mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 15:49:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 74982 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #30 : torek, 01.07.2003 : 11:37:57 »

Spikie, večinoma se tudi jaz strinjam s tabo, sploh glede egoizma in neodgovornosti Sad.

Glede karakterja je pa tako: genetika + vzgoja (sta ze davnega leta 1965 ugotavljala Scott in Fuller v svoji knjigi Genetics and the Social Behavior of the Dog, ki temelji na dvajsetih letih raziskav). Problem je predvsem pri raznih vedenjskih motnjah, ki SO dedne.

Kar se pa sole tice - ce vsaj priblizno ves kaj delas, lahko vecino stvari naucis psa sam. Ce se pes lepo obnasa navsezadnje ne rabis potrdila, da si bil v soli. Za mene je glavni pomen sole v druzenju, predvsem pa se je v soli Ziva naucila, da veljajo ista pravila kadar sva sami in kadar je okoli nas kup ljudi in psov - tega je ne bi mogla nauciti doma v dnevni sobi, pa tudi v parku ne Wink. (ampak sola ne spada v to temo, ups  Grin)
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #31 : torek, 01.07.2003 : 11:44:37 »

Ziva, se strinjam!  Grin
Sej na koncu se bomo vsi strinjali z vsemi!  Wink Grin Grin
Tisto o solanju je bil samo moj komentar na to, da se malo lastnikov mesancev odloci za solanje kuzkov. Drugace pa je solanje res za kasno drugo temo.
V bistvu se je tale tema zacela cisto nekje drugje...  Wink
Aja, se pa ne strinjam, da v parku ne mores kuzka naucit dolocenih stvari. Samo kuzkov primerne (beri podobne) starosti je manj! Mislim, da je najvecja prednost pasje sole v tem, da so tam kuzki podobne starosti! Vse ostalo se da naucit iz dobrih knjig!
LP!
Logiran
yo
gost
« Odgovor #32 : torek, 01.07.2003 : 11:58:59 »


Citat

Spikie:ce so vremenski pogoji primerni,zakaj ne bi bil pes v casu sluzbe na balkonu?Mislim da bi bil moj pes prav srecen,ce bi lahko opazoval dogajanje zunaj,je pa res,da v tem casu to ni primerno,zaradi spremenljivega vremena.Sem ze brala,da kinologi priporocajo da se v casu odsotnosti psa zapre v boks-ce dela skodo,in tam potem prezivijo cel delavnik...


No, moji imajo ta privilegij, da so medtem ko me ni spusceni in niso v kletki  Grin Na razpolago imajo dnevno sobo in kuhinjo ter odprta vrata na balkon. Imam precejsen balkon, ampak bi bilo kar premalo prostora, ce bi ju zaprla tja, pa se sonce popoldne ful pripeka.

Osebno sem proti zapiranju psov v kletke. Lastniki naj se rajsi potrudijo in pse vzgojijo tako, da ne bodo delali skode. Zares si ne predstavljam srecnega psa, ki je cel delavnik zaprt v kletki  Lips Sealed

Citat

Mimogrede sem se ravno spomnilo! YO, tole je vprasanje tudi zate in pa za vse tiste, ki mislijo, da se rodovniskim kuzkom godi dobro ze samo zato, ker so veliko stali: pravis, da je vec verigarjev... mesanskov. O tem je sicer govora v eni drugi temi, ampak: KAKO JE ZE S KUZKI, KI CAKAJO NA LASTNIKE V AVTU PREDTRGOVINO POLETI IN POZIMI???  Huh Mislim, da imajo tole zalostno prednost rodovniski kuzki, Boxi, ja, taki ki stanejo vec kot 40 jurckov! Tudi na razstavah. Tisti, ki dvomite, si preberite temo.


Hja, cakanje pred trgovino... ja, ce se resnicno zamudimo samo toliko, da kupimo "pasjo radost". Nikakor pa ne cakanje pred Intersparom, ki traja tudi vec kot uro. Seveda pa v vsakem primeru pes ne sme biti zaprt v avtu, ampak mu je potrebno poiskati prostor v senci in dovolj odmaknjen od parkirisca, pa tudi vhoda v trgovino.

Pa malo izven teme. A je kdo opazil genijalnost tistih, ki so naredili priveze pri City Parku v Ljubljani Huh Privezi so praktično na parkiriscu, tako da ob parkiranju zadanes ob psa, so toliko skupaj, da bi se psi itak zravsali ali vsaj zapletli, zapirajo prehod ljudem, kar pa je najhujse, so na strani, kjer je prakticno cel dan sonce.  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

Lp, Yo
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #33 : torek, 01.07.2003 : 13:17:23 »

Ne, to niso "nadstevilcni" psi, ker takih v Sloveniji ze par let v bistvu ni... To so enostavno psi, katerih predniki iz takega ali drugacnega razloga niso dobili vzrejnega dovoljenja, ali pa sploh nimajo rodovnika, oba starsa sta pa enake pasme...
Mesancki, po moje... Lips Sealed
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #34 : torek, 01.07.2003 : 13:47:28 »

Tomster,
a psi ki dejansko ustrezajo standardu, vendar nimajo RODOVNIKA so zate mesanci??  Lips Sealed
So CISTOKRVNI, vendar brez rodovnika!! Roll Eyes
Za moje pojme. Sicer je pa res, da z njimi ne bi mogel nadaljevati vzreje, pa ce je pes se tako lep. Tongue
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #35 : torek, 01.07.2003 : 13:56:10 »

Hja, ce bi ustrezali standardu in oh in ah, bi verjetno imeli vzrejno dovoljenje in rodovnike, ne?!?

In ja... Zame taki psi SO mesanci...
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #36 : torek, 01.07.2003 : 14:01:23 »

tomster in kaj je narobe z mesanci  Huh Shocked Huh So mogoce vredni manj?
Pravzaprav pa lep standard, da angleski buldogi skoraj dihat ne morejo vec. Pa so mi kuzki strasno vsec, samo ko vidim kasno bunko, ki se komaj vlece na "sprehdu" in sope, da se ga slisi nekaj metrov dalec bi tudi kar.... Lepa rec so standardi, ja! Angry
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #37 : torek, 01.07.2003 : 14:06:03 »

Aja, tomster, pa se ena rec. Ce se parita dva psa iste pasme, so mladici cistokrvni. Ce paris psa razlicnih (cistokrvnih) pasem dobis mesanca, ce pa paris med seboj dva messancka, pa imajo mladicki nek drugo ime, zdajle tega seveda ne znam napisat. Vecina mesanckov je to slednje.
Rodovnik s tem nima nobene zveze!
LP
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #38 : torek, 01.07.2003 : 14:07:09 »

Oprosti, ampak povej mi, prosim, kje sem napisal, da so mesanci kaj manj vredni??? Tega ne mislim in tega tudi nisem rekel, pravim samo, da je en "cistikrvni nerodovniski" pes zame eni in isto kot vaski mesancek... Saj je mogoce res, da je pes po zunanjem izgledu res recimo zlati prinasalec al pa NO, ampak kje pa pise kaj o njegovih prednikih? O dednem materialu, ki ga nosi s sabo? O boleznih prednikov? Dajte se no zresnit, mater... Taki "kinologi" in "pasjeljubci", ki parijo pse brez vzrejnih pregledov (ki so, mimogrede, pri nas premili in totalno nemerodajni pri dolocenih pasmah) in brez rodovnikov, so zame pravi mucutelji zivali...
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #39 : torek, 01.07.2003 : 14:13:45 »

No, pa se jaz en popravek napisem... Psi iste pasme dajo "cistokrvnega" psa, dva psa razlicnih pasem dasta "krizanca", vse ostalo so pa mesanci...

Pa se vedno vztrajam pri svojem...
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #40 : torek, 01.07.2003 : 14:15:25 »

Sele zdaj sem prebrala odgovore. Hvala. Vprašanje se mi je porajalo, ko sem brala oglase. Obcutek sem dobila, da je to le zavajanje "kupcev" oz. bodocih lastnikov Angry Angry
Lp
Logiran
yo
gost
« Odgovor #41 : torek, 01.07.2003 : 14:17:27 »


Citat

...a psi ki dejansko ustrezajo standardu, vendar nimajo RODOVNIKA so zate mesanci??  Lips Sealed


Kje pise, da ustrezajo standardu? Tudi, ce je tako videti, nosijo v sebi genski zapis, s katerim je nekaj "narobe". Vsaj eden od starsev je namrec nosilec nekih znacilnosti, ki niso ustrezale standardu ali pa je nosilec dednega obolenja ali hibe - zato ni dobil vzrejnega dovoljenja. Torej tudi mladicek ne more biti "pes, ki ustreza standardu".

Citat

Ce se parita dva psa iste pasme, so mladici cistokrvni. Ce paris psa razlicnih (cistokrvnih) pasem dobis mesanca, ce pa paris med seboj dva messancka, pa imajo mladicki nek drugo ime, zdajle tega seveda ne znam napisat. Vecina mesanckov je to slednje.


Ce se parita dva psa iste pasme, s pridobljenim vzrejnim dovoljenjem, so mladici pasemski psi z rodovnikom.

Ce se parita dva psa iste pasme, brez vzrejnega dovoljenja, so mladici cistokrvni (ce sploh, ker takoj izgubimo na sledljivosti prednikov).

Ce se parita dva pasemska psa, dobimo krizance.

Ce se paritev odvija v kakrsnikoli drugi kombinaciji, dobimo t.i. mesancke.

No, mislim, da je tako Huh Pa seveda, zgoraj sem napisala dva psa...  Roll Eyes Pravzaprav potrebujemo enega psa in eno psico  Grin Grin Grin

Lp, Yo
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #42 : torek, 01.07.2003 : 14:40:14 »

Tomster v tvojem povdarjanju tega da so psi brez rodovnika mesanci je zaslutit prizvok in ti ni treba napisat, da so manj vredni. Se enkrat: lepa vzrejna dovoljenja, ki pasmi tako skrajsa gobcek, da se ji onemogoci normalno dihanje. Al pa tako skrajsati pasmi noge, da ima celo zivljenje tezave s hrbtenico. Temu se rece mucenje zivali!
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #43 : torek, 01.07.2003 : 14:42:04 »

tomster jaz se strinjam s tabo.
ni tukaj čistokrvih in nečistokrvih in umazanokrvnih in ne vem kakih še. kinologija pozna samo dve razlikovanji. čistopasemski in mešanci. ali je belo ali črno. druge možnosti ni.
spikie mislim da s križanjem mešancev odkrivaš toplo vodo.
debata je pa prešla čisto v druge vode.
po tem kar sem prebrala tukaj lahko sklepam da so tisti ki imajo doma mešance in jih dobijo zastonj humani ljudje. Ostali ki pa smo veliko plačali za psa, veliko vlagamo vanj ko delamo kilometre in ga vozimo po razstava, hranimo s predpisano hrano, kopamo z vse mogočimi šamponi, češemo, trimamo, strižemo, veliko plačamo za paritev, ki je spet na drugem koncu evrope in potem prodajamo mladičke po določeni ceni, mi smo pa veliki zaslužkarji. koliko sme plačala za svoje pse ne povem nikomer. koliko pa cenim mladiče je pa znano. lahko pa samo za informacijo pokažem koliko je bilo v lanskem letu vloženo samo v eno psico. ali pa ta podatek. imampač navado da si zapisujem koliko porabim za leglo. eno psico sem parila 9. maja. mladički (verjetno bo samo en ali mogoče dva) pa bodo okoli 10 julija. od trenutka ko sem šla na paritev do pred nekaj trenutki ko sem kupila hrano za nosečnico sem porabila 987 EUR. toliko o ceni mladičev.
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #44 : torek, 01.07.2003 : 14:45:19 »


Citat

Rodovnik s tem nima nobene zveze!


Se strinjam. Cistokrvnost je stvar biologije, ne birokracije. Rodovnik je tudi zgolj orodje pri vzreji psov, ne bistvo. Cistokrvni in domnevno cistokrvni psi brez rodovnika pa ne morejo - razen v izjemnih primerih, ki jih narekujejo okoliscine - pridobiti dokumentov in "uradno" imeti mladicev preprosto zato, ker za take pse:

1. ne obstaja nobeno dokazilo o tem, da je pes res cistokrven in ne zgolj podoben po zunanjosti

2. ne obstaja nobeno dokazilo o tem, da predniki po zunanjosti in/ali karakterju/sposobnjostih ustrezajo zazelenim pasemskim normam (te namrec definirajo pasmo)

3. nimamo sploh nobenih dokazljivih podatkov o tem, kateri in kaksni so starsi bili, kar je nenazadnje pomembno pri vsaki nacrtni (= odgovorni) vzreji. Ce ne drugega, se lahko na ta nacin izogibamo npr. tvegani vzreji v sorodstvu.

"Vzreja" psov brez rodovnikov je tako na nek nacin res podobna vzreji mesancev.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines