mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 13:43:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: pasme za zacetnike
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: pasme za zacetnike  (Prebrano 47076 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #90 : četrtek, 18.08.2005 : 14:23:38 »

Tosy je res to napisala, torej ji verjamem, da je stara toliko, jaz pa ne ...
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #91 : četrtek, 18.08.2005 : 20:59:11 »

Jaz sem res stara 11 Sammy pa 17... Smiley  dogue de bordeaux, hvala lepa... Wink Grin
Logiran
spacey
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #92 : petek, 24.03.2006 : 13:01:18 »

Ali je Basset Hound pes za začetnika oz. za prvega psa?

Ima kdo izkušnje s to pasmo?

Na forumu v rubriki FCI sem si prebrala vse kar piše (standard, temperament, bolezni...) vendar me še posebej zanimajo info iz prve roke.

Hvala za kakršenkoli odgovor. Smiley

Lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #93 : petek, 24.03.2006 : 15:06:23 »

Z mano v mali šoli je bila psička Basset Ounda. Bila je zelo pridna, so je pa lastnica in cela družina veliko ukvarjala z njim in se seveda še. To je vidno na 100 km Wink
Je zelo prijazna psička.
Majo pa ti psi zelo izražen lovski nagon in smrček vedno pri tleh. Ko zavohajo sled so gluhi za vse. Zato je važno, da se jih nauči odpoklic.
Priporočam vsaj malo šolo. Je lažje.
Zunaj se baje sploh noče igrati. Višek zabave je vohljanje. Wink

So lepo napisali zgoraj... Ni vprašanje o pasmi za začetnike, ampak koliko časa si vzamejo ljudje, da bi spoznali potrebe svoje pasme in psa. In ko se odločiš katero pasmo si želiš, je dobro kontaktirat vzreditelje in povprašat njih in ko se izbira mladička je najbolje prepustiti izbiro mladička njim.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #94 : petek, 24.03.2006 : 15:15:58 »

spacey, predlagam, da si preberes tudi Kako kupimo psa?, kjer lahko najdes nekaj napotkov, kje in kako poizvedeti vse o izbrani pasmi. Na forumu je najbrz samo Lunca tista, ki bo lahko povedala vse zgode in nezgode s svojima bassetoma, poleg tega pa je treba preveriti tudi pri kaksnem od ostalih lastnikov, kako oni zivijo s svojim bassetom. Na forumu nimamo carobne palicice, s katero bi po predhodnem nasvetu, da je basset pes za zacetnike, kaksen od predstavnikov te pasme tudi pri tebi postal vzoren pesjan.
Lahko se obrnes tudi na Jureta ali Ljubo, ki ti lahko povesta, kako je ziveti z Bibino mamico. Treba je it pogledat in pocohat kaksnega basseta, prezivet z njim kaksno popoldne...
Upam, da nisi izbrali pasme samo po tem, kar si prebrala v predstavitvi.
Logiran

Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #95 : ponedeljek, 01.01.2007 : 10:38:32 »

sama imam prvega psa- pritlikavega pudlja...nikoli mi ne bo žal, da sem se odločila zanj Cheesy
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #96 : nedelja, 28.01.2007 : 12:59:16 »

Moj Astor je moj prvi pes in je pasme IRSKI TERIER, ki v bistvu ne veljajo za začetniške pse, pa je vseeno taka ovčka( beri priden)! Vendar po moje ni takega psa, ki bi bil za začetnike!!!!! Vsak pes je zahteven, potrebna je dosledna vzgoja in socializacija. Pri nekaterih, ki imajo pač več nagona, je potrebno to "energijo" preusmerit drugam! V pasji šoli je imela družina beagla(prvi pes) in je imel močan lovski nagon,  pa je bil eden izmed boljših "učencev", z igro so preusmerili ta nagon. Res supr kuža!
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #97 : sobota, 17.03.2007 : 19:50:16 »

Zdravo!

Jaz imam kot prvega psa križanca med belgjiskim ovčarjem malinois-em in švabom (torej N.O) in saj tisti ki poznaje B.O vejo kakšni so tile nagajivčki. Mojpes je res zelo dominanten in zamerljiv pa sma kljub temu velika prijatelja, tako, da mislim, da lahko vsakega psa prevzgojiš. Res pa imam z njim kar nekaj težavic (seveda vedenjskih) o čem pa vedo več: Bambi, Ivanhoe, Agnes.... Ampak mislim da ni noben pes res 100% popoln za začetnika. jaz se z mojim zelo dosti ukvarjam in tudi sedaj hoče postati alfa samec (7 mesecev) in me preskuša, ker vidi da sem še otrok (14 let), ampak mu ne popustim, kar je dokaz da sma včeraj stala 18 minut pri cesti Wink ker je hotel po vsej sili, da jaz sledim njemu za raznimi ovirami kot so stebri za luči... Vem, da se vam enim zdi to pretirano dolgo in da bi raje popustil ampak si raje preberite kaj več o njihovem značaju in ta pes je zelo občutljiv do leta in pol-dveh let. Vedenje pa ima čisto po B.O zato mi tudi pomaga g. Boris Šef, da nebi potem prevzel pes komande Roll Eyes

LP
Logiran
Baci
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #98 : petek, 26.10.2007 : 21:48:22 »

Zdravo
Mi lahko kdo pomaga? Nameravamo kupiti labradorca. Oče in mama imata oba rodovnik, lastnik pa se s tem ne ukvarja. Jaz bi ga želel imeti, da če že imam prijetnega psa, naj ima, ker je ta možnost, tudi rodovnik. Kako se pride do tega papirja?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #99 : petek, 26.10.2007 : 21:54:28 »

Zdravo
Mi lahko kdo pomaga? Nameravamo kupiti labradorca. Oče in mama imata oba rodovnik, lastnik pa se s tem ne ukvarja. Jaz bi ga želel imeti, da če že imam prijetnega psa, naj ima, ker je ta možnost, tudi rodovnik. Kako se pride do tega papirja?
Če imata oče in mama rodovnik še ne pomeni,da ga bodo imeli tudi mladički. Oba starša morata imeti vzrejno dovoljenje-šele tako je leglo rodovniško.
Lp
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #100 : petek, 26.10.2007 : 21:57:17 »

S čim se lastnik ne ukvarja? Če je lahko paril psico in naštepal mladiče potem se s tem še kako ukvarja.

Rodovnik se pridobi tako, da samec in samica, ki sta namenjena za paritev, pred tem opravita vzrejni pregled in dobita vzrejno dovoljenje. Če dobita vzrejno dovoljenje potem imajo vsi mladiči v leglu rodovnik. Naknadno se tega papirja ne da dobiti. Če so mladiči že tu, potem so v vsakem primeru nerodovniški in ne bodo nikoli imeli rodovnika.
 

Če kupuješ psa brez rodovnika potem v bistvu plačuješ za mešanca, ki jih je v zavetiščih polno. Če pa res hočeš labradorca potem ti pa ne ostane drugega kot da kupiš psa z rodovnikom. Labradorec brez rodovnika je mešanec ne glede na to da imajo starši rodovnike. Mogoče je pa s katerim od staršev kaj narobe in ni dobil vzrejnega dovoljenja, lastnik pa vseeno hoče nekaj zaslužiti kar je zelo zelo grdo.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #101 : petek, 26.10.2007 : 21:59:16 »

Pa še glede pasem za začetnike....po mojem mnenju ni nekih posebnih pasem za začetnike je pa na voljo veliko literature za začetnike.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #102 : petek, 26.10.2007 : 22:50:03 »

Hmmm mislim, da želi mladiča z rodovnikom. Torej, če starša nimata narejenega vzrejnega, ga mladiči ne morejo dobit. Da vzrejnega dovoljenja pes ne dobi mora z njim bit nekaj narobe (zdravstveno, karakterno,...). Ne vem zakaj bi imeli sicer nerodovniške mladiče. Vzrejni pregled ni prav velik strošek, sploh če pomisliš, da je cena rodovinškega mladiča višja. Svetujem ti, da prebereš članek na portalu: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=937, pravzaprav najboljše da kar vse te: http://www.mojpes.net/modules/news/index.php?storytopic=127&storynum=5, seznaniš z njimi vse vpletene in še enkrat premislite o nakupu oziroma kje boste psa kupili.
lp
T.
Logiran
Baci
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #103 : sobota, 27.10.2007 : 08:32:29 »

Hvala za kopico odzivov.
Ne, labradorca mi bodo prijatelji podarili. Z vzrejo se ne nameravajo ukvarjati vendar se držijo načela, da je dobro, da ima psica enkrat mlade. Nato pa bodo s tem zaključili in jo peljali k veterinarju. Tako je s tem.
Lep dan vsem
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #104 : sobota, 27.10.2007 : 09:25:25 »

No, da se še jaz malo razpišem... Stara sem 12 oz,. enajst in 4 petine Grin. Vedno sem si želela psa, čeprav sarša nista bila ravno za to, sploh pa ne za hišnega psa-živimo namreč v bloku. Po vsakodnevnem nakladanju o psih, pasmah, navdušenju ob vsakem mimoidočem psu, branjem forumov in pasje literature mi je po skoraj letu dni končno uspelo. Naslednji problem pa je bil denar. Žepnino dobivam že od začetka osnovne šole, saj me starša (kot pravita) želita naučiti ravnati z denarjem. Ta trenutno znaša 70€ mesečno, kar je vsekakor dovolj za hrano, pa tudi vet. stroške (do sedaj na srečo le cepljenje in tablete proti notranjim zajedlcem) plačujem sama. Kot je že prej nekdo omenil (mislim, da Samoyedka), so leta le številke. Im mislim oz. vem da sem dovolj zrela za psa. Torej, psa so mi sicer kupili starši, opremo in hrano pa sem kupila-kupujem sama.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: pasme za zacetnike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines