mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 18:24:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 72598 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
cof
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #270 : petek, 23.04.2010 : 21:03:18 »

alexy hvala=) Sm se odločila za boks 50cm (take malo trikotne oblike) in se mi zdi zelo ok, moji Cofi je bil pa tudi zelo všeč, ko ga je testirala na poti iz trgivine domov, ker je v njem dobila eno veliko bikovko =)
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #271 : sreda, 23.06.2010 : 10:35:24 »

Bom povedala še svoje izkušnje .

Ko smo šli po našo psičko k vzrediteljem smo se do tja vozili dve uri (Šmarje pri Jelšah), šli smo po psičko. Vzrediteljica nam je dala brisačko, tako, da je bilo za Nalo malce lažje, ker je poznala ta vonj. Vozili smo se dve uri. Jaz sem sedela z njo in je bila pridna kot miška. Ležala je v košarici z njeno roza brsačo.  Nato smo jo morali voziti še na cepljenja, preglede itd. vozili smo jo na izlete, jo navajali in nikdar ni bilo problemov. Predvsem zaradi tega, ker se je že od malega navadila na avto in zdaj je neverjetno happy če se lahko kam pelje Grin Predvsem gre za to, da je psa potrebno že od malega navajati in ga voziti na izlete, da bo pes pogruntal, da avto ni nekaj slabega, zato ga tudi peljemo kam, ne pa da bi ga vozili samo k vetu, ker takrat bo res povezal avto z nečim negativnim.

lp
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #272 : sreda, 23.06.2010 : 10:36:46 »

Aja drugače pa če se pelješ kam bolj daleč pa je prav, da imaš boks ali kletko za psa, ker ga v primeru nesreče obvaruje. Tudi varnostni pas mi uporabljamo. Dobili smo ga v Zooticu.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #273 : sobota, 03.07.2010 : 17:28:28 »

Tukaj si lahko nekaj preberete o varnosti in sami presodite, kaj je res najbolje. V primeru najhujšega ni nujno, da tudi ljudje preživimo, kaj šele domača žival. Bodite vselej realni. Preberite si več v spodnjem linku:

http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=33&L2_ID=699
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #274 : sobota, 03.07.2010 : 17:50:19 »

Ja sranje no, potem ni nič varno, razen kletke za prednjimi sedeži? Pa še tu bi se jaz vprašala, kakšne poškodbe bi pes vseeno dobil? Moj je privezan z varnostnim pasom...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #275 : sobota, 03.07.2010 : 18:04:48 »

Jaz se, če je le možno, poslužujem varno nameščenega/pripetega, seveda obvezno avio boksa.
Logiran
nixi
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #276 : sreda, 02.02.2011 : 14:37:48 »

Čarli veselo not skoči. Vse je ok, ko pospešujemo, takoj, ko začnemo zmanjševati hitrost, pa cvili, da je joj. Verjetno v pričakovanju...
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #277 : sobota, 23.06.2012 : 09:40:58 »

Zanima me kako je z zakoni - pod kakšnimi pogoji je dovoljeno psa voziti v avtu ne da bi se naši "modri" prijatelji pritoževali in nam pisali položnice? Je potrebno imeti kakšno mrežo ali je dovolj da je pes toliko "pritrjen" da se ne more prestrašit in napast voznika (kot se ga npr pripne na zadnjem sedežu z zaponko za pas na ovratnico).


Jaz imam v mojem AX odstranjene zadnje sedeže in imam zadaj velik raven tovorni prostor. Čez ta prostor sem dal ponjavo, tako da ni problema s čiščenjem, hkrati pa ima moj kuža dober oprijem in lahko med vožnjo mirno leži ali sedi in gleda skozi zadnje okno.

Zaradi varnosti njega in voznika sem uporabil 30cm verigo in jo privijačil na vijak zanke za zaklepanje prtljažnika, na drugo stran pa dal karabin. Na ta način ga lepo pripnem za ovratnico in zavarujem, da med vožnjo ne ogroža sebe ali voznika.

Glede vožnje je čisto navdušen in uživa vedno, ko greva na izlet, ker sedaj lahko gleda voznike zadaj za nama skozi zadnje okno. Cheesy
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #278 : sobota, 23.06.2012 : 09:53:42 »

In kaj bo, ko boš moral zabremzat, ker se bo kaj takega zgodilo na cesti ali ob njej?

KAr se tiče kazni verjetno zadostuješ zakonom za pasjo varnost ob morebitni nesreči pa žal nisi naredil nič  Undecided
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #279 : sobota, 23.06.2012 : 09:54:16 »

Pes mora biti ali v boskuali prtlažnem delu, ki mora biti pregrajen z mrežo (boljša je železna oz aluminijasta pregrada). Če se prevaža pa na zadnjih sedežih mora biti privezan z varnostnim pasom (kupi se v vsaki vsaj bolje založeni trgovini za živali).   

Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #280 : sobota, 23.06.2012 : 10:12:18 »

In kaj bo, ko boš moral zabremzat, ker se bo kaj takega zgodilo na cesti ali ob njej?

Bolj malo, ker je veriga samo toliko dolga da lahko gleda skozi okno in je ves čas skoraj napeta, ga bremzanje ponavadi spravi le do tega, da se uleže (kar sicer večino časa vožnje že tako ali tako počne). Če bi mu v skrajnem primeru popustil oprijem in mu rit obrne proti sedežem, je pa dovolj prostora da sploh ne bi priletel v njih.

Meni to izgleda v praksi bolje, kot da bi se neprivezan prevrnil ali z glavo priletel v železno rešetko, vedno, ko malo bolj pritisnem na zavoro.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #281 : sobota, 23.06.2012 : 12:02:56 »

Tvoj se lepo obesi... Lips Sealed Za varnost tvojega psa v izjemni h okoliščinah ni poskrbljeno.

Ne govorim o normalnem bremzanju, govorim o bremzanju ali celo trku pri nesreči.

Zakaj si pa ne prebereš že obstoječe teme?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #282 : sobota, 23.06.2012 : 12:15:35 »

Pes mora biti ali v boskuali prtlažnem delu, ki mora biti pregrajen z mrežo (boljša je železna oz aluminijasta pregrada). Če se prevaža pa na zadnjih sedežih mora biti privezan z varnostnim pasom (kupi se v vsaki vsaj bolje založeni trgovini za živali).   


Tako, kot je Aska zapisala. Poleg tega pa pripenjanje psa v avtu na ovratnico ni niti najmanj priporočljivo, ker je zelo nevarno Undecided Če že je pes pripet z varnostnim pasom na zadnje sedeže, naj bo ta priper na dorbo oprsnico, da zmanjšaš možnost zadavljenja. Takole.
Najbolj varni pa so seveda transportni boksi (ne žičnate kletke).

Primer zadavljenja se je lani na žalost zgodil tudi v naši vasi in to v parkiranem avtomobilu - v desetih minutah, če verjameš ali ne. Lastnik psa je je svojega dobermana, ki je bil v prtjlažniku pripet vrvjo na ovratnico, psa pripeljal v varstvo k dekletu in medtem, ko je v njeno hišo prenašal potrebščine za psa, je pes čakal v avtu ... čez deset minut sta prišla po njega in ga našla visečega iz prtljažnika čez zadnje sedeže, okoli vratu se mu je zadrgnila vrv za pripenjanje v prtljažnik in tudi takojšnje oživljanje ni pomagalo Cry Pa je bil pes zelo vajen vožnje in čakanja v avtu, tokrat je bil očitno tako vzmenirjen, ko je slišal svojo "varuško", da je hotel na vsak način priti do nje. Žal usodno zanj Cry
Logiran

Unikatne tablice in portretki
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #283 : sobota, 23.06.2012 : 12:18:28 »

Zakaj si pa ne prebereš že obstoječe teme?
Ker najlažje je odpreti novo temo in nič brskati med že odprtimi temami Wink Sad Sem tole že hotela mojem prejšnjem postu napisati, a sem se zadržala. Za varnost tega psa je res "odlično" poskrbljeno Sad Priznam, da tudi jaz delala napake, a sedaj oba psa se vozita v boksih, kar je najbolje za njuno varnost! Seveda boksa sta primerno velika psoma, ne prevelika in ne premala. Ja res pa tako zasedeta mi tako prtljažnik kot 3/4 na zadnjih sedežih. A vse za varnsot psov!
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #284 : sobota, 23.06.2012 : 12:21:29 »

Poleg tega pa pripenjanje psa v avtu na ovratnico ni niti najmanj priporočljivo, ker je zelo nevarno :
Absolutno nikakor ne na ovratnico, to je zelo nevarno za psa. Potrebno ga je za oprsnico pripeti. Drugače se lahko žalostno konča. Nikoli ne vemo kaj nas čaka. Mislim pa, da če imamo res radi svoje pse, bomo zanje in njihovo varnost najbolje poskrbeli.
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines