mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:16:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Daljše in boljše življenje za pse
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Daljše in boljše življenje za pse  (Prebrano 64847 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #150 : sreda, 09.07.2008 : 13:57:18 »

Misliš, moji starši?

Z velikimi kosi surove govedine, piščančjim mesom in rižem, surovimi govejimi kostmi, zraven pa cel kup žvečk iz živalske kože, raznih vitaminčkov, hranljivih priboljškov itd. No, čez nekaj časa so ugotovili, da res ne bo šlo, tako da je potem jedel kvalitetne brikete za velike pasme, drug obrok (imel je dva na dan) mu je pa mama skuhala - kurje bedro in makarone. Če mene vprašaš, še vedno prebogato, saj so žvečke, priboljški in vitaminčki ostali.

V njegovem ožjem sorodstvu so bili psi, ki so bili pripeljani direkt iz Tibeta. Tam pa, kot veš, psi jedo to, kar ostane ljudem: tsampo, jakovo maslo, kvečjemu kakšno kost enkrat na par mesecev, pa človeške odpadke seveda. Pravzaprav se dostikrat čudim, kako ogromni psi zrastejo pri takšni prehrani.

Razlika v prehrani je ogromna, zato je pri tib. mastifih res treba pazit, še zlasti, ker na zahodu niso tako dolgo kot ostali tibetanci. Ostali so se že zelo prilagodili, šicuji, ki so pa že od začetka kraljevsko živeli, pa dobro prenesejo tudi malo več mesnih beljakovin. Imajo pa seveda izredno radi tudi riž. Moje bi ga jedle kar samega, na vodi kuhanega.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #151 : sreda, 09.07.2008 : 14:02:25 »

Jap, hvala. Smiley

Meni je to ful cudno, ker za cisto vse pasme, ki so meni ekstra najbolj vsec, velja to o premocni hrani in pri vsaki potem najdem toliko izjem, ki me prepricajo, da pa le niso te pasme tako defektne, da bi ne smele jesti (za moj okus) normalne hrane.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #152 : sreda, 09.07.2008 : 14:13:13 »

Po mojem mnenju dostikrat zanemarimo dejstvo, da je večina pasem na zahodu že zelo dolgo. Pravzaprav smo jih tukaj ustvarili kot pasmo (npr. TT), selekcionirali in oblikovali. S tem smo tudi spremenili njihov organizem in presnovo, saj so se prilagodili tudi na zahodno prehrano. Seveda je treba biti previden in upoštevati razvoj, ampak vseeno stvari niso tako črno bele.

Obstaja priročnik prehrane za šicuje - avtor bi jih najraje hranil samo s svinjino in rižem, to pa zato, ker kitajci pojejo veliko svinjine. Dal bi jim še račje meso (pri nas je po njem huda driska), pa nekaj piščanca. Niti pod razno jim ne bi dajala npr. ječmena. No, po mojih izkušnjah in izkušnjah številnih lastnikov šicujev, svinjina tako kot pri drugih psih ne pride v poštev, ječmen pa se zelo dobro obnese tako kot riž (tibetanski predniki?). Zahodni šicuji so z nami že več kot sto let, vsi so potomci manj kot deset psov, pripeljanih iz Kitajske. V tem času je njihov razvoj šel naprej, njihov organizem je zelo navajen na zahodno prehrano. V Angliji, kjer so pasmo postavili na noge, so jedli piščančje in jagnječje meso, ovseno kašo, govedino, riž, zelenjavo vključno z rdečo peso. In zame je merodajno predvsem to in ne, kaj zdaj jedo Kitajci ali Tibetanci.

Tibetanski mastif pa je šele dobro prišel na zahod in zato je pri njemu treba res pazit, kako ga hraniš.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #153 : sreda, 09.07.2008 : 17:46:32 »

lepo, da smo si vsi razlicni in VEM, da vsak zase ve kaj je najbolse za njegovega ljubljenca Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #154 : sreda, 09.07.2008 : 18:59:00 »

Da, ampak naši ljubljenci so še vedno PSI.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #155 : sreda, 09.07.2008 : 19:06:34 »

se popolnoma strinjam, se vec-mislim, da so psi tudi ce jih ne hranimo s surovim mesom Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #156 : sreda, 09.07.2008 : 19:08:43 »

Seveda so. Ni ti treba psičke hranit s surovim mesom. Tu se strinjam s tabo. Se pa ne strinjam z razlogi, ki si jih naštela.
Logiran
xena1
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #157 : torek, 22.07.2008 : 09:00:32 »

pozdravljeni, včeraj sem brala članek na netu pod naslovom POVEJ NAPREJ, kako nepravilno hranimo svoje ljubljenčke....  briketi, vsa konzervirana hrana in razno razni *posladki+piškotki*, so pravi strup0 za kužke, saj je to menda predelana hrana iz MRTVIH muc+kužkov!!!!!  Cry Angry Vse to je napisal prav dr.veterine in o tem napisal veliko in bolj ko sem to brala, bolj sem odločena, da moja psička ne bo več jedla briketov!!! Začeli sva postopoma z drugačno hrano, kot so ribice, svinjski ušeski, vampi, drobovina, goveji repki, 1x na teden surovo jajce, pa malo ribjega oljčka, skratka, vse tisto, kar je pisalo, da je bolj zdravo za psičke in moram reči, da se mi zdi moja Nely bolj zadovoljna s tem, nič več ne viha smrčka, kot ga je ob briketih, ki jih je naravnost sovražila  Undecided Angry  sicer nisem ravno navdušena nad surovimi kostmi, a če to pomaga za zdravje moje psičke, jih bo dobivala še naprej. Kakšno pa je vaše mnenje o tem??? Huh
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #158 : torek, 22.07.2008 : 09:11:07 »

Po netu kroži marsikaj. Tistega o hrani iz mrtvih muckov in kužkov pa ne bi verjela.
Jaz zaupam Hillsu. Moji psi in mački so zdravi. Sem pa v preteklosti poizkusila že vse in pristala na Hillsovih briketih.

Kar se zastupljene hrane tiče pa sem pretelefonirala vse "živo" in ugotovila, da bi mi za velike denarje (nekaj tisoč EUR) to analizirali na neki inštituciji.


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #159 : torek, 22.07.2008 : 10:05:55 »

pozdravljeni, včeraj sem brala članek na netu pod naslovom POVEJ NAPREJ, kako nepravilno hranimo svoje ljubljenčke....  briketi, vsa konzervirana hrana in razno razni *posladki+piškotki*, so pravi strup0 za kužke, saj je to menda predelana hrana iz MRTVIH muc+kužkov!!!!!  Cry Angry Vse to je napisal prav dr.veterine in o tem napisal veliko in bolj ko sem to brala, bolj sem odločena, da moja psička ne bo več jedla briketov!!! Začeli sva postopoma z drugačno hrano, kot so ribice, svinjski ušeski, vampi, drobovina, goveji repki, 1x na teden surovo jajce, pa malo ribjega oljčka, skratka, vse tisto, kar je pisalo, da je bolj zdravo za psičke in moram reči, da se mi zdi moja Nely bolj zadovoljna s tem, nič več ne viha smrčka, kot ga je ob briketih, ki jih je naravnost sovražila  Undecided Angry  sicer nisem ravno navdušena nad surovimi kostmi, a če to pomaga za zdravje moje psičke, jih bo dobivala še naprej. Kakšno pa je vaše mnenje o tem??? Huh

Glej temo Daljse in boljse zivljenje za pse.

Surove kosti, surovo meso, niso mus, lahko ji komot kuhas, ce se ti da.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #160 : petek, 29.08.2008 : 19:26:41 »

no, ja..jaz ne bi ravno vrjela tam člankom "POVEJ NAPREJ" Huh... mogoče je v vsem tem kaj resnice je pa tudi možno, da si je pač vse skupaj nekdo izmislil oz. je nekoč narobe slišal kakšno besedo. Huh. tudi meni je nekoč prišlo na uho, naj bi prodajali posušena pasja ušeska, na koncu pa se je izkazalo da je nekdo besedo namesto besede "pujs" slišal besedo "pes" in je zagnal veliiiiiikoooo paniko Shocked Shocked Huh Huh! no lp
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #161 : petek, 29.08.2008 : 21:31:06 »

Resnic je veliko, ustreznih diet za pse pa še več.
Pomembno je, da sami vidite, kaj paše vašemu psu ali mački in da prilagodite prehrano temu.
Če je nekdo rekel, da so briketi XY znamke slabi, YX pa so boljši, nikar ne verjemite na besedo. Vzamite vrečo v roke, prej se še naučite brat deklaracijo in jo preberite.
Potem povprašajte ostale, kako so zadovoljni s hrano in upoštevajte značilnosti njihovih živali.
Če se vam zdi ok, postopoma zamenjajte prehrano in opazujte svojega ljubljenčka, kako reagira nanjo.
Nikar ne menjajte hran iz danes na jutri, samo zato, ker je nekdo rekel, da je dobra ali pa da je slaba.
Vedno manj psov je, ki bi prenesli vsako vrsto hrane (določena občutljivost na sestavine, razmerja...), zato, če najdete tisto the one hrano, ji dajte možnost in je ne zamenjajte kar tako.
Logiran
gj1984
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #162 : petek, 29.08.2008 : 22:15:30 »

Xena1 tudi mene so prepričali argumenti in jo hranim s surovo hrano oz po R.M.B-S.M.K metodi. Lahko povem da ima veliko energije, čeprav jo imajo setri že tako preveč, vedno je vesela, tudi kakcev je manj...sedaj jo nahranim pred službo in sem lahko brez skrbi da mi ne bo treba pospravljati, pa tudi na sprehodu ne pobira tujih iztrebkov. Ker ni kakcev sigurno drži da večino hrane porabijo zase, je hranljiva, in ne gre vse ven kot pri briketih.
Res je da naj vsak pogrunta kaj svojemu psu paše in naj ga s tem hrani, me pa žalosti...kar vidim...ker sem poštar, s kakimi briketi nekateri hranijo pse, od vseh vrst oblik (srčkov, kosti...), do barv (zelene, rdeče, rumene...).
Me pa še nekaj zanima, koliko od vas vas je moralo nekaj umešat (jajce, pašteto, ribe...) zraven briketov da jih je, oz. se jih je sploh lotil jesti, izgleda da psu nekaj ne diši, jaz vrjamem da je notri vse prej drugo kot tisti % mesa ki so napaisani kot prva sestavina na etiketi (tudi pri ˝boljših˝ briketih).
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #163 : petek, 29.08.2008 : 23:34:59 »

Me pa še nekaj zanima, koliko od vas vas je moralo nekaj umešat (jajce, pašteto, ribe...) zraven briketov da jih je, oz. se jih je sploh lotil jesti, izgleda da psu nekaj ne diši, jaz vrjamem da je notri vse prej drugo kot tisti % mesa ki so napaisani kot prva sestavina na etiketi (tudi pri ˝boljših˝ briketih).

Ne vem no, ampak mene to osebno ne prepriča, da bi začela dvomiti o kvaliteti hrane. Če se mi psica ne muza nad hrano, meni to ne pomeni, da je to zanjo nujno dobra hrana. To mi je podobno kot če bi človeku ponudil dušeno brokoli in blitvo z kašo, na drugi strani pa dunajca pa tenstan krompir, lepo začinjeno. Hja, večina bi si zbrala drugo opcijo, za katero bi se npr. zdravniki strinjali, da je manj zdrava od prve.
Po drugi strani pa še vedno dopuščam možnost, da pes zavrača hrano iz razloga, ker je notri nekaj, kar mu preprosto ne odgovarja ali celo škodi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #164 : petek, 29.08.2008 : 23:44:52 »

gj1984, seveda nekaterim psom briketi sploh ne disijo, imam enega takega doma.

Ne pa mislit, da so psi, ki se ne pritaknejo surovega mesa in jih je potrebno prav pocasi navajati nanj z dodatki, kaksna redkost, dalec od tega.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Daljše in boljše življenje za pse
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines