mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:59:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: pasme za zacetnike
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: pasme za zacetnike  (Prebrano 47035 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 06.11.2004 : 22:00:16 »

Sicer je pa to odvisno od tega kako se na psa pripraviš (pozabla sem dopisat Grin). Da ne bi kdo mislil, da se ne strinjam s tistimi, ki si za prvega psa izberejo mrcine.  Grin Grin Grin Tudi naša prva pasma naj ne bi bila tako "nežna", kuža je bil pa izjema. Pač odvisno je od lastnika.

 Kiss za vaše kužkote!
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #16 : sobota, 06.11.2004 : 22:05:44 »

Meni pa se zdi kot pes za začetnika zelo primeren novofundlandec, ker ga mam tud sama in je prvi pes, za katerega sama tud skrbim itd. Torej sem z njim na nek način prebila led. In nikoli ni blo z njim nobenih težav, pa sem srečala že vse vrste psov (od berncev, dobermanov, nemških ovčarjev, pa še kaj), ki so se do njega vedli napadalno. A vedno se je vse skupaj končalo le pri renčanju oz. lajanju (seveda ne s strani mojga njufa). V 4 letih in pol ni niti enkrat pokazal zob-ne do ljudi, ne do drugih psov.
Glede vodljivosti in ubogljivosti pa sem še sama presenečena. Čeprav je to velik pes in sem sama bolj drobna, ni bilo nikoli vprašanja o tem, kdo bo koga obvladal.
Skratka njufi so, kar se začetnikov tiče, po moji presoji the best!

In za njih velja nekako tako, kot je rekel Maticc za nemške doge: Le zelo, zelo pokvarjen človek ima lahko malce pokvarjenega njufa.

Lp
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 07.11.2004 : 10:33:44 »

Men so "njufkoti" zelo všeč. Grin Tisti črno-beli.Zadnjič sem sprintala oglas za novofudlandce in ga nastavljala povsod, da bi se me kakšna dušica le usmilila.
Sicer je pa celo Matic za prvega psa imel "njufkota". Grin Tongue
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #18 : nedelja, 07.11.2004 : 22:14:01 »

Mislim, da ste me narobe razumeli.

Nanook ne vem kdo bi moral razčistiti pojme. O teh stvareh sem imela na faksu izpite in mislim, da imam pojme kar razčiščene. Naravna selekcija se ne dela pri osebkih ampak pri genih-to traja nekaj stoletij, ne pa par generacij. Zato je danes še vedno toliko mešancev, ki pa imajo gene bistveno boljše, kot čistokrvni psi.
O stvareh, o katerih ne bi bila 100% prepričana, ne bi šla pisati in se smešiti na forumu. Res pa je, da je to dokaj zakomplicirana zadeva, ki se je na hitro ne da razložiti.
Kar pa se tiče zdravstvenih stroškov; prej smo imeli mešanko, ki ni imela nobenih problemov, sedaj pa imam čistokrvnega psa, ki je vsake 14 dni pri veterinarju. To so moje izkušnje, mogoče sem izjema. Zato sem rekla, da so stroški manjši-jih je manj.

Ne me narobe razumet. Nočem se kregat, samo razlagam, kaj sem mislila v prejšnjih stavkih.

Drugače pa imajo buldogi čudovit karakter, a se bojim, da zaradi nege niso primerni za začetnike.

Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #19 : nedelja, 07.11.2004 : 22:28:42 »


Kar pa se tiče zdravstvenih stroškov; prej smo imeli mešanko, ki ni imela nobenih problemov, sedaj pa imam čistokrvnega psa, ki je vsake 14 dni pri veterinarju. To so moje izkušnje, mogoče sem izjema. Zato sem rekla, da so stroški manjši-jih je manj.

Jaz pa mislim, da imaš sedaj toliko problemov, ker si psa kupila pri preprodajalcu Angry Jaz imam 18 mesecev staro rodovniško psico, kupljeno pri preverjenemu vzreditelju, pa je imela samo pri 4. mesecih vnetje mehurja (priznam, moja napaka sram-sem jo poleti vozila v mrzel potok). Ne mi sedaj govorit, da so rodovniški manj zdravi Angry Angry

Glede njufkota: meni je zelo všeč, tako izgled kot karakter, samo moti me dolga dlaka. In vsak nov lastnik njufkota bi se moral zavedati, da ga čaka ogromno in ogromno česanja. Ker drugače je bolje, da njufkota nima Wink

Lp jana
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #20 : nedelja, 07.11.2004 : 22:29:03 »

Kar pa se tiče zdravstvenih stroškov; prej smo imeli mešanko, ki ni imela nobenih problemov, sedaj pa imam čistokrvnega psa, ki je vsake 14 dni pri veterinarju.


Evo, zdaj pa tud jaz ne sledim več popolnoma. Ali nisi v nekih drugih temah pisala o tem, da ste vašega kuža kupili pri preprodajalcu, pa da niti rodovnika niste še dobili? Ve se, kakšni psi prihajajo od tam, torej zakaj se sedaj čudiš, da je vaš Bandit(saj mu je tako ime?) kar naprej pri vetu?

Pa prosim, ne zameri  Smiley

Lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #21 : nedelja, 07.11.2004 : 22:29:36 »

Tisa-99, kje pa si slišala, da se lastniki mešančkov hitreje naveličajo, kot čistokrvnih psov?!?
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #22 : nedelja, 07.11.2004 : 22:30:08 »

Sorry Bina, si me prehitela prav za malo  Grin
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #23 : nedelja, 07.11.2004 : 22:33:23 »


Glede njufkota: meni je zelo všeč, tako izgled kot karakter, samo moti me dolga dlaka. In vsak nov lastnik njufkota bi se moral zavedati, da ga čaka ogromno in ogromno česanja. Ker drugače je bolje, da njufkota nima Wink


Ja to sem tudi mislila omenit, pa sem pozabila. Česanja je res...ufff...OGROMNO!  Grin

lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #24 : nedelja, 07.11.2004 : 22:34:06 »

Nič ne zamerim. Smiley

Buldogi so na sploh malo bolj občutljivi, ne samo moj. Baje da je moj nenormalno dobro izpadel glede na to, kje sem ga dobila.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 07.11.2004 : 22:56:20 »

Kar pa se tiče zdravstvenih stroškov; prej smo imeli mešanko, ki ni imela nobenih problemov, sedaj pa imam čistokrvnega psa, ki je vsake 14 dni pri veterinarju. To so moje izkušnje, mogoče sem izjema. Zato sem rekla, da so stroški manjši-jih je manj.

Neprimerno je v razpravo o splosnem zdravstvenem stanju psov dajati na eno stran mesance in na drugo buldoge.
Maja., ce pogledas svojega psa, bos videla, da ga s povprecnim mesancem lahko poveze le beseda "pes". O tipicnih tezavah pasme "angleski buldog" si preberi v istoimenski temi v rubriki pasme ali v kaksni bolj specializirani literaturi, ki se na to pasmo nanasa. Zagotovo ti bodo o vsem rade volje povedali tako v Slovenskem klubu za angleške buldoge kot v Slovenskem klubu za velike pasme in molose. Najprej je potrebno razcistiti, kaj sploh so karakteristike (tudi zdravstvene) dolocene pasme, da le-te lahko primerjamo s povprecnimi mesanci.

Morda pa govoris o mesancu (nekateri jim recejo tudi cistokrvni psi brez rodovnika Undecided), ki je podoben angleskemu buldogu in njegovo zdravje primerjas z zdravjem rodovniskega buldoga.
Povrhu vsega imas, kot pravis, angleskega buldoga neznanega porekla. Je bila tvoja mesanka podobna buldogu, da lahko primerjas njuno zdravje in stroske za veterinarja? Si pred nakupom pomislila (oz. ce sploh ves), da samica angleskega buldoga koti s carskim rezom? Ti stroski niso majhni in o njih ti veliko lahko povedo lastniki samic, ki so ze kotile. Za informacijo - izjemno malo mesank koti s carskim rezom, pri buldogu je to pravilo. Se ti primerjava se vedno zdi smiselna?

Tudi z moje strani brez zamere. Me pac vedno razjezi, ko posplosujete in mesate jabolka in hruske ter sirite informacije, ki so brez repa in glave.
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #26 : nedelja, 07.11.2004 : 23:05:55 »

Ja, Jana sem se pozanimala, pa tudi na forumu o buldogih sem stalno.
Pa saj ravno o tem govorim, da mešanke nimajo carskih rezov… in so tudi stroški manjši.
Naša mešanka je bila z nemškim ovčarjem. Imaš pa prav, o karakteristikah nemških ovčarjev pa ne vem prav veliko.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #27 : nedelja, 07.11.2004 : 23:33:07 »

pa cakaj malo...
imas psa pasme angleski buldog (pustimo detajle o njegovih prednikih), ki si ga kupila od "cudnega" tipa in sedaj se cudis, da ima zdravstvene probleme. Pa jasno, da jih ima. Ce ze ne kot predstavnik svoje pasme, pa zato, ker prihaja iz "sumljivih" razmer... Jasno, da ti tak kuza nabije veterinarkse stroske v visave - tudi zato se bodoce lastnike  o p o z a r j a  in se jim  s v e t u j e, da pse kupujejo od preverjenih vzrediteljev. Se posebej pa je to priporocljivo za lastnike pasem, ki so podvrzene (dovzetne) za dolocene bolezni. In buldog zagotovo spada v to rizkantno skupino.
Kaj si mislila z manjmi stroski (veterinar) za nerodovniske pse pa mi ni cisto jasno. Cene veterinarskih storitev so enake, kuzki morajo imeti enako oskrbo... En primer - v sosednji sobi se mi na kavcu valja ena velika razvajena mesnaka. Najverjetneje je zmesana med labradorcem in nemsko dogo. Pa smo imeli par mesecev nazaj zasuk zelodca. Povsem enako, kot pri kaksni supertruper dogi, ki naj bi bila po tvojem temu veliko bolj podvrzena.
Ne morem ti reci drugega, kot da klatis traparije...  Roll Eyes Roll Eyes Tongue
m.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #28 : nedelja, 07.11.2004 : 23:43:04 »

Ja se strinjam s tabo, buldogi so zagotovo rizični.
Kar pa se mešancev tiče, naša ni imela nobenih problemov, pa je bila najdenka-nismo vedeli, kaj se je prej z njo dogajalo.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #29 : nedelja, 07.11.2004 : 23:45:33 »

ja no. Hocem reci, da na podlagi dveh psov, predvsem, ce je eden taka skrajnost (ni misljeno grdo, ampak ne najdem pravega izraza), ne mores sklepati teorij, da so mesanci bolj zdravi od rodovniskih psov.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: pasme za zacetnike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines