!!!
lp,Tanya

kaja|02/20/02  15:18:55
Tanya!
Si lahko bolj natanna? Kdaj in kje je bilo pobito 80 psov? lp

tanya|02/21/02  01:49:45
KAJA!
Včeraj sem govorila z prijateljico, ki dala na DPMŽ Ljubljana in je rekla, da je v javnosti bilo rečeno, da so pobili 80 psov, drugače pa so pred njo pobili (pred prijateljico )13 psov.lp, Tanya

tanya|02/21/02  01:52:57
HEJ VSI ZAGOVORNIKI MILENE!
Kot vam je že Jana napisala obiščite stran www.drustvo-zascita-zivali.si.
Potem pa bi rada slišala vaše komentarje.
lp, Tanya

Jana|02/21/02  10:34:31
Danes sem dobila mail (kot verjetno veliko Slovencev) od Društva za podporo Tibetu, naj nakažemo denar za cepljenje Mileninih psov na njen tekoči račun.
Zaradi gužve sem "poglobljen" odgovor odložila na kasneje. In glej ga zlomka, zdajle me je čakal nov mail - Mileni ne nakazujte denarja, ker plača cepljenje država.
OBVEŠČENOST PA TAKA!
V tekstu je pisalo tudi tole:
Dragi prijatelji!
Obracamo se na vaše socutje do vseh bitij. Gotovo ste že slišali za gospo Mileno Mociunik, ki že vec kot 15 let skrbi za danes že okrog 200 zavrženih kužkov. Sami smo se prepricali, da zanje skrbi po najboljših moceh in vzorno, kljub vecnemu pomanjkanju sredstev. Je pravi heroj, pred leti je bila razglašena tudi za Slovenko leta. Zdaj pa ji grozi katastrofa. Veterinarji so ji napovedali odstrel vseh živali, ce jih do 31. marca ne da obvezno cepiti proti steklini. Za to pa potrebuje okoli 1.000.000 SIT (priblizno 5.000 SIT za enega psa)!!!
Ne dopustimo množicnega masakra pred našimi ocmi. Zato se obracamo na vas in vas v imenu univerzalnega socutja prosimo: odprite svoje srce in prispevajte nekaj denarja, glede na lastne zmožnosti. Denar ji lahko izrocite osebno ali nakažete na njen tekoci racun...


ZDAJ SE MI PA PORAJA NEKAJ VPRAŠANJ:
- Kako lahko kakšno društvo izkoristi možnost "spam" pošte za pošiljanje takšnih sporočil, prej pa se ne pozanimajo za vsebino zakona o zaščiti živali?
- Ali jim je kdo od odgovornih z veterine izjavil, da grozi psom odsterl, če jih ne cepi do 31.3.? (jaz sem pa "slišala", da ji bodo pse odvzeli ne glede na cepljenje :-/)
- Ali me boste podprli (seveda mislim finančno), če vam pišem, da moji (od včeraj) trije psi nimajo kaj jesti, da jih ne bom mogla cepiti in da bi jih rada dala čipirati, pa ne vem, s čim plačati? Pa seveda mojpes.net bi tudi imel nekaj denarja in verjetno da bom kmalu rabila še kaj. Takrat spet pišem, na podlagi vaše zdajšnje podpore pa vam naslednjič javim še moj TR!?!
Grin

Ninocka|02/21/02  11:24:45
Jana,
ne glede na vse te spame, mislim, da je najbolje, da se vsi tisti, ki želijo pomagati ali posvojiti kužka pri g. Mileni Močivnik, v soboto med 12.00 in 15.00 uro oglasijo v Dolu pri Borovnici, kjer bo potekala akcija (na pobudo prostovoljcev, društev, TS in revije JANA,) oddajanja kužkov.

Daisy|02/21/02  13:09:16
Jaz sem bila tam že danes. SPET sem šla po "mojo" Liziko, tokrat prvič s kamero. In kaj je zabeležila moja kamera? Nekaj poskusov, da bi me fizično napadla, kar je preprečeval moj mož in pa vpitje, da sem "gnoj babji, prasica pokvarjena...." Ne verjamete? Pridite pogledat...

kaja|02/21/02  14:45:51
Tanya!
Aha, tudi jaz poznam to zgodbo, tudi en moj kolega je bil zraven. lp
Daisy
Pridemo,pridemo!

JAZ|02/21/02  18:22:54
Daisy, po tem, ko si v javnost spravila govorice, da peca drogo, muci zivali, je neuravnotezena, jih celo krade, se bogati na racun zivali in je pijanka, si jo celo prijavila za mucenje, se imas obraz prikazati se na njenem posestvu, celo s kamero, ker si tako vedela kako bo reagirala. Ti povem, da "vzdevka prasica niti nisi vredna. Upam, da bo po vsem tem imela se toliko moci, da te tozi za blatenje dobrega imena in ti iztisne vse tolarje, ki jih imas ali pa tudi ne. Kako se sploh lahko pogledas v ogledalo?!

Nanook|02/22/02  12:49:02
Grda grda Daisy, ki želiš pomagati psom! Kako si drzneš iti tja in pred nosom mučiteljice pomagati ubogim dušam. Res si grozna! Grin Wink Smiley

Dani|02/22/02  13:08:27
Daisy, vsega spostovanja si vredna! Tisti, ki te napadajo, niso vredni tvoje pozornosti. Anonimnih pogumnezev je vedno dovolj, ce je pa treba povedati pravo ime, pa rep med noge in adijo. Taki naj se sramujejo! Se naprej razsirjaj resnico o taboriscu za pse, pomagali ti bomo vsi, ki nam ni vseeno.

Nanook|02/22/02  14:03:10
Dani, moj post ni bil usmerjen proti Daisy, ampak proti JAZ-u (sarkazem). Smiley

Ninocka|02/23/02  03:45:38
Danes je krasen sončen dan, srčno upam in želim, da bi čimveč kužkov Borovniških našlo topel dom pri dobrih ljudeh.
Naše krdelo drži pesti.

Dani|02/23/02  07:54:43
Nanook, tebe sem prav razumela in moj post je prav tako namenjen Jaz-u in njemu podobnim, pa seveda tudi Daisy, da ne bi obupala pri svojem pozrtvovalnem delu.

Nanook|02/23/02  08:05:38
Aha, ok. Se razumemo Grin Smiley Mimogrede, kam pa je izginil Jaz-se morda išče? Huh Grin

tanya|02/23/02  08:25:14
Mislim, da iz te moke ne bo kruha,Ninocka!
Milena svojih psiv ne bo dala pa če so ne vem kakšne akcije. To so "NJENI" psi. Tudi če jih bo dala, jih bo dobila nazaj.Tako ali drugače.
Pse bi moglo prevzeti kakšno društvo za zaščito živali, vendar nimajo prostora in denarja, drugače bi to že naredili.
Mogoče se sploh ne zaveda, da s svojim obnašanjem naredi že tako ubogim revčkom več škode kot koristi.
lp, Tanya

Ninocka|02/23/02  08:51:47
Tanya,
ja zgodbo poznam, ampak vseeno upam, da jih vsaj nekaj našlo svoj novi dom. Svojih ljubljenčkov verjetno ne bo želela dati, tiste, ki pa ji niso preveč pri srcu pa mislim, da bo.
Bomo videli po 15.00 uri kakšen je bil uspeh akcije, upam, da bo kdo od tam prisotnih sporočil.

tanya|02/23/02  11:42:27
Ja, če je kdo šel v Borovnico, naj sporoči kako je bilo tam Roll Eyes!
Tanya

ostrzek|02/23/02  13:57:24
Najti svojega angela v tem zivljenju. Sanje vsakogar - a le redki so tisti, ki jim nebo nameni to sreco! Povsem blizu nas zivi bitje, majhna psicka z velikimi rjavimi ocmi, ki je ze nasla in izbrala svojega angela. Vsaj za trenutek je v njeni pasji dusici zasijalo upanje, da se ji tega ne bo treba odreci nikoli vec.
In res so se sanje male kuzike zacele uresnicevati. Njen angel je veckrat na teden prihajal k njej, jo tolazil in ji obljubil, da bo prisel trenutek, ko bo odsla z njim iz nepregledne mnozice. Vsakic, ko je zaslisala zvok avta, ki ga tako dobro pozna, glas, ki ji ji prinasla upanje, jo je njeno srce neslo preko vseh ograj in preprek, samo da bi za trenutek spet videla svojega angela. Razocaranje! Prepir, moledovanje ljudi, ki jih v svoji pasji preprostosti ni razumela in obupane pasje prosnje, da naj jo spustijo k njej. Slisala je, da govorijo o njej. Zaslisala je, da je sploh ni vec tam, da je umrla, da je ze dobila nov dom. Zakaj lazejo njenemu angelu? Obupano je hotela povedati, da je se vedno tam in da ni mrtva. Njeni kriki in jok preproste pasje duse pa niso segli iz mracnost in teme te preklete hise, kjer je bila zaprta. Zivljenje je za malo psicko postalo nesmiselno in upanje ji je pocasi ugasalo. V svoji zalosti se je zavlekla v najtemnejsi kot hise, prenehala jesti in razmisljala le, kako cimprej umreti. Zacudeno je opazovala ljudi, ki so sprasevali, zakaj je prav v oceh te psicke videti neizmerno trpljanje in zalost. Pa vendar ni znala povedati tega nikomur. Razumel jo je samo njen angel, ki pa mu iz ciste cloveske zlobe niso pustili k njej.
Vedno ista zgodba in na koncu se je njeno edino upanje vedno razblinjalo v trenutku, ko je njeno preljubo bitje v solzah zapustilo kraj. ZAKAJ?
Globoko v sebi psicka in njen angel dobro vesta, da bo prisel dan, ko se bosta srecali. Cas je, da jima vsi pri tem pomagamo.

To ni balada zavrzene psicke, temvec resnicna zgodba o trpljenju Daisy in njene psicke Lize, zaprte pri »svetniski« Mileni!
Marsikdo ne bi vzel sabo samo kamere!!!!!!!!!!

Jana|02/23/02  16:32:27
Daisy,
prav gotovo bo prišel dan, ko bosta z Lizo skupaj. Saj to ne more biti več res! Kje pa živimo?  sram
Vredno je vztrajati zaradi vseh žalostnih očk! Vredno se je boriti v njihovem imenu!
Naklučje je hotelo, da je pri nas že nekaj dni tudi Liza. Majhno, drobno in koščeno bitje je zapustil brezsrčnež iz Velenja ali okolice. Ali jo je stradal sam ali pa je revše tavalo nekaj dni okoli? Ko se je pojavila na pragu, je bila kot kost in koža, z velikimi, lesketajočimi očmi, majhna kot muca, prestradana in prestrašena. Stara je le dobre tri mesece.
Kakšno srce ima človek, ki je to storil? Kakšno srce ima Milena, da ne spusti Lize?
Naša Liza je zdaj član naše družine, verjetno pa dejstva, da je bila zapuščena, lačna, sama... ne bo nikoli pozabila. Hitro so našli skupni jezik Liza, Maks in Lara, toda pri hrani Liza ne pozna šale. Kot, da bo jedla zadnjič!
V čigavem imenu imamo ljudje pravico krojiti take pasje usode?
Daisy, mi smo našo Lizo "že rešili". Vsi skupaj držimo pesti, da boš tudi ti s svojo čimprej skupaj.

tanya|02/24/02  02:35:31
Ko sem brala ostrzkovo sporočilo, so mi solze kar polzele po licih.Razmišlja na isti način kot jaz.Vedno gledam svet skozi pasje oči.Ne morem verjeti in razumeti kako je nekdo, ki ga cela SLO kuje v zvezde kot "pasjega odrešenika" v resnici tako brez srca za uboge pasje duše.
Daisy, mogoče bi pomagalo, če bi šla v Borovnico in s seboj pripeljala kakšnega veterinarskega inšpektorja ali odvetnika.Potrudi se dobiti svojo Lizo. Z naše strani imaš vso moralno podporo.
Obljubim, da se bom pozanimala kaj lahko storiš, da dobiš svoj sr-ek nazaj Wink.
lp, Tanya
P.S.Zakaj se ta tema sploh imenuje "Pomagajmo Slovenki leta"?

Ninocka|02/24/02  05:57:54
Vsem trem kužonom, ki so včeraj imeli srečo, da so jih dobri ljudje sprejeli v svoj topel dom želim vse najlepše.

tanya|02/25/02  15:00:01
Ninocka!
a jim je uspelo oddati samo 3 pse?! Shocked
lp,TAnya

Jana|02/25/02  15:51:39
V Nedelu z dne 24. februarja 2002 na 2. strani piše:

Milena Močivnik oddaja pse
Borovnica - Včeraj točno opoldne so se na Dolu pri Borovnici začeli dnevi oddaje psov iz pasjega zatočišča Milene Močivnik. "Namen akcije je oddati čim več kužkov, da bi število živali s skupnimi močmi zmanjšali na okrog 80," je povedal Vinko Vasle, koordinator akcije. Sreča se je nasmehnila štirim kužkom, ki so dobili lastnike. Psi sicer niso veterinarsko oskrbljeni in umiti, novi lastnik pa se mora s pogodbo zavezati, da bo s psom ravnal kot dober gospodar in poskrbel za veterinarsko oskrbo. Akcija se bo nadaljevala vsako soboto od 12. do 15. ure.
V.L.

Ninocka|02/25/02  16:22:27
Jana,
hvala za informacijo. Tudi štiri je nekaj, čeprav sem pričakovala, da bo več srečotov dobilo nov dom.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : sreda, 16.07.2008 : 19:51:38 »

Dani|02/26/02  01:26:56
Danes zjutraj je bil na TV Slovenija v oddaji "Dobro jutro Slovenija" prispevek o stanju v Mileninem "azilu". Upam, da ga je videlo cim vec tistih, ki jo zagovarjajo in cim vec tistih, ki jo imajo za svetnico. DZZZ Ljubljana je dobro zastavilo akcijo. Zadevo je potrebno spraviti v vse medije, da bodo o dejanskem stanju obvesceni vsi Slovenci. Upajmo, da se bodo zadeve hitro premikale na bolje.

Nanook|02/26/02  04:38:39
A kdo ve kdaj bo ponovitev (prosim, a je normalno da mam od 7 zjutraj faks!!! Huh Sad -vse ta najboljš zamudim).
Hvala, Smiley

Dani|02/26/02  07:24:12
Ravno zdajle (12.20) se je zacela ponovitev na TV Slovenija 1. Upam, da bo kdo ujel.

tanya|02/26/02  15:08:18
To je že absurd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
SAMO 4 UBOGE REVEŽE SO USPELI REŠIT IZ NJENIH KREMPLJEV!
To ni več res.......


smrcek|02/26/02  15:32:16
Torej
sam sem se zelo dolgo izogibal tej temi, pa vendar bi tudi jaz podal en predlog.
Kaj, ko bi poklicali na oddajo Preverjeno na POP tv naj napravijo o njej prispevek.
Sam sem namreč še vedno pod vplivom prispevka, ki sem ga gledal na Kanalu A - avtor Borut Veselko.
Tam je bila Milena kar pozitivno predstavljena.
Nekateri smo namreč še vedno v dvomih, nimamo pa dovolj poguma, ali časa, da bi se o tem prepričali na mestu samem.
Seveda bi morali pred kamero poklicati tudi odgovorne organe oblasti in tudi njih povprašati o odgovornosti za nastali položaj.

Dani|02/27/02  04:41:51
Ja, bi bilo zelo dobro. Samo komentarja ne bi smela dati Milena, ampak Daisy in tisti, ki se trudijo resiti uboge pse. Ce poznate koga na POP TV, veselo na delo.

tanya|02/28/02  14:05:17
SMRČEK!
Neverjetno kakšna dobra ideja!
se bom pozanimala!
Lp, Tanya

smrcek|03/01/02  07:06:50
Folk !!
Danes sem klical na POP TV in bil prijetno presenecen. Smiley
Problematiko dobro poznajo in oddaja se ze pripravlja !! Grin Grin
Tisti, ki ste tam bili, se javite producentom oddaje ! Cool Cool

Nanook|03/01/02  07:39:58
Smrcek, daj sporoči to še na mojpes.com (naslov: http://www.mojpes.com/forum ) kar v nit Azil v Borovnici

Smrekca|03/01/02  07:56:59
JAz bi raje videl, da ostane zadeva med nami in se o tem ne govori preveč, dokler ne bo na sporedu-

Hvala,
Smrekca

Teja|03/01/02  09:06:28
Dans sm prvič na tej temi. K se mi je po naslovu dozdeval, da pač iščete pomoč za Mileno. Pa sem dans ugotovila, da ni to to.
Js nevem kaj naj si mislim o njej. Na tv je Milena govorila eno, drugi pa drugo. Komu zdej vrjet?
Se strinjam, da je pse težko kar oddat, ko se navežeš nanje. Vendar se mi njeno zatočišče ne zdi nič kaj prijazno. Kot sem videla po tv so psi zanemarjeni in živijo v groznih razmerah.
No streho nad glavo imajo (??) pa hrano tudi. Vendar Milena ne bi smela nasprotovati oddajanju kužkov! Ko se človek odloči za psa si s tem zada odgovornost in neko dolžnost (redna nega,sprehodi...), zato je imeti 200 psov nenormalno!

Teja|03/01/02  09:15:25
Aja pa še nekaj!
Ko sem bila majhna sem govorila, da bom imela zavetišče psov. Sedaj sem to "željo" odpovedala, ker to ni tako enostavno. Raje imam dva ali enega psa(no mogoče tri Smiley ), ki je negovan, živi v hiši, hodi na dolge sprehode z mano... kot pa trop pritepenčkov. Sliši se kruto vendar en sam res težko skrbi za celo množico psov.
Nikoli pa ne bom zaprla vrata pritepenčku, ki je ostal brez gospodarja. Vendar ga najvrjetneje tudi obdržala ne bom.
Sem prav ponosna ko sem pred leti "rešila življenje" mlademu mešančku s ceste. Grin Sedaj živi pravo uživaško življenje pri prijatleju!

Najda|03/01/02  11:59:24
A se mogoče že ve kdaj bo tista oddaja?

tanya|03/01/02  15:38:58
Ja ,Smrček, tudi jaz sem dobila enake podatke.Zadeva je v teku.
Nadja,ne bodi nestrpna Wink.
Lp, Tanja

KillaBabe|03/04/02  07:04:17
Hojla,

cist tko btw...tele naslove sem zasledila na http://www.si21.com/petya/okvirji.htm k se je en tip neki jezil glede vojaskega sluzenja....in je poslal protestno pismo na tele naslove... morda bi komu prav prisli glede Milene M.  Roll Eyes

copy/paste v originalu Smiley
-Dijaška organizacija Slovenije (dijaki@sou.uni-lj.si)
- Študentska organizacija Slovenije, Študentska vlada, Študentski parlament (upravitelju webmaster@sou.uni-lj.si, ki ga prosim, da to pismo posreduje predsednikom teh organizacij)
- Ustavno sodišče (robert.mozina@usd.sigov.mail.si)
- Ministrstvo za obrambo (soj@pub.mo-rs.si)
- Vladi RS, Parlamentu RS, g. Milanu Kučanu, g. Janezu Drnovšku, Ministrstvu za pravosodje (upraviteljema pavla.lah@gov.si, miran.zeljko@gov.si, ki ju prosim, da jim to pismo posredujeta)
- Varuhu človekovih pravic (upravitelju zoran.perse@varuh-rs.si, ki ga prosim, da to pismo posreduje g. Ivu Bizjaku)
 

ČASOPISI:
- Večer (slovenija@czp-vecer.si)
- Tednik Družina (info@druzina.si)
- Slovenske Novice (novice@delo.si)
- Delo (upravitelju webmaster@delo.si, ki ga prosim, da to pismo posreduje glavnemu uredniku)
- Dnevnik (info@dnevnik.si)
- Mladina (desk@mladina.si)

RADIJSKE POSTAJE:
- Marš (radio.mars@guest.arnes.si)
- Radio Ognjišče (public@ognjisce.si)
- Radio Študent (upravitelju webmaster@radiostudent.si, ki ga prosim, da to pismo posreduje glavnemu uredniku)
- Gama MM (info-gama@gamamm.si)

TELEVIZIJSKE POSTAJE:
- RTV Slovenija (webmaster@rtvslo.si)
- POP TV (info@pop-tv.si)
- Gajba TV (gajbatv@pop-tv.si)

POLITIČNE STRANKE:
- Liberalna stranka (ls@ls-sl.si)
- Republikanci Slovenije (res@siol.net)
- Slovenski krščanski demokrati (skd@eunet.si)
- Socialdemokratska stranka Slovenije (sds@eunet.si)
- Liberalna demokracija Slovenije (lds@lds.si)
- Nova stranka (blaz.babic@amis.net)
- Demokrati Slovenije (tone.persak@siol.net)
- Združena lista socialnih demokratov (info@zlsd.si)

Lp, Vesna
(pa ne se jezit  Wink)

Daisy|03/04/02  10:37:34
Nič se ne bomo jezili, super, hvala, lp

smrcek|03/05/02  07:56:30
Lp.
Včeraj sem sam šlisal čisto drugačne stvari o Mileni.
Gospa, ki jo osebno pozna pravi, da ima ona čisto zares rada pse, da skrbi za njih kolikor je pač v njeni moči.
Res nima psov ločenih po velikosti in spolu vendar se tam psi menda počutijo v redu. Res prihaja, do pretepov med njimi, vendar so te pse prestrašene in agresivne take napravili lastniki in ne življenje v Mileninem tropu.
Marsikdo menda pusti psa privezanega kar za njeno ograjo, ali pa kakih sto metro stran, privezane za kak drog.
Menda marsikdo, ki pride iskat k njej kužka in ga odpelje, le tega čez dva ali tri mesece pripelje nazaj ali pa ga kar spusti !!
Pravi tudi, da Milena ne pristaja na to, da bi pse prevzela država, saj bi jih v tem primeru polovico pobili, ostale pa , ko bi dosegli 12 leto starosti kar evtanazirali.
Sprašuje se tudi kam gre ves tisti denar, ki ga mi namenjamo za cepljenja. Del tega denarja iz proracuna naj bi se vrnil za azile in podobne zadeve.
Ali ste vedeli da v Italiji škatlica v kateri je 15 doz cepiva proti steklini stane 3000 sit (tritisoč).
Torej kje se pri nas porazgubi ta denar (profit).
Poleg tega naj v Italiji cepljenja ne bi bila obdavčena , saj država tako ali tako potem ta denar vrača namensko za kužke.
Torej bi lahko Mileninim kužkom, če ne bi bilo birokracije pomagali že z manjšim zneskom.
Kako to, da se ne najde donator naprimer za ograjo, ki jo potrebuje in jo organi zahtevajo.
Pomagati želijo vsi in tudi pomagajo, društva , prostovoljci, posamezniki.
Najbolj ignorantsko pa se po mojem mnenju vede država. Namesto, da bi Mileni poslala strokovno pomoč, fizično pomoč (nezaposleni preko javnih del tako kot na primorskem), pomoč v opremi in zdravilih za pse, ji maha pred nosom z odloki, zakoni, kaznimi ....
Draga država. Milena je prevzela preveliko breme z vaših pleč. Za zavržene živali si namreč odgovorna ti draga  Država in ne neka Milena, ki žrtvuje življenje za pomoč psom in sedaj peša.
Država draga sprašujem te kaj bo z psi takrat, ko Milena zboli??
Misliš pse pobiti ??

To je moje mnenje še z druge strani, vsaka medalja ima dve plati in prav je da vidimo obe.

smrcek|03/05/02  08:12:49
Pa še to !!
Vsi ki razpravljamo o Mileni smo malce nevzgojeni ker to počnemo brez njene vednosti oz možnosti, da se brani in nas prepriča o drugačnem. sram
Upam, da bo oddaja o Mileni (preverjeno-pop tv) kmalu na sporedu in bosta predstavljene obe plati.
Milena pa za pse naredi "vsaj" nekaj. :-/
Kaj pa tisti, ki k njej pripeljejo psa ali pa ga zavržejo, tiste moramo popljuvati z vso pravico !! Sad Sad
Upajmo, da bo čipiranje kužkov kaj pomagalo !!

Nanook|03/05/02  08:38:40
Smrcek, preberi diskusijo na mojpes.com forumu. Naslov http://www.mojpes.com/forum Tema: Kam je izginila tema Azil v Borovnici.
Psov ne namerava nihče pobiti, ampak oddati. Evtanazija pride v poštev pri na smrt bolnih in trpečih, ki se jih ne da pozdravit.

tanya|03/06/02  01:54:48
Smrček!
Mislim, da si s tem kar si napisal, brcnil v temo. Milene ne poznam in nisem bila še nikoli tam, vem pa dobro kaj se tam dogaja. In verjemi, da Milena ni taka kot si napisal. O njej verjemi, vem veliko, saj mi je o njej govorila oseba, ki ji je par let pomagala v t.i. "azilu". Ni grozna samo do živali, ampak tudi do ljudi. Ljudje si niti v sanjah ne predstavljate česa vsega je zmožna.
Osebno mislim, da tudi, če vse pse, ki so pri njej, evtanazirajo, bo še vedno boljše, ker jih bodo odrešili trpljenja.
Moje mišljenje je, da NIKOLI ne naredi psu kaj takega , česar ne bi naredil SEBI!!!!
lp, Tanya

Jana|03/06/02  02:40:53
Nanook,
povsem se strinjam s tabo glede tega, da psov ne bodo pobili, kot marsikdo misli, pa tudi o tem, da se je za vprašat, kdo in kako lahko skrbi za 80 psov (po ocenah trenutno čez 300).
Imam pa pomisleke o razlogih, zakaj je debata v temi "Kam je izginila tema azil v Borovnici", skoraj povsem zamrla.
Sama sem prebrala vsa sporočila (31 strani v enem mahu, potem pa vsak dan sproti, kar se je dogajalo). Žal se že nekaj časa ne dogaja nič, razen če si osebne izpade nekaterih kdo razlaga za pomembno temo (morda za koga zanimivo, to že, vendar bi ji bilo smiselno spremeniti naslov). Verjamem, da so tisti, ki so bili včasih (na forumu) bolj dejavni, odšli v "ilegalo" in pomagat psom, zaradi katerih je tema sploh nastala.
Pa ne razumi narobe, tudi jaz vabim vse (med obvestili), naj preberejo to in ono o zadevi (tudi omenjeni forum).
Prepričana sem, da ni vse črno in belo in ljudje si bodo pravilno sliko o razmerah (kdo ima bolj prav) ustvarili lahko le na podlagi vsakovrstnih informacij. Teh pa manjka - tudi na omenjenem forumu, pa tudi na tem!
Slovenci v glavnem nismo neumni, smo pa verjetno res od sile brezbrižni. Če nam veliko povedo (z različnih zornih kotov), bomo veliko vedeli in si ustvarili svoje mnenje. Saj za to pa gre. Če bi preganjali "leve" ali "desne", čemu bi pa debate služile? Za žaljive prekrškarje je na voljo dovolj drugih sredstev.
Stavek o Animal Hoerderjih (posebej zadnji del) bi jaz spremenila. Preprosto zato, ker te lahko omenjena zanj preganja. Nanook, saj študiraš biologijo in ne psihologije!
Ni namreč varno ožigosati nekoga, še preden so ga "pogledali" za to poklicani.
Prebrala sem večino člankov o zbiralcih živali, ki so dostopni na netu, k čemur vabim tudi ostale. Pa si potem ustvarite svoje mnenje.
Informacija na informacijo - širok pogled! In ko bo akcija stekla, boste vedeli, za koga se je potrebno in vredno boriti.
Jaz sem že na strani psov!

Nanuk|03/06/02  04:26:22
Se strinjam Jana, bom zbrisala.

kaja|03/06/02  07:57:54
Citat
Verjamem, da so tisti, ki so bili včasih (na forumu) bolj dejavni, odšli v "ilegalo" in pomagat psom, zaradi katerih je tema sploh nastala.

Verjetno je res kar si napisala. Bi pa le tole pripomnila. Glede na to, da sem bila ves čas pripravljena pomagat, kar sem tudi na forumu zapisala, bi pričakovala vsaj kakšen mail v zvezi z Mileno ali o dogajanju pri njej. Očitno "ilegalci" ne potrebujejo pomoči, vsaj ne v tolikšni meri kakor pravijo.

Daisy|03/06/02  13:50:02
Pozdravljeni,
res smo se umaknili, pa vendar samo za kratek čas. Mislim, da bo moč že jutri sodelovati v novi temi s prirejenimi pravili tako, da se bo mogoče pogovarjati samo o psih pri Mileni.
Kaja, ti bom napisala, kaj se dogaja, moraš pa razumeti, da nas je trenutno nekaj, ki ne vemo, kje se nas glava drži, ker pada po nas z vseh koncev.
Na strani psov smo pa seveda vsi. Jaz nisem pozabila ničesar, kar sem tam videla, moje tri Borovničke tudi ne.
Najbrž bi bili dolžni vsem, ki res želite samo pomagati, povedati, kaj vse se dogaja. Jaz samo ne vem več, komu lahko zaupam v tej situaciji. Po vseh grožnjah in nenazadnje prijaznih ponudbah o pitju kave z menoj, za katere pa se pozneje izkaže, da niso ravno prijazne...
Poleg tega je žal v dobro psov, da se stvari, o katerih smo se prsd kratkim pogovarjali s Kovačem in Brecljem na VURSU, ostanejo skrite do nadaljnjega.
Delamo pa ves čas in čedalje bolj uspešno. Takrat, ko bomo za karkoli konkretnega koga rabili, bomo lepo prosili za pomoč. Lp vsem, ki mislite na pse v Dolu pri Borovnici.

Jana|03/06/02  14:35:21
Bi se tudi moje predhodno pisanje lahko med vrsticami bralo tako, kot si napisala ti, Kaja.
Ljudje lahko pomagamo na različne načine. Eni so bolj javni, drugi manj. Pa zato niso prvi nič boljši ali slabši od drugih.
Nekaj časa še iščeš, sprašuješ, ponujaš..., potem pa pride nova aktualna zadeva...

Smatram, da posameznik, pa če bi še tako želel, trenutno v Borovnici nima kaj pomagati. Po eni strani poslušamo, da ljudi odganja Milena, pa da so psi bolni, težavni... Društva, časopisi, posamezniki... pozivajo, naj vendarle Slovenci naredimo za pse nekaj dobrega...

Dejstvo je, da smo Slovenci še vedno v večini ziheraši. Iluzorno je pričakovati ob sobotah trume ljudi, ki bodo šli po pse. Ni jih veliko takih, ki bi se zavestno spuščali v težave. Pa dobrota gor ali dol!

Po mojem mnenju se bi bilo dobro lotiti zadeve nekoliko drugače. Vsak, ki posvoji Mileninega psa, mora najprej z njim k veterinarju. Na enem izmed forumov sem zasledila izjavo, naj posvojitelj pri veterinarju pove, da je pes Milenin, od tam bodo poklicali nekoga iz ljubljanskega društva in ta bo potrdil plačilo vseh veterinarskih uslug za tega psa. Vse lepo in prav, če to ljudje vedo. Pa mislim, da ne! In kam k veterinarju? Saj menda ne mislijo, da bodo pse jemali samo Ljubljančani?

Omenjeni slovenski "ziheraši" imajo raje pse, ki se "normalno" obnašajo - če le lahko izbirajo. Vemo, da je v Sloveniji vsako leto toliko in toliko mladih mešancev, ki menjajo svoje lastnike. Z Mileninimi psi nam že vnaprej napovedujejo probleme. Seveda se vsak zaveda, da imajo njeni psi vedenjske težave, toda zakaj ne ponudijo bodočim lastnikom pomoč pri vzgoji in socializaciji? Pa čeprav le v obliki predavanja pred posvojitvijo ali dviga slušalke in nasveta, ko se doma stvari zapletejo. V društvih strokovnost za delo s takimi psi prav gotovo je. Morda bi takšno pomoč nudili tudi "na terenu". Takšnega predloga še nisem zasledila. Vem pa, da bi marsikdo šel po kužka, če bi imel zagotovilo, da se lahko obrne po pomoč, v kolikor bi imel s psom težave. To ne stane veliko, po Sloveniji je gotovo dovolj prostovoljcev kinologov - s povezanostjo (ne sovraštvom in nasprotovanji) se vsaka akcija lahko izpelje.

Trenutno dobi človek ob branju vsega objavljenega vtis, da ne Milena ne njeni nasprotniki ne želijo, da bi psi našli nove lastnike ali da bi se stvari začele dejansko reševati. Čemu sicer pripisati informacijsko tišino, kolikor pa se oglašajo, je v glavnem le "belo ali črno".

Ves čas sem na strani psov, vendar trenutno raje ostajam v ozadju.
Saj niti ne vem, kaj bi bilo zdajle najbolje naredit zanje!
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #41 : sreda, 16.07.2008 : 19:52:06 »

Jana|03/06/02  14:42:23
Daisy, hvala za ta pojasnila. Vsekakor držimo pesti in si želimo, da je do lepšega življenja Mileninih psov le še korak...

Naključje je hotelo, da sva istočasno tipkali, pa je tvoje sporočilo prehitelo moje. Vzamem nekaj besed nazaj, za predloge pa upam, da bodo padli na plodna tla.

Veselim se že nove teme, ki jo napoveduješ. Upam pa le, da bo ostala točno tam, kjer ji je mesto. Pri Mileninih psih! Za kafetke se lahko zmenimo drugje.

Še vedno pa so aktualne konkretne ponudbe za pomoč. Tukaj smo in čakamo!

Smrekca|03/06/02  15:13:03
Še moje kratko pojasnilo, kje smo vsi bevskači Grin

Od prve evrofije na forumu, smo prešli k plodnim razpredanjem, potem spoznavanju zainteresiranih in sledilo je praktično delo. Meni je zelo žal, da se je tista plodna debata preselila na elektronsko pošto in da so na forumu ostale same neuporabne in grde debate. Upam, da Urška zadevi naredila konec in postavila nove temelje, da se povrne tista stara "žlahtnost" naše debate.
Jaz porabim ohoho veliko časa, da odgovorim na vse maile in pri tem naredim še kaj pametnega. Da o prežarčeni glavi zaradi mobilnega telefona in visokih računih ne govorim!

Brez skrbi, mi delamo in delamo. Vsak po svojih najboljših močeh.

Daisy|03/06/02  15:18:30
Oj,
pa sem napisala, veš. Da ponujam vso pomoč pri odpravljanju vedenjskih ali zdravstvenih težav. Dejstvo je, da niso vsi problematični. Dejstvo je tudi, da bi se za njih raztegnila čez celo Slovenijo, če ne bi šlo drugače. Društvo je ponudilo svojo pomoč, kar se tiče prvega obiska pri veterinarju in sterilizacije brejih psic. Vem, da vsi psi ne bodo dobili novega doma v Lj ali okolici, pa vendar morda ne bi bil tak problem ustaviti se v Lj,. preden greš domov, če ti nekdo ponudi pomoč, kajne? Pomoč smo ponudili zato, ker je MM leta skrivala, da so psi bolni(garje) in da imajo vedenjske težave. Zdaj, ko smo jo stisnili v kot s skupnimi močmi, je na ves glas pričela razlagati, da so njeni psi bolni in da imajo vedenjske težave. To je objavil celo Tierehilfe sueden. Pa smo jih opozorili, naj tega ne počnejo, to so stvari, ki ljudi odvračajo, na njih pa bi se jih dalo opozoriti na precej manj dramatičen način.
Nadvse si želimo samo tega, da bi ti psi od prvega do zadnjega dobili svoj dom. Še vedno verjamem, da nisem edina, ki sem vzela njeno trinajst let staro raztrgano psičko, komaj še živo, domov. Da so še ljudje, ki bi vzeli tudi starejšega(starega) psa. Nekje sem zapisala tudi, da takšnega prijatelja ne dobiš nikjer. Sama imam tri, s svojimi fintami so si podobne kot jajce jajcu. Vsem trem je skupno, da me ne spustijo izpred oči. Do drugih so nezaupljive, vendar nič nočejo. Mož in hči ne moreta odpeljati nobene od njih na sprehod(beri-jaz z angino na sprehodu...). Takšni so, sončki, vsi tisti, ki so tam preživeli...
Ne, vse res ni črno-belo. Tam živijo tudi Maruša, Šana in Pika...,psičke, ki bi brez Milene težko živele. Pa bodo morale, ker Milena: "A ste nori? A mislite, da bom živela za 50 cuckov"! To so njene besede, ko smo se že dve leti nazaj z njo pogovarjali, če bi znižali število da cca. 50 živali in ustavili(nekako) kotenje in sprejemanje novih. Ne da se z njo. Toliko različnih ljudi nas je poskusilo na še več različnih načinov. Danes si vsi po vrsti očitamo, da smo z našo podporo za toliko in toliko časa podaljšali mučenje, pa tega še vedeli nismo.
Pomagate najbolj tako, da poskušate spremeniti mnenje tam, kjer ga le lahko. Pa ne mislim, da morate misliti tako kot jaz. To tako ni mogoče, ker je treba to doživeti. Rada bi, da se ljudje začnejo spraševati samo to, če res lahko en sam človek skrbi za tristo psov tako, kot je dolžan po zakonu, po svoji vesti in tako, kot je dolžan psu. Lep pozdrav.

Ninocka|03/06/02  16:14:17
Lep pozdrav vsem,

dovolite mi, da se na tem mestu zahvalim vsem, ki ste mi pomagali pri oskrbi in z nasveti pri resocializaciji dveh Borovničk.
Imela sem to srečo, da sem lahko zagotovila topel dom kužkoma, ki sta bila na žalost popolnoma nesocializirana, med drugim sta se tudi izredno bala ljudi. V družbi dveh mojih boxijev sta iz tedna v teden postajala bolj živahna, nista se več skrivala, zdaj se že izredno rada ckrkljata, čeprav se še vedno na trenutke z nezaupanjem približata roki, ki ju želi pobožati. Pomembno je da sta sedaj oba zdrava, sita, na toplem in med ljudmi, ki ju imajo zelo radi.
Na koncu bi se želela pa še posebno zahvaliti Vest in DZZŽ, ki so resnično poskrbeli, da smo na kliniki za male živali brezplačno opravili prvi servis (pregled, cepljenje, zdravljenje) in pa Daisy, ki mi je nesebično pomagala tudi z nasveti v zvezi z zdravjem in resocializacijo malih kosmatih kepic.
Hvala tudi vsem forumistom za vse več, kot dobrodošle nasvete.

Lep pozdrav,

Jana|03/06/02  17:49:50
Najlepša in najdragocenejša informacija je tista iz prve roke!

Ninocka, hvala ti nadvse, da si napisala svoje sporočilo. Tako se je sedaj z zelo malo truda tebe in Daisy razkrilo, kako stvari v resnici potekajo. Kljub temu, da sem s srcem verjela, da so stvari tako, kot morajo biti, mi je razum razjedal črv. Prepričana sem, da smo se zdaj še tisti največji nezaupljivci postavili na pravo stran in dvomov ni več.

Zaupam tako Daisy, kot Vest, da delata tako, kot je najbolje. Pa čeprav trenutno malo v "ilegali" Wink. Verjamem tudi, da nas boste vsi skupaj pravočasno obvestili, ko bo treba pomagati.

Vsem posvojiteljem in bivšim borovniškim kužkom želim, da bi jim bilo skupaj čim lepše, tistim, ki so še tam pa, da bi po njih čimprej prišli dobri ljudje.

smrcek|03/06/02  19:46:17
Citat

Smrček!
Mislim, da si s tem kar si napisal, brcnil v temo. Milene ne poznam in nisem bila še nikoli tam, vem pa dobro kaj se tam dogaja. In verjemi, da Milena ni taka kot si napisal. O njej  verjemi, vem veliko, saj mi je o njej govorila oseba, ki ji je par let pomagala v t.i. "azilu". Ni grozna samo do živali, ampak tudi do ljudi. Ljudje si niti v sanjah ne predstavljate česa vsega je zmožna.
Osebno mislim, da tudi, če vse pse, ki so pri njej, evtanazirajo, bo še vedno boljše, ker jih bodo odrešili trpljenja.
Moje mišljenje je, da NIKOLI ne naredi psu kaj takega , česar ne bi naredil SEBI!!!!
lp, Tanya

Učimo se tudi tako, da morebiti včasih brcnemo v temo. Wink
Vendar sem na začetku napisal, da sem informacije dobil od osebe, ki je Mileno poznala. Sam je ne poznam, sem pa tudi sam prebral vse na linku moj.pes.com in moram priznati, da na koncu nisem več vedel kaj naj si mislim.
Sam se predvsem hudujem nad ljudmi, ki te pse tam pustijo in nad državo, ki ničesar ne stori, da bi taka dejanja preprečila.
Poznam "ljudi", ki pretepajo svojega psa, čeprav bi si sami zaslužili "batine". Kužka sem hotel celo odkupiti za kar visoko ceno pa ga vseeno nisem dobil, za krajo pa nimam poguma.
Potrebno je namreč take stvari preprečevati (zlorabljanje in mučenje živali). Začenši od malega. Koliko vas je doživelo, da na sprehodu panični starši dvigujejo otroka v naročje, pa čeprav je kuža, ki jim gre nasproti še čisto mala kepica dlak. To so potencialni mučitelji ali pa tisti, ki bodo v prihodnosti razsojali o podobnih zadevah kot je ta tema !! Sad
Meni so naprimer grozili, da mi bodo psa zaklali !!
Nestrpnost, do živali je na vsakem koraku.

Sam sem absolutno na strani kužkov in drugih živali in hvala bogu, da še obstajajo dobri ljudje, ki jim pomagajo.



tanya|03/07/02  02:15:47
Ja,Smrček, okoli nas živijo tudi ljudje, ki jim je pes samo pes.Tudi meni je "dobri" sosed dalmatinca tako pretepel, da mu je na zadnji nogi (na peti) zdrobil vse kosti in potrgal vezi Cry Cry Cry. Revček ima sedaj 6 vijakov v peti!!!!! Ob strokovni pomoči dr.Zajca ter moji in fantovi požrtvovalnosti, danes sploh ne ve, da je bilo kdaj karkoli narobe z njegovo nogo. Ko se je to zgodilo, sem bila v 8.mesecu nosečnosti in ta šok je sprožil moj porod. Hvala bogu, da se je na koncu vse dobro izteklo.
Sedaj Pal, kot pred operacijo, navdušeno teče in skače naokoli. Najhuje mi je bilo, ko sem mislila, da mu ni pomoči in, da mu bomo odvzeli njegovo najljubše "opravilo": tekanje. Pa vendar; ko peljem Pala in Piko na sprehod, se mu nikjer ne pozna, da je bil operiran in še vedno v teku Piko "pelje scat" Grin.
Največja zahvala, da je Pal takšen kot je,pa gre gotovo dr.Radovanu Zajcu. Najlepša hvala, dr.Zajc!
lp, Tanya

Smrekca|03/07/02  04:06:25
Nihče ne dela v ilegali. Samo na forumu se ne govori več toliko. Bistvo je bilo doseženo. Napake, ki se dogajajo so bile razkrite in sedaj smo se lotili še praktičnega reševanja. DZZŽ oz. Matjaž redno obveča forumovce, kaj se dogaja in kaj se še bo.
Trenutno so vse sile napete v to, da se čim več ljudi odloči za posvojitev Mileninih psov. Če sem prav razumel Matjaža, sta DZZŽ in TS sklenila dogovor, da bo društvo objavljalo slike Mileninih psov v SN. Vsi, ki bodo izkazali željo, da posvojijo njenega psa, bodo napoteni v sobotno posvojitveno pisarno.
Največ kar lahko stori posameznik je, da poišče čim več primernih ljudi in družin, ki bi bile pripravljene sprejeti tudi malce starejšega kužka v svoj dom.
Če ima kdo dobro idelo ali kakršno koli pripombo, naj jo sporoči aktivistom tako na DZZŽ ali TS. To so ljudje, ki so se organizirali in zastavili cilj, splanirali načrt in se dela lotili na terenu. Vsak predlog jim lahko samo koristi, da dosežejo željeno stanje. Tudi pripomb in kritik se ne bodo branili, ker je včasih dobrodošlo, da nekdo pogleda zadeve bolj od daleč in z drugačnim pristopom.
Dela v ilegali ni več. Tiste prve udarniške ilegalne posvojitve so se končale. Sedaj se vsakemu posvojitelju jasno pove (tako na DZZŽ, TS in drugih društvih), da lahko pričakujejo preverjanje in da lahko sodno odgovarjajo, če bodo psa oddali naprej, ne da bi to prej vedeli v živalovarstvenih organizacijah. Kot vem je že v ponedeljek prišlo do poizkusa lažne posvojitve na DZZŽ, pa sta se potencialna posvojitelja raje obrnila, ko sta začutila, da sta razkrita. Posvoiti sta hotela rešeno Milenino psičko. Ta kužika še vedno čaka na svoj novi dom. Torej vljudno vabljeni vsi, ki bi jo lahko sprejeli!

Daisy|03/07/02  04:13:26
Ja, res je. Spustila sem iz rok vse in letela v Ivančno Gorico, kjer so trenutno nastanjeni društveni psi. Hoteli so Rdečo(ali Tačko, kakor hočete), odpeljati nazaj k Mileni. Ko so ugotovili, da tako zlahka ne bo šlo, so obupali. Verjamem pa, da ne za dolgo. Ravno tako, kot poskušajo pri nas, poskušajo tudi povsod drugod, kjer se psa da dobiti!!

Smrekca|03/07/02  04:45:50
Tisto, kar se meni v tem primeru zdi absurdno je to, da bi se kaj kmalu lahko zgodilo, da bi bila psička že dvakrat posvojena, pa še vedno brez pravega doma.

Smrekca|03/09/02  11:19:12
Na www.eon.si sem našel neko stran o TS in MM. Kot kaže so le spacali nov home page. Prav veliko psov niso objavili in močno upam, da bodo redno dodajali nove slike. :-/

http://www.twinet.net/mmocivnik

Jana|03/10/02  03:16:32
Hvala Smrekca za link.
Končno ena stran z več podatki in usmerjena res k iskanju novih lastnikov za Milenine pse.

A kdo ve, kaj se je včeraj dogajalo tam? Je kakšnemu kužku uspelo zapustit Borovnico s posvojitelji?

Daisy|03/17/02  11:11:16
Oj,
včeraj iz Borovnice ni odšel noben pes. Vinko Vasle je danes po TV razlagal akcijo oddajanja, na vprašanje, koliko psov je našlo svoj dom, je govoril o slabih zimskih dnevih, nikakor ne o dejanskem številu.
Ga. MM ne potrebuje pomoči. Spet je dosegla tisto, kar je hotela: psi se ne oddajajo, krivi smo grdi Slovenci, ki jih ne maramo. Nikakor ne ona, ki je več kot deset let skrivala, da ima bolne in garjave pse. Zdaj to razloži vsakemu, ki ima minuto časa. In zbiranje se nadaljuje...

Smrekca|03/18/02  05:28:41
Jutri (19.03.2002) bo v oddaji Preverjeno! govora o nelegalnem zavetišču Milene Močivnik.

http://www.pop-tv.si/_stalne/preverjeno.html

smrcek|03/18/02  08:03:25
Pozdrav
Na spletni strani pop-tv sem zasledil, da bo jutri v oddaji preverjeno predstavljena tema zavetisce M.M.
Glejte !!

povezava
http://www.pop-tv.si/_stalne/preverjeno.html

devil|03/19/02  16:01:10
Pozdravljeni,

Ste gledali oddajo? In vasi komentarji?

No, ni bila slaba. Tisti, ki bere ta forum in njemu podobne, si je precej lazje predstavljal kaj se dogaja. Se mi pa zdi, da drugim ni bilo tako jasno - tako so vsaj rekli tisti, ki so gledali oddajo z menoj, pa o zadevi niso vedeli nic.

No, kaj menite? Huh
Mogoce bi kaj pomagalo, ce bi se ta tema veckrat pojavila v medijih, da bi se koncno uredilo pravi azil v Ljubljani.

LP,
Demon Grin

Jana|03/19/02  17:59:13
Sem gledala in povsem se strinjam z devil.
Pogrešala pa sem predstavitev predlogov za rešitev problemov, čeprav koncept oddaje ni bil tako naravnan.
Ne vem, mogoče se da kdaj kaj med vrsticami povedat, če ne pustijo drugače.
Sicer je pa voditeljica oddaje dala na koncu vedeti, da je "zadeva" zelo delikatna.
Ali se tudi "svobodni" novinarji ne upajo bolj dreznit v ta osir?
Ali se nihče, ki je šel tja po psa, pa bil zavrnjen, češ da ni primeren, ni upal pred kamero?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #42 : sreda, 16.07.2008 : 19:52:55 »

drevo|03/20/02  01:16:54
Tudi mene je motilo to, da so imeli besedo ves čas isti ljudje. Želela bi si, da bi kaj povedal kdo, ki mu ni hotela dati psa.
Sicer je bila oddaja kar v redu, ni bila pa preveč šokantna in odmevna. Se bojim, da je večina ljudi pozabila na ta problem, takoj, ko je bilo oddaje konec.

lester|03/20/02  02:53:26
Jana na vaše zadnje vprašanje - glejte zadnjo številko Glamour - pisma bralcev. Bralka podpisana z imenom in priimkom je opisala svojo zgodbo.To sem zasledila na mojpes.com (od emmi) - zato sem šla revijo kupit (čeprav je kar draga).

kaja|03/20/02  03:37:47
Tudi jaz sem pričakovala, da bo kdo kaj omenil rešitev problema. Pa nič.
Glavno se mi zdi, da so tudi ljudje, ki Milene ne poznajo, lahko videli kako izgleda pri njej. Najbrž pa se z izjavami, da se psice gonijo enkrat letno, da pri njej ni nobena breja, pa da se psi ne tepejo, ni ravno izkazala.

smrcek|03/20/02  05:13:52
Meni pa se je zdel prispevek za tako kratek cas ki mu je bil odmerjen kar v redu.
Pomembno je da so bili novinarji objektivni in da smo lahko slisali vec strani.

Smrekca|03/20/02  05:19:05
Rešitev problema je nakazal Roman Turnšek. Rekel je pse odvzet, narediti selekcijo, ....

Od vas kinologov bi me najbolj zanimalo, kaj pravite na hranjenje 30 psov iz ene posode? Ali ste videli, kako so skakali drug čez drugega in se pulili za posamezne kose? Pa ste tudi opazili tisti tamale kužke, ki so samo gledali in upali, da bo kaj ostalo tudi zanje?

Mene samo zanima, kje je tisti napredek o katerem govori Tierhilfe Sueden? Jaz ga nisem opazil.

lester|03/20/02  06:02:24
Simbola rešitve problema sta bila tudi veselo skakajoč doberman Bronx (Bučko) in mala Polonca. Rešitev problema so novi domovi.
Zakaj Milena ne izoristi TV priložnosti, pa povabi ljudi, da se oglasijo v soboto, ob tej pa tej uri....- ali je to storila?
sicer zgleda zelo utopično: oddan 1 kuža na teden (ali štirinajs dni) - istočasno pa breje psice.....

Smrekca|03/20/02  07:11:45
Nisem si mogel kaj, da nisem Zvezi društev za zaščito živali Slovenije postavil nekaj vprašanj na Dnevnikovem forumu.

http://www.dnevnik.si/forum_teme.asp?id_f=Malomesano

Jana|03/23/02  13:55:30
A ste gledali današnji dnevnik na TV Slovenija in 24ur na POP TV?
Protesti v korist MM! Eni se res znajo promovirati.

kaja|03/23/02  14:55:08
Sem gledala, ja! Še najbolj me zanima, če so oddali kakšnega psa.
Preberite si tudi v sobotni prilogi v Delo, članek o Mileni. Novinarka je resnično strokovno ocenila stanje psov in "azila", saj (ne boste verjeli) si je vse celo enkrat ogledala.

Daisy|03/23/02  15:32:50
Oddali niso nobenega psa.

dog_lover|03/25/02  13:26:16
Pozdravljeni vsi skupaj!

Ze nekaj casa spremljam/prebiram vasa mnenja o Mileni in ugotavljam da mi ob vas tako-imenovanih ljubiteljih psov postane izredno SLABO!

Najlazje je kritizirat druge in jih "obirat", kajpak, mar ne?

Milena res nima popolnega "azila" za pse, je pa zato ena izmed redkih ljudi na svetu, ki tvegajo vse in nudijo nesebicno pomoc tistim, ki so je resnicno potrebni.

Tudi jaz sem gledala oddajo Preverjeno in moram rect da je bila izredno negativno usmerjena proti Mileni, kar je jasno, saj je ze od nekdaj velik problem in sramota drzave in zato bi bilo verjetno za vse (posebej za drzavo) najboljse, da se ji psi odvzamejo in nato (ker pac seveda drugace ne gre) pobijejo. Me prav zanima koliksno nagrado je dobil POP TV za predvajano oddajo? Ampak bom raje pustila to zadevo, saj se ne mislim vmesavat v naso politiko...se ne splaca.

Zdaj bi pa rada odgovorila dolocenim osebam:

SMREKCA: Mi imamo doma 2 psa in se tudi kdaj stepeta, saj med njima kljub temu da obema posvecamo enako pozornost prevladuje majckena ljubosumnost. Nekajkrat sta se zravsala (na zacetku, ko je prisel mlajsi pes ga starejsi ni maral)...Kako si predstavljas da se ne bo kdaj steplo taksno stevilo psov? Pa kar se hranjenja tice...vecina ljudi se pritozuje, ker mora vzdrzevat 1 samega psa, saj je to velik "strosek"...zato tudi veliko kuzkov pristane na cesti. Ni dnarja za pasjo hrano. Se pa vedno najde dnar za potovanje v Spanijo... Sad Zalostno, a resnicno.
No, kakorkoli ze, Milena ne hrani 1 psa, ne hrani 2 psov.... ampak cel trop psov in valjda da med njimi pride do pretepov in da mocnejsi "prej meljejo". Tko je tut v naravi. Se mar motim? Pa se nekaj mi povej, Smrekca, kako naj en sam clovk non-stop nadzoruje taksno stevilo psov? Ja, resitev bi bila v tem, da bi imel vsak svoj box.... ampak kdo bo to financiral? Ti mogoce? Tvoj atek? Mamica? Ne...to ni tvoj problem. Ti gres rajsi v Spanijo.... Saj ze itak skrbis za svojga psa...zakaj bi se brigal za druge "cucke", saj se ja ze za svojga tolk zrtvujes.
No, sorry, ker sem toliko kriticna. Mi je jasno da en sam ne more storiti nevem koliko...ampak poglej potem iz drugega zornega kota... TI in JAZ ne moreva storiti veliko (kvecjemu lahko prispevava kaksno manjso vsoto denarja)... Milena pa vse postori sama. Ceprav zdaj ji tudi kdo pomaga...pred leti pa zal ni bilo tako. In kot kaze...se bo zacela zgodovina kmalu ponavljati...

Pa azil? Eh, kdo ga pa rabi... Saj imamo ja ze enega v Mariboru. Najboljs bo res (tko vidim da poleg drzave razmisljate tudi "udelezenci" foruma) da te kot pravi garjave, umazane, nezazeljene cimprej spravmo na drug svet....poleg tega bi pa lahko se kak Citypark zgradili, pa se....v glavnem azila nikakor ne - ni denarja (valda da ga ni...ker od azila noben ne bo mel nobene koristi).

dog_lover|03/25/02  13:27:04
NINOCHA: Ko ze govorimo o socializaciji Mileninih psov... Moja psicka je prisla iz mariborskega azila totalka nesocializirana, divja, neposlusna, prestrasena...ni zaupala ljudem in se dandanes (iskat sem jo sla namrec leta 1997) ima probleme, ce se znajdema v mnozici ljudi (cisto se zmede, zacne cviliti itd...). Pa tudi ostalim psom ne zaupa prevec. Zakaj? Ker je marsikaj dozivela v preteklosti. Prejsnji lastniki so jo pretepali, ustrahovali, psi v azilu pa tut niso bli prevec prijazni z njo... A, pa kar se njene teze tice: danes ima dost vec kilogramov kot jih je imela leta 1997 (pa da ne bo pomote: ni bila podhranjena, saj v azilu lepo skrbijo zanje). Pa ne bos verjela...imela je na stotine bolh (leto in pol je trajalo da smo se jih res res dokoncno znebili), pa grozno je zaudarjala, itd... In ves kaj? Vse skupaj se mi je zdelo cisto normalno, saj sem sla po psa v zavetisce (ki ima dosti boljse pogoje kot Milena, mar ne) in ne v trgovino z zivalmi. Lepo da si vzela 2 kuzka pri Mileni...toda ce si pricakovala psa brez napak, diseco dlakco in najnovejso frizurco si verjetno prisla na napacen kraj... Taksne kuzke namrec prodajajo za lepe denarce.

Kakorkoli ze....verjetno sem tole sporocilo res prevec sarkasticno obarvala, ampak je pa res, da stojim za svojimi izvajami in od vas (vecine vas) se locim po tem, da nisem hinavska in dvolicna. Na psa ne gledam kot na igraco oz. kot na pac zival ki nam kdaj in kdaj polepsa dan (takrat seveda ko ga ni treba peljat ven, se ukvarjat z nastalimi problemi, ....). Na pse in tudi ostale zivali gledam kot na najboljse prijatelje in jih spostujem. Spostujem tudi zivljenje. Je namrec neprecenljivo. Nihce ga nima pravice vzeti. Vi pa si to pravico ocitno prilascate....

Milena res nima idealnih pogojev, denarja, sredstev da izboljsa razmere, ki resnicno niso roznate. Ima pa srce in skusa iz najslabsega potegniti najboljse.

Ce bi vi manj "gobcali" in naprimer sprozili kaksno akcijo "zbiranje denarja za Milenin azil" in pomagali.... bi stvari lahko zgledale drugace. Ampak kot je znano celemu svetu, Slovenci itak sam "bla bla bla-mo", ko pa je treba pa kej nardit, pa vecina stisne rep med noge .... in crta!
Zakaj se enkrat za spremembo ne bi lotili problema "on the hard way"?

Nanook|03/25/02  14:19:06
Dog-lover, svetujem ti, da si prebreš tole:
[trije linki izbrisani 8.7.2008, ker zal ne delujejo vec; Jana]

kaja|03/25/02  14:28:36
Praviš, da si prebirala mnenja o M. Očitno ne dovolj dobro, ker nisi opazila, da nihče ne govori, da bi bilo pse potrebno uspavati. To si nam (njim) namreč očitala. Če spoštuješ pravico do življenja ali to pomeni, da brezpogojno. Tudi ko bo tvoj kužek tako bolan, da bo vlekel zadnje noge za sabo, trpel hude bolečine, se nekontrolirano iztrebljal, bil slep ali pa še kaj zraven. Kaj boš takrat spoštovala, njegovo pravico do življenja ali njega samega?
Pa da ne boš živela v zmoti, si resnično vse še enkrat dobro preberi, našla boš namreč pričevanja o tem koliko ljudi in (poimensko) kateri so ji pomagali v vseh teh letih. Te stvari so namreč dokazljive v nasprotju z nekaterimi drugimi.

Nanook|03/25/02  14:40:46
Še nekaj dog-lover; kje si dobil/a informacijo, da bodo psi usmrčeni? Kje si dobil/a informacijo, da drugače ne gre?

Jana|03/25/02  14:59:37
Uzakonjeno je, da se ne sme živali kar tako pobit. Preberi Zakon o zaščiti živali, posebej del o usmrtitvi!
Jaz sem prepričana, da si VURS ne bo upal delati proti zakonu. Kdo pa misliš, da še lahko pobije 200-300 psov naenkrat?
Treba je pa najt rešitve za nastanitev toliko psov, pa še za zdravljenje, sterilizacijo...

Predlagam, da si prebereš tudi članke o zbirateljih živali, pa kaj o tem, zakaj psov že tri tedne ne oddajajo, kljub veliki akciji, ki poteka vsako soboto...

Daisy|03/25/02  15:51:30
Živjo,
rešitev za nastanitev, zdravljenje,...že obstaja. Smrekca ne gre v Španijo. Sicer pa me zelo veseli, da ste se MM zagovorniki omejili na njeno zlato srce, iz katerega se da bojda potegniti najboljše za pse. Včasih ste namreč prepričevali normalne, da je pri MM vse krasno, da so kužki zdravi, srečni, zadovoljni, siti...in da za njih boljšega mesta pod milim nebom ni. Torej - napredek je očiten.

chivava|03/26/02  03:38:31
Tema je neskoncna, govori se lahko do nezavesti.... Kako ze tisto....'psi lajajo, karavana gre dalje'......dobesedno. Po vsem hruscu in truscu se je uspelo oddati...koliko?...7 ali 8 psov, ostale caka negotova usoda, ali pri Mileni ali drugje. Jezi me, ko berem razna sprenevedanja z ene in z druge strani, kaj me briga Milena, kaj me brigajo drustva? To, da psov ne bodo pobijali....seveda jih bodo, ce jih v dolocenem roku (ponavadi precej kratkem) ne bodo oddali. Saj se za tri metre ograje za zavetisce ni denarja, pa bo denar za 'hranjenje cuckov' v nedogled?? Tisti, ki vehementno trdite, da jih ne bodo, boste vi osebno placevali za njihovo hrano? Psov je cca 300, ne? To, da se imajo pri Mileni krasno...jasno, da se nimajo, vsaj ne v primerjavi z nasimi razvajenimi 'bos meska-bos korencka-bos na povstercku-lezal' psi. Samo - dokler ni enega samega pametnega azila okoli Ljubljane - je nakladanje o 'groznih naporih' raznih drustev odvec. S takimi zrtvami in napori, kakor se tukaj nekateri opisujete, bi Ljubljana imela ze deset zavetisc, ne enega in spraviti Milenine pse ne bi bil noben problem, se manj njihova oddaja, ker bi ljudje kar drli po pse.  Prvi, ki se bo zdajle zacel spet trkati po prsih, koliko je naredil, naj mi pove datum, ko se odprejo prva tri zavetisca okoli Ljubljane..... Aja, BTW, toliko negativne reklame za oddajo (psi so bolani, nasilni, ne vem kaj se) kot ste jo naredili tukaj nekateri posamezniki - najbrz v dobri veri, ampak totalno nepremisljeno - nisem videla se nikoli. Ce ni bilo nalasc? No, ne verjamem, tako zleht ni nihce. Kaj, ko bi nehali lajati v luno (v tem primeru na Mileno) in se posvetili gradnji zavetisc, popularizaciji zivali iz azilov itd? Pa malo manj 'pro in kontra' demonstracijam, kreganjem in forumom, od katerih nimajo psi nicesar?

Daisy|03/26/02  04:20:41
Psi so bolni (pa ne, da bi ga bilo novemu lastniku težko peljati k veterinarju??) in so nasilni(drug do drugega, od tod rane,..., ki potrebujejo oskrbo veterinarja). Težko razumljivo? Nepopisno v škodo psom? MM je tista, ki je nenadoma spregovorila o tem, da so psi garjavi..., Misliš, da sem jaz pisala "reklamo" za posvojitveno pisarno??
KLJUB TEMU, DA DRŽI, DA ZAVETIŠČ NI, NIMA NIHČE - NITI MM - PRAVICE MUČITI PSOV.

Daisy|03/26/02  04:26:13
Sicer pa - dog lover, chivava = Štajerka; računamo nate! Tokrat boš enkrat za spremembo ti tista, ki ji bo uspelo, kar ni nikomur do sedaj.

chivava|03/26/02  05:12:43
Samo chivava, prosim, za druge ne pisem. In nic se ne prsim, da bo meni kaj uspelo. Pri vseh primerih CISTEGA mucenja zivali pri nas (kot tista s pribijanjem psa) in metanje psov na cesto, da o prevozih zivali ne govorimo.... ste se pac zapicili v Mileno, ki je sicer resno ubrisana (noben razumen clovek ne bi pocel tega kar pocne ona), je pa po njeni zaslugi par psov prezivelo. Na slabo vest cele Slovenije, ki je po varstvu zivali na ravni Afganistana? Cesar ne razumete je to, da na ta nacin, ki ga (zelo nesimpaticno in hujskasko) zganjate, samo se povecujete Milenino 'mucenistvo' in 'problem', psom pa ni zaradi tega niti za dlako bolje. Vse kar hocem reci je to: toliko energije, kot se je je porabilo za napadanje Milene, bi postavilo 10 zavetisc, ne eno (ki ga se VEDNO ni). In zdaj se za napadanje mene? Zakaj le?

Nanook|03/26/02  07:20:55
Ponavljam vprašanje, ljubi zagovorniki M, od kje vam informacije, da se bo pse usmrtilo. To sprašujem že kakšen teden, konkretnega odgovora pa ni in ni. Dobim samo; Ja, a ni logično. Če bi prišla na protest, bi dobila odg. na vprašanja,...
Torej, še enkrat, Kje ste dobili info., da bodo psi ubiti?
Najlepša hvala za K-O-N-K-R-E-T-E-N odgovor.

Daisy, 'tis I, Jel1.  Cheesy Grin Wink

chivava|03/26/02  07:37:11
Ok Nanook, pa odgovorimo. Nimam te informacije. Vem samo, kako se svet vrti in kako so se stvari 'resevale' do sedaj, kako jih resujejo drugje itd. Tako, kot ti nimas ZANESLJIVE informacije, da bodo ostali zivi. Ce jo imas (ti je povsem konkretna oseba ali drustvo pokazalo prostore v katerih bodo in denar s katerim jih bodo hranili do naravne smrti) se pac opravicujem. Obljube v stilu...'ne, sploh jih ne mislimo pobiti' ne veljajo. Kar se tice K.O.N.K.R.E.T.N.E.G.A. odgovora, ga jaz ne morem imeti, ker pac nisem pristojna, ampak kar nekaj 'konkretnih' odlocb je Vererinarska uprava v preteklosti ze izdala. Tudi o 'humanem odstranjevanju' psov. In jih po najboljsih moceh uresnicila. Pac pa je po vseh azilih in zavestiscih tak sistem, da se zivali obdrzi za dolocen cas (mesec, dva - odvisno od skupnega stevila zivali in od tega kako hitro jih uspejo oddati), potem pa grejo....saj ves kam. NIKJER pa tam psi ne umrejo od starosti. Zal. Vse bi verjela, ko bi slo za 30 psov. Te ze potalas, glede na zagretost in trenutno zanimanje javnosti. Ne pa 300. Tudi ne 150. Ali 100. Malo premisli.

Lep pozdrav iz sončne Španije|Smrekca|03/26/02  09:07:29
Dragi moji!

Vreme je nadvse prijetno za stare in utrujene kosti. Posedam med domačini in skupaj srkamo sangrijo.
Hvala vsem, ki ste mi omogočili domišljiski skok v temperamentno Španijo!

Čao amigos!
Smrekcas

P.s.: Kaj pa naj bi drugega odgovoril na tako pisanje? Huh

Nanook|03/26/02  10:49:56
Smrekca, ZAHTEVAM kartico (z znamko, jih namreč zbiram)!!! Wink Grin Grin

Upam, da smem narediti tole (Jana, ti povej)-skopirano s foruma mojpes.com, tema Azil v Borovnici 2:

DZZZ: "OBVESTILO ZA JAVNOST O SESTANKU NA VETERINARSKI UPRAVI RS GLEDE REŠEVANJA PSOV PRI MILENI MOČIVNIK

V petek 1. marca smo imeli sestanek z direktorjem VURS, g. Zoranom Kovačem glede našega predloga za reševanje psov pri Mileni Močivnik.

Naš predlog je:

1. VURS naj nemudoma imenuje strokovno komisijo, ki bo pregledala vse pse pri ge. Močivnik in ugotovila njihovo zdravstveno stanje.
Živali, ki jih je možno zdraviti naj se prepelje na veterinarske ambulante kjer se jih zdravi in nato takoj odda primernemu lastniku. V ambulante se prepelje tudi psice, se jih sterilizira in nato takoj odda primernemu lastniku.
Pse, ki so neozdravljivo bolni ali poškodovani in trpijo se takoj evtanazira.
Komisijo naj sestavljajo trije veterinarji specialisti za hišne živali iz Slovenije, ter po en veterinar iz tujih organizacij za zaščito živali RSPCA, WSPA in Tierhilfe Suden.

2. Vse živali naj se fotografira, označi z identifikacijskimi čipi in sestavi kartoteko z osnovnimi podatki (fotografija, spol, starost, velikost, teža, zdravstveno stanje). Fotografije se objavi na internetu. Zagotovi naj se telefonsko številko na katero lahko pokličejo vsi interesenti za posvojitev živali. Za pomoč pri oddaji živali - objavo fotografij se zaprosi vse medije (tu bi lahko veliko storila zlasti revija Jana, če bi uvedla redno tedensko rubriko Živali iščejo dom).

3. Za pomoč se zaprosi tudi zavetišča v sosednjih državah in sicer, da sprejmejo del živali, saj v Sloveniji ni dovolj interesentov za posvojitev tolikšnega števila živali. Za navezavo teh stikov se zaprosi organizacijo Tierhilfe Suden.

Zahtevali pa smo tudi, da mora biti v primeru odvzema psov rok za oddajo živali iz 30 dni podaljšan na vsaj šest mesecev, saj je nemogoče oddati tako veliko število živali v enem mesecu.
Veterinarska uprava se je z našim predlogom strinjala.

Društvo za zaščito živali Ljubljana
Matjaž URLEB

Smrekca: In kako je VURS sprejel vaš predlog 6 mesecev?

DZZZ: Veterinarska uprava se je z našim predlogom strinjala - tudi z šestmesečnim rokom.

Društvo za zaščito živali Ljubljana
Matjaž URLEB

Vest: Jaz bom malo bolj natančna: na naše vprašanje, koliko časa imamo, je direktor VURSA odgovoril, da dve leti ravno ne, kakšno leto pa zagotovo. Nazadnje smo se strinjali, da jih večino lahko oddamo v pol leta, za morebitne preostale pa se bomo sproti dogovarjali. Tudi njim je več kot jasno, da v tridesetih dneh v zvezi z Mileninimi psi ne uspeš drugega, kot pozdraviti garje, sterilizirati... in vsaj delno socializirati.

DZZZ: ROK ZA ODDAJO PSOV

Pri tem roku za oddajanje živali se morate zavedati, da ni dovolj, da se s tem strinja direktor VURS, strinjati se bo moral tudi minister za kmetijstvo in morda še kdo, saj bo treba zagotoviti denar za ureditev lokacije in za oskrbo živali.

Matjaž Urleb
Društvo za zaščito živali Ljubljana

Zdaj pa še en drug citat:

...Glede na naše poznavanje stanja menimo, da gre pri vsem skupaj za ciničen evfemizem, saj je ob upoštevanju obstoječih zakonskih določil v zvezi z zavrženimi živalmi popolnoma jasno, da bi bil večina odvzetih živali usmrčena, če že ne takoj, pa že po nekaj dneh...

Prof. Adelina Pahor, predsednica ZDPMŽS;

Celoten članek najdeš na: http://boa.czp-vecer.si/vecer99-1/0.asp?kaj=6&amp;id=-311882<br>

Predlog DZZŽ tudi sama podpiram, kar sem napisala tudi gospodu Kovaču.

(PS: Jana, a misliš, da kršim avtorske pravice, ker kopiram sem? Nimam dovoljenj avtorjev, da kopiram poste sem; če se ti zdi, da ni v redu, kar zbriši, bom link napisala (upam, da bodo ostali kliknili in šli pogledat).

Dani|03/26/02  12:13:24
Chivava, niti slucajno ni res, da se pri nas v azilih po dolocenem casu zivali usmrti. Sploh pa imamo v Sloveniji samo en uradni azil v Mariboru. Vprasaj jih, koliko psov so dali na prisilno uspavanje!!! Odgovor bo zelo zanimiv za tiste, ki kategoricno brez dokazov trdite, da se pse po zakonsko dolocenem roku evtanazira. V mariborskem azilu so izredno lepo skrbeli tudi za stare pse, za katere so vedeli, da jih nihce ne bo vzel v svoj dom. V tujini bi bili verjetno res delezni smrtonosne injekcije, v Mariboru pac ne. In prepricana sem, da tudi psi iz borovniskega &quot;azila&quot; ne bi bili delezni uspavanja, ce bi jih uspelo resiti od tam. Razen redkih izjem (trpeci neozdravljivo bolni), za katere pa bi bil ta poseg veliko bolj human kot nevzdrzno zivotarjenje.

Jana|03/26/02  15:20:54
Nanook, bom kar pustila obvestila, ki si jih prilepila zgoraj. Obvestilo za javnost DZZZ že v naslovu pove, komu je namenjeno, vprašanje Smrekce in komentar Vesti sta javno objavljena kot neavtorizirana na forumu mojpes.com in tudi z ostalimi navedki DZZZ ni problema. Tudi članek, iz katerega si vzela citat prof. A. Pahor, je za javnost. Vsi navedeni pa so poznani kot borci za pravice živali - se pravi, da bi moralo biti v njihovem interesu, da se ljudi čim bolj informira.

Pridružujem se mnenju Dani in še vedno sem prepričana, da se bodo našle za pse iz Borovnice pametne rešitve takoj, ko bo mogoč dostop do teh psov. Zaenkrat namreč ni tako, saj jih ni mogoče niti fotografirati ali veterinarsko pregledati, za posvojitev teh psov pa je po mnenju "lastnice" primernih izredno malo Slovencev.
Kar naprej se mi poraja vprašanje: ali so res vsi ti psi v lasti in posesti MM? Saj se vsi (z oblastmi na čelu) obnašamo do nje in psov tako, kot da so?? Se pravi, da je pri nas politika oblasti taka, da kar najdeš (ali kje pobereš Huh), je tvoje?
Imelo me je, da bi šla pse tja pofotkat in dala na stran rezultat "akcije". Pa je na privatnem posestvu prepovedano fotografirat brez dovoljenja lastnika. MM pa fotografiranja ne dovoli.
In kako ni mogoče, da bi pse pregledali veterinarji - prepričana sem, da so tudi med njimi prostovoljci? Ne mislim na zdravljenje, temveč splošen pregled, kjer bi lahko dali oceno o zdravstvenem stanju psov (število "zdravih", število psic, število brejih psic, število bolnih psov...). V zadevo je vpletenih kup društev, tako domačih, kot tujih in ni mi jasno, da s skupnimi močmi ni mogoče priti do uradnega dovoljenja za vstop na posest in pričetek akcije. Saj to vendar ni azil (kot ustanova), ampak samo zasebno posestvo, kjer postavlja pravila lastnica, ki namesto znamk zbira pse.
Če bo naš pes preveč lajal, bo sosed poklical policijo. Prvič me bodo opozorili, drugič bom plačala kazen, tretjič mi grozijo z odvzemom psa.
Kako je tudi mogoče, da nihče ne ve, koliko psov je tam (vsaj podatki v javnosti so od ? do ?).
Veliko se govori o tem, koliko pomaga tuje društvo, koliko so v preteklosti že naredila domača... Vse verjamem! Zakaj zdaj stvar stoji? Pa ne mislim spet sprožiti plazu ene ali druge strani. Želim le, da se oglasi tudi kakšen tak, ki ima več podatkov, za kaj je kdo pristojen (VURS, policija, društva...).

Imam še eno pripombo: rešitev ni na eni ali drugi strani. Glede na to, da vsaka od strani zatrjuje, da ima le-ta najbolj prav, bo treba rešitve poiskati nekje vmes. Ljudje so naveličani večnih kreganj, psi pa še vedno trpijo zaprti v Borovnici.

chivava|03/27/02  04:38:32
Dani, zal me ne prepricas tako zlahka. Mariborski azil? Ja, sem enkrat gledala po TV, pa nisem nikjer videla 150 psov, za katere bi skrbeli.  Kvecjemu za 5-10. En azil je se v Kopru (?) ali tam nekje, za 'stevilne' druge pa ne vem. Nekaj zanesenjakov je menda se v Grosupljem. In to je (kolikor jaz vem) vse. Ma mojo smolo imam malo daljsi spomin, pa se 'humanih odstranjevanj' psov iz preteklosti spomnim veliko bolje, kot pa enega samega primera, da bi nasa vrla drzava z Veterinarsko upravo na celu dejansko skrbela za tako veliko stevilo psov. Kako pa mislis, da je prislo do vsega tega z Mileno? Zaradi prevelikega stevila azilov ali pretirane 'skrbi' drzave ze ne, kaj? In na 'obljube' drzave dam ....no, zelo malo. Blagor pac vam, ki jim se verjamete. Vecino psov bodo pac po tihem 'pospravili', govorice bodo potihnile, vroce debate se ohladile....in karavana bo sla dalje, samo....psi ne bodo vec lajali.

kaja|03/27/02  07:34:34
Citat
Mariborski azil? Ja, sem enkrat gledala po TV, pa nisem nikjer videla 150 psov, za katere bi skrbeli. Kvecjemu za 5-10.


Chivava!
Pa ti si eno fenomenalno bitje, bi rekel Mercatori!

Celo enkrat si gledala po televiziji! In videla 5 - 10 psov.
Pravkar si pokazala na kašen način si oblikuješ svoja mnenja. Enkrat vidiš na TV in vse ti je jasno. Je bilo podobno z Mileno?

Oglej si mariborski azil, ob sobotah lahko pelješ na sprehod kakšnega njihovega kužka, potem pa razlagaj naokrog o 5 - 10 psih.

lester|03/27/02  08:13:37
No tole je pa res zanimivo. Toliko pisanja, da se na koncu ugotovi, da Chivava ni bila na obisku še v nobenem od ostalih azilov ?

Se pridružujem Kaji.
obišči kakšen azil. Če ti je mariborski predaleč, se lahko zapelješ do Grosuplja ali Trbovlja .

Dani|03/27/02  08:33:01
Ja, Chivava, res je. Najprej obisci kak azil in se na lastne oci prepricaj, kako v vseh pobijajo pse, potem pa nam bos lahko solila pamet, da bodo pobili tudi borovniske. Ce si o mariborskem azilu videla samo prispevek po TV, potem nisi videla nicesar. Azil je vedno poln, ogromno psov (ne tistih par, kot si jih videla ti na TV), mack in tudi drugih zivali. Vendar pri njih ne bos videla pretresljive vsakdanje borbe za grizljaj hrane, ne bos videla zanemarjenih in pri zivem telesu gnijocih psov in muc, ne bos videla hudih pretepov, itd. Vsaka zival vsak dan dobi sebi ustrezen obrok in vedno imajo dovolj sveze vode. In zanimivo, celo na sprehode jih vodijo, jim dajo priboljske in igrace. Pa da ne pozabim, tudi veterinarsko so redno oskrbovani. Veckrat sem bila tam in na lastne oci sem videla stare pse, ki so bili pri njih vec let. Oskrbovali in negovali so jih z veliko ljubezni in neznosti. Nikomur se na pamet ni prislo, da bi jih usmrtili ali pustili v skritem koticku nebogljeno cakati na smrt. To je azil v pravem pomenu besede. Dokler se bo nasel kdo, ki bo cez to zatocisce imel negativne pripombe (ne da bi videl, kako je pri njih), se bom oglasila njim v bran. V bran Mocivnikove se pac ne morem, ker tudi vem, da je pri njej slika povsem nasprotna. Torej Chivava, pot pod noge, pojdi v Maribor in v Dol pri Borovnici, potem pa se spet oglasi.

dog_lover|03/27/02  11:54:17
Pozdrav, se enkrat!

Lej, lej, ni me kaksen dan ali dva in "ljubiteljcki" psov se mi skoraj verbalno pobijejo med seboj.

Kot vidim je od mojega zadnjega (takrat tudi prvega) sporocila na forum "prisla" le ena razumna oseba - Chivava. Kaj naj recem - bravo, si edina, ki zna razmisljati s svojo glavo in ne "letas" med oblaki ter se obesas na clanke in na besede VURS-a, ki jim nikoli ni bilo in jim tudi nikoli ne bo mar za Milenine pse. Naredili bodo tako kot jim bodo "ukazali". Kdo? POMISLITE...  Shocked

Jp, ostali se pa se kar naprej zgovarjajte na "pravicna dejanja", pa na zakone, pa na to kar je ta oz. oni obljubil. Saj vas cisto razumem - tako je lazje... Dejmo si zatiskat resnico pred ocmi. Resnica namrec boli, kaj? Tega pa vsekakor nocmo, a ne?

Bi vam odgovorila na "odgovore", pa je namesto mene to postorila ze Chivava, tko da se mi res ne splaca se vse "jovo na novo" tipkarat. Brat tako ali tako ocitno ne znate ali pa bolj verjetno nocete.

Lp (ce si ga sploh zasluzte),

                       dog_lover


p.s. Sem bila ze velikokrat v MB azilu, od tam imam tudi psicko....in moram rect da se stevilo psov in mack pri njih konstantno spreminja... Vcasih imajo 20 psov, vcasih manj, vcasih vec...tko da je mal neumno da se obesate Chivavi za vrat zarad taksnih bedarij... Ampak se pac morate oprijet vsake travce, ki se vam pojavi na poti, mar ne?
 
O, pa se eno vprasanje? Je MB-ski azil mogoce ustanovila drzava? Ha? (razmislite zakaj se psov tam oz. upam da je se vedno tako... ni pobijalo, zakaj so lahko dokacakali spostljivo starost)
 -- Vasi ugovori in jeza so vsekakor pricakovani!  Grin

kaja|03/27/02  13:39:47
Sicer zavetišča v Trbovljah nimamo, lahko pa se Chivava vseeno oglasi pri nas. Imamo eno miniaturno izvedbo Milene, tako, da si lahko ogleda kako se zbirateljstvo začne. lp

Nanook|03/27/02  14:33:22
Citat
Bi vam odgovorila na "odgovore", pa je namesto mene to postorila ze Chivava,


Misliš odgovorila na vprašanja?

Chivava je rekla, da informacije, da bodo psi pobiti, nima. Se strinjaš?

Citat
... Dejmo si zatiskat resnico pred ocmi. Resnica namrec boli, kaj? Tega pa vsekakor nocmo, a ne?


Se popolnoma strinjam, resnica boli. Zato pa nihče noče verjeti, spregledati, videti očitnega-trpljenja živali.

Daisy|03/27/02  16:42:59
No, dela ne bo zmanjkalo. Ko bomo zbiratelju preprečili mučenje psov in mačk, se bomo začeli ukvarjati s shizoti, ki so enkrat dog-loverji, drugič chivave, tretjič pa kar oboje skupaj! Problema s takšnimi si sicer ne bi delala, če bi vsaj kakšen argument vzeli na svoje bolno znanje.

chivava|03/28/02  03:21:51
Lejte fantje in punce, tle se pa vse neha. Shizoti, Daisy? Bolno? A res? Zato, ker se ne strinjam z vami? Zato, ker imam svoje mnenje? Zato, ker mislim drugace, se vam kar zdi, da me lahko posiljate naokrog  po Sloveniji, mi pokroviteljsko solite pamet, mi zanikate celo identiteto in me zmerjate kakor komu pase? Dejte no malo odrasti, pa dejte se malo spustiti na zemljo iz svojega 'bozjega poslanstva'. Za vas ni nihce dober, ce ni pripravljen najprej opraviti 'bozjega pota' po slovenskih kvazi-zavetiscih, plesati okrog gorece grmade z Mileno, slepo slediti hujskanju Daisy, ki sem ji v zacetku se (pfej) verjela, da res dobro misli.... Zdaj sem pa prakticno ze dokazan sovraznik zivali. ki ga boste kamenjali skupaj z ostalimi 'shizoti'..... In sem JAZ bolna? VI lupcki, sploh ne veste, kaj ljubezen je. In kako se spreminja ljudi na bolje. In kako se da cisto lepo preziveti, tudi ce si ogledas zivljenje z vec kot ene strani....ja, celo brez eliminiranja tistih, ki vam nismo vsec....
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #43 : sreda, 16.07.2008 : 19:53:57 »

Daisy|03/28/02  09:26:21
Daisy je Daisy, shizoti so pa praviloma tisti, ki so enkrat dog-loverji, drugič chivave, tretjič (bom tiho, da ne zaideva v totalno vojno)... Značilno za njih je, da nastopajo - ker jim zdravstveno stanje drugače sploh ne dopušča - pod različnimi nicki. Zato shizo in ne zaradi drugačnega mnenja. Zaradi mene imej kakršnega hočeš, ja? Dosti med njimi je še paranoičnih povrh vsega in ne verjamejo ničemur in nikomur. Zato te prosim, kdorkoli že si, da nam predstaviš lasten, čisto tvoj in seveda izvedljiv plan reševanja situacije pri MM. Če je dober in bodo psi preživeli, sem prva v vrsti, ki ga bodo izvedli. Grin

chivava|03/29/02  03:05:04
Ne Daisy, ne grem se. Ne totalne vojne, ne cesa drugega. Pac nisem tak tip. Svet zame ni bojisce, vsi ljudje niso moji sovrazniki in ne vidim se v podobi 'device :-/ orleanske' ki naj vodi svojo vojsko v boj.... Ti kar. Tvoj problem, tvoj nacin. Edino cesar si pac ne dovolim, je to, da me v svoji pretirani vnemi pri lovu na carovnice zmerjas z nekimi shizoti, me obdolzujes nekih metod menjavanja nickov in takorekoc undregroung nacinov 'bojevanja'....pa kaj se, lepo te prosim. Sej nismo v Gvatemali, dej se no mal zbudi, pa poglej okrog sebe. In med normalnimi ljudmi je obtozba, da sem laznivka kar huda stvar. Ti jo pa v svoji vnemi zelo zlahka jemljes, kljub temu, da me ne poznas. Ti trdis, da menjam nicke, da sem dog-lover(??) in ne vem kaj se vse. Nisem. Sem chivava. Nekoc sem se res prijavila pod soncnico, pa sem pozabila geslo, taklo da pod tem nickom (mislim) da nisem pisala ne vem kaj. In to je bilo vse. Pametnega dialoga s tabo ocitno ni mogoce imeti (bogve cesa me bos se obtozila), zato ne bom vztrajala. Ti pa dam se en nasvet (v prazno, kolikor te poznam) Na takle nacin lahko mislis se tako dobro, pa ne bo v redu izpadlo. Bojevitost in aktivizem sta v redu, dokler poznas mero za oboje. Ko pa zacnejo 'padati' nedolzne zrtve, vse za 'dobro stvar', to zame ni vec dobra stvar, ampak njeno nasprotje. Obvladanje samega sebe sploh ni znak slabosti, ves. Prej znamenje moci.

Daisy|03/29/02  03:14:37
Oh, kako lepo...dušo para... Roll Eyes
Pogrešam samo plan, saj veš, tvoje predloge o tem, kako rešiti nastalo situacijo. Pri MM, saj se spomniš, ne?

chivava|03/29/02  03:26:26
Sej se mi je zdelo, da ti niti nerodno ne bo. Nadaljujes, vleces, drzis ko buldog (pa nimam nic proti buldogom Lips Sealed)... Jaz da sem ti 'dolzna' nek plan Od kdaj? Sem ga obljubila ali kaj? Sem se deklarirala za sposobno ali kompetentno da to pocnem? Res? Kdaj? Vse kar se spomnim (in kar sem sla brat za nazaj) je to, da sem si drznila podvomiti v tvoje 'razodetje'. Napaka, vidim. Nismo vsi taki geniji, kot si ti. Znamo pa vsaj priblizno razlociti, kaj je prav in kaj ne.

Daisy|03/29/02  04:02:52
Prav...

Razodeni mi, lepo prosim, kaj je narobe in kaj prav? Samo toliko, da bom vedela, kako živeti naprej potem, ko se bo mučenje v Borovnici prenehalo.

chivava|03/29/02  05:08:09
Bohvar, da bi jest komu kej 'razodevala'. Sem ti ze rekla, da nisem te sorte. Pac rada povem, kaj mislim, v nasprotju s tabo pa vsakega, ki misli drugace, ne obsodim avtomaticno na gavge. Ene tri poste nazaj sem ti dala nasvet, ki ga (ker ti ne pase) pac preslisis, tudi vse moje pisanje tule je priblizno enotno, pa - - kdo bi bral, kaj napisem, ne? Mal manj napadanja 'na noz' vsakogar, ki se drzne podvomiti v 'tvojo resnico', mal manj spopadanja, zmerjanja in obtozevanja, ki se NIKOMUR (dokazano) ni prinesel nic dobrega. Se najmanj Mileninim psom, ceprav vem da si trdno prepricana, da jim ravno ti s svojo ihto delas dobro. Jaz pa....ce po vec kot mesecu pogledam rezultate....pac nisem tako zelo prepricana. Pa me ustreli

dog_lover|03/29/02  05:54:40
Hm, opazam tvoj problem, Daisy. Ma zgleda da imas nekaksno obliko disleksije, saj uboga revica...ne locis dveh simpl besed D O G _ L O V E R  in C H I V A V A. 2 razlicni besedi, 2 razlicna nickname-a, 2 razlicni osebi.  Sad

Pa se nekaj opazam pri tebi...kar naenkrat niso pomembni vec psi, ni pomemben boj za njihovo prezivetje...ma to sploh ni vec vazno. Zdej je vazna sam se tvoja, ce se tako izrazim ZADNJA PLAT. Tvoj ego kar poskakuje, tako ga razganja.  Roll Eyes Dej pomir se mal (mogoce bo pomagal kaksen deprim - ne zafrkavam, skusam ti le "prijateljsko" pomagat, svetovat).

Naslov teme je, ce me videz ne vara (kar popravi me, ce nimam prav...mogoce pa tudi jaz trpim za kaksno obliko tvoje bolezni) POMAGAJMO SLOVENKI LETA. Da, pomagajmo Mileni. Oz. se bolje POMAGAJMO MILENINIM PSOM. Ker po pravici povedano, mene en drek brigas ti, me en drek briga Smrekca, Nanook, Kaja, Dani, Lester, Jana, Chivava itd... me tut en drek briga Milena. Mene najbolj brigajo psi in s tem njihova prihodnost.

Kako jim pomagati? Ja, kako pa naj jaz to vem? A sem mogoce kej rekla? Nope, se nic ne spomnim. Jaz sem samo (ce v grobem povzamem) rekla, da nima nihce pravice blatiti Milene, dokler ne bo v njeni kozi. Nisem je vzdignila med oblake in ji poljubljala zuljave podplate. Valjda da ma zenska probleme. Jest cist verjamem da ne da psa vsakmu mimoidocemu, ki mu je "by the way" padlo v glavo, da bi pa mogoc mel kuzka in da bi mu mogoc lahka pomagal. Valjda da je paranoicna. Ti bi tud bla draga Daisy, ce bi 20 let gledala svinjarije, ki jih ljudje pocno z zivalmi, ce bi pestovala pse, ki bi jih prejsnji lastniki pretepli tako hudo, da bi v naslednjih trenutkih izdihnili v tvojem narocju..., ce bi iz kant za smeti resevala uboge, komaj skotene kepice.... Ja, madona, valjda da bi se ti po parih letih ze strgal od tega in ne bi zaupala nobenmu vec, niti svoji lastni materi. In taksna je Milena, vsaj mislim - ne morem trdit, ker je ne poznam.
Ampak ce je res taksna, ali je zato slab clovek? A se zato mogoce ne trudi in po svojih najboljsih moceh pomaga brezdomim stirinozcem?
Pravite, da zbira pse kot znamke? Jp, Jana, ce bi jaz obdrzala vsakega psa, ki sem ga do zdaj nasla pretepenega, zapuscenega....bi zdaj imela ze lepo stevilce v svojem albumu.   Sad
Pa sem tako vsakega revcka (s pomocjo starsev, prijateljev, znancev) uspela predati naprej novemu lastniku, a to samo takemu, ki mu zaupam, da bo na tega reveza, ki je ze toliko pretrpel, pazil in lepo skrbel zanj. Zaenkrat so vsi ti psi na toplem, lepo rejeni in ljubljeni...lahko pa bi bilo drugace.
Toda jaz se vedno zaupam v ljudi in v njihovo dobroto...kar je nekoliko naivno, a zaenkrat se se obnese.... Toda leta bodo prinesla svoje (za zdaj jih se 20 nimam) in verjetno bo tudi mene druzba tako razocarala kot je razocarala Mileno. To se ne pomeni da bom zato imela pri sebi doma &quot;zavetisce&quot; zivali, ampak verjetno bom 3-krat premislila, preden bom poiskala nov dom kaksnemu najdencku (da ne bo pomote, ce slucajno najdem kaksnega revcka...se vedno po casopisih pojavljajo oglasi, ki iscejo lastnika...da ne bo kaksna Daisy se mislila da kradem pse...tolk ko si usekana, clovk res lahka se kaksno taksno izjavo od tebe pricakuje)).

Anyway....kako pomagat tem psom? Kako pomagat Mileni in ji vrniti vero v ljudi? Ajde, Daisy, cakam... dejmo premislit in se nehat kregat zarad brezveznih stvari. Kako pomagat? Zbrat dnar? Pisat komu "pomembnemu" in ga prosit za pomoc? Naredit akcijo? Podpisat peticijo? Zahtevat azil za pse? Nevem... sem mlada in neizskusena... zato tudi ne trdim da poznam resitev...ampak sem pa pripravljena poslusat vas - ki ste bolj zreli in imate veliko izskusenj - in pomagat, kakorkoli...denarno, fizicno, psihicno.

Lp,

                      dog_lover (buuuu, ne, ne....nisem chivava)

KillaBabe|03/29/02  06:19:27
Hoyla,

priznam da se v veliko stvareh strinjam s chivavo in dog_lover. Brezveze se neki tukaj kregate naredite pa prakticno skoraj NIC. Ce se mislite vsi oglasat in tekmovat kdo je bolj pameten in kdo bolj koga zatre potem in ne mislite tako ali tako nic konkretnega narediti se rajsi NE oglasajte (tako kot se jaz ne ker ne poznam situacije...kar slisim to vem Smiley, ampak zdaj sem se pa res mogla oglasit Grin). Moj predog bi bil (dvomim da bo kdo za to ker se vsi rajsi oglasate in lajate drug na drugega), da se odpre racun pri NLB, razpise akcijo, povabi ljudi naj prispevajo denar (meni ne bi bilo tezko dati 15.000 za zavetisce). Drzavo se naprosi naj da zemljo, kajti ce ljudje zberejo denar za zavetisce bi bilo LEPO, PRAV itd in NUJNO da drzava da zemljo. To bomo povedali na POP TV (da je drzava dala zemljo) in bo drzava SPET izpadla v dobri luci  Wink. Obcino kjer bo zavetisce se naprosi naj pripravi denar za nekaj (okoli 5) ljudi kateri bodo skrbeli za kuzke (vecinoma veterinarji), da bodo imeli place in bo tudi obcina izpadla v dobri luci. Seveda mislim da bi se naslo se nekaj prostovoljcev kateri bi prisli pomagat skrbet za zivali. No ce naredimo izracun. Ce da 1000 ljudi vsak 15.000 (nakateri manj nekateri vec...15.000 povprecno) potem zberemo hm...kar 15.000.000 SIT. Sicer ni veliko NEKAJ pa je in mislim da bi tudi vec kot 1000 ljudi prispevalo denar.  Cheesy

Lp, Vesna

lester|03/29/02  06:52:15
Citat

1.
(dvomim da bo kdo za to ker se vsi rajsi oglasate in lajate drug na drugega), da se odpre racun pri NLB, razpise akcijo, povabi ljudi naj prispevajo denar (meni ne bi bilo tezko dati 15.000 za zavetisce).
2.
Drzavo se naprosi naj da zemljo, kajti ce ljudje zberejo denar za zavetisce bi bilo LEPO, PRAV itd in NUJNO da drzava da zemljo.


Spoštovana Vesna
1.
Pobrskaj po forumu mojpes.net , kjer je administrator Jana lepo uredila prostor za povezave glede zapuščenih živali, linke na razna zavetišča kot so trboveljsko, mariborsko,  (pa mislim, da je bil objavljen tudi od Milene link - preko TS)  katere lahko kontaktiraš glede nudenja različnih vrst pomoči, tudi ŽR računi , tudi razne druge opcije  (sprehajanje psov, hrana, odeje, fotografiranje psov za časopise.....
2.
Bom raje vprašala (ker tudi sama vem toliko kot preberem) ALI NI ZEMLJIŠČE ZA LJUBLJANSKI AZIL ŽE DODELJENO?

dog_lover|03/29/02  09:31:01
Ja, Lester, vse lepo in prav...ampak dejmo nardit res neki tasga kot je predlagala Vesna - dejmo pomagat - ne zacasno, ampak dolgorocno!!!

Glede ozemlja: ja, neki se je govoril o tem....ce pa je res, no, to pa tut mene zanima. Ce je res, potem je treba zbrat sredstva za postavitev stavbe, boxov itd, itd...

Lp,


dog_lover (ki se se vedno ni reinkarniral v chivavo, ves, Daisy Grin)

Jana|03/29/02  11:01:12
Sporočila zadnjih nekaj dni so povsem ušla iz vajeti in "padla je odločitev", da nekoliko spremenim pravila "igre".

Še vedno ste vabljeni k debati vsi tisti, ki imate v mislih le to, kako psom zagotoviti lepšo bodočnost in nič drugega. Vse osebne opazke o članih ali gostih mojpesForuma, kot tudi na račun drugih vpletenih, bodo izbrisane. Saj se menda znamo kulturno pogovarjati tudi s tistimi, ki mislijo drugače.

Javite se tisti, ki že imate doma katerega od Mileninih psov in nam ga predstavite.
Aktivisti nas obvestite o tem, kaj se dogaja, kje lahko pomagamo, kakšno podporo lahko pričakujejo posvojitelji...
Dobrodošle bodo informacije o člankih v časopisju, oddajah na TV ali radiu, akcijah in dogodkih na temo borovniških psov.
Tisti, ki ste v Borovnici že bili, javite nam vaše izkušnje! Ste bili lepo sprejeti? So bili kužki lepo vzdrževani?... Iz prve roke!

Prvo obvestilo: če kdo ni gledal včerajšnjega Tednika na 1. programu TV SLO, je jutri ob 12.00 ponovitev. Baje je bil tudi obširen prispevek o razmerah pri Mileni.

Vprašanje: Bliža se 31. marec in me zanima, kaj je v zvezi s psi, Borovnico, VURS-om... novega?

Daisy|03/29/02  14:23:12
Čipi so že v Sloveniji, predvidoma naj bi pse v Borovnici cepili in čipirali hkrati okrog 15. aprila. Precej večja verjetnost je, da se bo to zgodilo še kak teden kasneje. Ob tej priložnosti naj bi tokrat prvič pse tudi poslikali in naredili evidenco, da bo ob odvzemu situacija čim jasnejša. Tako bo mogoče tudi bistveno prej začeti z oddajo. Inšpekcija bo med cepljenjem in dejanskim odvzemom redno kontrolirala število čipiranih živali in takoj reagirala, ko bo odkrila nečipiranega psa. Na ta način so se pripravili na dejstvo, da MM ob pregledih, cepjenjih(zadnje je bilo leta 1997)...večje število psov skrije. Po zaslugi TS-ja bo letos inšpekcija prvič imela dostop do vseh prostorov, vključno s hišo.
Borovničani o sprejeti odločitvi ne bodo več razpravljali.
VURS bo uradno izjavo o njihovih namenih (izjavo o ne-pobijanju psov) podal v roku štirinajstih dni.

Jana|03/29/02  17:11:22
Hvala Daisy!
Konkretne novice, ki bodo gotovo razveselile vse, ki jih skrbi usoda Mileninih psov.

Dodajam še link na Milenino stran, kjer so danes dodali 10 novih slikic. Poglejte in če iščete kužka, je morda pravi kateri izmed njih.
http://www.povazay.com/mmocivnik/gallery.htm

Daisy|03/30/02  03:58:51
Če koga zanima spol, starost, karakter,... psov, ki so na njeni strani, naj mi piše. Pomagam lahko vsaj pri večini.
Jana, sama imam doma tri psičke iz Borovnice. Če koga zanima, kako je živeti z njimi ali ima doma psa od tam in ima kakšen problem, naj mi piše. Bomo pomagali.

smrcek|04/01/02  15:34:01
Danes sem bil v Dolu pri M.M.
Komentiranja pa bi se rad vzdržal.
Hvala za razumevanje.

Daisy|04/02/02  01:36:38
Prosim! Grin

Smrekca|04/10/02  08:41:30
Animal hoarding, sometimes known as collecting, is a poorly understood phenomenon with serious consequences for animal health and welfare, as well as human health and welfare. Animal hoarding transcends simply owning or caring for more than the typical number of pets and is not about legitimate sheltering or rescue.

Our current working definition of a hoarder is someone who:
  • accumulates a large number of animals;
  • fails to provide minimal standards of nutrition, sanitation, and veterinary care;
  • fails to act on the deteriorating condition of the animals (including disease, starvation, and even death), or the environment (severely overcrowded and unsanitary conditions);
  • fails to act on or recognize the negative impact of the collection on their own health and well-being.


Vir: Tufts Center for Animals and Public Policy; Animal Hoarding Research; &nbsp;www.tufts.edu/vet/cfa/hoarding.html

Sally|04/11/02  06:18:17
Sicer sem le malo sledila tej temi, ampak res ne vem zakaj toliko hrupa okoli evtanaziranja nekaterih Mileninih psov, potem pa se verbalni napadi en cez drugega. Shocked Milena je tudi zame cisto navaden zbiralec psov. Le zakaj ima namrec pse in psice skupaj, zaradi tega kar nekaj brejih psic, posledice pa so jasne... Meni se zdi dostojna pasja smrt se vedno boljsa kot bedno pasje zivljenje... Pa naj me sedaj napade kdorkoli hoce. Toliko se sprasujete glede tega, kako bi pomagali Mileninim psom, kaj bi se vse dalo narediti, ampak moje mnenje je, da so tisti, ki so zeleli ze pomagali - tako s posvojitvijo kaksnega zavrzencka kot s hrano ali pac kakorkoli drugace...

Anita|04/11/02  13:11:08
Ze nekaj casa spremljam tole debato o Mileni in njenih psih. Vse lepo in prav, res je potrebno je poskrbeti za pse, a ne na tak nacin.
Samo nekaj me zanima. kje ste kinologi, da ne poveste enkrat javnosti kaksne probleme bo imel "srecni" lastnik novega psa.
To ne bodo majhne tezave, ampak problemi, ki jih ne bodo nikoli resili niti z vaso pomocjo.

Daisy|04/11/02  15:44:57
Anita-ne na tak način-kak način? Ko bomo to razjasnili, pa predlagaj še ti svoj pogled na rešitev.

Seveda so problemi s psom, ki pride od tam. Paranoično se brani ostati za zaprtimi vrati kopalnice, da ne boš kam ušel. Spijo po stolih, ker se na višini počutijo bolj varne. Ukradejo vsakršno hrano, ki jo potem vneto "zakopavajo" v stanovanju za hude čase. Manjši se tako zelo bojijo psov, da ob srečanju z njimi začnejo na ves glas cviliti od groze....In? Si hotela povedati, da zaradi teh "težav" nihče drug razen MM ne more živeti z njimi?? Jaz lahko, z največjim veseljem. Pa še mnogi drugi bodo, samo do njih morajo priti.

Anita|04/12/02  02:44:24
Draga Daisy, problemi, ki si jih nastela glede kopalnice, spanja po stolih itd., so se najmanjsi. Pes, brez socializacije je pes, s katerim imas probleme skozi vse zivljenje. Predvsem psi skoteni v "azilu" so zamudili vsa obdobja socializacije in res me zanima, kako bodo kinologi resevali te vedenjske probleme (ne motnje, ker motnjo se da popraviti). Kako bomo potencialni novi lastniki uzivali radosti zivljenja s psom, ko bomo samo cakali kje se bo stepel, kdaj nam bo zbezal, ker se bo ustrasil lastne sence .....
Ne me narobe razumeti, nisem sovraznik psov, nasprotno, imam psa in macka. Prejsnjega psa sem se "usmilila" in sem ga odvezala z ograje ob obvoznici. Štiri leta kolikor je bil z menoj sem ga morala imeti vseskozi na povodcu, stepel se je z vsemi, ne glede na spol. Bila sva v pasji soli, z veliko dela in potrpljenja vsa naredila ISP-B z 95%, a nama v zivljenju ni to nic pomagalo.vedenjsko se ni nic spremenil. Na povodcu je bil idealen kuza, brez pa ... Nastopile so zdravstvene tezave. Obiskal je vse veterinarje v najnem okolisu. Koncna diagnoza je bila avtanazija, ker je imel v mladosti zlomljeno hrbtenico, ki se mu je sicer zarastla a delcek odkrusenega hrustanca je prisel do zivca. Kar pa je bil razlog njegovih tezav. Ce bi vedela to prej, bi ga takoj odpeljala uspavat, da se ne bi se toliko casa mucil. Cemu sem proti oddajanju psov, predvsem starih, ravno zaradi vseh psihicnih in fizicnih travm, ki so jih do sedaj doziveli in travm, ki jih bodo doziveli ob novih lastnikih, ki ne bodo vedeli kaj naj delajo z njmi, tako vedenjsko, kot z zdravstvenega vidika.

Smrekca|04/12/02  08:51:17
Anita,

kdo pa pravi, da je svet namenjen samo popolnežem?

Tvoje besede in pomisleki so čisto na mestu in prav je, da se ljudem že na začetku pove, kaj lahko pričakujejo. Imeti psa iz azila, ne pomeni, da bomo dobili BMW ampak fička.

Kdor se odloči za žival iz azila (še bolj to velja za borovničke - Milenine pse), se mora zavedati, da bo dobil invalida (v duhovnem smislu). Torej naj takega psa sprejme tisti, ki je pripravljen na odrekanje samo zato, da bo revčku zagotovil dostojno življenje. Pri teh psih ne moremo pričakovati, da se bodo oni prilagajali nam, pač bomo se bomo mi potrebni prilagoditi na njim.
Pri borovničkah gre za odrekanje, gre za našo dobroto in čut za pomoč. Tu ni kinologije v smislu, kot jo nekateri poznate.

Jana|04/29/02  08:44:11
Pravkar sem dobila na mail tole sporočilo:

Spoštovani,

danes naši člani prisostvujejo pri cepljenju psov proti steklini pri ga. Mileni  Močivnik. Delo poteka gladko in brez zapletov. Vsakemu psu po cepljenju pod kožo vstavijo identifikacijski mikročip, poleg tega pa ga zaradi nujne ureditve evidence psov tudi slikajo. V Tierhilfe Süden menimo, da današnja akcija pomeni pomembno prelomnico za nadaljevanje projekta reševanja stanja v zavetišču Milene Močivnik. Pri tem bi se v prvi vrsti radi zahvalili direktorju Veterinarske uprave RS mag. Zoranu Kovaču ter veterinarski inšpektorici Aniti Krmavnar, ki vodi današnjo akcijo. Zahvala gre vsekakor tudi mag. Primožu Šterbencu, ki skrbi za to, da delo poteka nemoteno in čim hitreje. Naj poudarimo, da je današnje cepljenje izredno pomembno tudi za zagotovitev varnosti prebivalcev Borovnice. Tokratno cepljenje psov ima še en velik pomen. Gre za prvo tak obsežno akcijo novega načina identificiranja psov v Sloveniji. Označevanje psov z mikročipi je novost na slovenskm prostoru.

Lep pozdravljeni,
Tierhilfe Süden

http://www.terhilfe-sueden.de
http://www.povazay.com/mmocivnik

Jana|05/03/02  16:39:10
Zadnje novice (povzete z www.twinet.net/mmocivnik):

2. maj 2002
Sodelovanje med Tierhilfe Süden in nadzornim odborom azila Milene Močivnik
Minister Franci But je imenoval poseben odbor, ki je pristojen za reševanje tekočih problemov v azilu Milene Močivnik. Odbor sestavljajo naslednji člani: Irena Megušar - svetovalka vlade, Anej Sam - svobodni novinar in avtor mnogih knjig, med drugim tudi "Balade zavrženih" in mag. Primož Šterbenc - asistent na FDV. Zaradi skupne želje izboljšati razmere v zavetišču Milene Močivnik so se predstavniki Tierhilfe Süden in nadzornega odbora odločili za medsebojno sodelovanje. Nadzorni odbor bo skrbel predvsem za oddajo psov novim lastnikom in za splošno higieno in hranjenje živali v azilu. Tierhilfe Süden pa bo celoten projekt še naprej finančno podpiral. Pri naši organizaciji smo veseli tega sodelovanja in smo prepričani, da z združenimi močmi lahko bistveno izboljšamo razmere za prizadete živali in morda celo dosežemo legalizacijo zavetišča. Kontaktna oseba nadzornega odbora je Irena Megušar, elektronski naslov:  Irena.Megusar@gov.si.

Veterinarska ambulanta v azilu Milene Močivnik
Od tega tedna naprej bo vsako sredo od desete do trinajste ure v azilu Milene Močivnik delovala veterinarska ambulanta. Mileno in njene pse bo tako vsak teden obiskal veterinar ljubljanske Veterinarske fakultete in njegov pomočnik. S seboj bosta prinesla vso potrebno opremo za zdravljenje bolnih in ranjenih živali, ambulanta pa bo organizirana v eni od sob v hiši Milene Močivnik. Tierhilfe Süden bo po izstavljenem računu mesečno poravnal vse stroške, ki bodo z delovanjem ambulante nastali. Zelo smo veseli, da bomo lahko živalim pri Mileni Močivnik pomagali na ta način. Za vso pomoč in sodelovanje se posebej zahvaljujemo dekanu Veterinarske fakultete v Ljubljani prof. Pogačniku in predstojniku Klinike za male živali prof. Pavlici ter vsem njegovim sodelavcem.

Sterilizacije psic pri Mileni Močivnik se bodo začele 17. maja letos
Vsak petek bo tri do pet psic prepeljanih na Kliniko za male živali Veterinarske fakultete v Ljubljani, kjer bodo sterilizirane. Po enem ali dveh dneh po posegu bodo psičke vrnili k Mileni Močivnik. Na ta način bo rešeno vprašanje nezaželenih brejosti v zavetišču. Sterilizacija pa ima tudi druge pozitivne učinke, znano je namreč, da se na primer tveganje, da bo psica zbolela za rakom, po takšni operaciji precej zmanjša. Stroške sterilizacij si bosta delili Veterinarska fakulteta v Ljubljani in Tierhilfe Süden. Zelo smo veseli, da je do tega sodelovanja prišlo in se še enkrat iz srca zahvaljujemo prof. Pogačniku, prof. Pavlici in vsem drugim sodelavcem za njihovo pomoč!

Jana|09/04/02  16:36:45
Tekst, ki sledi, je povzet s spletne strani http://www.povazay.com/MMocivnik.

31. avgust 2002
Letno poročilo Birgit Reuter
Objavili smo letno poročilo Birgit Reuter, vodje projekta pomoči živalim Milene Močivnik. Poročilo opisuje potek dogodkov v zadnjem letu in smernice nadaljnjih ukrepov. Poročilu je priložen del slikovne dokumentacije Tierhilfe Süden.


Project Status Report Milena Močivnik's asylum

31. August 2002

Introduction:
In august 2001 Tierhilfe Süden Germany and Austria started a cooperation with Milena Močivinik to improve the very bad conditions in her asylum with ca. 300 dogs, some cats and other animals.
Goals for this cooperation, which were stated in a contract and signed by both partners, are: Reducing the number of animals to 50 -80, better nutrition for the animals, improvement of hygienic situation, better water supply and feeding conditions, no dogs on chains, castration of the animals, regular veterinary care.
Tierhilfe Süden supported since then financially the food supply, fences and water system, helpers for food preparation and cleaning, castration project, presence of a veterinary at the asylum once a week, some other supplies (sand, etc). Adoptions have been supported through creation of a homepage: www.povazay.com/MMocivnik, newspaper, organization of adoption hours, adoption agreement.
A few months ago a steering committee was founded, composed of Mrs. Irena Megušar, Mag. Primož Šterbenc, Anej Sam. In a meeting on April, 28., 2002 the goals were discussed and agreed upon by both the committee and Tierhilfe Süden.
A more exact goal for adoptions was set: 15 per month. This number is necessary to achieve a reduction of the number of animals, because new ones are coming continuously. It was agreed that Tierhilfe Süden will receive copies of adoption agreements for their records. The steering committee agreed to take responsibility for the adoptions.
Workers: It was also agreed in that meeting that a maximum of EURO 500,- per month can be spend for helpers who work at the asylum and help Milena with food preparation and cleaning. The steering committee agreed to take care about this point too.
On April, 29. 2002 241 dogs at the asylum have been vaccinated against rabies and chipped. Some dogs have not been vaccinated and chipped due to health or logistical reasons. These were supposed to be brought to veterinary inspector in the following weeks to be vaccinated and chipped afterwards. A file of all dogs has been done by Primož Šterbenc and helpers.

Actual status:
After one year of supporting the asylum Tierhilfe Süden has visited the project from August, 22.-25., 2002, to see wether the goals have been met. Following are our observations:

1) Hygienic status: On 22. August 2002 we inspected the area of the asylum. Most places were cleaned properly from excrements. But we found one kennel, which is located attached to the house and very difficult to enter, which contained many old excrements and furthermore 2 dead puppies. The bodies of these puppies were partly eaten and were also putrefying. So we concluded that this kennel has not been cleaned for a longer time. Unfortunately we could not find out the cause of the death of the 2 puppies. Milena Močivnik claimed that somebody had thrown them over the fence.

2) Nutrition status: dogs are in much better nutrition status than last august. Also more bowls for food and water have been bought. A water pipeline system has been installed to make water supply easier in kennels, which are farer away from the house. However there are still dogs present in the packs, which look very undernourished. These dogs should be checked by a veterinary to find the cause for this status.

(se nadaljuje)
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #44 : sreda, 16.07.2008 : 19:55:13 »

Jana|09/04/02  16:38:06
3) Dogs on chains: It has been agreed that in the asylum no more dogs should be kept on a chain but run freely in bigger kennels for example together with castrated female in the area of the big meadow. For this project Renate Bergander had offered to pay extra money for kennels. Instead of building these big kennels very small kennels have been built around the chain dogs where they live now alone. This action was totally contraproductive towards our goal and is no improvement for these dogs at all ! In the meeting with the steering committee in April it was clearly stated that dogs shouldn't neither be on a chain nor in single kennels !

4) Veterinary care: The veterinary, who went to Milena once a week since may, agreed with Milena that she should bring the dogs with problems to him to a special room in her house. Since this program is running (3 months and a half) Milena has only brought 4 animals to treat.
During our inspection on 22. of August we again have found one open wound on the sole of a dogs foot, one wound on the top of anothers` dog foot, one very weak puppy and several eye problems.
We are not satisfied with this program, because Milena did not bring these animals to the veterinary for a treatment.

5) Castration program: The castration program with Veterinarska fakulteta Ljubljana is running properly. 3 females have been castrated each week since mid of May, in total 34 females until our visit. Two times in that period it has been missed by Milena and her helpers to bring the animals.
During surgery medical evidence has been found that from the 34 females 20 had given birth approximately 2-3 weeks before, but no signs of a breast-feeding activity has been seen. This raises the question: what happened to the puppies ? Did they either die of parvovirosis, have they been killed by other dogs or have they been taken away ?

6) Milena keeps at her place also a barn owl, 3 peacocks in a small kennel and a hen with chickens in a tiny cage. We feel that this is not appropriate, as the places are much too small for these animals. The barn owl as a protected species should be taken care of by an authorized wildlife institution with the goal to set it free as soon as possible.

(se nadaljuje)

Jana|09/04/02  16:39:40
7.) Cats: The cats are living in one kennel on the back of the area and in 2 kennels at the front. New cats have been there and kittens. We feel that not enough care is taken about these cats, the kittens have been taken to Germany and we found that they have many worms, bloody diarrhoe and mycrosporiasis. All cats should be looked after by a veterinary and then they should be rehomed.

8.) Diseases: on Friday, 23. August 2002, 5 dogs and one cat have been rehomed, among the dogs has been one puppy and one young dog. We have learned then that the puppy and the young dog were diagnosed with acute parvovirosis, the adult dog became sick of parvovirosis one day later. The puppy has died, the 2 other dogs are still under medical treatment.
With this diagnosis we think that it is dangerous to rehome dogs out of the asylum without vaccination, cleaning and a 2-3 weeks phase of quarantine.
From these 5 dogs 4 did not have a microchip.

9.) Adoptions: We did not receive copies of the adoption agreements every month as agreed on our meeting in April 2002. During our stay we received copies of the agreements from August, the amount was 9, including adoptions done at the adoption day on 25. August. Copies of agreements from the former months are supposed to be sent to my attention during the next week.
The situation with adoptions is absolutely unsatisfactory. Obviously it is not possible to get this procedure into some order and system. Not enough animals are rehomed so that we could achieve a significant reduction of the number of animals. New ones are coming again, which are not chipped or vaccinated.
The file of all dogs, which has been done earlier this year by Primož Šterbenc, has unfortunately not been updated, so that castrations, microchip-numbers, medical treatment, adoptions and new dogs are not included in this file. As a non-living system it is of limited use only, unfortunately.
The adoption day on August, 25., 2002 at Milena`s asylum, has been organized and promoted very well by the steering committee. Many people came to look only, but also some people came to take dogs. During that day it became obvious that there is another problem with adoptions at Milena`s place: Many dogs cannot be seen from outside. And because it is so difficult to go inside and the structure of the asylum is so chaotic, many dogs do not have a chance to find a new owner. This is another obstacle to do rehoming of dogs to the amount required.

(se nadaljuje)

Jana|09/04/02  16:41:40
Summary and consequences:
It is obviously not possible to reduce number of dogs significantly with the current system, more specifically: as long as Milena Mocivnik does the rehoming alone directly from her asylum. But the reduction of the large number of animals is a basic requirement to improve conditions there. With this large number of animals and under these circumstances (chaotic structure of the area, difficult accessibility of many kennels, no actual file of the animals living in the asylum, Milena taking care alone of all these animals) it is not possible to achieve satisfying living conditions for the animals. Milena Mocivnik herself has stated in public and to friends several times that she wants the number of animals reduced to three quarters and that the work is too much for her. Also from her own statements in public we know that she suffers a lot during the act of rehoming her animals. Therefor we think that help must be provided to her in order to achieve the required adoption rate.

Thus our proposal:
Veterinary inspector should take dogs in portions from the asylum, for example 10-15 per month. These dogs should be given to local animal protection associations, shelters and temporary places. There dogs should be examined by veterinaries, vaccinated (parvovisosis !) and cleaned. After 2-3 week the animals should be rehomed with the help of all organizations, homepage, newspapers. At that stage dogs can be also rehomed to Austria and Germany. Rules for the selection of the new owners should meet the requirements written in our adoption agreement (pogodba o posvojitvi).
Adoption agreement should go to veterinary inspector and a copy to Tierhilfe Süden. Veterinary inspector will do after-adoption-controls at the new owners.
Milena Močivnik should stay with dogs, which cannot find a new owner (old, ugly, sick, handicapped, behavioural problems) and thus run a sanctuary for these dogs. For keeping these animals she should get an official allowance with a limit number of 20-40 animals, but absolute maximum should be 50. Strict and frequent controls by veterinary inspectors should take place, at least once per months. All animals must be chipped.
During the whole procedure, which we propose to solve the problem, no animal must be put down due to economical reasons.

Next steps:
For the success of the process we recommend that a coordinator for this project should be named by Veterinary Administration of the state of Slovenia, namely Mr. Mag. Zoran Kovač.
This coordinator should organize together with a veterinary inspector, animal protection organizations, shelters, private persons and Tierhilfe Süden the subsequent rehoming of the dogs.

Consequences decided by Tierhilfe Süden:
a) The money provided for helpers and other things will from September on rely on the percentage achievement of the goal for adoptions. Example: in August we received 9 adoption agreements, this corresponds to 60 % percent of the goal of 15. Thus the money which is available for helpers in September will be reduced to 300,- EURO. During the following months the amount of money available will be calculated strictly after the number of adoption agreements received. It is also a requirement that veterinary inspector receives copies of the adoption agreements for after-adoption- controls. Copies of adoption agreements should be sent at the end of each month to my attention and at the same time to veterinary inspector.

b) Weekly veterinary visits will continue, but only if we receive a weekly report what has been done during these visits and when they pay off, more specific: when animals have been examined and treated. A special agreement is in place with Veterinarska fakulteta small animals clinic about extra costs for special treatment of dogs, if necessary.

c) Castration program will continue as before.

d) Food supply will continue. When food becomes short, we should be notified so that we can arrange a new shipment (takes ca. 2 weeks).

We think it is time to act now and that our proposal is a solution which is practicable and at the same time a good solution for both the animals AND Mrs. Milena Močivnik.

Tierhilfe Süden is ready to cooperate in this solution and help as much as we can with reinforced rehoming of dogs in Austria and Germany.

However, if we do not get official support from VURS within the next months in our efforts to improve the situation at the asylum, the management of Tierhilfe Süden has decided to stop supporting the project to the end of 2002.


With best regards

Dipl.- Biol. Birgit Reuter
Tierhilfe Süden

(se nadaljuje)

Jana|09/04/02  16:44:48
Introduction to photos

We are aware that with 300 dogs in an asylum there are always incidents like injuries, fights, problems, especially when manpower and money is not enough. BUT the reason WHY we are not satisfied with the situation is shown in the following pictures: they show that almost nothing has changed ! Although Tierhilfe Süden has invested a lot of time and money to improve conditions, we still find injuries, untreated wounds, untreated animals with problems, dead puppies, dirty kennels, undernourished dogs.

Please see yourself, and CAUTION: These pictures are really cruel. They have all been taken at Milena Močivnik`s asylum.

Dopisala Jana:
Za ogled slik pojdite na http://www.povazay.com/mmocivnik/ in na sredini prve strani boste videli naslov "Zadnja vest". Kliknite na več. Pojdite do konca teksta in kliknite Proceed.

Dani|09/05/02  01:53:35
Naj si upa se kaksen njen zagovornik napisati, da MM za zivali vzorno skrbi, da se jim pri njej dobro godi in da so srecne. Mene vse bolj spominja na taborisce in ne na azil, kakrsen bi moral biti. Vse predolgo se vlece trpljenje in res je zadnji cas, da njeno pocetje nekdo prepreci.

ostrzek|09/05/02  02:27:49
Ali so tisti, ki jo se vedno zagovarjajo SLEPI ali NORI HuhHuh Huh
Ali je ze kdo med vami dozivel umiranje psa s parvovirozo Huh?? MUKE!!!!
Slike? Bog jim pomagaj! Ocitno jim samo se bog lahko, inspekcija in gospoda z VURSA itak nimajo namena storiti nicesar! Mater jim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kapitan_Nemo|09/05/02  02:30:09
Nekaj znancev mi ne verjame o dejanskem stanju v tem "zookanclagerju" in te slike bodo kot nalašč, da jim "odprem oči". Pomislite, saj jo je revija Jana razglasila za Slovenko leta. Moja beseda proti reviji Jana? Javno mnenje proti nekaj pametnjakovičem in prepotentim živaloljubcem (tako nekako res preveč Slovenčkov razmišlja). Mislim, človeška slepota in neumnost je res brezmejna!!! KJE SO "MEJE ČLOVEŠKE NEUMNOSTI"?
Ta dopis je potrebno nujno prevesti v slovenščino in ga objaviti v medijih z kar najvišjo naklado, da pride do Slovenčkov. Pa upam, da pride pred oči tudi ljudem, ki so po službeni odgovornosti krivi za to velesramoto in kršenje v RS veljavne zakonodaje ! V bistvu je nenavadno, da se ne najde nihče. ki bi sprožil upravičeno tožbo proti odgovornim na osnovi kršenja več zakonov + mednarodnega sramotenja ugleda države Slovenije? Nezaslišana sramota! sram &gt;Sad Sad

Barbka|09/05/02  02:39:01
Kazenski zakonik RS

Malomarnost
18. člen

Kaznivo dejanje je storjeno iz malomarnosti, če se je storilec zavedal, da zaradi njegovega ravnanja lahko nastane prepovedana posledica, pa je lahkomiselno mislil, da jo bo lahko preprečil ali da ne bo nastala; ali če se ni zavedel, da lahko nastane prepovedana posledica, pa bi se bil po okoliščinah in po svojih osebnih lastnostih tega moral in mogel zavedati

3. Udeležba pri kaznivem dejanju Sostorilstvo
25. člen

Če dvoje ali več oseb skupno stori kaznivo dejanje tako, da sodelujejo pri izvršitvi, ali tako, da s kakšnim drugačnim dejanjem odločilno prispevajo k njegovi izvršitvi, se vsaka izmed njih kaznuje s kaznijo, predpisano za to dejanje.

Pomoč
27. člen

(1) Kdor komu naklepoma pomaga pri izvršitvi kaznivega dejanja, se kaznuje, kakor da bi ga bil sam storil, sme pa se kaznovati tudi mileje.

(2) Kot pomoč pri izvršitvi kaznivega dejanja se šteje zlasti: če da kdo storilcu nasvet ali navodila, kako naj stori kaznivo dejanje, če mu da na razpolago sredstva ali odstrani ovire za izvršitev kaznivega dejanja, kakor tudi če vnaprej obljubi, da bo prikril kaznivo dejanje, storilca, sredstva, s katerimi bo kaznivo dejanje storjeno, sledove kaznivega dejanja ali predmete, pridobljene s kaznivim dejanjem.



... A zivljenja ne bo vrnil nihce...

kaja|09/05/02  03:57:16
Ta članek je že bil v Dnevniku, kakšen teden nazaj. Seveda v skrajšani obliki in brez slik. Vem pa, da je bilo zapisano o dveh poginulih psičkih, o umazanem pesjaku, brejih psicah in o tem kako vestno MM vozi psice na sterilizacijo.

Tistega Mirka pa se tudi jaz spomnim. Živel je pred Milenino hišo, čisto ob cesti na verigi. Ko sem šla tja so me opozorili, da naj ne parkiram avta zraven njega, ker bo skakal po njem in ga popraskal. Njegova smrt ni bila nobena slučajnost. Ker Tierhilfe niso dovolili psov na verigi, so MM in njeni pomagači Mirka spustili med druge pse. Zanje je bil vsiljivec, rezultat se vidi na sliki. Tisto niso bile podgane, bili so ostali psi.

Po tolikih letih Milena ni vedela, da se bo to zgodilo? Spustila je psa v krdelo...samo bog ve kolikokrat se je že to zgodilo. Vemo le za Mirka (in še nekaj ostalih), ker jih pač poznamo po imenih.

Edina rešitev je takojšen odvzem VSEH psov in nikoli več MM ne bi smela posedovati nobene živali.

simi|09/05/02  04:36:29
Ce se ne motim, sem brala v casopisu, da drugi teden pride na VURS kontrola EU.
Verjetno ste na forumu tudi taki, ki se v pravu ali temu podobnem bolj doma. Domislite se kako bi preko npr. predsednika parlamenta dali tem inspektorjem protestno noto. Ali se da organizirat protest, kjer bi bile slike Mileninih psov, da inspektorji ti vidijo.
Mislim, da tako mucenje zivali, kot ga MM izvaja bi pritegnilo tudi veterinarske inspektorje EU. Ce zeradi mucenja ne, pa zaradi neustrezne zakonodaje (kot kaze nasa taka je, drugace bi se ta svinjarija ze zdavnaj koncala), ki neomogoca odvzem teh zvali.
Pa naj mi samo eden rece, da je to v zakonu doloceno, ker me pa potem zanima samo eno. Zakaj ima MM se vedno pse in macke.

Smetka|09/05/02  08:44:35
...A življenja ne bo vrnil nihče....Točno to! Roman, Eva in jaz smo leta gledali točno to, kar je na slikah, se kregali, pregovarjali, vpili, prosili, jokali...nič nismo dosegli. Nihče ni verjel. Tolikokrat smo bili tako nemočni, ker nihče ni hotel niti poslušati, da sem mislila, da me bo konec od tega občutka. Zdaj vas je veliko, ki veste in ste videli. Prosim vas, kličite na Pop, pišite v časopise, ...ker se bo sicer na to spet pozabilo. In Milena bo še naprej počela to, za kar izraza sploh ni. Ne pustite, da gre spet mimo.

ostrzek|09/05/02  10:22:53
Jaz si se vedno nisem opomogla od slik!!!!
Barbara pa mi je dala misliti se o eni stvari! Kako je mogoce, da so veterinarji, ki so jo obiskovali, tako dolgo molcali o tem kar so videli tam? Ali ni njihova profesionalna zavezanost poklicu dovolj, da bi bili dolzni vse to prijaviti inspekciji? Da o kaksnih moralno eticnih vrednotah sploh ne govorim!

Vse bolj se mi dozdeva, da se tudi Veterinarska fakulteta trudi zascititi ... gospodu Kovacu?Huh
(SRAMOTA ZA "VRHUNSKO" SLOVENSKO VETERINARSKO USTANOVO!
PADLI SO NA OSNOVNEM IZPITU!

sirtaki|09/05/02  12:38:25
Mislim, da bo veterinarski inspekciji EU zamolcano tole...tko da bodo prisli in odsli, ne d abi cisto zares vedeli kaj in kako...sej veste bohnedaj, da kaj karkoli ogrozi vstop SLO v EU Smiley

A ma kdo jajca in napisat email direkt na EU veterinarsko inspekcijo? Njihov email se nahaja nekje na straneh EU...sma mal je treba posurfat pa tko...

kaja|09/05/02  15:43:26
Če kdo sestavi besedilo, se pa noče izpostavljat, ga pošljem jaz. Z imenom, priimkom in vsem kar še paše zraven.

Jana|09/05/02  16:04:19
Lahko podkrepimo pisanje z imeni in priimki forumovcev (za verodostojnost dodamo veljavne emaile).
Ce bomo akcijo izpeljali, se naj odpre nova tema, kamor bomo oddali svoja sporocilca tisti, ki zelimo podkrepiti "posto za EU komisijo". Ce kdo ne bo zelel napisat imena in priimka na forum, se vedno lahko poslje podatke Kaji ali meni.
(Nova zato, ker pricakujem, da nas bi bilo taksnih veliko in s tem ne bi polnili "tematske Milenine niti")

Ker je zelo malo casa, se mi zdi ta oblika kar primerna. Je kje kdo, ki ima cas (in je vesc) napisat kratko obrazlozitev, zakaj to posiljamo?

Halicanum|09/05/02  17:07:13
Kaja, Jana,

Mislim da ste prehitre. Zadeva ni za EU inspektorat.
Kaj se lahko zgodi, ce zadeva pride v roke EU inspektorjev?

EU inspektorji (beri EU birokrati) bodo ugotovili, da nekaj ne stima. Zahtevali bodo, da se "ustrezno" ukrepa.
Veterinarska uprava RS (beri SLO birokracija) bo reagirala tako, da bo pse dala izseliti, in (zelo verjetno) "humano" pokoncati.

ZA BIROKRATE BO TO KONEC NEPRIJETNE ZGODBE.
ZA NAS IN PSE PRI MM, DEFINITIVNO, PORAZ.

Spomnite se zgodbe o psu, ki je bil "resen" z verige, zaradi pripombe "zaskrbljenih" sponzorjev azila iz te iste Evrope.
Njihov birokratski cilj, je ugotoviti, predlagati ukrep(e), in odgovornost za posledice pustiti drugim v skrb.

Dal bom za prav Barbki, in predlagam, da se sprozi postopek s kazensko ovadbo zoper vseh, ki so prispevali, da do "MM cirkusa" sploh pride.

Kdo je treba odgovarjati za svojo neodgovornost, malomarnost in ocitne krsitve veljavnih zakonov in predpisov:
- Milena Mocivnik, ki je zacela zbirati pse, ne da bi imela ustrezne pogoje.
- Veterinarski inspektor, ki ni ukrepal, ko je MM pripeljala sestega psa, in na ta nacin prekrsil dolocila Zakona o zasciti zivali.(Ce hoces imeti vec, kot pet hisnih zivali, moras zaprositi za mnenje veterinarskega inspektorata, ki je pa podlaga za eventuelno izdajo dovoljenja za imeti vec kot pet hisnih zivali).
- Slovenski mediji, ki so od MM izfabricirali junakinjo in "Slovenko leta", namesto da jo javno preganjajo in obsodijo.

Jana in Kaja, se enkrat premislite, preden naredite. morda, napacen korak, ki bi za pse pri MM bil usoden.

Pozdrav
Darko L.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines