mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 20:08:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Mlečni zobki
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mlečni zobki  (Prebrano 44684 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #75 : torek, 19.07.2005 : 15:07:28 »

Ali se da na podlagi ugriza pri mladičku, ki ima še mlečne zobe za zagotovo trditi, da ima napačen ugriz (če res ni pravilen)? Ali se lahko ugriz spremeni z rastjo čeljusti in stalnih zob?

Lp Jana
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #76 : torek, 19.07.2005 : 15:19:43 »

Ali se da na podlagi ugriza pri mladičku, ki ima še mlečne zobe za zagotovo trditi, da ima napačen ugriz (če res ni pravilen)? Ali se lahko ugriz spremeni z rastjo čeljusti in stalnih zob?

Lp Jana
Ce ima mladicek predgriz, potem se bo ta kvecjemu s starostjo le stopnjeval. Koliko mladickov pa imas s tem problemom?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #77 : torek, 19.07.2005 : 15:26:39 »

Kaj pa pomeni predgriz? Da ima spodnjo čeljust daljšo ali zgornjo? Ker v knjigi sem opazila izraz predsekavost in podsekavost.

Zaenkrat je še pri vseh OK Cheesy

Lp Jana
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #78 : torek, 19.07.2005 : 15:31:07 »

Rini npr. spodaj manjkata 2 zobka( Tukaj se lepo vidi. Verjetno ji ne bosta zrastla in mene ne moti če ju nima,ker je ne bomo razstavljali.Me pa zanima,je to dedno ali se to pač naredi? Njena mami ima vse zobke,prav tako oči....saj če nima vseh zob,lahko dobi vzrejno dovoljenje?

Hvala za odgovore,

Lp,
Nina
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #79 : torek, 19.07.2005 : 21:57:00 »

Rinchy,

iz slike sklepam, da tvojemu psu manjkata 3. premolarja spodaj, to je skoraj vedno dedna napaka, teoretično bi bilo možno, da zoba nista izrasla, sta pa v čeljusti prisotna. To se lahko potrdi ali ovrže le z rengenskim slikanjem. Če sta zoba prisotna, potem lahko pride kasneje do komplikacij, sicer je to le lepotna napaka in prepoved vzreje. Na žalost je res tudi to, da sodniki največkrat gledajo le sekalce, sploh pa ne opazijo, da pes nima premolarjev.
Izraz predgrizavost pomeni, da je spodnja čeljust v primerjavi z zgornjo predolga, podgrizavost pa obratno.

Sally,

tvoja trditev ni čisto pravilna, obe čeljusti se razvijata ločeno in je zato nemogoče pri mladiču z gotovostjo napovedati, kakšen bo ugriz pri odraslem psu, je pa res, da se včasih ne popravi. Zato je tudi neprimerno nameščanje ortodontskih aparatov dokler rast ni zaključena, razen seveda v primerih, kjer nepravilen ugriz povzroča psu bolečine.

Lp, Fairy
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #80 : torek, 19.07.2005 : 22:19:55 »

Draga fairy,
to, da se celjusti razvijata loceno je povsem jasno, ampak do sedaj (zal) se nisem slisala, da bi mladic oz. mladi pes, pri kateremu se je pojavila predgrizavost le-ta popravila (no, razen ce pri tem niso pomagali ortodontski posegi, oz. operacije Roll Eyes).
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #81 : torek, 19.07.2005 : 23:20:52 »

Fairy,hvala za odgovor.Rina je stelirizirana,tako da vzrejali ne bomo Wink

LP,
Nina
Logiran
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #82 : sreda, 27.07.2005 : 16:46:34 »

Mene pa zanima, če podgrizavost lahko povzroča večje težave? Če ja, pri kateri starosti se opravlja ortodontske posege in koliko to stane?

Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #83 : sreda, 27.07.2005 : 20:35:39 »

Pri podgrizavosti lahko pride do težav ker zobje (predvsem caninusi-grabilci) zaradi krajše spodnje čeljusti ne ob zaprtem gobcu na drugem mestu dražijo dlesen in pritiskajo na druge zobe.
Ortodontske posege (vem) da opravljajo na Veterinarski fakulteti, Klinika za kirurgijo in male živali (prof.dr. Zlatko Pavlica). Cena je odvisna kakšen poseg je potreben in se boš morala pozanimati na fakultetni kliniki.
Lp K
Logiran
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #84 : sreda, 27.07.2005 : 23:14:22 »

Hvala za odgovor.

Glede nato, da je moj kuža star šele malo več kot 2 meseca, bom počakala da zrastejo stalni zobje in da tudi sam zraste. Tako bom videla končno stanje podgrizavosti in se nato odločila ali je poseg potreben ali ne.

LP, Maja
Logiran
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #85 : sreda, 27.07.2005 : 23:19:30 »

Aja hotla sem še vprašat. če je na tem forumu kdo, ki ima že starejšega kužata s podgrizom in pa če je kdo peljal svojega kosmatinca na operativni poseg?
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #86 : ponedeljek, 12.09.2005 : 22:14:49 »

Majc, če je tvoj pes resno predgrizav, to pomeni, da je spodnja čeljust toliko krajša, da grabilci ali kaninusi (spodnje čeljusti) kakorkoli motijo ugriz, npr. grizejo v trdo nebo, v dlesen ali celo v zobe zgornje čeljusti, ti svetujem, da stopiš do veterinarja čimprej (in sicer do veterinarja, ki se na te stvari spozna in ne do kar enega veterinarja!!).

To pa iz dveh razlogov:

- ker navadno taka podgrizavost povzroča psu hude bolečine in
- ker se zobe, če bi bil potreben zobni poseg, najlažje premika dokler so zobje v fazi izraščanja.

Je pa jasno, da v tem primeru pes nikakor ni primeren za nadaljno vzrejo in bi bilo nameščanje ortodontskega aparata s tem namenom zelo neetično.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #87 : ponedeljek, 12.09.2005 : 22:23:25 »

to, da se celjusti razvijata loceno je povsem jasno, ampak do sedaj (zal) se nisem slisala, da bi mladic oz. mladi pes, pri kateremu se je pojavila predgrizavost le-ta popravila (no, razen ce pri tem niso pomagali ortodontski posegi, oz. operacije Roll Eyes).

Sestrica od Geri imanapačen ugriz- predgriz. Pri 2h mesecih je imela tako hudega da je vzrediteljica rekla da se ne bo nikoli popravil- no in res se ni. Se je pa zelooo izboljšal. Sedaj ima zobe skoraj v eni liniji- enako dolgi čeljusti in se skoraj ne opazi napake če se ne boljše pogleda. Res se ji je ogromno popravilo. Predvidevam da če bi bila predgrizavost manjša bi se popolnoma popravila.

Lp, Mojca
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #88 : sreda, 14.09.2005 : 20:59:58 »

Mene pa zanima, če podgrizavost lahko povzroča večje težave? Če ja, pri kateri starosti se opravlja ortodontske posege in koliko to stane?



Kot je rekla oliver lahko se grize in ga boli, pa tudi ce je veliko krajsa sp. celjust, psu uhaja jezik ven, kar je zelo opazno.
Ortodontski aparati pa so zelo zakomplicirani, ker si ga pes ponavadi s taco unicuje in ga je treba stalno popravljat. Tako da ce ne gre za  resne zdravstvene tezave, temvec le za estetiko, se mi zdi brezvezno metanje denarja proc, ker je lahko neuspesno in zelo motece za psa.
Tudi jaz sem mislila da bo Sassy podgrizava, ker ji je jezicek non stop uhajal ven, imela je dvojne zobke, mlecne in stalne, pa je izgledalo kot podgriz, po puljenju mlecnih pa se je izkazalo da ima odlicen skarjast ugriz.

Lp,

Ursa
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #89 : četrtek, 15.09.2005 : 07:05:34 »

Majc, če je tvoj pes resno predgrizav, to pomeni, da je spodnja čeljust toliko krajša, da grabilci ali kaninusi (spodnje čeljusti) kakorkoli motijo


Se opravičujem! Namen je bilo napisati PODGRIZAVOST in ne predgrizavost sram!!!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Mlečni zobki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines