mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:36:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: pasme za zacetnike
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: pasme za zacetnike  (Prebrano 47049 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #75 : torek, 16.08.2005 : 08:00:12 »

In koliko denarja na mesec lahko das za psa (hrana, igrace, pripomocki, oprema, solanje, veterinarski stroski ipd.) ter ali imas zagotovljene redne prihodke?
Logiran
NaNiKa
otrok do 14 let
*
Sporočil: 28


« Odgovor #76 : torek, 16.08.2005 : 09:47:01 »

še kar dosti
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #77 : torek, 16.08.2005 : 09:48:14 »

To pa je odgovor, ja.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #78 : torek, 16.08.2005 : 09:51:48 »

še kar dosti

Prosim, preberi si teme, kjer smo govorili o tem, koliko 'stane' pes na mesec. Premisli, ce tale 'se kar dosti' lahko pokrije vse stroske s psom in ce ti pri tem ostane se kaj zase.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
NaNiKa
otrok do 14 let
*
Sporočil: 28


« Odgovor #79 : torek, 16.08.2005 : 09:58:45 »

mi lahko te teme prosim napišeš??
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #80 : torek, 16.08.2005 : 10:37:02 »

Pri tej starosti mislim, da se je v vsakem primeru potrebno posvetovati s starši. Tudi, če žepnino imaš, leta še vedno prihaja od staršev...... se pravi, da si v kočni fazi tudi sama še popolnoma odvisna od njih  Wink. Imeti psa je velika radost, pa tudi velika odgovornost, ampak o tem si se verjetno že pozanimala.  Smiley

Aja, pa ni potrebno za vsako besedo poslati novo sporočilo...

lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #81 : torek, 16.08.2005 : 10:39:10 »

Eni začnejo odraščat prej, drugi pozneje. Jaz že dolgo pravim, da so leta samo številke, vendar pa ti lahko napišem, da na splošno še večina najstnikov moje starosti ni dovolj odgovorna, da bi sama skrbela za psa.

Moj bratec je star toliko kot ti, pa ni niti enkrat peljal psa na sprehod. Ker pač ni sposoben, se mu ne da, rajši igra igrice na računalniku ... Saj se ne pritožujem - ker je pes MOJ in sem ga dobila/kupila po dolgem prepričevanju staršev. In takrat sem se odločila, da jim pokažem, da sem odgovorna in da znam skrbeti za psa. Čeprav so mi mnogi govorili: "Ti se boš tega psa tako naveličala ...", sem vztrajala in ni mi žal.

Pes ni igračka, s katero se ukvarjaš samo takrat, ko je tebi volja. Za psa se pri tvoji starosti mora strinjati vsa družina. Kaj se bo zgodilo, ko boš recimo zbolela za teden dni? Pes mora imeti vsakodnevne sprehode in če te tvoji starši takrat ne bodo nadomeščali in skrbeli za psa, potem bo le-ta zelo trpel.  Ker se zanimaš za majhne pasme, ki morajo obvezno bivati v stanovanju, se morajo starši strinjati s tem, da bo v hiši. Če si boš izbrala dolgodlako pasmo, moraš premislit o tem, ali bodo starši pripravljeni čistit za njim oz. če bodo rekli, da boš morala čistit za njim ti, da boš to tudi naredila. Ker v primeru, da ne boš upoštevala zahtev staršev, se lahko nekega dne, ko bodo dlake že povsod, odločijo, da mora pes od hiše. In takih primerov je žal veliko.

Upam, da boš premislila in da se bo izteklo vse lepo in prav.

P.S.: Uporabljaj stavčna ločila (to so pike, vejice itd.) Wink
Logiran
NaNiKa
otrok do 14 let
*
Sporočil: 28


« Odgovor #82 : torek, 16.08.2005 : 10:42:05 »

kaj ti si dobivala žepnino?
v kolkih letih bi zbrala približćno 312.000 sit
koliko si dobila na mesec ali na teden??
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #83 : torek, 16.08.2005 : 11:37:54 »

en, jaz nisem nikoli dobivala žepnine. razen za rojstne dneve pa kakšne praznike, samo to ni ravno žepnina. mam srečo, da mi starši plačujejo veterinarske stroške in hrano. za opremo in priboljške pa primaknem jaz.
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #84 : torek, 16.08.2005 : 12:46:48 »

Tudi jaz sem stara enajst (in pol Grin ) pa imam doma Tibetansko španjelko staro 9 mesecev, ki bo šla ravno na Trbovlje na prvo razstavo in bla bla bla... enako kot pri Sammy, za veterinarja in podobno skrbijo starši ostalo pa jaz. Imam še hrčka. Skrbim pa za 2 psa, hrčka,"bratovega" mačka, papagaja in  70 literski akvarij rib Smiley To pa je zopet druga tema... Zdaj sem se odločoila šparati in ne tako zapravljati... Roll Eyes Tako, da se že zbira denar... porabila pa ga bom izključno za to, da bom lahko poleg hrčka sama kupovala hrano in ostalo opremo popolnoma brez denarja staršev. To vklučuje tudi razstave, čez nekaj časa vzrejni pregled...naprej bo pa prinesel čas!! Wink Sama sem sprva prišparala denar za hrčka (sibirskega progastega Šnofija, ki je zdaj star 2 leti in 4 mesece ter je izredno zdrav....) in vse kar spada zraven, nato pa še eno leto in pol, da sem prepričala mamo za kužija. V tem sem prebrala ogromno literature (Dr. Bruce Fogle 4 knjige...enciklopedije...o malih družnih psih to in ono....ahhh se ne splača naštevat...), ki se mi zdaj obrestuje....vsake dve minuti ko gremo kam me mama pocuka..."Kera pasma je to in kaj je to in to je to in..." Cheesy Ko je očka odšel na potovanje sva torej midve z mamo rezervirali samičko Tibetanskega španjela soboljaste barve(precej zahrbtno kajne... Wink ), RODOVNIŠKO seveda pri vzrediteljici Maji Korošec. Ampak zdaj je poleg mene prav on najbolj navdušen in zaljubljen... Roll Eyes Sicer sem imela pa kar precej slabih izkušenj. Pri šestih letih me je napadel pinč, potem me je pri 10 en zasledoval in lajal in swe penil...na poti do avtobusne postaje med letošnjimi počitnicami me je pa napadel sestričin mešanec med terierjem in koker španjelom....mogoče sem ravno zaradi teh dogodkov še tako bolj rinila v kinologijo in živali, da bi izvedela še več in več in več...Zdaj imam še zmeraj malo nabuhlo nogo... Grin Seveda sem pa tudi zaprisežena, da bom postala veterinarka...Tako, da bo zame prava poslastica vse tiste pasme na razstavi-vsi ČISTOKRVNI...komaj čakam Smiley Zdaj sem se mogla malo razpisat...to sem pač jaz. Oprostite če pol tega tako ali tako ne spada pod to temo sram

Drugače pa slinast pozdrav in lep dan Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #85 : sreda, 17.08.2005 : 10:10:14 »

Nanika, mislim, da bi lahko nadaljna vprašanje postavila v tole temo: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,2013.0.html
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #86 : četrtek, 18.08.2005 : 10:58:21 »

Zakaj pa ravno coton? daj izberi si  kakšno bolj dostopno pasmo, ki tudi ne bo potrebovala toliko nege. Pa še to samo v primeru, da se starši v naprej strinjajo s tem, da bodo plačevali stroške. Načeloma pa 11 letniki lahko že prav lepo skrbijo za kužka, ob pomoči staršev seveda.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #87 : četrtek, 18.08.2005 : 11:46:23 »

Pri sammy in tosy se resnicno ne da razbrati iz postov, da sta stari komaj 11. Pametni punci al fanta.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #88 : četrtek, 18.08.2005 : 13:03:01 »

hej!  Angry jaz nisem stara 11  ... poglej moj profil Wink Grin
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #89 : četrtek, 18.08.2005 : 13:43:53 »

Sorry, a ni ona tak napisala?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: pasme za zacetnike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines