mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:00:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Odpoved ledvic
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odpoved ledvic  (Prebrano 38893 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
belči
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #30 : torek, 15.07.2008 : 01:21:28 »

živjo!
te dni sem izvedela, da ima moja psička probleme z ledvicami, je zdej že na infuziji pa upamo na najboljše, me pa zanima če je imel kdo kakšne izkupnje z dietami pa da bi kaj pomagalo. mau berem po netu linke ki sem jih našla, sam sem še vedno zelo zgubljena...

lp, anja

Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #31 : torek, 15.07.2008 : 13:05:45 »

Živjo!
Tudi moj kuža ima odpoved ledvic in je na infuziji ter na dieti! Mislim da je najboljše da se držiš diete oz to kar ti reče veterinar, če te pa kaj zanima ga pa tudi vprašaj meni je vse razložil in povedal Wink
Logiran
belči
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #32 : torek, 15.07.2008 : 19:38:41 »

ja sej to se itak da drzimo, sam se vseeno se pocutis tako nemocno pa pac povprasas se mau naokoli.....
kako pa gre tvojemu kuzku?
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #33 : sreda, 16.07.2008 : 14:13:51 »

Vem kako se počutiš, težko je ko neveš kako mu bi pomagal :S Danes gremo na odzem krvi da vidimo kako so pomagale infuzije! kako gre pa tvoji psički?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #34 : četrtek, 17.07.2008 : 22:41:11 »

belči, kako je psička?
Logiran
belči
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #35 : torek, 09.09.2008 : 09:12:55 »

živjo, precej dolgo me ni blo, ampak mam vesele novice. Smiley moja lubica je zdej v zelo dobrem stanju, nazadnje ko smo bili pri veterinarju se ji je še izboljšalo, upam da bo tako tut ostalo. apetit ma zdrav, spet je živahna.... je pa na dieti in sicer je krompir, pa prašek ipakitine pa omega3. Smiley

piki_ca, kako pa je tvoj pesek, je infuzija pomagala?
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #36 : četrtek, 11.09.2008 : 15:10:36 »

Belči super;)

za nas je bilo zal prepozno 3 tedne smo se mučili a nazadnje je bila bolezen ze predaleč, na koncu ni mogel več tako smo se od njega poslovili 28.7.2008 Sad vendar bolečino do zdaj se ni izginila se vedno boli da mu nismo mogli pomagati  Cry Cry
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #37 : nedelja, 28.09.2008 : 15:26:44 »

piki ca, zal mi je za kuzka. Cry
Logiran

belči
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #38 : ponedeljek, 13.10.2008 : 21:38:46 »

meni tudi... Sad
Logiran
jello
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #39 : torek, 23.12.2008 : 18:47:54 »

@Pikica: Kakšni so bili prvi znaki pri vašem Bernardincu?

Moj je star 6 let in pol in zadnje tri dni je čisto sesut (prejšnji teden je bil na pogled še popolnoma zdrav). Večinoma je spal, v nedeljo zvečer pa se je komaj še privlekel s sprehoda. Včeraj je dobil injekcijo proti bolečinam in antibiotike, danes dal urin in kri, veterinar pravi da so težave z ledvicami. Na pogled izgleda tako kot da ga zadnje noge ne držijo več. Ko gre lulat skoraj pade, ko mor dvignit eno nogo, skratka veterinar pravi da bi moralo biti bolje, vendar se meni zdi da je vsakič ko ga pogledam stanje še 100% slabše. Upam da bo vsaj jesti začel, od včeraj do danes ni pojedel nič, pil pa tudi malo.

Veterinar me skuša prepričat da je 6 let za bernardinca že starost, meni pa se zdi da bi jih moral doživet vsaj še 1x toliko.
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #40 : sreda, 24.12.2008 : 21:43:58 »

Živjo!
Naš Luka je bil tut star 6 let... Prvi znaki so bili da se je full umeru in ni jedu in zelo veliko pil(bilo poletje) zato smo mislili da je kriva vročina vendar smo sli vseeno k vetu. Dobil je takoj infuzije in dieto in so rekli da bo boljše, vendar sem sama videla da je vse samo slabše, v dobri 3 tednih je shujšal iz 65kg na 45kg Sad zadnji teden je tezje hodil, le en dan to je bila sobota je bil ful uredu smo sli in na sprehod in vse vendar naslednji dan je bilo spet isto in se je vse slabšalo, komaj se je vsedu drugače je pa samo spal pa zelo veliko pil jest ni hotel nič... Zadnji dan pa se tut vstat ni mogel več in je bruhal zato smo se odločili da mu prihranimo trplenje in smo ga odpeljali k vetu...
Kar se tiče starosti se strinjam nikoli si nisem mislila da se bom morala tako hitro poslovit od njega... Sad
Držita se in vztrajajta!! pa obveščaj o stanju... držim pesti za vaju Wink
Logiran
jello
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #41 : četrtek, 25.12.2008 : 10:00:18 »

Kot sem že rekel, sedaj mu dajem antibiotike in tablete proti bolečinam. Pije kar veliko, vendar ta pes veliko lula in pije že od malega. Jedel ni samo en dan, sedaj je normalno. Na sprehod se nekako zvlečeva, za kakšnih 15 minut, potem ima dost. Zadnje noge ga ne držijo najbolje, meni se zdi da ima postavo tako kot kakšen nemški ovčar, v zadnjem delu zlomljeno in potem nazdol in rep med nogami. Veterinar pravi da je to od bolečine, meni na oko zgleda da tudi s hrbtenico ni vse ok. Recimo glave ne more dvignit, če mu jo poskušam počasi dvignit začne jokat. Skratka zgleda kot en kup nesreče.

Upam da se sedajle čez praznike mal pobere(mo).

Lp
Logiran
jello
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #42 : torek, 30.12.2008 : 13:25:13 »

No danes imam pa slabe novice. Dva dni nazaj je še kazalo nekoliko bolje, jedel je vsak dan normalno. Danes pa ne more več vstat. Zjutraj in opoldne sem se kakšno uro trudil da bi ga mogoče spravil pokonci, ne na silo, ampak s hrenovko,....nič. Če bi bil zdrav bi za hrenovko odtrgal tudi roko če bi blo treba. Zdaj čakam veterinarja da pride na dom, v avto pomoje ni šans da ga spravim. Sicer malo se odziva tko da maha z repom, če ga hočem pocrkljat, vendar se vidi da mu je tudi glavo dvignit cel podvig, oziroma je sploh ne more. Cry Bom vidu kaj bo rekel veterinar, bojim pa se nič dobrega.

Lp in hvala ker me poslušate.
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #43 : torek, 30.12.2008 : 13:33:46 »

Jello, žal ti pomagati ne morem... bomo pa držali pesti in tačke, če bo kaj pomagalo.
Upam, da imate dobrega veterinarja...
Logiran
jello
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #44 : sreda, 31.12.2008 : 15:39:46 »

Ni ga več.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Odpoved ledvic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines