mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:47:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: testiranje na FiV/FLV
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: testiranje na FiV/FLV  (Prebrano 27635 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #30 : torek, 05.08.2008 : 07:34:18 »

No,ta veterinar je imel tehtnico v istem prostoru in ga je sprva tudi zelel stehtati brez kosare,pa ga nekako ni znal prijeti. Pa to je itak se najmanj.
Muc je kar lepo rejen oz.normalen,zato ne vidim vzroka,da bi imel tezave pri jemanju krvi. Spet ga ni znal prijeti in jezo stresal na fantova starsa. Aja,najprej ga je obril po vratu,potem pa iskal injekcijo po ambulanti oz.bil totalno nepripraven.

Zaenkrat je muc se ok. Mislim,da ga bosta danes peljala se enkrat k "njihovemu" veterinarju,skupaj z mamo muco,ki ji bodo odstranili sive. Bomo videli kaj bo on povedal.

Hvala se enkrat. Saj meni je jasno,da so napake,ampak nad tem veterinarjem sem pa iz vec razlogov razocarana.
Lp
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #31 : torek, 05.08.2008 : 07:38:59 »

Jaz ne vem, če nad katerim veterinarjem vsaj delno nisem bila razočarano, tako da, bom raje modro tiho....
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #32 : torek, 05.08.2008 : 07:44:55 »

Muc je kar lepo rejen oz.normalen,zato ne vidim vzroka,da bi imel tezave pri jemanju krvi. Spet ga ni znal prijeti in jezo stresal na fantova starsa. Aja,najprej ga je obril po vratu,potem pa iskal injekcijo po ambulanti oz.bil totalno nepripraven.

Strah nima ravno veze z rejenostjo. Vsa dogajanja so samo toliko bolj ocitna pri zanemarjenem macku. Gre za normalno reakcijo pri strahu (ali bos rekla, da zivali niso prestrasene pri veterinarju - sploh macke, ki jim stres pomeni vsaka sprememba okolja?). Tudi jst sem cist lepo rejena (poleg tega nisem cisto nic prestrasena), pa mi zdravniki ne najdejo zile iz katere bi potegnili kri! Bos rekla, da so vsi pocarji?

Vem, da se kak veterinar ne znajde in da so taki, ki se jih jst ogibam na kilometre, vendar tako na hitro na pamet sodit kaksno je njegovo znanje je zelo pogumno. Sploh obsojat s pocarji in nesposobnezi. In sploh ker nobena (niti ti) nisi bila zraven!
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #33 : torek, 05.08.2008 : 07:50:42 »

Jaz ne vem, če nad katerim veterinarjem vsaj delno nisem bila razočarano, tako da, bom raje modro tiho....

Verjamem, vendar ce pogledas kako dalec je znanje v medicini in koliko zdravniki vedo o ljudjeh in njihovih boleznih, potem mislim, da ni treba bit hudo prevec razocaran nad veterinarji. Sploh so pa samo ljudje, ki uporabljajo svoje vedenje in znanje za izboljsanje stanje svojega subjekta. Nekateri se celo zavedajo, da je tist subjekt pred njimi zivo bitje in so zato toliko bolj vestni.

Ne vem, zdi se mi, da je na eni strani prevec zaupanja v veterinarje (obicajni ljudje, ki skrbijo za svojo zival in se ne ukvarjajo z ...), po drugi strani pa tisti, ki smo veckrat pri njih, pricakujemo od njih cudeze in smo preseneceni, ce posedujejo samo tisto znanje, ki je dosegljivo danes na tem svetu.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #34 : torek, 05.08.2008 : 07:51:37 »

Jaz bi samo o jemanju krvi.
Pri Mulcu nikakor ni šlo iz žile na nogicah, ker je bil premajhen in presuh, pa smo jemali iz vratne žile - daleč od tega, da bi bil lečeči veterinar neuk.
Pri mojem pokojnem Dr. Mucu smo poskusili na nogicah, ni šlo. Iz vratne žile prav tako ni šlo. So se iskale "različne igle" (laično povedano), pa ravno tako ni šlo.
Zamerim? Ne. V obeh primerih je bilo narejeno VSE, kar se je dalo. Če vas ni zraven, ne podajajte preuranih obtožb, samo to bom rekla...
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #35 : torek, 05.08.2008 : 10:32:54 »

Kar se tiče špikanja - ko so Mungici jemali kri za test FIV/FeLV, se je tako napela, da ni nic priteklo ven...smo na tisti dve kapljici kar cakali, ceprav sem jo zraven cartala in mirila. Ko je blo konec, se je sprostila in kri se je kar ulila iz tace.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #36 : torek, 05.08.2008 : 10:42:50 »

Saj vemo, kdaj je kriv pacient in kdaj vet! In tukaj šimfamo vete! Mene tudi pojezi, če peljem žival cepit, pa en špicenstrokovnjak tako porine iglo vanjo, da do stropa skoči. Spet pri drugemu pa žival niti ne ve, da je bila pičena. Si mislim (in tudi kaj rečem!): če še injekcije ne znaš dati tako kot je treba, se pojdi solit. In ne grem več k njemu.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #37 : torek, 05.08.2008 : 11:03:57 »

Si bila zraven? Ves, da je bil kriv veterinar? Tukaj se je slo za dejstvo, da je veterinar 3x vbodel iglo, preden je prisel do krvi in je bil zato oznacen za pocarja od veterinarja. Kaj ni jasno? In zakaj pljuvat cez veterinarje? Zna katera tule bolje? Se lahko popolnoma znajde brez njih? Potem pa prosim - podajte resitve - kako se rokuje s prestrasenim mackom (po moznosti se divjim), da bo kri pritekla v prvo, takoj, v zadostni kolicini, kako se pravilno sterilizira in kastrira in koliko mora meriti vreznina, mero sivov, koliko jih je lahko/mora biti, kaksen mora bit vzorec odvzete dlake za gojisce, povejte kako izboljsat testiranje na FeLV/FIV in kako testirat kugo. In kako napovedat, kako bo macek (ali pes ali druga zival, saj je vseeno) odreagiral na cepljenje... Ce bi se potrudila, bi nasla se veliko vprasanj.

Dajte punce no, malce razumevanja (niti ne prizanesljivosti) do veterinarjev. Res je, da je dobro, da so pod kritiko - konstruktivno, ne pa, da se greste pljuvanje cez njih (sploh v konkretnem primeru ko ne poznate okoliscin).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #38 : torek, 05.08.2008 : 11:14:16 »

Pridna, počasi, prosim! Jaz sem govorila samo za svoje primere in verjemi, sem bila že tolikokrat pri različnih veterinarjih, da točno vem, kdo stvari obvlada. Glede tega, če zna katera od nas bolje, pa sploh ni vprašanje na mestu, ker je to pač njihov poklic (ne naš) in morajo obvladati najbolje. Jasno, da rabimo vete, zato jih tudi plačujemo! In če storitev plačamo, lahko zahtevamo, da je dobro (najboljše) opravljena. Dobiš popust, če mačka boli, ko ga vet špika? Zakaj ga pa ne boli, če ga špika drug vet? Ni nam dolžnost prenašati (in drago plačevati) nesposobnih vetov in oni lahko to tudi zvedo.

Kaj boš pa rekla na tisto: mačje mladičke 3 x na dan kopajte v tekočini proti mikrosporiji? A res, ste prepričani? Koplje se jih namreč 1 x na 3 dni! Ali pa: vet pomotoma cepil pasjega mladička proti kugi namesto proti steklini.

Glede na nekaj 1000 eur, ki sem jih pri vetih že pustila v zadnjih dveh letih (velikokrat zaradi nevednosti v kateri so me pustili veti sami), si pridržujem pravico pripomb na njihovo delo, kadar je tako nestrokovno, da to še laik opazi.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #39 : torek, 05.08.2008 : 11:35:28 »

Ej, ne da se mi! Komentirala si tole:

Vem, da se kak veterinar ne znajde in da so taki, ki se jih jst ogibam na kilometre, vendar tako na hitro na pamet sodit kaksno je njegovo znanje je zelo pogumno. Sploh obsojat s pocarji in nesposobnezi. In sploh ker nobena (niti ti) nisi bila zraven!

In si zapisala naslednje:

Saj vemo, kdaj je kriv pacient in kdaj vet! In tukaj šimfamo vete! Mene tudi pojezi, če peljem žival cepit, pa en špicenstrokovnjak tako porine iglo vanjo, da do stropa skoči. Spet pri drugemu pa žival niti ne ve, da je bila pičena. Si mislim (in tudi kaj rečem!): če še injekcije ne znaš dati tako kot je treba, se pojdi solit. In ne grem več k njemu.

In jst sem ti odgovorila tole:

Si bila zraven? Ves, da je bil kriv veterinar?  Tukaj se je slo za dejstvo, da je veterinar 3x vbodel iglo, preden je prisel do krvi in je bil zato oznacen za pocarja od veterinarja. Kaj ni jasno?

Sledi prosim napisanemu. Sploh pa - ce se buniš, potem se buni konkretno, poimensko - povej kateri veterinar in na kateri kliniki. Kar tako malo prepucavat se ni na mestu, če želiš resno delat ali če želiš, da te bo kdo resno jemal.

Kaj boš pa rekla na tisto: mačje mladičke 3 x na dan kopajte v tekočini proti mikrosporiji? A res, ste prepričani? Koplje se jih namreč 1 x na 3 dni! Ali pa: vet pomotoma cepil pasjega mladička proti kugi namesto proti steklini.

Glede na nekaj 1000 eur, ki sem jih pri vetih že pustila v zadnjih dveh letih (velikokrat zaradi nevednosti v kateri so me pustili veti sami), si pridržujem pravico pripomb na njihovo delo, kadar je tako nestrokovno, da to še laik opazi.

Rekla/napisala sem tole:

Vem, da se kak veterinar ne znajde in da so taki, ki se jih jst ogibam na kilometre, vendar tako na hitro na pamet sodit kaksno je njegovo znanje je zelo pogumno. Sploh obsojat s pocarji in nesposobnezi. In sploh ker nobena (niti ti) nisi bila zraven!

In se dodatno napisem tole: prepucavanje kar neki v tri dni in vsepovprek je izguba cajta. Vsaj mojega, zato sem jst s tole temo zakljucila.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #40 : torek, 05.08.2008 : 11:38:26 »

In kaj si hotela s tem, ne razumem, žal, še vedno ne! Cheesy
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #41 : torek, 05.08.2008 : 11:41:29 »

Res mi je žal.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #42 : torek, 05.08.2008 : 11:42:28 »

Punce, ne se kregat Kiss Kiss Kiss.

Mislim, da imamo vse ki imamo svoje živali rade in jim želimo samo najboljše take in drugačne izkušnje z različnimi veterinarji. Jaz sama s sabo razčistim tako, da če sem z veterinarjem zadovoljna, ga tudi javno, poimensko pohvalim. Če pa nisem in vem, da ponavlja napake, potem me tam ne vidijo več.

O konkretnem primeru pa tudi pomoje res ni pošteno razgljabljati, če nisi bil zraven in na lastne oči videl kaj se je zgodilo.

Jaz sem bila že večkrat zraven, ko smo jemali kri malim mačjim mladičkom, vsem prestrašenim in tudi ni hotelo tečt, zaradi razlogov, ki sta jih omenjali Gargameca in pridna.

Ni vse tako enostavno kot zgleda in jaz nisem veterinarka iz enega samega razloga. Ker se preveč čustveno vpletam v vsako zadevo, sploh kar se živali tiče in bi bila na koncu živčna razvalina, ki ne bo zmogla niti krvi mačku več vzet.

Jaz dobre veterinarje občudujem, se pa tudi zavedam da smo vsi samo ljudje in delamo tudi napake.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #43 : torek, 05.08.2008 : 11:49:36 »

Za komentarje o veterinarjih, klinikah, pritozbah in pohvalah je na voljo rubrika Veterinarji, alternativna medicina.
Logiran

the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #44 : torek, 05.08.2008 : 12:10:28 »

Jaz vem zakaj sem kritizirala. Pa ni vse tu napisano. Res je,da nisem bila zraven,sem pa takoj slisala vse podrobnosti. Tako kot lahko kritiziram trgovko,ki ne dela kot bi morala,lahko tudi veterinarja. Kdo jih placuje? Mi! Je pa to prvi veterinar iz te klinike s katerim so slabe izkusnje.  
Razumljivo je,da je muc prestrasen. Ampak to bi moral veterinar razumeti,ta pa ni imel pravega pristopa. Da je rejen sem napisala zato,ker si rekla (pridna),da je pri suhih tezko vzeti kri. Je pa mucu ze prvic tekla kri,le da je ni zajel.
Tudi ni na mestu,da se brani veterinarja,ceprav se ne pozna podrobnosti. Jaz sama vem,da je razocaral. Teorija mu ne pomaga,ce nima prakse. Res je,da mora izkusnje pridobiti,a ne more dezurati,ce ima tezave s stikom zivali in niti ne ve kje so pospravljena zdravila. In ce govori,da dela test za macjo kugo,ki ne obstaja. ...

Jana,se opravicujem-tole sem se morala napisati. Zakljucujemo. Res se ne mislim kregati.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: testiranje na FiV/FLV
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines