mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:55:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Daljše in boljše življenje za pse
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Daljše in boljše življenje za pse  (Prebrano 64826 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #135 : torek, 08.07.2008 : 19:36:28 »

Citat
ok nyssa-mesancek in cistokrvni rodovniski pes sta pa velika razlika. Sorry

O, a res? Tega pa nisem vedela. A to imata prav razlicno anatomijo in razlicne potrebe po hrani, al kako? Bom takoj jutri svojo mesanko na surovo meso dala, ta drugo, ki ima pa rodovnik (in s tem ocitno drugacne potrebe) pa bom do konca zivljenja futrala z briketi.

Hm, resno, ljudje, no! Roll Eyes Odkod vam taksne ideje? Kaksna prehrana ustreza kaksnemu psu je povsem odvisno od psa samega in ne od njegovega porekla. lp
Logiran

nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #136 : torek, 08.07.2008 : 20:17:16 »

Sessa, pa poglejmo-hitri pregled:

Ali ima tvoj pes smrček?
(predvidevam, da ga ima)
Oooo, kakšno naključje- moji mešanci tudi  Shocked

Ali ima štiri noge?
Ooooo, moji tuuudiiii  Shocked

Kaj pa...dlako? A jo ima?
O šit, to je že strašljivo- moji jo imajo tudi  Shocked

Zobke ima?
...ammm...moji tudi...

A vaš pije vodo?
Ej, ne moreš verjet, saj se sliši neverjetno, ampak...moji tuuudiiii  Cheesy

A hrano poje, če mu jo daš?
Erm...a veš kaj? Moji tudi  Cheesy

Kaj pa ušesa?
aaaah, veš, da jih imajo moji tudi  Wink

A pa ga imaš kaj rada?
Ej, saj vem, da je hudo težko verjet, samo...jaz imam moje tudi  Kiss

A pa ti tvojega kaj pelješ k veterinarju, ko je bolan ali pa na cepljenje?
To te bo zdaj presenetilo, ampak...jaz moje mešančke tudi...

Pa še zadnje vprašanje...

A je tvoj ''čistokrvnirodovniški'' pes?
 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
 Shocked Moji mešanci so tudi psi  Shocked

O, ti šment, sessa - kaj bova pa zdaj? Ko sva ugotovili, da je pes, čistokrvni ali pa mešanec, še vseeno pes?  Roll Eyes
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #137 : torek, 08.07.2008 : 21:20:51 »

Jaz pa ne upam dati surovega mesa, predvsem poleti tega nikol ne dobita... se preveč bojim salmonele in takih zadev...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #138 : torek, 08.07.2008 : 21:41:04 »

O, ti šment, sessa - kaj bova pa zdaj? Ko sva ugotovili, da je pes, čistokrvni ali pa mešanec, še vseeno pes?  Roll Eyes

No dejta mir. Itak, da so vsi naši srčki, rodovnik je pa samo list papirja. Pa kakorkoli obrneš. Tudi svetovnemu prvaku namreč rodovnik prav nič ne pomaga, če ga ima lastnik samo za eksponat in vzrejo, ljubezni pa sirota ne dobi nobene. (Na žalost poznam tudi en tak primer.)
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #139 : torek, 08.07.2008 : 22:05:53 »

O, a res? Tega pa nisem vedela. A to imata prav razlicno anatomijo in razlicne potrebe po hrani, al kako? Bom takoj jutri svojo mesanko na surovo meso dala, ta drugo, ki ima pa rodovnik (in s tem ocitno drugacne potrebe) pa bom do konca zivljenja futrala z briketi.

A Kajo boš dala na surovo meso  Shocked Roll Eyes Smiley   Se mi zdi da sem nekje prebrala da nima zobekov. To je pa mučenje živali.  Roll Eyes   Ja sej prišparala pa boš  Grin   
Pozdrav vsem tvojim z ali brez...  Wink
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #140 : torek, 08.07.2008 : 23:04:21 »

hja, moja dobi takoj drisko ce je ne hranim z briketi, medtem ko pa fantov mesanec in nas 15 let stari mesanec pojeta vse kar dobita. surovo meso dajat zivali pa se mi zdi barbarsko. Konec koncev ne zivijo vec v divjini, ampak zivijo v ljubecih domovih in ne rabijo vec 'klat' za prezivetje.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #141 : torek, 08.07.2008 : 23:22:06 »

Sessa, to, da tvoja psička dobi drisko, če poje kaj drugega, nima veze s tem da je rodovniška, kakor tudi to, da fantov in vaš mešanec jesta vse brez problemov nima veze s tem, da sta mešanca. Organizem vsakega psa se navadi na določeno hrano do te mere, da zavrača druge vrste hrane, največkrat se pojavi driska. Fantov pes in vaš starejši pes sta pač navajena na bolj raznoliko hrano.

Hranjenje s surovim mesom ni nič bolj barbarsko kot hranjenje s kuhanim. Vir hrane je isti, pridobljen je na enak način (s klanjem drugih živali), kar se prav nič ne spremeni, če je meso kuhano.

Šicu ni nobena izjema med psi. Tudi šicuji radi pojedo surovo meso in z veseljem oglodajo kakšno kost. Po nedavni raziskavi je šicu pravzaprav ena od pasem, ki so najbljižje svojemu predniku volku. Če ne verjameš, pobrskaj po vikipediji.

Moji šicujki, prav tako s papirji, ena od njih celo šampionka v lepoti, dolge ure glodata vsaka svojo surovo govejo kost in pri tem prav nič ne razmišljata o svojem nobel poreklu. Tega smo napletli ljudje. Pes je pes, pa naj bo mešanec, velik, majhen, dolgodlak, kratkodlak, z mašno na glavi ali plešast. In to dejstvo čim prej osvoji, da boš lahko s svojo psičko čim bolj usklajeno živela.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #142 : sreda, 09.07.2008 : 07:01:14 »

Moonbeam, Kaja je bila kar nekaj casa na surovi prehrani in jo je krasno prenasala. Se zdaj obcasno dobi surovo govedino, pa vsem trem dajem surove goveje kosti. Jih obozujejo.  Cheesy Manjkajo ji pa samo sprednji zobki in en kocnik, tako, da se vedno brez tezav je. Wink Pozdrav nazaj.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #143 : sreda, 09.07.2008 : 11:47:28 »

No ja. Če ste že ravno zabluzili. Vsi psi nimajo enakih potreb. Precej je to odvisno tudi od pasme. Psi nekaterih pasem dobro prenašajo velike količine mesa (polarci recimo), druge (in tukaj bi posebej izpostavila tibetanske pasme, čeprav niso edine), pa od preveč mesa zbolijo.
Ker so se v dolgih stoletjih prilagodili na določen način prehranjevanja.
Mešanci pa so načeloma manj specializirani, je pa seveda odvisno od tega, iz katerih pasem izvirajo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #144 : sreda, 09.07.2008 : 12:06:16 »

Lanabela, želela sem predvsem poudariti, da je tudi šicu pes. Seveda so razlike, ampak vsekakor pa tudi tibetanci mirno prenesejo surovo meso in imajo nagone tako kot drugi psi. To je bil ves point. V koliki meri pa je druga pesem.

Na živce mi gre, ko ljudje počlovečijo psa in to samo zaradi njegovega izgleda. Naj bo še tako cort, še vedno je pes in tako ga je treba tudi obravnavat.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #145 : sreda, 09.07.2008 : 12:28:16 »

Na tibetance se prav posebej ne spoznam, toliko pa vseeno vem, da imajo v "civiliziranem" svetu največ zdravstvenih težav zaradi predobre (beri s preveč mesa) hrane. Njihovi prvotni lastniki namreč niso imeli mesa niti zase, kaj šele za pse.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #146 : sreda, 09.07.2008 : 12:38:36 »

Kako pa zbolijo, ce dobijo prevec mesa in kaj je prevec mesa?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #147 : sreda, 09.07.2008 : 12:44:05 »

Sigurno imajo različne pasme in različni psi, različne potrebe. Jaz se trenutno ukvarjam predvsem s tem, kaj ustreza mojim psom.

surovo meso dajat zivali pa se mi zdi barbarsko. Konec koncev ne zivijo vec v divjini, ampak zivijo v ljubecih domovih in ne rabijo vec 'klat' za prezivetje.
Kaj pa potem tvoj psiček je?
Mu kuhaš riž in nabiraš zelenjavo za zelenjavne juhice?
Ker konec koncev...tudi v briketih je meso, sicer ni krvavo in mehko, je pa še vseeno meso. Kako pa meso dobimo, pa vemo  Roll Eyes
To meso, ki ga dajem jaz, je vsaj (čeprav prenafilano z vsem mogočim, kar v mesu drugače nima kaj počet) ''znanega'' izvora. Se pravi- vem, da mojemu psu dajem za jest kravo ali kuro ali zajca, ne pa mačke ali miši ali...ali...ali...  Tongue
Dokler bo mojim psom ustrezalo jest meso, surovo ali kuhano, in dokler jim bo všeč glodat kosti, bodo to počeli.
Sploh sem navdušena, da se je Paxxu končno prebava uredila, pa so bile prej kar naprej driske in krči in ostalo.
Če tvojemu psu ne ustreza surovo meso ali pa kuhano meso, to ne pomeni, da je za vse slabo in škodljivo.
Eden mojih psov pač niti kanček koruze ne sme pojest, ne da bi dobil drisko, druga psička ne sme preveč mastno jest, ker tudi dobi drisko...
A bo zdaj trdila, da je koruza nekaj ''barbarskega'' ali pa, da so tisti, ki hranijo pse z briketi, ki vsebujejo precej koruze, škrti?
Ali pa da so vsi, ki psom dodajajo razna olja in maščobe, kruti, ker to pa za psa ni?
Ne, ne bom.


Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #148 : sreda, 09.07.2008 : 12:46:33 »

Ej, saj se strinjam s tabo. Samo point je nekje drugje. Preberi si poste od sesse. Želim ji dopovedat, naj iz svoje psičke ne dela počlovečene igrače.

Glede tibetancev in mesa - ja, imaš prav, ampak spet samo do neke mere. Šicu kot pes s kitajskega dvora, je imel "polno rit vsega", saj so si njegovi lastniki (kitajska cesarska družina) še kako lahko privoščili najboljšo hrano. Ko so komunisti med revolucijo cesarski dvor zasedli in ga razdejali, je te pse (bilo jih je par sto) z največjim veseljem pobili, ker so v primerjavi z revnimi Kitajci živeli še kako razkošno. Tako da so tudi med tibetanskimi pasmami razlike glede na njihovo zgodovino. Najbolj je treba pazit pri tibetanskih mastifih, ki so še najbolj prvobitni.

Nanook, ponavadi se to odraža na koži, bolečine v sklepih, prehitra rast pri mladih psih in zaradi tega vnetje pokostnice. Tako je bilo pri našem tibetanskem mastifu, ker si moji starši niso dali dopovedat, da ga ni treba tako šopat z najrazličnejšimi dobrotami.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #149 : sreda, 09.07.2008 : 12:50:18 »

Mastifi so tudi najvecji.

S cim so ga pa hranili?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Daljše in boljše življenje za pse
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines