mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:48:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene  (Prebrano 60696 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #120 : četrtek, 24.07.2008 : 09:46:43 »

K Janinim naštetim zakonom, bi dodala še 99. člen Kazenskega zakonika (http://www.zakonodaja.com/zakoni/v/1/kz_upb1/cleni/99.clen/99.clen), ki pravi:

(1)     Obsodbe za določena kazniva dejanja ali na določene kazni imajo lahko za pravno posledico prenehanje oziroma izgubo določenih pravic ali prepoved pridobitve določenih pravic.
(2)    Pravne posledice obsodbe ne morejo nastati, če je bila storilcu za kaznivo dejanje izrečena denarna kazen, pogojna obsodba ali sodni opomin ali če mu je bila kazen odpuščena.
(3)    Pravne posledice obsodbe se smejo predpisati samo z zakonom in nastanejo po samem zakonu, s katerim so predpisane.
(4)    Za storilca se sme uporabiti samo tista pravna posledica obsodbe, ki je bila z zakonom določena ob času storitve kaznivega dejanja.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #121 : četrtek, 24.07.2008 : 10:33:35 »

Eden od pogojev ZA REGISTRACIJO ZAVETIŠÈA je nekaznovanost. Za kar pa ona ni zaprosila, zaprosila je za registracijo gojišèa, za kar pa ni predpisano, da rabiš bit nekaznovan. Case žal ni closed.
whoops my bad, sem lolek pomislil, da se je komu s tem gojiščem kje zareklo. ker mi gojišče nekako zveni bolj botanično, al pa za kake ameriške deževnike, ne pa za pse, mačke in ostale domače živali. Me lahko kdo usmeri na zakon ki ureja oziroma omenja pogoje za registracijo gojišča?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #122 : četrtek, 24.07.2008 : 10:36:51 »

vseeno se pa čudim, da recimo nekdo ki ima gojišče lahko muči in je obsojen za mučenje, pa potem še vedno lahko fura naprej zadeve....govorim hipotetično. Menim da kljub temu da v takem dokumentu ni eksplicitno navedeno kaj se zgodi mučiteljem ki so lastniki gojišč (kak glup izraz- razen če gojiš ribe itd), velja smiselna uporaba kakega drugega zakona ki pa o tem govori. morda se pa motim.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #123 : četrtek, 24.07.2008 : 10:53:06 »

Zakon o zaščiti živali v 1. odstavku 6. člena pravi:

Za prijavo in gojitev hišnih živali se uporabljajo določbe zakona, ki ureja veterinarska merila skladnosti, pri čemer pristojne veterinarske organizacije ob prijavi psa v centralni register psov vnesejo podatke o psu in osebno ime, naslov stalnega oziroma začasnega prebivališča ter enotno matično številko občana (EMŠO) lastnika psa oziroma za službene pse podatke o državnem organu za namen ugotavljanja lastništva živali v primeru zapuščene živali ali ugriza psa.

26.b člen
Skrbniku psa, ki je povzročil smrt ali posebno hudo telesno poškodbo človeka, upravni organ, pristojen za veterinarstvo, prepove gojitev, posedovanje in vodenje psov, če je že pred tem posedoval psa, ki je povzročil smrt ali posebno hudo telesno poškodbo.

VII. PRISTOJNOSTI DRŽAVNIH ORGANOV
40. člen
Minister izda v soglasju z ministri, pristojnimi za posamezna področja, natančnejše predpise za izvajanje tega zakona, s katerimi določi:
- pogoje za bivanje in rejo rejnih in gojitev hišnih živali ter živali v prodajalnah, na razstavah in tekmovanjih;
- pogoje in način prevoza živali.

Zakon o veterinarskih merilih skladnosti

5. člen
(pomen izrazov)
9. gojitev je posedovanje več kot 5 odraslih hišnih živali iste vrste na stanovanje skupno več kot 30 dni v 12 mesecih;

ŽIVALI IN BOLEZNI ŽIVALI
11. člen
(prijava)
(1) Imetniki živali morajo gojitev, posedovanje rejnih živali, hotel za živali ali zavetišče za zapuščene živali ter dejavnost zbiranja, prodaje, prevoza, prometa ali trgovanja z živalmi in spremembe prijaviti VURS, ki o tem vodi evidence in registre.

14. člen
(hišne živali)
(1) Za gojitev hišnih živali, hotel za živali in zavetišče za zapuščene živali morajo biti izpolnjeni predpisani pogoji glede objektov, namestitve, oskrbe in zdravstvenega varstva živali; biti morajo pod veterinarskim nadzorom in registrirani pri območnem uradu VURS. Postopek se začne z vlogo imetnika živali oziroma nosilca dejavnosti. Z odločbo, izdano po preveritvi pogojev, se odloči tudi o največjem možnem številu odraslih hišnih živali.
(2) Določbe prejšnjega odstavka ne veljajo za:
1. posedovanje več kot 5 odraslih hišnih živali iste vrste do vključno 30 dni v 12 mesecih na stanovanje;
2. ljubiteljsko rejo, ljubiteljsko vzrejo in ljubiteljsko gojitev drugih domačih ptic, akvarijskih rib, okrasne perutnine in malih glodalcev.
(3) Natančnejše pogoje iz prvega odstavka tega člena predpiše minister.

Pravilnik o zaščiti hišnih živali

8. člen
(posedovanje)
Posedovanje hišnih živali je dovoljeno le, če ima skrbnik ustrezne pogoje, ki zagotavljajo dobro počutje živali, in je v primeru živali prosto živečih vrst skrbnik predhodno pridobil dovoljenje za njihovo gojitev v ujetništvu v skladu s predpisi, ki urejajo varstvo narave.

Problematika terminov "prostoživeč", "gojene" in "rejne" živali v slovenski zakonodaji, Aleksandra Žigo Jonozovič
Acta agriculturae Slovenica, 90(december 2007)2, 97–106.
str.8

Gojene živali so potomci živali vzgojenih v ujetništvu ter njihovi potomci, ki jih gojijo v prostoru, ločenem od narave.

STANDARDNA KLASIFIKACIJA DEJAVNOSTI 2002

01.2   Živinoreja
01.25   01.250   Reja drugih živali
Sem spada:
-   čebelarstvo in pridelava medu in čebeljega voska
-   reja kuncev
-   reja kožuharjev, pridobivanje surovih (nestrojenih) kožuhov
-   gojenje sviloprejk, proizvodnja zapredkov sviloprejke
-   gojenje hišnih živali
-   gojenje polžev, žab, plazilcev ...
-   reja in gojenje drugih živali (jelenjadi, nojev, golobov in drugih ptic ...)
Sem ne spada:
-   pastirstvo, uhlevljenje in oskrba živine za tuj račun, gl. 01.42
-   pridobivanje kož z lovom, gl. 01.50
-   gojenje akvarijskih rib, gl. 05.02
-   dresura živali, tudi psov čuvajev, gl. 93.05
-   čuvanje in nega hišnih živali pasji penzioni, gl. 93.05

Še vedno pa ne vem, kje naj najdem "natančnejše pogoje iz prvega odstavka 14. člena Zakona o veterinarskih merilih skladnosti, ki jih predpiše minister".
Logiran

Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #124 : četrtek, 24.07.2008 : 11:25:08 »

Sleepy, tudi jaz imam nerodovniško zlato prinašalko ampak nisem kupila psa, ker je samo čistokrven in ker bi hotela kazati nek statusni simbol....kupila sem jo zato, ker sem si že dolgo let želela imeti zlatega prinašalca in ker so mi sami psi kot karakter všeč...nisem pa kupovala pri preprodajalcu psov.
Moja odločitev je bila takšna, da ne rabim imeti psa za pasje razstave, pa ne da jih ne maram, ampak mi čas ne bi dopuščal tega...poleg tega ne bi imela legla....zame je pes enakopraven družinski član (bil rodovniški ali ne)..., kot je maček in moj fant.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #125 : četrtek, 24.07.2008 : 11:39:25 »

Lexy sorry, nič osebnega, zlatkoti so pač najpogostejši. Žal je pa tako, da vsak tak nakup za sabo povleče zaslužek enega šteparja in trpljenje (al ne vem kako bi se reklo) premnogih psov. Če se pojavi povpraševanje, potem se pojavi ponudba, ki je običajno večja od povpraševanja, posledično se znižuje cena, ki jo lahko znižuješ samo, če znižaš stroške, stroške pa lahko znižaš samo na račun slabše oskrbe.... žal. Res nič osebnega, v dobro psov pa zagovarjam samo dva načina odločanja za psa - posvojitev običajnega (da ne rečem tipičnega  Wink ) mešanca ali nakup rodovniškega (in to v tem vrstnem redu  Tongue). Tisto nekaj vmes pa žal škodi psom, in veliko jih žal še vedno nabavlje pse kot statusni simbol.
Veste, mi mamo pa maltežana (da ne bom spet rekla zlatkota Wink )....
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #126 : petek, 25.07.2008 : 21:30:28 »

zapojmo si Sifrerjevo "gospod direktor" in lahko koncamo. Da ne pozabite, clanarino, bo potrebno poravnati, tako ali tako. Naslednjemu predsedniku ne bo potrebno izdati nove kartice,ker se glasi na predsednika.
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #127 : petek, 25.07.2008 : 21:31:58 »

ups, lapsus.......p..m
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #128 : nedelja, 27.07.2008 : 21:02:31 »

Jana, na prvem linku do Zakona o zaščiti živali v tvojem prispevku "Absurd na slovenski pasji sceni" odpre tistega iz l. 2004, zadnja verzija pa je tukaj: http://www.uradni-list.si/1/content?id=80271
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #129 : nedelja, 27.07.2008 : 21:08:20 »

Hvala, feminine.
Popravljeno Wink.
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #130 : ponedeljek, 28.07.2008 : 09:40:04 »

Tukaj pa se vidi odnos do živali.
Če bi pa kje našli tako zaprte dojenčke, otroke,... bi pa vsi po trepalnicah skakal!?!?
To pa zato ker so psi (še vedno in na žalost) samo psi. Roll Eyes
žal.
Logiran
Giga
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #131 : petek, 08.08.2008 : 20:46:49 »

To pa zato ker so psi (še vedno in na žalost) samo psi. Roll Eyes
žal.
...In ker so še vedno samo psi,so za mnoge manj vredni,kot človek. Potem pa slišiš-človek in žival je nekaj čisto različnega, po drugi strani pa-naši predniki so opice (po otročje rečeno,samo če kje kakega odraslega vprašaš,potomci koga smo ljudje,pomoje nebi glih vedel. )

Drugače me je pa pretreslo-eni so kaznovani,ker imajo mladiče,plačujejo zato kr jih majo,kr so nezakoniti. Drugi pa jih imajo,malo lepo pogledajo,pa že vzrejajo KAR MEŠANČKE! Zanimivo,ker namreč,so baje mešančki prepovedani.(oz. potomci mešancov,da bo bolje izraženo).
Sicer pa VURS meni sploh ni všeč. Eni sedijo po pisarnah, 2 greta te pa te kakega ubožčka,brez vode,na ketni,brez hrane,stradanega,pretepenega pogledat,Pa še takrat izdajo list:Žival je dobro preskrbljena.
Nad VURSOM,koliko se meni zdi,ni nihče,ki mu je kaj mar preveč navdušen.Vsaj jaz nisem,pa še kup poznanih,ki imajo z njimi precej slabe izkušnje. (govorim o Mb). Angry
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #132 : torek, 26.08.2008 : 09:59:32 »

Pred nekaj dnevi v Mozirskem Gaju, poleg tete, kii je mimoidočim prodajala "čistokrvne čivave brez rodovnika" (za njih tam pripravljena tudi ogradica) je bilo še tole:

Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #133 : torek, 26.08.2008 : 10:00:36 »

Za BRUHAT.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #134 : torek, 26.08.2008 : 10:03:08 »

uncas, je kdo teto s civavami kaj vprasal za zdravje, saj namrec zakonodaja pravi, da na prireditvah zivali ni dovoljeno prodajati?
O zgornjem nimam komentarja.
Logiran

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines