mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:31:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 74487 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« : ponedeljek, 30.06.2003 : 10:35:31 »

ko berem male oglase me vedno znova zbodejo v oči oglasi kjer ljudje iščejo nerodovniške pse ali pa kjer postavijo ceno da mora pes stati do na primer 40.000 SIT Huh.
Nerodovniški psi so res cenejši. toda kdo vam garantira da ste kupili res to kar ste želeli. ali bo vaš pes res zrasel v pritlikavega belega pudlja ali pa bo mogoče kaj drugega.
vsi vi ki postavljate take pogoje ob nakupu psa, pa vi veste da je potrebno psa tudi hranit in to vsak dan tudi večkrat ko je mladič. ali bo jedel to kar vam ostane od kosile? kaj pa če vam nič ne bo ostalo?
potrebno ga je cepit, pa naj bo to mešanec ali z rodovnikom. kupit mu je treba potrebno opremo, ki jo bo mogoče uničil in jo boste morali spet kupiti. pa vitamini, minerali igrače, dodatki. vse to stane. in to kar veliko. da o veterinarskih uslugah ne govorimo. operacija in zdravljenje vas lahko pride tudi nekaj 100.000 SIT. ali pa ga ne boste mogoče dali zdravit in ga boste kar evtanizirali. saj itak niste veliko plačali zanj  >:.(tudi evtanazija stane.
razumem da imajo nekateri ljudje več denarja in nekateri manj. toda ob nakupu psa je potrebno misliti tudi na stroške ji bodo nastali in ne samo kako boste kupili psa.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #1 : ponedeljek, 30.06.2003 : 10:49:45 »

Še nekdo, ki mu taki oglasi niso jasni  Cheesy Cheesy Sem že mislila, da je z mojim IQ nekaj narobe... Ko sem sama zvedela ceno za svojega kužkota (še čakam), me je skoraj kap  Shocked Ker se nisem gibala v tovrstnih krogih, sploh nisem imela predstave o cenah. No, vedela sem kaj hočem, kmalu ugotovila, da bo cena mladička, še najmanj, kar bom v njegovem življenju plačala (hrana, cepljenja, šole, razstave,...) in tudi pasme nisem bila pripravljena zamenjati zaradi cene. Kaj sem storila? Vzela sem seznam svojih želja v roke in brala in brala ter popravljala...,črtala, črtala..in prišla do denarja za kužkota  Cheesy Cheesy.

Ne misliti, da imam veliko plačo, daleč od tega,
nekoč sem v eni "pasji" knjigi prebrala: nekako takole: pes je naš edini prijatelj, ki ga lahko kupiš za denar  Huh Shocked Cry

LP
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #2 : ponedeljek, 30.06.2003 : 11:01:39 »

Daisy, kaj pa tisti, ki NIC neplacajo za psa? S cim mislis, da se hranijo tisti psi? Z ostanki sosedov? Vedno me tole straaaasno razjezi!  Angry Angry Angry Ni vazno narec koliko das za psa, vazno je, da skrbis za njega po svojih najboljsih moceh. Jaz tako in tako sploh ne razumem, kako lahko nekateri karkoli placajo za psa, ko pa je toooooliko kuzkov, ki resnicno krvavo rabijo lastnika. Nerodovniske pse verjetno iscejo tisti, ki za rodovniskega nimajo denarja, pa bi hoteli, da njihov pes zgleda tako in tako. Ne razumem od kje ti to, da potem ne bi skrbeli za njega, oziroma od kdaj je visoka cena rodovniskega psa garancija, da bo za kuzka lepo poskrbljeno?? Huh  Shocked Shocked Huh
Spikei je iz zavetisca in zeeeeelooooo dvomim, da ima kaj manj kot rodovniski psi. Celo mislim, da ima VEC!! Ni mu namrec treba presedeti ure in ure v boxu na rastavi, noben ga ne posipa s pudrom, da bi mel lepso frizuro, vseeno je, ce njegova postava ni popolno, noben ga ne sili s posebno hrano, ki ne obarva dlake ampak je tisto kar hoce.....
To je res tako zgresena teorija da....  Angry Angry Angry Moj pes je mesanec in se to iz azila. PA vseeno lahko ocenim priblizno kako velik bo. Iz kepice, ki je pri dveh mesecih malo vecja od hrcka, pac ne more zrast tele. Pa tudi zverinica, ki je pri dveh mesecih vecja od odrasle macke ne bo ostala mjhna kot maltezan. Jaz bi zastavila drugo vprasnja: kako ljudje z mirno vestjo placujejo vcasih prav noso visoke zneska za psa, ko je toliko kuzkov ki res zivljensko nujno potrebujejo lastnike???
S tem, ko se placuje za kuzke, pa ceprav "samo" 40.000 za nerodovniskega psa, se samo spodbuja zasluzkarje, ki jim psi ne pomenijo dosti, oz. samo zasluzek! V tem je problem!
Pa brez zamere, prosim! Pac pasem med tiste, ki nikoli ne bojo placali niti tolarja za kuzka, jih bo pa kuza stal najmanj toliko kot stasnejo rodovniski. Preprosto za to, ker hocem svoje zivljenje delit s psom! S kakrsnimkoli, le da je MOJ!
LP!
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #3 : ponedeljek, 30.06.2003 : 11:07:10 »

Angry Angry Angry Angry HUH!

pes je naš edini prijatelj, ki ga lahko kupiš za denar   Shocked Huh Shocked Huh Shocked Huh  

Oprosti, ampak! Mojpes je moj najboljsi prijatelj, pa ga nisem kupila! Niti za denar, niti za kaj drugega!
Pa od kje vam to, da je treba za psa placati? Shocked Shocked Shocked

Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #4 : ponedeljek, 30.06.2003 : 11:16:00 »

Spikie, dovoli, da ti tudi jaz odgovorim! Mogoče sem preveč izvenela, da zagovarjam samo rodovnik. Daleč ne.. In nekje na forumu sem zapisala, da je bolje, kot dati "zaslužkarjem" denar, vzeti psa iz zavetišča. Mešančki so bili in so moja ljubezen. Tudi pri meni so bili.. Zakaj govorim v preteklem času? Nekaj let (veliko) sva delila vse dobro in slabo (mami je rekla, da tudi posodo za hrano) in ko sem ga izgubila, sem se zaklela, da ne bom imela nobenega psa več. Preveč je bolelo.
V tisti prometni nesreči sem izgubila res preveč (ne bi zdaj o tem) In tako sem skrbela za potepuhe, pse prijateljev,..
Do januarja letos, ko sem zagledala... (velikega švicarskega planšarskega psa).No, zagotavljam ti, da noben potepuh zaradi tega ne bo ostal brez moje pomoči

Lp
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #5 : ponedeljek, 30.06.2003 : 11:19:05 »

S citatom iz knjige sem mislila poudariti, da te pes res nikoli in nikoli ne bo izneveril! Samo to! Ljudje smo pač samo ljudje!

Lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #6 : ponedeljek, 30.06.2003 : 11:27:58 »

Spikie, mislim, da nisi razumela kaj hoce daisy povedat. Saj ne gre zate, ki si vzela psa iz zavetisca, tudi zame ne (pa se vseeno oglasam), pa ceprav moji psi nimajo rodovnikov. Midve pač lepo skrbiva za pse. Problem so ljudje, ki si omislijo psa vceraj, danes se odlocijo koliko bodo za psa dali, jutri pa bi ga radi ze imeli. In verjemi mi, da poceni dobljeni kuzki, ki so prisli v druzino brez premisleka, ob prvem vecjem izdatku pristanejo na cesti. In to, da napises oglas, da bi dal za psa le toliko in toliko denarja je zame nepremisljeno. Ce pa se potencialni kupec poveze z vzrediteljem, se pozanima o vseh prednostih in slabostih pasme, dogovori za ogled in caka na mladicka nekaj mesecev je to vsekakor spodbudno. V tistih mesecih si lahko vse pripravi za prihod mladica, prebere nekaj knjig in podobno. Prepricana sem, da taksen kuza (ne glede na ceno) postane postane druzinski clan.
Ce si se pa ti zavestno odlocila, da ponudis dom psu iz zavetisca, je pa to cisto tvoja odlocitev. Nekdo drug pa bo kupil rodovniskega psa, ker v doloceni pasmi vidi prednost! Kot pa si ze sama ugotovila, pa gre pri nerodovniski reji samo za zasluzek! lp
Logiran

Spikie
gost
« Odgovor #7 : ponedeljek, 30.06.2003 : 12:31:58 »

Bo ze drzalo, da ima vsaka medalja dve plati. Mene samo zares zelo razkuri, ce samo "zavoham" da je kaj narobe, ce da kdo malo denarja za psa. Res pa je, da bi ljudej za malo denarja hoteli psa, za katerega bi rekla "ja, je cistokrven, samo rodovnika nima." Ali pa celo, da ga ima. Ceprav sem videla ze zeeeeloooo veliko rodovniskih ali cistokrvnih psov, ki tavajo sami okoli. Vsakega 1. septembra me je kar groza, tolko kuzkov bega samih po cestah. Pred kasnimi dvemi leti mi je kuza stekel na cesto in mi kar lepo preoblikoval avto. K sreci je bil velik kuza, moje bremzanje pa hudo mocno, tako da ni priletel pod kolo in upam da razen hudih podludb ni mel tudi kasneje kasnih hujsih posledic. Videt je bil cistokrven, pa je sam dirkal okoli. Ce bi bil v tistem trenutku latnik blizu ne vem kaj bi mu nardila.
To je samo ena od mojih izkusenj z "vestnimi lastniki cistokrvnih psov". Tudi zato me pac tako razjezi, ker res rodovnik se ni garancija za vestnost lastnika, in tudi nizka ponujena cena se ni znak, da bo nekdo za kuzka slabo skrbel.
Je pa res, da ima vsaka medalja dve plati. Niso vsi lestniki neodgovorni, pa ne glede na to kasnega kuzka imajo.
LP
Logiran
boxi
gost
« Odgovor #8 : ponedeljek, 30.06.2003 : 13:04:16 »

spikie, mislim, da si vseeno malce zgrešila... če je oseba pripravljena dati tudi več kot 200 k SIT za psa / psičko, mislim, da je ta oseba pripravljena tudi dobro skrbeti za psa (le zakaj bi metal toliko denarja stran?)... res je, da si čedalje več družin ne more privoščiti kakšnega dragega psa in zato gredo v zavetišče ali pa kupijo nerodovniškega čistokrvnega psa...vendar vseeno največ osebkov, ki so pa pripravljeni dati nekaj drobiža ali pa tudi nič za psa, pa imajo največkrat za razlog nakupa: "da bo bajto al pa kmetijo čuval"... mislim, da je to v večini primerov tako... ali pa se tudi motim? pa brez zamere...
Logiran
boxi
gost
« Odgovor #9 : ponedeljek, 30.06.2003 : 13:11:30 »

PS.
Žal je tako, da tisti ki da malo denarja ima tudi mišljenje: zakaj bi pa metal tolk denarja za veterinarja, nej ga vlak al pa avto povoz, pa grem druzga iskat (to sem že slišal od nekega znanca  Angry  )....

jaz sem dal kar velike denarce za mojo ljubljenko - in je postala polnopravni član v naši družini...največkrat je kar priviligirana Smiley
pa ne samo po zaslugi ker sem dal tolk dnarja... ampak zato, ker so mi psi te pasme najbolj všeč in zaradi njenega značaja...
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #10 : ponedeljek, 30.06.2003 : 13:12:22 »

Boxi, motis se! Meni je pes, ki ni bil dalec od rodovniskega, najmanj kar je bil je bil precej cistokrven, na avtu naredil za skoraj 300.000 sit skode. Lastnika ni bilo nikjer v blizini!
Osebno sem si vedno zelela labradorca, pa ga ne bom imela dokler bo v zavetiscih en sam kuza!
Vem za cloveka, ki je kupila 2 rotweilerja. Samicko je pri osmih mesecih resila sodelavka. Zaorta je bila v premajhnem boxu prez vode! Samca je vzel nekdo drug.
Boxi, zal se zelo motis!
Logiran
boxi
gost
« Odgovor #11 : ponedeljek, 30.06.2003 : 13:13:50 »

mogoče gledam to po sebi, saj jaz osebo ali stvar ki mi je všeč - razvajam....
vem, da so tudi drugačni ljudje....žal...  Cry
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #12 : ponedeljek, 30.06.2003 : 13:14:23 »

P.s.
Boxi, jaz za kuzka se nisem in tudi v bodoce ne bom dala nic. Veterinarji, pa na (tudi) moj racun kar dobro zivijo! Pa tudi mesarji,....
Logiran
boxi
gost
« Odgovor #13 : ponedeljek, 30.06.2003 : 13:29:14 »

spoštujem tvoje stališče, jaz pač imam drugačnega in sicer to, da imam samo stvari ki so mi všeč pač je to pri psih čistokrven rodovniški boxer in najbrž, če bi bil jaz na tvojem mestu bi si kupil labradorca ki mi je všeč.... ljudje smo si (preveč) različni.
Logiran
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #14 : ponedeljek, 30.06.2003 : 13:47:54 »

rodovnik je pomemben dokument, saj je izpisek iz ''matične knjige'' in osebna izkaznica hkrati. tisti kos papirja je garant, da je so predniki psa izpolnjevali pogoje za pridobitev vzrejnega dovoljenja. seveda prihaja do zlorab in ponarejanj. cene pa moram priznat so pri nekaterih res zasoljenje, to pa je zaradi povprševanja: večje je, večja je cena. vedno je kakšna pasma v modi. zame osebno sploh ni pomembno, če ima pes rodovnik, vem pa, da pri nakupu čistokrvnega psa, ne bom kupoval brez rodovnika. konec koncev pa je pomembno da imaš psa rad ne glede na to kakšnen je in iz kot prihaja.
lp
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines