mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:09:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 72605 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #255 : četrtek, 22.04.2010 : 07:30:34 »

Lexy, po taki logiki bi bilo brez veze tudi, da se ljudje privezujemo, da vgrajujemo airbage itd...

Vsekakor bo neprivezan oz. nezavarovan pes pri mnogih trkih ali že pri bremzanju voznika, da bi se izognil nesreči, drugemu avtomobilu itd., zletel direktno skozi vetrobransko steklo, privezanega oz. zavarovanega psa pa bo mogoče malo pretreslo in precingalo, bo pa ostal živ.

Da ne omenjamo čisto legalističnega vidika - če imaš psa privezanega ali v kletki/zamreženem prtljažniku, ne boš plačal kazni, če pa bo pes prost v avtu, boš.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #256 : četrtek, 22.04.2010 : 14:17:59 »

Imam francoskega bulldoga, ki z vožnjo v avtomobilu nima problemov (ob daljših vožnjah brezskrbno spi na zadnjih sedežih). Ker gremo za prvi maj na počitnice v Italijo, me zanima, ali je potrebno med vožnjo po tujini imeti psa v kletki, oz. mu onemogočit, da bi prišel na sprednje sedeže? Kot sem že omenil, s tem nimam problemov, ne bi pa rad bil oglobljen, če me ustavi policija, z neko vsoto, ki je višja od cene transportne kletke.
V Italiji si lahko za prometni prekršek (na splošno govorim) zelo oglobljen, tako, da resno ogrozi tvoj družinski proračun. Pa tudi če ne bi bilo tako, poskrbi za njegovo in tvojo varnost.
Glede na to, da imaš majhnega psa, kupi transportni boks in ga namesti ga med prve in zadnje sedeže na tla - to naj bi bilo najbolj varno mesto v avtomobilu.

Članek o testu AMZS:
Varen prevoz psa1
Varen prevoz psa2
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #257 : četrtek, 22.04.2010 : 17:09:49 »

ČE je tako močen trk, da zvija vse po vrsti je odvisno od sreče, če preživi kdorkoli. Če je manjši trk, je pa je boks še kako boljši. Psa ne vrže v sedež ali tebi v glavo, pot zanj je krajša. Pogosto se tudi zgodi, če pes ne sedi normalno ampak se kaj obrača, da ga sleče in leti z ritjo naprej. Pas sam po sebi je predolg in tudi če se ne sleče lahko pride do armaturne plošče. Odvisno od velikosti.
Če je samo v prtljažniku, leti čez cel prtljažnik gor pa dol. V boksu, ki je ustrezne velikosti - beri dovolj majhen, je vse to zmanjšano.
Po testih je najvarnejša zadeva boks za prvimi sedeži na tleh.

V primeru nesreče in če je potrebno nudit prvo pomoč je tudi reševalcem zelo otežkočeno, če morajo najprej mimo "popadljive zbverine" v šoku ali pa da se mora pol še psa lovit po cesti, ker se je v strahu "slekel" ali celo povzroči še kakšno nesrečo. Oprsnico dol potegnit je v bistvu zelo preprosto. Večkrat vidla pri različnih psih...
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #258 : četrtek, 22.04.2010 : 17:38:29 »

Po testih je najvarnejša zadeva boks za prvimi sedeži na tleh.

Ja sej to sem mislila da je med sedeži (sprednji in zadnji) najvarnejše. Se pa da danes pri teh avtomobilih kar lepo pregradit prtljažni prostor in je enako kot kletka. Nisem pa za odvezane pse. Pregrada more bit ali vsaj box. Nikakor pa ne spredaj pri nogah ali v naročju ali še kje v avtu. Naša se tako v prtljažniku vozi.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #259 : četrtek, 22.04.2010 : 18:02:34 »

Prtljažnik je večinoma prevelik in za psa zato bolj nevaren. A ni celo tukaj bila objavljena žalostna zgodba, da se je zgodila nesreča, avto je zdrsel po hribu, če se prav spomnim. Manjši psički sta bili v boksih, večji pes pa v zagrajenem prtljažniku in žal ni preživel. Ostali štirinožni in seveda dvonožni sopotniki pa so jo mislim, da dobro odnesli.  Undecided

Mi verjamete, da mi je en ves ponosem razlagal, da je med vožnjo njegov mini kuža za njegovim (voznikovim) vratom?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #260 : četrtek, 22.04.2010 : 20:49:28 »

Mi verjamete, da mi je en ves ponosem razlagal, da je med vožnjo njegov mini kuža za njegovim (voznikovim) vratom?
Ja, pa v naročju, pa s tacami na volanu, pa pri šoferjevih nogah, pa na armaturi bruham butnglavc
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #261 : četrtek, 22.04.2010 : 21:01:55 »

Jaz poznam eno grozno razvajeno in že kar precej staro pekinezer babico (ima če se ne motim cca 18 let), ki pri svoji starosti sicer ne kaže več kake velike energičnosti, razen, ko je potrebno lajat. In ena od situacij, kjer tole lajanje najbolj do izraza pride je, če jo kdo poskuša v avtu omejit na nek določen prostor. In je resnično nevarno, lastnici je enkrat pod pedal zlezla med vožnjo. Se je sicer končalo brez posledic, ampak prav lahko se bi pa zgodilo, da se ne bi.
Je bila pač večino svojega življenja pridna in so jo nekam postavili in je tam bila, sedaj pa, ko ji na stara leta še dodatno popuščajo, si pa dovoli marsikaj (kar pač še zmore) in iti nekam z njo v avtomobilu je za njeno lastnico kar podvig. Recimo med enourno vožnjo se tudi do 5x ustavita, ker kuža začne cmugljat in izsiljevat (pit, lulat, kakat, malo tace pretegnit...) in ena ura za njiju običajno postane 2 uri.
Tako, da je resnično pomembno na kaj psa navadimo.
Logiran
cof
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #262 : petek, 23.04.2010 : 14:23:35 »

Kako velik pa naj bi bil boks za v avto? Mislim ali mora biti tako velik da pes normalno stoji, sedi ali manjši?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #263 : petek, 23.04.2010 : 14:41:23 »

Ni potrebe da stoji. Se pa mora obrnit v njem in normalno ležat. Tudi ni treba imet toliko prostora, da se preteguje... Nekako po občutku - bolje manjši kot prevelik.

Boks za v avto ni namenjem temu, da pes noter čepi več ur. Če je pot daljša se itak ustavimo in sprehodimo.

Ne sme se pa pozabit, da mora biti boks v avtu pritjen!
Logiran
cof
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #264 : petek, 23.04.2010 : 15:17:45 »

Hvala za odgovor=)
Se mi je zdelo da je približno tako z velikostjo, pa me je prejšnji teden prodajalec hotel prepričati da more pes nujno normalno stat v avtu. Prodajalci očitno žal delujejo po principu večji je boks, višja je cena.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #265 : petek, 23.04.2010 : 15:21:41 »

Ma po moje niso vsi taki. Verjetno kar večina sploh ni taka. Oni samo povejo kar so jim rekli drugi. Velikokrat nimajo nobenih izkušenj in hočejo pač pomagat kolikor znajo. Eni napredujejo, eni pa ostanejo kjer so bili.

Sicer pa če pes stoji z sklonjeno glavo je v redu, ampak če ne more stat sploh je pa malček le premajhen.
Logiran
cof
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #266 : petek, 23.04.2010 : 15:39:03 »

Glede na to, da ima moja psica plečno slabih 40cm, se mi zdi da bo višina boksa 50cm več kot dovolj, ker ga mislim uporabljat samo za v avto (v šolo, na morje s postanki... =)) Imam še eno večjo kovinsko kletko (visoko dobrih 65cm), ki jo večinoma uporabljam kot bivalni boks, pa se mi zdi res prevelika za avto, pa še vidno polje skozi zadnjo šipo mi ovira.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #267 : petek, 23.04.2010 : 15:48:16 »

cof če ti kaj pomaga..jaz imam psico, ki ima plečno višino 54cm, box v avtu ima pa 58cm visok Wink

Je pa zanimivo, da je ful rada v boksu in ko gremo na morje (cca 5 ur vožnje), med postanki sploh noče ven iz boksa it lulat pa se malo pretegnit, ampak kar leži noter Roll Eyes
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #268 : petek, 23.04.2010 : 15:58:49 »

Ja če pa hoče čim prej na cilj!  Tongue
Boga pasja dušica nerazumljena  Cheesy Grin
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #269 : petek, 23.04.2010 : 16:09:13 »

Aja, zdej pa razumem Grin
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines