mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:22:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Odpoved ledvic
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odpoved ledvic  (Prebrano 38889 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #45 : sreda, 31.12.2008 : 18:06:11 »

Oh....  Cry 

Jello, seveda nobena beseda v takih trenutkih ni prava. Pa vseeno: moje iskreno sožalje!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #46 : sreda, 31.12.2008 : 19:10:59 »

jello, moje iskreno solazje  Cry Cry Cry Cry Cry

res je, 6 let je precej malo celo za bernardinca Undecided

a je veterinar kaj povedal, zakaj je imel pes odpoved ledvic?
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #47 : četrtek, 01.01.2009 : 20:53:13 »

jello, moje iskreno sožaje, vem kako vam je v teh trenutkih, drzite se Cry Undecided
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #48 : četrtek, 01.01.2009 : 21:10:58 »

Zal mi je za izgubo  Undecided
Logiran
jello
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #49 : petek, 02.01.2009 : 17:29:25 »

Hvala vsem.

@bina: ne nič ni povedal, samo vprašal je če je veliko pil.
Logiran
slovenka_barby
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #50 : četrtek, 29.10.2009 : 19:43:43 »

Živjo !
Pri nas imamo 3 mesece starega Haskija na začetku je bilo vse vredu ko pa smo ga dali cepit (cepivo naj bi bilo eno najcenejših to smo izvedeli kasneje) je imell kasneje dvakrat epileptični napad.Stanje se je po tem izbolšalo.V ponedeljek smo ga spet odpeljali k veterinarju ker je bil napihnen ( mislili smo da je zaprt).
Veterinar je rekel da ima težave z ledvicama in mu prepisal tablete.Danes se je stanje spet poslabšalo spet smo ga odpeljali k veterinarju rekel nam je da ima gnojno ledvico in da mu ni pomoči.Zanima me če lahko tudi pes živi samo z eno ledvico? In če je možno da ima na ledvici tumor? Ter če bi se to dalo kakor koli odstraniti da bi kužek preživel.

Lp Barbara


Ps. jello moje sožalje....vem kako je hudo ko izgobiš svojega najboljšega prijatelja. Cry Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #51 : četrtek, 29.10.2009 : 20:21:49 »

Pojdi po drugo mnenje na katero od klinik. Z eno ledvico pes sicer čisto normalno živi, žal pa skoraj nikoli ni prizadeta samo ena. Če gre samo za vnetje, se ponavadi lepo popravijo. Žal pa je lahko tudi kaj dednega, v tem primeru se pa ne da narediti nič.
Logiran
slovenka_barby
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #52 : petek, 30.10.2009 : 11:07:54 »

Pojdi po drugo mnenje na katero od klinik. Z eno ledvico pes sicer čisto normalno živi, žal pa skoraj nikoli ni prizadeta samo ena. Če gre samo za vnetje, se ponavadi lepo popravijo. Žal pa je lahko tudi kaj dednega, v tem primeru se pa ne da narediti nič.
Hvala za nasvet. No sedaj smo izvedeli da sta obe ledvici prizadeti in vneti.Danes bomo pa izvedeli še diagnozo.
Upajmo da se bo vse uredilo =(
Logiran
slovenka_barby
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #53 : petek, 30.10.2009 : 19:50:16 »

Tako kužek je doma.Vendar nimam čisto nič dobrih novic =( izvedeli smo da se mu vrjetno neda več pomagati in da bo po vsej vrjetnosti umrl.Ampak veterinarji so nas vseeno napotili v ponedeljek zjutraj v Postojno na neke preglede saj bi edino tam lahko kužku pomagali.Tako da upajmo da preživi vikend ter da se bo tudi v ponedeljek vse dobro izteklo in bo Blejk še naprej lahko živel svoje lepo in razigrano življenje. Cry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #54 : petek, 30.10.2009 : 20:02:20 »

Držimo pesti!
Logiran
slovenka_barby
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #55 : sobota, 31.10.2009 : 11:11:13 »

Držimo pesti!
Najlepša hvala ! Sad
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #56 : nedelja, 01.11.2009 : 20:20:25 »

Tudi jaz drzim pesti.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #57 : nedelja, 01.11.2009 : 21:19:55 »

Tudi jaz upam, da bi se kužku izboljšalo.

Me pa sicer tudi zanima, od česa sploh pride do odpovedi ledvic, a je to zaradi infekcije
in ali lahko tudi od starosti..?
Logiran
slovenka_barby
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #58 : ponedeljek, 02.11.2009 : 15:20:25 »

Tudi jaz upam, da bi se kužku izboljšalo.

Me pa sicer tudi zanima, od česa sploh pride do odpovedi ledvic, a je to zaradi infekcije
in ali lahko tudi od starosti..?
Hvala.... Danes smo Blejka peljali v maribor k prejšnemu lastniku ter šli skupaj tam k enemu veterinarju ki so Blejku naredili še neke preiskave ter ugotovili da ima prevelike ledvice (približno 10cm) ampak da kužek s tem lahko normalno živi, vendar ima nekaj narobe z mehurjem....in da te težave povzročajo tudi da ledvice hitreje rastejo....sedaj smo kužka pustili pri prejšnem lastniku da ga bo vozil k temu veterinarju na neka zdravila saj se mogoče to da pozdraviti tudi brez operacije...tako da sedaj upajmo da se bo Blejk pozdravil in normalno živel naprej svoje razigrano pasje življenje.

Lynn ponavadi veterinarji sploh nevedo vzroka te bolezni...nam je ta veterinar to nekako tako povedal kot sem zgoraj napisala...ampak zaradi starosti po mojem mnenju nebi kužek zbolel za tako boleznijo...ampak mogoče pa...jaz pa sumim da je naš kužek zbolel zaradi napačnega cepiva ali da so mu celo veterinarju dali kaj takega na kar je elergičen...nikoli se neve...saj so mu tudi dali neka zdravila v navodilih pa piše da jih nesme jemati če ima težave z ledvicami....tako da sploh ostaneš brez besed...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #59 : ponedeljek, 02.11.2009 : 15:30:41 »

Vseeno škoda, da ga niste peljali v Postojno. Meni se tisto o mehurju in ledvicah, ki zaradi njega rastejo prehitro zdi malo čudno.
Vzroki za težave z ledvicami so pa raznorazni - zastrupitev, infekcije, lahko je posledica dehidracije, pri tako mladih pa je vzrok pogosto kakšna od dednih bolezni.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Odpoved ledvic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines