mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:57:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Mlečni zobki
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mlečni zobki  (Prebrano 44688 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #105 : ponedeljek, 12.12.2005 : 18:46:38 »

Tessy, mlečni zobje so prvi zobki pri mladičku. Dobi jih okoli tretjega tedna (se mi zdi). Kdaj mu izpadejo= Med četrtim in sedmim mesecem (lahko je tudi malo odstopanja). Ko stalno zob zraste, mlečni izpade (tako je ponavadi).
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #106 : ponedeljek, 12.12.2005 : 23:48:02 »

Boljse je ce ima lep ugriz, ce mu izpade mlecni in na tistem mestu zraste stalni ker ime tam prostor, ce je mlecni se trdno na mestu in zraven raste stalni se zna zgodit da si bo ubral lazjo pot, to je tam kjer je vec prostora. Posledica so lahko krivo nametani zobje (se pravi niso v lepi liniji), mozen pa je celo drugacen ugriz, ce je stanje prehudo. Tudi ko menja zobovje ga srbi. Sploh, ko je mlecni izpadel in raste stalni. Lahko pa ga tudi boli, ce sile pritiskajo na kaksen drugi zobek.

Lp,

Ursa
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #107 : četrtek, 23.02.2006 : 17:25:25 »

Imam eno vprašanje...
Danes smo peljali našo 7 mesecev staro psičko (yorkshire terrier) na puljenje mlečnih zobkov.
Ko smo jo prišli iskat so nam zravem dali vseh 10 zobkov, ki so ji spulili.
2 imata izredno dolgo korenino skoraj 2/3 zoba. Strah me je, da so ji spulili stalne.
Ali je to možno?
Hvala za odgovor.
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #108 : nedelja, 26.02.2006 : 22:13:13 »

Katera 2 zobka pa ce smem vprasat?
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #109 : ponedeljek, 27.02.2006 : 01:00:23 »

Tista največja.....čekani?!?! Huh
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #110 : ponedeljek, 27.02.2006 : 11:06:10 »

Čisto tako me zanima, ali ni pri 7 mesecih še malo prezgodaj za puljenje mlečnih zobkov, in to kar vseh?  Huh Pri malih pasmah, je vredno počakati še malo, razen v izrednih primerih. Vsaj tako je bilo meni rečeno.

lp,
Diana
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #111 : ponedeljek, 27.02.2006 : 13:58:37 »

Mel, se strinjam... Tudi jaz sem zganjala paniko, ko je Buba (francoski buldog) pri 8 mesecih se imela en mlecni zob- veterinarji so mi (seveda) priporocali takojsnje puljenje, sem pa na sreco kontaktirala vzreditelja, ki mi je povedal natanko to, da se pri malih pasmah komot pocaka do enega leta starosti. Ker so zobje majhni, ni nevarnosti, da bi stalni narobe zrastli zaradi mlecnih zob. Ce bi poslusala veta, bi bila Buba podvrzena eni narkozi vec, saj smo cez eno leto rabili operacijo zaradi zlomljenega zoba...
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #112 : ponedeljek, 27.02.2006 : 14:09:43 »

Ne vem kaj velja za vaše pasme, ampak pri yorkijih se skoraj vedno pulijo mlečni zobje.
Doma imamo 3 yorkije, mamico in dve hčerki.
Mnenja so različna, pri mamici smo zobke pulili prepozno (pri 10 mesecih) in ima zato napačen ugriz in malo krive zobe.
Ta psičke, ki smo jo zdaj peljali je imela stalne čekane že daljše od mlečnih in so jih mlečni porivali navznoter. V glavnem, veterinar in vzreditelj sta nam svetovala puljenje.
Odpadli pa skoraj sigurno nebi sami še kr lep čas in to bi se seveda poznalo na ugrizu!
Za tretjo pa bomo počakali, ker ima stalne še majhne, tako da je očitno da je stvar različna tudi od psa do psa, ne pa samo med pasmami. Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #113 : ponedeljek, 27.02.2006 : 16:49:34 »

mkogej, seveda je razlicno od psa do psa - napisala sem samo svojo izkusnjo... Ce bi Bubo dala na puljenje tistega mlecnega zoba, ki je bil pri 8 mesecih se vedno not, bi bilo za brez veze, saj je zobek odpadel sam od sebe ce slaba 2 tedna... Pravim samo, da je dobro vprasati se vzreditelja, kar pa je napisano tudi v tvojem postu...
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #114 : ponedeljek, 27.02.2006 : 18:52:40 »

Se strinjam! Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #115 : torek, 28.02.2006 : 10:58:01 »

Mel, se strinjam... Tudi jaz sem zganjala paniko, ko je Buba (francoski buldog) pri 8 mesecih se imela en mlecni zob- veterinarji so mi (seveda) priporocali takojsnje puljenje, sem pa na sreco kontaktirala vzreditelja, ki mi je povedal natanko to, da se pri malih pasmah komot pocaka do enega leta starosti. Ker so zobje majhni, ni nevarnosti, da bi stalni narobe zrastli zaradi mlecnih zob. Ce bi poslusala veta, bi bila Buba podvrzena eni narkozi vec, saj smo cez eno leto rabili operacijo zaradi zlomljenega zoba...

Jp, tudi pri maltežanih naj bi bilo tako...oz. pri večini malih pasem Smiley

LP,
Diana
Logiran
Chi hu
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 209


« Odgovor #116 : ponedeljek, 17.04.2006 : 10:31:43 »

Pozdravljeni,

Zelo zanimivo je prebirati temo o mlečnih zobkih in težavah, ki se ob tem pojavljajo. Sicer ste se že dotaknili tematike, ki me zanima pa vendarle se mi poraja vprašanje o tem...Ali je t.i. mlečno zobovje že pokazatelj tega kakšno bo stalno zobovje (pravilnost ugriza itd..) ? S kakšno gotovostjo lahko predvidevamo ali bo ugriz pravilen ali ne?
Hvala za odgovore ! Smiley Smiley 
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #117 : četrtek, 11.05.2006 : 09:53:28 »

Midva sva vceraj z Ganyem bila zopet na puljenju mlecnega zobka...tokrat inciziva (pred cca mesecem in pol je bilo potrebno izpuliti vse 4 canine)...
Tokrat sem ga peljala v Mestni log k dr. Pavlici in moram reci, da sem resnicno zadovoljna z rezultatom...zjutraj ob 8.00 sem psa pripeljala na kliniko, potem "bojni posvet" z anastezistko, ob 13.20, pa me je klicala, da lahko pridem po psa...

Ko sem ga prisla iskat, je bil pes zivahen, vesel, da me vidi, sploh se mu ni poznalo, da je bil se pred uro v anasteziji...

Ko sva prisla domov se je zapodil med svoje igracke, zacel tekati, kot ne bi bilo nic...

Ranica skoraj da ni bila vec vidna, pes ni kazal nobenih znakov boelcin...

No sedaj samo se pocakava, da se stalni zobek premakne naprej in zacne rasti na mestu mlecnega (toje bil tudi vzrok puljenja)...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #118 : četrtek, 11.05.2006 : 10:41:35 »

Chi hu, malo pozno, ampak vseeno...

Če je ugriz pri mlečnih zobkih pravilen, potem bo verjetno tudi pri stalnih zobeh, čeprav to ni 100% garancija. Če so pa že mlečni zobki nametani in je ugriz nepravilen, potem ne moreš pričakovati, da bo pri stalnih pa kaj boljše.
Logiran
Chi hu
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 209


« Odgovor #119 : četrtek, 11.05.2006 : 16:54:31 »

Hvala Kalsang,

Kdaj se pa pri kužkih čeljust dokončno oblikuje?  Predvsem me to zanima za male pasme?

Lp pozdrav Smiley Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Mlečni zobki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines