mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:41:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 72609 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #225 : nedelja, 23.11.2008 : 20:00:51 »

tnx vixen za razlago Wink
Logiran
metka_21
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #226 : četrtek, 25.12.2008 : 10:29:57 »

Čaw!
jst mem zlatega prinašalca,ki se fuul rad vozi.Če bi blo po njegovo se bi vozu noč in dan :-)Nisem imela nobenih problemov,da bi mu blo slabo al pa kej tazga.Sem pa že dostkrat slišala,da je enim psim fuul slabo med vožnjo.Kva bi lahko naredila pa ne vem...najbolje,da veterinarja vprašaš.On ti bo znal svetovati.Vem,da so enim psom deval tablete al neki tazga..ne vem točen. lp.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #227 : sreda, 18.03.2009 : 07:45:07 »

Pa da še jaz postavim vprašanje. Do se daj nismo imeli z nobenim psom težave glede vožnje, vsi so uživali. Do našega novega člana papillona.
Že od prvega dne je vožnja zanj stres. Imamo majhen plastičen box. Ko ga odprem gre brez problemov notri, v avtu ne cvili in je drugače miren. Ampak skoraj vsakič bruha, tudi na prazen želodec.Prvi 2 vožnji je boxu še kakal od nervoze. In pa slini se ko bernardinec. Kakor ve da je v avtu se začne penit, slina mu dobesedno lije iz gobca, da je sta podloga in on do konca vožnje premočena. Na koncu vožnje izgleda kot da je resno bolan saj mu na vsaki strani gobca visi 5 cm slina.
Drugače je med vožnjo umirjen, po vožnji si v trenutku opomore oz. kot da se ni nič zgodilo.
Kaj še lahko naredim, da vožnja zanj ne bi bila tako stresna?
Sicer je bruhanje v zadnjem mesecu manj pogosto, ampak mora biti obvezno tešč.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #228 : sreda, 18.03.2009 : 10:45:03 »

Po moje bi blo fino ga v avto zvabit brez boxa, s kakšno igračko priboljškom,... Potem posedita malo v avtu in ga božaš, mu prigovarjaš in se ne odpelješ. Avto naj stoji na miru, vidva gresta samo parkrat ven in notri. Tako naj bi mu avto predstavljal nek fajn zabaven, všečen prostor. Po nekem času, ko bi bil že sproščen, greš na krajšo vožnjo, ali pa samo avto prižgeš in zapreš vrata. Postopoma, vsak dan malo.
Upam, da porihtate.
Logiran
teri
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 177


« Odgovor #229 : sreda, 18.03.2009 : 12:08:25 »

Ika...... podobno težavo imamo tudi mi. Naša psička se vozi z nami, tako da sedi vzadaj na sedežu in je vedno nekdo z njo. Pa še vseeno ni nič boljše.
Tudi če greva na zelo kratko relacijo(npr. k sosedi), bo že takoj slinasta. In to ji slina dobesedno teče iz gobčka. Na daljši relaciji pa tudi bruha.

Zalarjeva.... jaz jo v avto dam, ker sama še ne more skočit notri, ampak se zelo upira. V avtu se sploh ne sprosti. Pa sem probala že vse mogoče.
Čisto sem obupana .....
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #230 : sreda, 18.03.2009 : 12:33:55 »

Evo teri potem imamo pa isti problem. No Athos sicer gre sam v box. In tudi sama sem opazila da je zanj vseeno manj stresno če je v boxu, se vsaj umiri, ampak slinast je pa vedno, ponavadi že preden sploh avto zalaufam, pa mu že kaplja. Čudni so ti naši kosmatinci, res...
Logiran
dog_lover*
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #231 : sobota, 21.03.2009 : 13:27:34 »

Heii!

Sem nova na tem forumu. imam nemško ovčarko in moram reči, da obožuje vožnjo z avtom, tudi, če naj ne bi šla z nami, kljub temu, da gre kamor se le da kar sama skoči v avto in je pripravljena iti. Med vožnjo je v pritljažniku in ves čas gleda skozi okno.  Smiley
LP, P
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #232 : petek, 03.04.2009 : 10:25:11 »

Moj pa je razen tega, da vpije in laja v avtu med vožnjo pravi cuker. Pika bi se bila pa sposobna voziti tudi do Amerike, če bi se dalo.  Wink Nihče od njiju še ni nikoli bruhal.
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #233 : petek, 03.04.2009 : 13:17:49 »

Capi začne po 5minutah vožnje v avtu cvilit.  Roll Eyes Kar ti zna it strašno na živce in si sploh ne predstavljam poti do LJ, če že 8km ne zdrži.  Roll Eyes Je že kdo svojega psa poskušal tega odvaditi oz. ga je in kako?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #234 : petek, 03.04.2009 : 13:30:39 »

 Grin Bučko enako...  Sad saj sploh ne vem, če je smešno... Roll Eyes

Shilu, tudi jaz bi rada vedela, kako ga odvadit. Če vpijem nanjga, on še bolj vpije nazaj  Grin bolj ga pustim pri miru, bolje je.  Tongue Pika pa tiho kot rit, pa je nismo nikoli učili.  Wink
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #235 : petek, 03.04.2009 : 14:58:46 »

Jaz sem tudi raje tiho, še najbolje skoz pridem.  Lips Sealed Saj včasih je smešen, ker res neke čudaške zvozke spušča ampak že gre celi družini na živce.  Grin Čisto preveč vesel in živčen je, ko sploh vidi avto in bognedaj, da gleda, ko se kdo odpelje brez njega.  Roll Eyes
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #236 : petek, 03.04.2009 : 16:48:30 »

Moj prvi začne cvilit Don. Polovico poti, ker ne ve kam gre , drugo polovico, ker ugotovi in nestrpno čaka, da končno že pride do tja. Z njim cvili tudi Lisa, v najvišji možni operni ariji. Oba se rada vozita in oba cvilita vedno zaradi veselja ali neučakanosti. Najbolje, da sva čisto tiho, ker takoj ko spregovoriva so arije še močnejše. Kako leti skozi ušesa, včasih si jih zatiskam, mož jih ne more, ker vozi. No je pa za naju toliko lepše, ko končno pridemo na cilj. Sprehode večinoma podaljšamo, ker se bojimo spet ponovnih  zopernih arij  Grin.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #237 : ponedeljek, 06.04.2009 : 08:16:17 »

Najbolje, da sva čisto tiho, ker takoj ko spregovoriva so arije še močnejše. Kako leti skozi ušesa, včasih si jih zatiskam, mož jih ne more, ker vozi.

 Grin kot bi našo vožnjo opisovala  Grin samo da je za vas še težje, pri nas namreč cvili le Bučko.  Cheesy
 
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #238 : ponedeljek, 06.04.2009 : 08:33:23 »

 Grin  Cheesy.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #239 : ponedeljek, 06.04.2009 : 13:02:04 »

Naša spi celo pot, razen če ne ve kam gre proba biti celo pot budna in opazuje, drugače pa če jo lulat tišči začne lajati in takrat vemo, da je treba ustaviti....zanima me kako ravnate tisti, ki peljete psa kam dlje izven SLO in vožnja traja 6 - 8 ur...kako pripravite psa na tako dolgo pot?
Ker to je kar huda in se mi zdi, da če se ustaviš na sred AC v koloni, ki je dolga km-tre in pripeka vročina? Kako takrat ohladiti psa, ter obvarovati od vročega asfalta in vročine?
"2. varianta" je vožnja ponoči...
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines