mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 01:56:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Odpoved ledvic
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odpoved ledvic  (Prebrano 38821 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #90 : sobota, 16.03.2013 : 21:42:18 »

Ne bom pretiravala, sej ves da sem zdej panik na vseh podrocjih. Je pojedla dva jajca prejle. Utrujena je danes.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #91 : sobota, 16.03.2013 : 21:47:49 »

A ste kaj merili pH urina? Ker, če je nizek, ga riž in meso še bolj nižata  Undecided

Tu je nekaj linkov, ki so mogoče lahko v korist:

http://mousabilities.com/nutrition/crf/bovee_protein_RD.pdf

http://rense.com/1.mpicons/acidalka.htm




Hvala!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #92 : sobota, 16.03.2013 : 21:51:49 »

Ce prenasa, tudi mlecni izdelki, s tem da ima mislim da navadna skuta vec fosforja kot ricotta in se rajsi daje tadrugo. Tole cisto po spominu sicer.  Undecided Zdajle kvackamo z dieto za jetra.
Prenasa, bom dala. Potem jogurte tudi lahko? Ker navadnih se pri nas ne dobi (redkokatera stacuna ima tiste v loncku), samo sadne, ampak tam je pa spet cuker. Kar se tega tice ni problema? Tebi pa srecno s Tarijem :*
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #93 : sreda, 27.03.2013 : 19:48:09 »

Kako ste? Jst bi rajsi kaj drugega kot sadne jogurte; saj verjetno so sadni taki kot pri nas, ne pac navaden jogurt in notri vmesano sadje?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #94 : četrtek, 28.03.2013 : 03:58:07 »

Na sreco boljse kar se samega pocutja tice, apetit je vecji, ni vec tako utrujena (se do pred dnevoma nazaj je naredila dva koraka in se morala uleci, pa spet dva koraka in na tla in to samo par metrov oddaljena od hise)..ker je bila res bogica, cela ozeta, brez volje, se glave ni dvignila kadar sem prisla domov.
Diagnoza je Lismanioza, zato ledvice nagajajo. So ful povecane (vet pravi da enormne), jetra so pa uredu. Pred dobrim tednom smo spet gledali kri in je kreatinin se pikico narastel, urea pa je bila pikico nizja. Po tem je pa zacela s terapijo konkretno za Lismaniozo, tukaj bo zdaj do srede vse zaprto, v sredo bomo pa spet kri in urin gledali da vidimo ce je kaksno izboljsanje.

Dietnih briketov se kar noce, jih je samo par pozvecila v vsem tem casu, je pa prejle pojedla piscanca s korenjem, cvetaco in semeni Chie (pa en zob cesna je bil kuhan notri), pa to je prav zicala dokler se ni ohladilo Smiley Shujsala je pa precej. Prej sva sli ven tukaj skoraj pred hiso in sem ji rekla "pejt pogledat kdo je prsu" in je sla v kasu nazaj do vhodnih vrat, kar je res 100% sprememba. Ker v najslabsih dnevih so jo tudi noge komaj drzale, je navzkriz hodila.

S tem da je imela vmes se zastopano crevesje, od vceraj naprej imajo kakci spet obliko. Sicer so majhni, ampak vsaj ven gre. Smrcek je bil en dan ze spet vlazen, zdaj je spet suh in olupljen, ampak vsaj tistih smrkljev ni vec. Pokasljuje pa se, kak dan vec, kak dan pa manj.

Jogurt lahko dobim obicajni litrski sadni (poln ali posnet), ali pa tiste v loncku s sadjem. Ko sem ji ga nazadnje ponudila ni hotla, samo to je bilo ravno tiste dni ko je zavracala vse razen piscanca. Bom probala jutri.
Logiran
stocky1986
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #95 : torek, 23.07.2013 : 13:30:48 »

Pozdravljeni.

Sem spregeldala to temo in na žalost odprla novo temo.

Doma imamo 5,5 let starega dobermana. Pred dobrima 2 tednoma smo videli, da je pes postal brez volje, nič ni jedel in posledično pričel hujšati.
Pred 10 dnevi smo ga peljali h veterinarju, ki je "ugotovil", da ga boli grlo (vnete bezgavke) in mu dal 2 inekciji in rekel, da mu bo čez 2-3 dni bolje. Temu ni bilo tako.
V petek smo ga peljali v bolnico za živali v Postojno, kjer je bil na infuziji do danes. Diagnoza: akutna odpoved ledvic za katero niti ne vejo vzroka. V tem času je shujšal 5kg. Preiskave so pokazale vse najslabše- izvidov nam niso še dostavili. 4 dni je bil na infuziji in je kazalo na bolje, pričel jesti. Danes doma pa spet ne poje dosti. Ne vem ali je morda vzrok to, da se mu je v tem času skrčil želodček ali kaj.
Ima še kdo podobno izkušnjo z odpovedjo ledvic? Kaj moramo storiti? Kako doseč, da pes prične jesti in kaj sploh lahko je?
Ne želimo izgubiti psa in smo že obupani, zato se za vsak odgovor v naprej zahvaljujemo.

Lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #96 : sobota, 09.11.2013 : 02:12:23 »

Tega pa nisem videla do zdaj, kako ste?

Sicer sem pa prisla vprasat, ce ima kdo tukaj izkusnje z dajanjem Rehmannie 8? O njej berem samo pozitivno kar se ledvic tice zato sem je nabavila kar nekaj-v tabletah. Si pa nekako ne upam zacet dajat, dobiva vse kar se priporoca (E vitamin, B kompleks, C vitamin, Omega 3), Q10 samo se tega ne.

Drugace smo pa danes gledali kri kjer je bil kreatinin konstantno okrog 5 (gledamo enkrat mesecno), zdaj ce nekaj casa dobiva tudi Q10 in se je znizal za polovico, kar je se vedno prevec ampak vsaj rastel ni oz. se je celo zmanjsal.
Urea je pa 1,71 mg/dl.
Bi probala se z Rehmannio 8, samo bi rada slisala kaksne izkusnje iz prve roke.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #97 : sobota, 09.11.2013 : 03:58:52 »

dobiva vse kar se priporoca (E vitamin
Pardon, tele kapsule so E+A+D vit.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #98 : sobota, 15.03.2014 : 18:38:00 »

Sodelavka je za svojega psa z odpovedjo ledvic, naročila

http://www.entirelypets.com/azodyl-economy-size-90-count.html

Žal pa je prispelo "zdravilo" dan po smrti psa. Zdaj ga podarja. Je kdo, ki bi Azodyl potreboval?

Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #99 : sobota, 15.03.2014 : 18:44:20 »

Verjetno to za zdrave ledvice, kot preventiva, ni smiselno?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #100 : sobota, 15.03.2014 : 18:55:28 »

Hmmm, mogoče smo mi kandidati - bom vprašala vetko. Sherry trenutno dobiva Ipakitine za podporo ledvicam (poleg doživljenjske terapije z Vetorylom za Cushingovo bolezen). Kri kontroliramo vsake 3 mesece.

Se bom pozanimala, pa ti sporocim. Če pa kdo s foruma pozna tole, pa prosim kar na dan z besedo!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #101 : sobota, 15.03.2014 : 21:55:48 »

Ona se je prej posvetovala z vetko na VF, ki je zdravila psa in ta je rekla, da škoditi ziher ne more, pač upala je, da lahko še karkoli pomaga, ampak očitno je bila odpoved že popolna.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #102 : torek, 18.03.2014 : 16:25:43 »

Dragi teti Čarki se iskreno zahvaljujemo za dostavo zdravila skoraj direkt v naročje. Kiss

O učinkih uporabe bomo poročali, nakazilo po želji donatorke se bo pa tudi zgodilo!

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #103 : torek, 18.03.2014 : 18:35:32 »

Naj koristi tvoji seniorki  Afro
Logiran
Krota
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #104 : ponedeljek, 18.08.2014 : 19:20:50 »

Živjo vsem skupaj.

Zanima me, če je tukaj še kdo, ki ima doma Azodyl zdravilo za kužke in ga ne potrebuje več. Psička je prejšnji teden dobila diagnozo odpovedi ledvic in je veterinar priporočil te kapsule. Kolikor razumem se jih dobi samo iz ZDA (jih bom naročila, ampak bom verjetno kar nekaj časa čakala na njih).

Hvala za kakršnokoli informacijo!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Odpoved ledvic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines