mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 11:43:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene  (Prebrano 60583 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #75 : petek, 18.07.2008 : 12:07:37 »

Citat
Na sliki št. 200 sem našla tudi našo Kajo, ki sem jo enega popoldneva  iz Lahovega odpeljala s seboj - pa sem spet jokala kot dež... - Kaja nas je lani zapustila po hudi bolezni, prej pa smo se pet let trudili, da bi pozabila vse grozote svojega prejšnjega življenja. Upam, da se veselo igra z zajčki na drugi strani mavrice. Kiss

Na, pa je se meni nekaj v oko padlo. Cry Sem pa prepricana, da ji je bilo lepo teh nekaj let pri tebi, to pa je najbolj vazno. lp
Logiran

jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #76 : petek, 18.07.2008 : 13:47:01 »

Če je kdo pripravljen tole spisati malo krajše in predvsem opremiti z dokumenti, kjer je lepo zapisano, da je bila pravnomočno obsojena mučenja živali, lahko vse to pošljem poslancu Pečetu in poslanki Oražem (predvsem naj vsebuje zapis tudi vprašanja, ki naj bodo naslovljena ministru). Peče je tudi v našem imenu zastavil vprašanja ministru v zvezi z zavetiščem Meli. Odgovor je prišel, žal mi nekaj kompjuter nagaja in ne morem več odpreti tega dokumenta, bom pa prišla do njega, da ga vsi preberete. Odgovor je beden, banalen, splošen in še dvomljiv - kolikor jaz vem Meli nima sveta zavetišča ne izolatorija (slikovno gradivo), niti Arčon niti Zonzani. Ali se motim??? A nas niso učili, da lagat ni lepo???!!!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #77 : petek, 18.07.2008 : 15:13:35 »

Vse in se vec, kot je tukaj objavljeno, imajo na VURSU v kartotekah, kjer je zagotovo gor ime Milena Mocivnik. Tudi VURSove slike, ki jih imajo na svojih arhivskih straneh na http://web.archive.org/web/20030428220614/www.vurs.gov.si/vsebina.php?nid=milena_mocivnik_odvzem_zivali_all, pa celo kopico porocil, verjetno tudi neplacan racun v visini 4 MIO SIT (ce se prav spomnim), ki je nastal z odvzemom in bi jih morala placati Mocivnikova. Taksne so bile takrat objave, nikjer pa nisem nikoli zasledila, da je bilo to poravnano in da je zadeva zakljucena.
Prav tako imajo vse predpise, ki so jih sami sestavili.

Lahko pa mi dajo kaksno VURSovsko placo, pa jim vse to poiscem po pisarnah. Bom na svoje stroske se pravnika najela, da jim razlozi zakonodajo.
Denar dajala nekomu, potem pa se delala namesto njega, ne bom. Toliko se mi od vsega hudega, kar moramo pozreti, se ni skisalo.
Logiran

jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #78 : petek, 18.07.2008 : 15:28:32 »

seveda, se razume. Niti nisem mislila tega, hotela sem le predstaviti problem poslancema, ker verjetno ne bi prebrala vse to, kar je zapisano - ali pač. Da bi dobila malce krajši zapis, toliko da jih pritegne, potem pa na veliko in da se urejujejo stvari kar preko ministra, ki je nadrejen VURS-u in bo odgovoril, zakaj za ene zakon velja za druge pa ne. Kar minister odgovori poslancu, mora biti resnica oz.njegov odgovor pred sodiščem velja - pa naj bo lažen ali ne. Potem pa ga lahko uporabimo različno...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #79 : petek, 18.07.2008 : 15:39:47 »

Ne, ne, jadrankaj, saj nisem mislila tako Smiley

Za tiste, ki jih pretekla dejavnost Mocivnikove in VURSa ne zanima v podrobnosti, lahko izhajajo samo iz sedanjosti, torej iz tega, kar se dogaja sedaj - iz prispevka na TV, kjer je bilo povedano, da ima vec kot 5 psov. Zacnemo pri spostovanju zakonodaje in veljavnosti le-te za VSE drzavljane Republike Slovenije enako.

Eno od referencnih vprasanj je, kaj TOCNO je bilo narejenega s strani VURSa na in po inspekcijskem pregledu.
Je bila ugotovljena nezakonita dejavnost hotela za zivali in je sla kaksna prijava na vse druge ustrezne inspekcije? So ji bili odvzeti vsi psi, ki so nad stevilom 5, kot doloca zakon? Drugo me zaenkrat ne zanima. Verjetno tudi poslancev ne. Ce jih bo, bodo morali prebrati vse, da bodo razumeli, kaj je bilo in kaj nas caka. Leta 2002 so prebirali vse sorte, poslusali vse sorte, pa vseeno je ogromno ljudi tulilo v en glas - pomagajte Slovenki leta. Cetudi smo govorili in pisali, ni veljalo nic.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #80 : sreda, 23.07.2008 : 08:30:45 »

Se enkrat poslansko vprasanje Barbare Zgajner Tavs: KLIK

in odgovor: KLIK

Ne vem, a naj jocemo al kaj?

Citat iz odgovora ministra Jarca:
Gospo poslanko še enkrat obveščamo, da gospa Močilnik ni začela postopka za registracijo zavetišča za zapuščene živali zato ji ga VURS tudi ne bo legaliziral.
Če pa bo izpolnila vse pogoje za gojitev hišnih živali, ji bo VURS to dejavnost registriral. VURS je namreč, kot upravni organ v sestavi MKGP, dolžan veljavno zakonodajo spoštovati in izvajati ne glede na imena in priimke strank, ki se nanj obračajo.
Logiran

Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #81 : sreda, 23.07.2008 : 08:56:53 »

Kaj natančno sploh pomeni gojitev živali? Produciranje novih mladičev? In če je temu tako kaj ni vsak dolžen preprečiti nastajanje novih mladičev? Za bruhat res
In kaj ni bila MM spoznana za mučiteljico živali? In za kaj za vraga ima še kar pse? In zakaj bi ji odobrili gojišče živali?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #82 : sreda, 23.07.2008 : 09:12:12 »

In za kaj za vraga ima še kar pse? In zakaj bi ji odobrili gojišče živali?

Zato, ker v zakonodaji in predpisih manjka clen, ki bi prepreceval posedovanje zivali ljudem, ki so bili obsojeni za mucenje zivali.
Logiran

Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #83 : sreda, 23.07.2008 : 09:12:40 »

saj se hecajo a ne?
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #84 : sreda, 23.07.2008 : 09:22:16 »

saj se hecajo a ne?

Na žalost ne.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #85 : sreda, 23.07.2008 : 09:24:33 »

sej če dobro preberemo kaj je rekel minister, je zadeva jasna: ne bo legalizacije.

"Gospo poslanko še enkrat obveščamo, da gospa Močilnik ni začela postopka za registracijo zavetišča za zapuščene živali zato ji ga VURS tudi ne bo legaliziral.
ČE PA BO IZPOLNILA VSE podoje za gojitev hišnih živali, ji bo VURS to dejavnost registriral. VURS je namreč, kot upravni organ v sestavi MKGP, dolžan veljavno zakonodajo spoštovati in izvajati ne glede na imena in priimke strank, ki se nanj obračajo."

KER je eden od pogojev tudi nekaznovanost, NIKOLI ne bo izpolnila VSEH pogojev. Case closed Smiley
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #86 : sreda, 23.07.2008 : 09:30:51 »

Eden od pogojev ZA REGISTRACIJO ZAVETIŠČA je nekaznovanost. Za kar pa ona ni zaprosila, zaprosila je za registracijo gojišča, za kar pa ni predpisano, da rabiš bit nekaznovan. Case žal ni closed.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #87 : sreda, 23.07.2008 : 09:40:35 »

A poslanka pa ne bi mogla začet predloga za zakon da mučitelji živali ne smejo posedovat živali?

A pri nas sploh obstaja status/termin ''zbiratelja'' živali? Kolikor vem, se v tujini to obravnava kot duševna motnja. To je tako, kot da bi dohtar alkoholiku predpisal terapijo s kozarčkom na dan  Angry

Pa tole ''gojišče'' men ne gre v glavo... A to je samo uraden žegen od VURS da se lahko krši razne zakone o oskrbi/produciranju živali?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #88 : sreda, 23.07.2008 : 09:48:16 »

Zala_, zal so na ministrstvu (vkljucno z VURSom) pozabili na zgodovino, pa tudi sedanjost zelo slabo poznajo.

"Gojisce zivali" se smatra tocno to, kar termin pomeni - posedovanje vec zivali, oskrba, reprodukcija, tudi prodaja ... Zgornja stevilka ni omejena, spodnja je 5, saj za 5 ali manj ne potrebujes dovoljenja VURSa.

Za zbiratelja ni bila "uradno" pozegnana s strani strokovnjakov (verjetno psihiatrov in podobnih). Najbrz bi moralo sodisce takrat predlagati tak "pregled". O terminu "zbiratelja" se je takrat veliko pisalo in tudi na VURSu so opozorili na to, vendar ukrepanja ni bilo.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #89 : sreda, 23.07.2008 : 09:52:44 »

alti, stavek: "Gospo poslanko še enkrat obveščamo, da gospa Močilnik ni začela postopka za registracijo zavetišča za zapuščene živali zato ji ga VURS tudi ne bo legaliziral." pomeni le to, da svetovalec, ki je sestavljal odgovor, ne ve, da tudi ce zacne postopek za registracijo zavetisca, ne more dobiti dovoljenja, ker je za obsojene za mucenje zivali prepoved imeti zavetisce ali biti v njem zaposlen. Ni pa nikjer navedeno, da obsojen za mucenje zivali ne sme posedovati ali gojiti zivali. Ok, ce poseduje do 5 zivali, ajd ... ampak 30, 60, 100 ali 333 (322 psov + 11 mack) ...?
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines