mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 02:30:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene  (Prebrano 61073 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #150 : sobota, 14.03.2009 : 15:39:03 »

In to ji je odobril VURS? Shocked

Ocitno bo spet cas, da se da kaj na TV pa v casopise, pa kaksno pritozbo napisat..
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #151 : sobota, 14.03.2009 : 17:02:29 »

A se zaj****? ? ?  Shocked Shocked Shocked
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #152 : sobota, 14.03.2009 : 18:16:09 »

Joj groza.. Shocked Shocked Shocked
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #153 : sobota, 14.03.2009 : 18:20:49 »

A je bilo že kje napisano pa sem spregledala-kakšna je definicija Gojišča psov?
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #154 : sobota, 14.03.2009 : 18:50:24 »

A je bilo že kje napisano pa sem spregledala-kakšna je definicija Gojišča psov?
Vzreja Huh ?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #155 : sobota, 14.03.2009 : 18:52:07 »

 Shocked
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #156 : sobota, 14.03.2009 : 18:55:46 »

Ampak vzreja je vzreja pasemskih psov, kako bojo pa pol rešili to z oddajami? Živali se nekontrolirano (kao) ne smejo razmnoževat, psov prodajala ne bo, kvečjemu oddajala (če)..valjda moraš nekako pa le utemeljit vse skupaj, če se ti doma kupiči xy število nepasemskih psov? Sanjam, vem, ampak res mi ni jasno.

O besedi gojišče pa sploh ne bom, kot da gre za nekakšne bakterije.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #157 : sobota, 14.03.2009 : 18:57:43 »

Sicer ne vem, če sem brcnila v temo, samo to mi pride na misel ob besedi gojišče...

SSKJ:
gojíšče  -a s (í) kraj, prostor, kjer se kaj goji: breskovo gojišče; zaprto umetno gojišče; gojišče fazanov, ostrig ♦ biol. gojišče bakterij ♪

gojíti  -ím nedov. (ȋ í) 1. načrtno se ukvarjati z rastlinami ali živalmi, zlasti v gospodarske namene: gojiti hmelj, čebele, vinsko trto; na farmi gojijo govedo za zakol; gojiti gozd, sadno drevje / na šolskih gredah gojijo cvetlice učenci sami; laboratorijsko gojiti glivice ∙ ekspr. gojiti gada na srcu izkazovati dobrote človeku, ki je dobrotniku nehvaležen, sovražen // star. negovati: brke je vedno skrbno gojil; gojiti (si) polt // knjiž. krepiti, razvijati, utrjevati: gojiti občutek odgovornosti; gojiti otrokove sposobnosti; pri pouku gojijo v učencih humana čustva / gojiti voljo, značaj 2. biti dejaven na določenem področju: gojiti atletiko, smučanje; gojiti glasbo; že od mladih nog je gojil šport / gojil je predvsem ljudsko kulturo // knjiž., z oslabljenim pomenom, z glagolskim samostalnikom izraža stanje, kot ga določa samostalnik: gojiti upe; gojiti sovraštvo, spoštovanje do koga; veliko ljubezen je gojil do otroka; gojiti simpatijo / po tem dogodku ni mogel gojiti več nobenih iluzij gojèn -êna -o: gojen gozd; skrbno gojeni nasadi; gladil si je lepo gojeno brado ♪
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #158 : sobota, 14.03.2009 : 19:12:07 »

Hm, sem sla mal raziskat. Ne glede na to, da so spremenili 6. clen zakona, dolocba o stevilu se vedno velja.
Namrec, v Zakonu o varstvu zivali pise:

6. člen
Za prijavo in gojitev hišnih živali se uporabljajo določbe zakona, ki ureja veterinarska merila skladnosti, pri čemer pristojne veterinarske organizacije ob prijavi psa v centralni register psov vnesejo podatke o psu in osebno ime, naslov stalnega oziroma začasnega prebivališča ter enotno matično številko občana (EMŠO) lastnika psa oziroma za službene pse podatke o državnem organu za namen ugotavljanja lastništva živali v primeru zapuščene živali ali ugriza psa.
Osebni podatki iz prejšnjega odstavka se obdelujejo za vodenje in vzdrževanje centralnega registra psov ter za odločanje po tem zakonu in po zakonu, ki ureja veterinarska merila skladnosti. Upravni organ, pristojen za veterinarstvo, in pristojne veterinarske organizacije pridobijo osebne podatke iz prejšnjega odstavka od lastnikov psov ter za potrebe preverjanja točnosti pridobljenih podatkov tudi iz centralnega registra prebivalstva. Upravni organ, pristojen za veterinarstvo, lahko pridobiva osebne podatke iz prejšnjega odstavka iz centralnega registra prebivalstva tudi z neposrednim elektronskim dostopom in jih lahko vpogleda, prepiše ali izpiše ter nadalje obdeluje v postopkih po tem zakonu in po zakonu, ki ureja veterinarska merila skladnosti.
Ne glede na določbe prvega odstavka tega člena mora skrbnik živali v tridesetih dneh od pridobitve prosto živečih živali iz skupin velikih sesalcev in velikih plazilcev oziroma živali, ki izločajo strupe, prijaviti njihovo posedovanje upravnemu organu, pristojnemu za veterinarstvo.


ZAKON O VETERINARSKIH MERILIH SKLADNOSTI (ZVMS) pa pravi:

5. člen
(pomen izrazov)
Za potrebe tega zakona se uporabljajo definicije iz uredb iz drugega odstavka 2. člena tega zakona in izrazi, ki imajo naslednji pomen:
[...]
9. gojitev je posedovanje več kot 5 odraslih hišnih živali iste vrste na stanovanje skupno več kot 30 dni v 12 mesecih;
[...]


Nisem pravnik, vendar predvidevam, da na podlagi zgoraj citiranih predpisov se vedno velja dolocilo o stevilu pet (5).

In tako sem nasla tudi termin "gojitev domacih zivali", torej lahko sklepam, da gre pri "zasebnem gojišču domačih živali" za rejo.

A sem prsmojena al kaj, ampak kako za hudica lahko nekdo da dovoljenje za rejo psov mesancev?
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #159 : sobota, 14.03.2009 : 19:54:50 »

Samo sporočam, da ima MM registrirano gojišče psov.

O, moj bog ...

Me pa zanima, kaj dejansko po zakonodaji pomeni 'gojisce'. Ko bom imela cas, si bom malo prebrala o tem, ker me res firbec matra. 
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #160 : sobota, 14.03.2009 : 20:07:44 »

Nika2, imas en post visje.

Kot je videti, gre za posedovanje nad 5 psov.
Seveda lahko dela z njimi v skladu z veljavno zakonodajo, kamor spada tudi razplod, saj je iz preteklosti znano, da so vsi psi zazeljeni in bodo ostajali, torej se ne bodo oddajali.
Navzgor stevilo ni omejeno.
Cemu se lahko nadejamo?
Ponovitvi leta 2002? Le resitev problema bo se mnogo tezja, saj ima zdaj vendarle zegen drzavne ustanove. Tja je civilnim iniciativam zagotovo veliko tezje priti, kot pred letom 2002, kaksen nadzor izvaja podeljevalec dovoljenja, je pa najbrz nam vsem jasno.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #161 : sobota, 14.03.2009 : 20:16:54 »

Ja, tisti post zgoraj sem videla, pa me zanimajo se dodatne 'omejitve' oz. zahteve/predpisani pogoji (npr. v zvezi s prostori, oskrbo ipd.) Upam, da obstajajo. Kajti v tistem postu sem tudi jaz zaman iskala osnovne podatke - npr. omejitev stevila zivali (itak, da sem to najprej iskala, hehe).

Tudi meni je jasno, da se lahko nadejamo ponovitvi 2002 Sad Sad
In morda bo se huje - ce je prej MM trdila, da ima 'azil', je jasno, da bi potem morali (oz. vsaj naj bi) veljati zakoni, ki veljajo za zavetisca. Se pravi, da se zivali s/k.
No, sedaj pa bo z 'gojiscem' legaliziran tudi razplod, se pravi, da se bodo psi lahko se bolj kopicili  ...

Jooj, kam smo prisli ....
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #162 : sobota, 14.03.2009 : 20:21:37 »

Res "polepšan" dan. Kam mi to gremo?
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #163 : sobota, 14.03.2009 : 20:39:33 »

Očitno bo zadevo treba posredovat še na mednarodne inštitucije. Pa nespoštovanje zakona, ki ga je citirala Jana. Drugače pa, kje so napisani pogoji za izvedbo gojišča. Bo treba še kakšen Zakon prebrat.  Angry Angry

Drugače pa, svinjarija na 2. Angry Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #164 : sobota, 14.03.2009 : 20:39:50 »

Zakon o veterinarskih merilih skladnosti (ZVMS)

14. člen
(hišne živali)
(1) Za gojitev hišnih živali, hotel za živali in zavetišče za zapuščene živali morajo biti izpolnjeni predpisani pogoji glede objektov, namestitve, oskrbe in zdravstvenega varstva živali; biti morajo pod veterinarskim nadzorom in registrirani pri območnem uradu VURS. Postopek se začne z vlogo imetnika živali oziroma nosilca dejavnosti. Z odločbo, izdano po preveritvi pogojev, se odloči tudi o največjem možnem številu odraslih hišnih živali.
(2) Določbe prejšnjega odstavka ne veljajo za:
1. posedovanje več kot 5 odraslih hišnih živali iste vrste do vključno 30 dni v 12 mesecih na stanovanje;
2. ljubiteljsko rejo, ljubiteljsko vzrejo in ljubiteljsko gojitev drugih domačih ptic, akvarijskih rib, okrasne perutnine in malih glodalcev.
(3) Natančnejše pogoje iz prvega odstavka tega člena predpiše minister.
Logiran

Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines