mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:45:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Odpoved ledvic
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odpoved ledvic  (Prebrano 38891 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #75 : sobota, 26.03.2011 : 19:46:17 »

Jaz sem moji psički kuhala ribe in piščanca. Pri težavah z ledvicami je pomembno, da se je lažje prebavljiva hrana, da ledvice čim manj trpijo.
Logiran
cencek
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #76 : nedelja, 27.03.2011 : 07:48:23 »

Hvala! Smo začeli z rižem in piščancem ter ribjim oljem.
Logiran
Habibi
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #77 : ponedeljek, 19.03.2012 : 21:22:54 »

Našega muca, ki je imel kronično odpoved ledvic, smo zdravili tudi s praškom Ipakitine - prehranski dodatek, ki manjša nastalo količino fosforja in ostalih toksinov v telesu: http://www.vet4you.com/ipakitine-50-g. Našega muca žal ni več, ostalo pa nam je še okoli 100 gramov praška. Če bi kdo od vas želel poskusiti s tem dodatkom, ga podarjam. Lahko me pokličete na 041 590 872, da se zmenimo za prevzem. Sem v Ljubljani, lahko tudi pošljem po pošti. Pa veliko veselih trenutkov z vašimi žvercami vam želim!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #78 : petek, 15.03.2013 : 03:22:15 »

Zasledila sem, da Q10 niza nivo kreatinina..ima kdo izkusnje s tem?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #79 : petek, 15.03.2013 : 18:07:43 »

Jaz sem ga dajala Tariju. Ne spomnim se tocno koliksna je doza, mislim da je on dobival 25mg za svojih ca. 10kg. Poleg tega je dobival tudi omega 3; ce je bil CoQ10 v prahu, sem ga zmesala z oljem, sicer ne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #80 : sobota, 16.03.2013 : 00:34:43 »

So bile kaksne spremembe ob dajanju? Jaz bi v kapsulah dajala ker imamo ze tako probleme z apetitom. Hvala!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #81 : sobota, 16.03.2013 : 09:09:19 »

Mislim da ne, razen tega da se kreatinin ni zviseval, tudi simptomov ledvicne odpovedi ni kazal. Jaz sem mu mesala v hrano, ker kapsul ni hotel pojest. Imava zmeraj boj s tabletami... Tule je malce vec o dodatkih. Kako dalec pa je odpoved? A je samo kreatinin povisan ali tudi kaj drugega? Z apetitom ima probleme tudi Tari, samo to jih je imel vedno. Trenutno pomoje zaradi jeter.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #82 : sobota, 16.03.2013 : 10:09:40 »

oboje (kreatinin precej), plus anemicna je in bilirubin ima povisan. Caka se na rezultate testov za par stvari, vmes dobiva antb. in infuzije, za dodatke bo pa deso napisala, ker jaz na pamet ne vem.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #83 : sobota, 16.03.2013 : 15:13:06 »

Hvala Maja! Jaz imam tablete raje kot prah ker v grlo porinem, te Omega 3 in E vitamin ki jih dajem so mehke in ni problema. Do vceraj sem ji dajala en B12 tonik za ljudi kar v grlo tudi, ker ga sicer nebi pila, danes ji bom pa cel B kompleks vzela. Zato sem sprasevala za Q10, ker sem brala pozitivne stvari o njemu.
Zdaj dobiva po eno flaso infuzije na dan pa imam filing da je kar premalo. Z apetitom je pa tako, en dan kuhano ribo ja, z briketi zmesano iz zalito z vodo v kateri se je riba kuhala tudi..naslednji dan pa enak obrok ne..niti same ribe. Naslednji dan skuham samo ribo, najprej manjso porcijo, poje vse, skuham se eno, vecjo porcijo, poje tudi to. Zjutraj je pa potem bruhala, samo se mi zdi da ji mirda riba ni sedla, ker sicer ne bruha. Dietnih briketov (Renal od RC) tudi povoha ne, mislim res se vidi sprememba na njej, ker je bila celo zivljenje pozeruscek. Pustega piscanca tudi poje, vceraj celo z rizem, mi je pa ostalo nekaj pustega riza in ker sem morala pomit posodo sem nastavila mladickom v posodi, ce bi kdo hotel malo pozobat (riz se je kuhal v vodi v kateri s je prec skuhal piscanec) In ko je Lucha prisla mimo je dobesedno planila po njemu. Tako da je odvisno od dneva, bi pa jedla moje kosilo, ce bi ji ga dala.
Zasledila sem pozivne stvari tudi glede Reihmannie 8, mi je kupil kapsule prijatelj iz Kitajske ki mi je potrdil da to pri njih uporabljajo pri tezavah z ledvicami, potem mu pa niso pustili poslat, ker kao "zdravil" ne sme posiljat. Maja mi je svetovala Ipakitin, so mi tudi moji doma poslali po posti, pa upam da bo slo skozi carino ker tukaj zajebavajo postenjake, lopovi pa povsod skozi pridejo. Pri nas sem uspela dobit samo 50 g pakungo ki mi ne bo trajala nic, pa se to so naredili izjemo ker posameznikom sicer ne prodajajo. Mi posljejo v ponedeljek po avtobusu in bi moralo biti v torek pri meni. No, cez en mesec pride frendica iz Slovenije k meni in mi bo prinesla par stvari tudi, tako da ce se karkoli priporocate kar napisite.
Ona sicer vstane, gre ven, hodi pocaaaasi, ko lezi se zna tresti..ponoci je bila pokrita z deko in se mi zdi da ji je bilo prijetneje, trenutno so samo noci frisne pri nas. Cez dan je lepo in zeli lezati na suncu, prav isce. Na UZ se je videla leva ledvica povecana drugace.

A Tari ima odpoved ledvic? Koliko casa ze?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #84 : sobota, 16.03.2013 : 15:14:04 »

Se nekaj, a ni vseeno prevec da vsak dan je meso?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #85 : sobota, 16.03.2013 : 15:23:52 »

http://www.itmonline.org/articles/rehmannia_eight/rehmannia_eight.htm
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #86 : sobota, 16.03.2013 : 19:00:57 »

A ste kaj merili pH urina? Ker, če je nizek, ga riž in meso še bolj nižata  Undecided

Tu je nekaj linkov, ki so mogoče lahko v korist:

http://mousabilities.com/nutrition/crf/bovee_protein_RD.pdf

http://rense.com/1.mpicons/acidalka.htm



Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #87 : sobota, 16.03.2013 : 21:20:09 »

Tari je imel kar nekaj let povisan kreatinin , ravno toliko, da bi ga lahko fliknili med tiste v zgodnji fazi odpovedi ledvic. Na zadnjih preiskavah krvi je bil kreatinin normalen.
Njeno obnasanje me zelo spominja na Tarijevo, tudi on en dan bi, drugi dan iste stvari ne bi, pa martinckal bi se... Danes je od mene iz roke pojedel kar velik del postrvi, ko mu je 15min kasneje ribo ponudila mama, je pljuval. Tako enmal niha ta apetit + to, da je on je ze celo zivljenje izbircen in zadnje case res dobiva samo tafajne zadeve "za ljudi narejene".
Kaj z jetri je pri njej vse ok? Kaj pa zolcnik?
Pri odpovedi ledvic se na zacetku naceloma ne spreminja prehrane oz. se kvecjemu malo zniza fosfor, kasneje se pac se bolj zniza fosfor, ampak ce se le da, ne na racun beljakovin. Opcija so tudi "phosphate binders". Kvalitetne beljakovine, torej jajca, ribe, meso; ce je z jetri kaj narobe, potem rajsi piscanca in purana kot govedino recimo. Ce prenasa, tudi mlecni izdelki, s tem da ima mislim da navadna skuta vec fosforja kot ricotta in se rajsi daje tadrugo. Tole cisto po spominu sicer.  Undecided Zdajle kvackamo z dieto za jetra.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #88 : sobota, 16.03.2013 : 21:22:11 »

pH je ok. Ostali jetrni parametri so ok.

Zaenkrat se caka na rezultate testov za lismanio, lepto in tokso, pa zacetek tedna imajo spet kontrolo kjer so bo naredil komplet hemogram + biokemija.

Deso, infuzije ji das lahko nekje 5 ml/kg. Samo ne pretiravaj, da ne bodo na koncu se problemi s srcem ...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #89 : sobota, 16.03.2013 : 21:23:40 »

Aja, proteini v krvi (globulini) so se povisani.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Odpoved ledvic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines