mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:06:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Daljše in boljše življenje za pse
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Daljše in boljše življenje za pse  (Prebrano 64823 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #180 : nedelja, 26.12.2010 : 09:40:47 »

Citat
Jaz sem čisto zbegana.... a mi lahko kdo pove če je to res ali ne

Preprosto in kratko: ni res.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #181 : nedelja, 26.12.2010 : 11:06:31 »

Joj, se opravičujem, bom začela brati sram

Hvala za odovore Cheesy
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #182 : nedelja, 26.12.2010 : 16:58:29 »

Ojoj, ta spletna stran... Roll Eyes Le kaj imajo od tega, da pišejo takšne stvari ? Kaj hočejo sploh s tem povedat ... ? (me niti ne zanima, čist retorično vprašanje)

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #183 : nedelja, 26.12.2010 : 18:45:10 »

Ok, priznam da nisem brala vseh 13 strani...
me pa nekaj zanima, glede na to da sem zasledila propagiranje kosti...
kaj pomeni osnovna hrana- kostiTongue
koliko kosti je/ni preveč Tongue

jaz jih zadnje čase hranim s surovim mesom (krave, zajci itd...) in seveda zraven dobijo tudi kosti, ampak na kraj pameti mi ne pride da bo to dobival vsak dan Huh
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #184 : nedelja, 26.12.2010 : 18:53:31 »


me pa nekaj zanima, glede na to da sem zasledila propagiranje kosti...
kaj pomeni osnovna hrana- kostiTongue
koliko kosti je/ni preveč Tongue

Se priključim tvojemu vprašanju : katerih kosti ? Od katerih živali ? Sem prebrala, da so samo votle kosti (goveje, pa ne vem če še katere ) dobre za pse.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #185 : nedelja, 26.12.2010 : 21:37:34 »

nisem se poglabljala v spletno stran, me pa res zanima kako lahko dobi pes HS (z izjemo mineralov, ajde) iz neke kosti?
poleg tega je včasih nemogoče kost požret, moji npr. so zadnjič dobili križnico itd... od divjega prašiča in vsega niti niso pohrustali Roll Eyes

no ja, sem se zdaj spomnila Roll Eyes poznala sem labradorca, ki je doživel 16 let ob briketih chappi Shocked  (je pa res da je bilo zraven tudi velikokrat kuhana hrana Roll Eyes )
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #186 : ponedeljek, 27.12.2010 : 11:24:39 »

hehehe, reklama briketirani pasji hrani Wink  Roll Eyes

vsak si ustvari svoje mnenje, moje mnenje je da NOBENA briketirana hrana nikoli nebo popolnoma nadomestila sveže hrane, nikoli Smiley o surovem je bilo že ogromno napisanega, osebno ga prakticiram in se mi zdi več kot super, je pa res da dobivajo tudi vse ostalo zraven - kuhano + ko zmanjka časa tudi brikete. če bi imela več časa pa bi bili 95% časa na surovem, trenutno so recimo 50% surovo, 30% kuhano in 20% briketi.

Je pa res da zraven te naše slo strani o surovem je fajn prebrati še kakšno tujo literaturo in se malo poglobiti v zadeve. se splača.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #187 : ponedeljek, 27.12.2010 : 11:39:17 »

No po RMB (raw mest and bone) sistemu, ki je še vseeno veliko boljši od BARF (ta vsebuje absolutno preveč kosti) se daje približno 80% surovega mesa, 10% drobovine in 10% kosti, ki pa morajo biti v mesu in ne posebej + še nekateri dodatki, vendar nič ogljikovih hidratov in nič sadja - zelenjave. Meso se daje v velikih kosih, s katerimi opravijo psi sami.
Meni osebno se izključno tovrstna prehrana ne zdi najboljša, če pa pes dobi poleg tega še vsaj tretjino ogljikovih hidratov in sadje/zelenjavo ali pa briketov, je zadeva za večino psov odlična.
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #188 : ponedeljek, 27.12.2010 : 11:47:02 »

se strinjam, ne vidim razloga zakaj nebi dobivali sadje in zelenjavo, moji jo vsi po vrsti obožujejo. edino ogljikovih hidratov definitivno ni 1/3, kvečjemu mogoče 10% prehrane, pa še to v obliki ajdove kaše ki ima tudi visok delež proteinov ali recimo ovsenih kosmičev da dobijo vlaknine.

sicer pa absolutno si ne predstvljam da bi jih hranila z takimi kosi vsak dan, 2x na dan, da sami girzejo velike kose surovega mesa, ker potem lahko zaposlim čistilko Smiley jaz jim meso narežem, dobijo pa tedensko kosti za grizti - 1x na teden že popucam, vsak dan 2x pa ne gre Smiley plus pri nas prakticiramo da jim jaz držim kosti z mesom in potem poglodajo - malo časovno zahtevno, ampak med vikendi je čas, ali pa da razdelim po dnevih pse.
Logiran
petrucci
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #189 : ponedeljek, 27.12.2010 : 13:07:33 »

Na tisti link e gledati kot na reklamo, vsekakor pa je tudi to. Posebej bi izpostavil ZiwiPeak, ki po sušenju vsebuje približno 90% mesa in to ni briketirana hrana. Link sem pa podal, ker se mi zdi, da totalno izpodbija tisto, kar skrbi avtorico teme.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #190 : ponedeljek, 27.12.2010 : 13:39:02 »

Vse je reklama. Če malo slediš reklame za BARF, v končni fazi prav tako prideš do prodajalcev le tega.
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #191 : ponedeljek, 27.12.2010 : 14:53:50 »

Mi ostajamo kar pri tem da kupih sveže meso, pa je potem to 100% meso SmileySmileySmiley

No hranjenje s surovim mesom ne more biti reklama. Pa kolikor vem pri nas se ne dobi zamrznjen barf ali?

Kar mene pri Ziwipeak strašno moti so količine. Da dam psu toliko kot je napisano da je priporočena količina, nikoli ne bodo siti, ker so požeruhi. tako da sveže meso ki ima not naravno prisotno vodo je najbolje - zasiti jih kot je treba, je najbolj naravna oblika prehrane, in tukaj ni kaj za zgrešiti.
Logiran
petrucci
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #192 : ponedeljek, 27.12.2010 : 15:26:13 »

Že res, da so količine majhne, samo pes bo po teh količinah sit, energijska vrednost je namreč ista, kot če bi bila zraven voda.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #193 : ponedeljek, 27.12.2010 : 16:28:24 »

Članek je skoraj enak člankom, ki se vozijo po netu že silno dolgo, v taki ali drugačni obliki in v takih ali drugačnih prevodih. Izvor je pa seveda v Ameriki, kje pa drugje. Vsebuje nekaj resnic, ogromno polresnic, ogromno nepreverjenih "dejstev" in precej laži.
Logiran
petrucci
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #194 : torek, 28.12.2010 : 07:42:39 »

Laži? Na primer?
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Daljše in boljše življenje za pse
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines