mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 03:50:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Odpoved ledvic
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odpoved ledvic  (Prebrano 38898 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #60 : ponedeljek, 02.11.2009 : 20:30:17 »

Aha. No, držimo pesti, da se bo Blejk pozdravil! Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #61 : četrtek, 10.06.2010 : 18:07:31 »

Nanook, a si moram za registracijo na tej mailing listi zrihtat yahoo naslov?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #62 : četrtek, 10.06.2010 : 18:13:40 »

Pa še eno vprašanje, za tiste ki ste dajali infuzijo-ste jo dajali podkožno ali v žilo?
Eni veterinarji pravijo eno, drugi drugo, članki ki jih berem pravijo podkožno.
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #63 : četrtek, 10.06.2010 : 18:37:34 »

Ne vem, če ti to kaj pomaga...
Pri našem mucu, ko je imel uroinfekt, smo dajali podkožno.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #64 : četrtek, 10.06.2010 : 19:52:25 »

Deso, mislim da moras imeti yahoo ID, in potem avtomaticno dobis s tem tudi mail. Ko pa enkrat imas yahoo ID, si pa lahko nastimas, ko se vclanis v grupo, da maile dobivas kam drugam. Npr. vsi maili z "mojih" grup gredo na moje gmail naslove, kjer je vec prostora.

Kar sem jaz zasledila je slo vse subkutano.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #65 : četrtek, 10.06.2010 : 19:54:23 »

Kar sem jaz zasledila je slo vse subkutano.

Kar se zdajle tako nahitro spomnim, seveda.
A je akutno al kronicno?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #66 : četrtek, 10.06.2010 : 20:24:48 »

Ker pocnem ravno to ... Mi smo naredili najperj eno i/v infuzijo (pri psu bi bilo se lazje in bolj ucinkovito, ker bi bil lahko priklopljen dlje casa, dihurja je pac tezje/nemogoce prepricat, da si kanilo pusti v taci ali da ne pregrizne cevke), zdaj ji na vsake 3 dni dam eno subkutano dozo, jutri, ce bo imel kdo od nasih cas mogoce v soboto, sicer pa v pon jo peljem se na eno i/v, potem bomo preverili krvne parametre.
Nima nekih ful izrazitih klinicnih znakov (manj aktivna, ampak to je tudi od let) - razen poliurije in polidipsije - in je bila 2 dni po prvi infuziji ful bolj zivahna. PU/PD se je tudi precej korigirala.
Z dieto se ne morem kaj prevec igrat, ker mora pac imet hrano ves cas, ker mora bit visoko proteinska in za vrh vsega je se na medrolu ... Skratka, vse ostalo ni nic v prid ledvickam.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #67 : petek, 11.06.2010 : 02:19:16 »

Ima dober apetit, res hoče jesti. Bruha ne. Pije načeloma veliko, danes skoraj nič. Pred par dnevi mu zadnji konec ni služil (dobesedno, sem mislila da mu je odpovedal), potem je bilo vsak dan boljše, pijano sicer, vendar je hodil in bil tudi veliko boljše volje, med drugim je ponoči skušal splezati k nama v posteljo)..danes pa je spet šibkejši in ga je treba držat med hojo. Vsake toliko se živčno liže po predelu ledvic in potiho joka. Kaka drisko. Kar je čudno je da je lulek ves čas trd, kot bi bil natečen, moda prav tako. V zadnjem delu ga je tako pobralo, da se mu vidi vsaka kost.
Prve dni je lulal pod sebe, urin je bil bledorumen, zdaj lula sam v čepe, če ga ponoči ko začne prosit tisti trenutek ne spustim ven se polula notri.
Ima rdeče oči, rečeno mi je bilo da se to lahko pojavi pri tovrstnih problemih.

Hrana je dietna (RC renal), antibiotik je cefalexin. Anemičen je.

Prepisano iz izvida:

Uremia 1,92 g/l..normalno je 0,10-0,20 g/l
Kreatin 22,42 mg/l..normalno je 15,00-22,00 mg/l
Proteini 70 g/l..normalno je 55-75 g/l

A naj mu malo pomagam s čajem za ledvice ali raje ne?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #68 : petek, 11.06.2010 : 02:22:56 »

Aja, pred enim letom je imel res grdo vnetje mehurja in par malih cist na prostati, kar smo odpravili. Zdaj ko je mraz pa tole in po pravici povedano sem se pošteno us*ala.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #69 : petek, 11.06.2010 : 20:51:49 »

Ne vem koliko bo tega ledvicnga caja spil (in kaj je notri). Vsekakor ga je pa treba "sprat" z infuzijo, ker ima ureo precej previsoko.

Kaksen UZ ste delali pred kratkim, da bi videla kaj tocno je narobe in ce se slucajno kje kaj nabira, oz. zaostaja. Tako v trebusni votlini, samih ledvicah ... A thorax in srce sta ok?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #70 : torek, 15.06.2010 : 23:23:33 »

Ja urea je bila res ful visoka..infuzijo pa dobiva podkozno. Cez slab teden bomo ponovili preiskave in naredili tudi UZ, da vidimo kje smo. Je pa ful boljse, zunaj prakticno tece, vecinoma dviga nogo ob lulanju, jedel bi skos (se tudi vidi da mu ta RC ful pase), pije normalno, oci niso vec rdece, lulek ni vec natecen..je spet nazaj smotko ki je stalno za petami in zadnje dni ga konstantno iz moje postelje mecem, ker si je te dni ko je bil bogi bogi ocitno pridrzal pravico hehe. Ce je avto zunaj odprt, se kar naguzi notri in je preprican da gre na pot Grin Res totalna sprememba v enem tednu, upam da bodo tudi preiskave pokazale da napredujemo.

V kaksni povezavi pa sta srce in Thorax?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #71 : sreda, 16.06.2010 : 00:00:13 »

Lahko gredo ledvice v maloro zaradi kronicne odpovedi/popuscanja srca. Zato je fino preverit tudi kaj se dogaja tam.

Sicer je pa moja zver po par infuzijah tudi bistveno boljse. Med drugim tudi preganja in grize obiske. Tongue Dobra stara Taz, torej.
Logiran
majconka
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #72 : ponedeljek, 23.08.2010 : 16:54:29 »

Pozdravljeni,
da še sama povem svojo zgodbo. Doma imam 14 letno mešanko med kokeršpanjelom in terierjem. Doslej je bila zdrava, edino pred cca 2 letoma ji je začela uhajati voda, kar smo reševali s sirupom Propalin. Zdaj vidim, da je bil to prvi znak pri odpovedovanju ledvic.
Znaki, ki jih opisujete so se deloma začeli pred 14 dnevi (utrujenost, neješčost), pred tednom dni pa še bruhanje (tudi vode).
Prejšnji teden sem jo peljala k veterinarju, ki je takoj dal diagnozo-ledvica odpovedujejo. Tekom tedna smo jo tako vozili na infuzije, dobila je vsak dan eno celo stekleničko (4 dni), vsak dan injekcijo proti bruhanju, antibiotik in še ena zdravila, ter še ene injekcije.
Okrevanje je prišlo šele po 4 infuziji, saj je šele v petek začela jesti. Čez vikend je okrevala, zdravnica pa je predlagala, da se ne daje več infuzij, naj se pač pokaže kaj in kako. Hrano ima dietno (Hill's), in jo bo morala imeti do konca življenja. Le to se lahko konča kmalu (po besedah vet.), saj pravi, da lahko kmalu pride poslabšanje (sploh pozimi) in potem se kužka ne splača več mučiti, saj ima svoja leta in je vsaka infuzija zanj utrudljiva.
Počutje je sedaj uredu, hodimo tudi že na sprehode, predvsem pa jo razvajamo (tudi prej smo jo), saj smo se soočili s tem, da neizogibno prihaja konec.
Logiran
cencek
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #73 : četrtek, 24.03.2011 : 19:01:19 »

Pozdravljeni vsi!
Imam 16-letno psičko, kateri so ugotovili odpoved ledvic. V začetku leta je dobila infuzijo, bili smo na antibiotikih in dobili Eukanuba ledvično dieto. Problem je nastal, ker diete noče več jesti (povoha, vidi kateri briketi so in se obrne). Že kakšnih 14 dni je minimalno količino briketov (ko je res, res, res lačna).  Poizkusili smo tudi z drugimi dietnimi hranami, a po ostalih (Hills, Science Plan) bruha. Problem ni apetit, saj bi vse ostalo z veseljem pojedla. Prosim za nasvet, kaj ji lahko dam, kakšna hrana bi se ji lahko mogoče kuhala? Zasledila sem tudi govora o nekem prašku Ipakitine - mi morda kdo lahko pove kaj več o njem?? Pri veterinarju sem dobila odgovor, da je za kuža najbolje, da je ledvično dieto......saj ga razumem, ampak kuža tega noče jesti.
Hvala za kakršne koli koristne informacije.     
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #74 : četrtek, 24.03.2011 : 19:23:02 »

Odvisno kako dalec je. Kvalitetne beljakovine (primarno ziv. izvora; meso, jajca), manj fosforja, pazit je treba tudi na magnezij, kalij in natrij. Priporoceni dodatki: omega 3 mascobne kisline (ribje olje v kapsulah, lahko tudi v pumpici), koencim Q10, vitamin E.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Odpoved ledvic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines