mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 05:40:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Mlečni zobki
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mlečni zobki  (Prebrano 44625 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #90 : četrtek, 06.10.2005 : 15:36:35 »

Danes sem opazil da je moja mala 3 mesecna labradorka zacela izgubljati zobke. Smiley Zaenkrat je izgubila samo zgornji enki. Zanima me ce morem na kaj pazit zdaj ko izgublja zobke, kaj delat npr. masirat dlesni ali kaj podobnega, kako je s hrano itd.
Hvala za nasvete!

Lp, Marko & mala skrbica Wink
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #91 : četrtek, 06.10.2005 : 20:13:07 »

Mi nismo masirali dlesni pa to. Vendar smo svoji psici kupili kosti (zdi se mi da so iz kože). Tako, da nam ni zgrizla ničesar razen kosti in lesa. Imamo pa jo v hiši.
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #92 : četrtek, 06.10.2005 : 20:19:40 »

mogoče kakšna suha svinjska ušesa (mi imamo 5 mesečno novofundlandko je izgubila skoraj vse zobe)

LP
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #93 : sobota, 08.10.2005 : 07:30:04 »

Hrana naj bo obicajna, za dodatke naj dobi kaj za grizljanje. Naj ne bodo prevec trdi, nekaj na meji med trdim in mehkim (posuseni vampi, sapniki), tudi kaksen koscek surovega govejega, telecjega ali konjskega mesa ne bo odvec, pa kos svezih vampov. Ampak tole surovo ne vsak dan, ce mladic ni navajen, se lahko odzove z drisko. Za zvecenje naj ima vedno na voljo igraco, ki je ne bo unicila v pol ure (kong, bombazna vrv z vozli, gumijasta trirogelna igraca, ipd.). Pregledujte zobe, preverjajte izrast stalnih, navajajte jo na ciscenje... Ko bodo vsi zobje zamenjani, naj bo ciscenje redno opravilo.
Logiran
Yumi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #94 : sreda, 26.10.2005 : 11:17:33 »

Pozdravljeni!
Ima kdo mogoče kakšnjo izkušnjo kaj nastane,če kužku pulijo mlečni zob
katerega korenina je tako kriva da je pod drugim zobom in tam tudi en del ostane - ker se je korenina med puljenjem zlomila???!!!

Lep pozdrav
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #95 : sreda, 26.10.2005 : 13:50:02 »

A je normalno, da je pes medtem ko menja zobe tud sicer bol švoh, malo bol brez volje. Saj se še vedno igra in vse, sam se mu vidi, da ni čisto taprav?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #96 : petek, 28.10.2005 : 08:58:47 »

Pozdravljeni!
Ima kdo mogoče kakšnjo izkušnjo kaj nastane,če kužku pulijo mlečni zob
katerega korenina je tako kriva da je pod drugim zobom in tam tudi en del ostane - ker se je korenina med puljenjem zlomila???!!!

Lep pozdrav

Ne razumem, kako se to lahko zgodi? Kje ste pulili zobe? Svetujem vam, da se obrnete na prof. Pavlico in se dogovorite za operacijo, da bo odstranil ostanek korenine!
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #97 : petek, 28.10.2005 : 10:53:49 »

No, nikar k dr. Pavlici. Pri njemu se zna zgoditi, da bo žival celo dvakrat ali pa še večkrat v anesteziji zaradi zelo rutinskih zadev. Osebno se sprašujem, kako je pa to mogoče.
Yumi, to se zgodi in če veterinar ni odstranil ostanka, je pa vedel, da se je to zgodilo, ima za to gotovo razlog. Ti pa prav nobenega za paniko. Lp
Logiran

TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #98 : petek, 28.10.2005 : 10:57:57 »

Predlagam dr. Erjavčevo (tudi klinika v Mestnem Logu)...
Logiran
Yumi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #99 : petek, 28.10.2005 : 19:56:49 »

Hvala za odgovore, se strinjam s Smetko, da veterinar sigurno ve zakaj je to dobro. Ni me zamimalo mnenje o strokovnosti veterinarja(ta je na mestu) temveč le to, če bi slučajno imel kdo za seboj že tak primer. Veterinarska oskrba je bila brez dvoma strokovna .
Lep pozdrav vsem
Ne razumem, kako se to lahko zgodi? Kje ste pulili zobe? Svetujem vam, da se obrnete na prof. Pavlico in se dogovorite za operacijo, da bo odstranil ostanek korenine!
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #100 : ponedeljek, 31.10.2005 : 00:13:55 »

Yo, čudi me, da ne razumeš, kako se lahko kaj takega zgodi, ko pa ni prav nič posebnega in je namreč ravno zlom korenine najpogostejši zaplet pri puljenju tako mlečnih kot stalnih zob.  Shocked Vendar je pri tem potrebno nekaj znanja in oceniti, kdaj je potrebno zlomljene korenine odstraniti in kdaj ne.  Velika, ne ogromna razlika je med inficiranimi koreninami in zdravimi koreninami, zraščenimi (ankiloziranimi) koreninami z okolico in koreninami, na katerih poteka resorbcija.
Od vseh teh je npr. edino prve (in inficirane zraščene) res nujno izdreti in pustiti take korenine, če se zlomijo, je strokovna napaka, ki vedno vodi v kasnejše komplikacije oz. se težave nadaljujejo.
Korenine, ki so že v procesu resorbcije je nemogoče izdreti, ker se več ne loči zoba od okolne kosti in bi poskus odstranjevanja take korenine pomenil veliko in nepotrebno travmo za žival. Omenjeni primer velja zlasti za mačke!!
Pri mlečnih zobeh se tudi korenine same resorbirajo, če poteka menjava zob “normalno”. Yo, ali veš kolikokrat se taki zobje zlomijo, ko žival kaj trdega ugrizne in lastnik tega nikdar ne opazi, ker se preostanek korenine do konca resorbira in ne predstavlja živali nikakršne težave?
Seveda pa je to stanje potrebno ločiti od tistega, pri katerem se odlomi krona mlečnega zoba in se inficira pulpa, preko te pa zasnova za stalni zob. V tem primeru gre za inficirano korenino, ki jo je nujno izdreti!!!
Pri kopanju po čeljusti pa je vedno potrebno paziti še na eno stvar in to so stalni zobje in njihova starost.  Zelo nevarno je namreč, da se pri tem početju poškodujejo stalni zobje oz. njihove zasnove, če gre za mlado žival. In še posebno nevarno je to pri zelo majhnih živalih!!
Yo, me pa resno zanima tvoje mnenje glede ene stvari: se ti zdi prav, da je veterinar Yumi povedal, da se je korenina zlomila in je ni odstranil ali bi bilo nemara bolje, da bi ji to zamolčal, pa Yumi ne bi spraševala za mnenje ljudi na forumu.
Ker do zdaj še nikoli ni nihče omenjal, da bi se korenina zlomila, me zanima, ali meniš, da se to pač ne dogaja in da moraš biti pa res slab veterinar, da se ti kaj takega zgodi? Nemara pa veterinarji to modro zamolčijo in držijo fige, da se ne bo nič zgodilo, pa četudi so korenine inficirane Cry .
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #101 : torek, 01.11.2005 : 11:04:30 »

Citat: Lanabela , Ponedeljek, 08.08.2005 : 15:49:50

Od kdaj je pa za mleèni zobek treba splo¹no anestezijo? ne reèem, kak¹en stalni koènik je lahko bolj zahteven kot sterilizacija ampak mleèni zobek... Mogoèe se jim je pa ena nula preveè zapisala. Glede na spretnost tistih, ki delajo na recepciji, bi bilo vse mogoèe. Meni so enkrat potegnili kartico 2x, enkrat sem dobila napaène konzerve, tretjiè pa bi mi skoraj zaraèunali napaèen poseg. Tam sem bila ravno trikrat. Torej...


Velikokrat je kar treba in vcasih tudi puljenje takega zoba ni macji kaselj.
Supayu je mlecni zob (caninus) odstranjeval prof. dr. Pavlica pod splosno anestezijo, potrebna je bila operacija, saj je bil zob globoko zasidran. Aja, vzrok za puljenje je bil, da si je pes zob poskodoval, zob je pocrnel, vendar pa ni nic kazalo, da se misli zaceti majati, kaj sele izpasti. No, na koncu je bilo zaradi krvavitve treba dlesen se sivati. Zaradi takih stvari lahko postane tudi puljenje mlecnega zobka precej zoprna, pa tudi draga zadeva. Je pa res, da je zgoraj napisana vsota zelo visoka. Ne vem sicer, kaj je bilo potrebno narediti, spomnim pa se, da smo takrat za Supaya placali okoli 20 tisocakov. Pa je slo, kar se tice anestezije, za veliko tezjega psa, pa se 2x so ga morali uspavati zaradi dodatnega sivanja.

Lp, Yo

 


Res bi bilo škoda ne izkoristiti znanja tistih, ki ga imajo. Lp
Logiran

Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #102 : nedelja, 11.12.2005 : 20:06:35 »

Jaz imam še eno vprašanje glede zob : Kdaj zrastejo mlečni,kdaj ti izpadejo in kdaj začnejo rasti stalni in kdaj zrastejo?
In pa,pri mlečnih kuža gloda vse kar mu pride pod gobček,ker ga srbijo dlesni,kaj pa ,ko mu rastejo stalni? Huh
Logiran
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #103 : ponedeljek, 12.12.2005 : 18:42:37 »

emmm...kakšem odgovor Huh
Logiran
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #104 : ponedeljek, 12.12.2005 : 18:43:33 »

pozabla vprašaj dodat ( ?*) Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Mlečni zobki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines