mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:27:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 72734 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #150 : sreda, 10.09.2008 : 10:37:15 »

Predvsem je najhujsa kazen to, da se lahko zgodi, da ti v primeru prometne nesrece pes leti ven cez vetrobransko okno..ostalo si lahko sama predstavljas..

Drugace pa nisem sigurna, samo meni je bilo receno da je kazen 200€ (ce so mene nalagali, potem sem se ti tudi jaz zdaj zlagala sram).
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #151 : sreda, 10.09.2008 : 10:43:58 »

200 EUR?
U sh** - naša Missy nepremično leži nazadnjem sedežu - med dvema otroškima stoloma.
Sploh nismo čutili potrebe, da bi jo dajali v boks - razen zaradi njene varnosti, ampak res je nepremična, pa majhna da sploh ne porajtaš, da je zraven.
Če bi boks šel na zadni sedež (in še dva otroka) sploh ne bi bilo panike, bi bla u boksu, ampak nam jo je kar žal vozit samo v zadnjem delu avta - da je ne bi bilo strah...
Kako pa ostali vozite pse, sploh take ki recimo bruhajo? Saj niti ne veš da se je pobruhal, če je zadaj - naša Missy je enkrat bruhala, pa jaz sploh ne bi opazila, tako potiho je to naredila....
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #152 : sreda, 10.09.2008 : 10:49:38 »

catjusa, mi smo v šoli dobili en zelo dober članek na to temo - ti lahko dam ob priliki kopijo Smiley
gre pa tako za varnost psa, kot tudi šoferja in ostalih, ki so v avtomobilu

mi ne gremo nikamor brez varnostnega pasu ali boksa Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #153 : sreda, 10.09.2008 : 10:50:29 »

kocka in catjusa, odkar sem s tremi psi v avtu zletela s ceste, mi niti na kraj pameti ne pade, da psov ne bi imela v boksih. Med nesrečo sta bili tamali psici vsaka v svojih boksih: ena je bila popolnoma nepoškodovana in se niti prestrašila ni, drugi se je boks razletel, ker sem ga nespametno postavila na sovoznikov sedež in je dobila buško in ostala brez enega zoba. Tretji pes pa je bil zaradi svoje velikosti in teže (tib. mastif) nezavarovan na zadnjem sedežu in ga žal od takrat ni več med nami.

Za moji psici boks ni nobena kazen, ampak se radi vozita v njem, saj vesta, da gremo nekam na lepše, pa tudi lažje prenašata vožnjo, ker manj čutita silo ovinkov, zaviranja itd. Da o tem, da sta tako popolnoma varni, sploh ne govorim.

Zdaj imam karavana in oba boksa sta v prtljažniku. Kolikor vidim, psicama tam še bolj ustreza kot na zadnjem sedežu.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #154 : sreda, 10.09.2008 : 11:07:13 »

Sprašujem o kazni, ker ustrajam pri tem, da se mora voziti v boksu (točno zaradi moje in njene varnosti), vendar doma tega ne upoštevaj vsi  Angry da jim povem še en razlog več, ki jih lahko udari po denarnici, mogoče me bo pa kdo poslušal (saj temu tako pravi tudi zakon ne pa samo jaz!)...
Sicer pa argument: a se ti privežeš zarat policajev a zarat svoje vernosti- ni pomagal...  Cry
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #155 : sreda, 10.09.2008 : 11:11:59 »

catjusa moja mi je tudi dostkrat bruhala v avtu, ko sem jo imela na zadnjih sedeziv privezano z varnostnim pasom. In valda tudi jaz nisem vedela da je bruhala, ker je tamala se pospravila za sabo. Imam pa na zadnjih sedezih prevleko, tako da se ni nikjer nic poznalo.

Potem sem pa kupila box in od takrat naprej mi ne bruha vec, pa se mi zdi, da se kar boljse pocuti, ker je ne premetava vec naokrog.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #156 : sreda, 10.09.2008 : 11:18:28 »

Ja bomo odpravili napako - saj se zavedam vsega zgoraj napisanega
Boks imamo celo doma, pa se ja nismo spravili noter dajat.... sram
Samo ne razumem pa, zakaj bi jo v boksu manj premetavalo kot na sedežu - saj je tudi na sedežu ne premetava  Huh
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #157 : sreda, 10.09.2008 : 11:20:02 »

Jaz imam box tak, da gre Zara glih za glih noter (za predstavo je labradorka, box pa Atlas 50). Po sedezu jo je premetavalo na ovinkih, pa ob kaksnem nenadnem zaviranju, pa kadar se je prestavljala gor pa dol po zadnjih sedezih..
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #158 : sreda, 10.09.2008 : 11:22:18 »

catjusa, mogoče jim lahko poveš za moj primer

kocka, pri mojih je zelo očitno, da jim ni všeč, če se vozita brez boksa - prilepita se na sedež in nesrečno škilita, da je joj. Ne znam ti pojasnit, toda v boksu očitno manj čutita zaviranje, ovinke etc. Sicer pa tudi jaz na zadnjem sedežu to veliko bolj čutim, kot na sprednjem in mi včasih zna biti kar slabo. Poleg tega pa, če voziš, ne moreš videt, koliko psa res premetava na zadnjem sedežu. Saj ni nujno, da ga fizično premetava, lahko mu je pa sila neprijetno.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #159 : sreda, 10.09.2008 : 11:24:01 »

Ok, thanks - mi mamo očitno prevelik boks, ker nismo čisto točno vedeli, koliko bo zrasla...
Ali so psi tudi sicer navajeni na boks, ali ga uporabljate samo/predvsem za vožnjo?
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #160 : sreda, 10.09.2008 : 11:25:04 »

o tem sva se razpričale že z majos v temi o Čipki, ker imam ta problem. VEM zakaj imam v avtu boks, vendar ostale težko prepričam v uporabo:
- lažje prenaša vožnjo
- ima svoj mir in prostor,
- je na varnem (saj se mi tud pripenjamo)
- v primeru nesreč odnese bolje
- ne ovira voznika
- iz higiene: lažje očitim glede na najine bruhalske podvige (več napisanega o tem Čipka), ampak to že vem kako rešiti....

Resno me zanima kazen, ker tile argumenti niso zdržali. Bedno vem. Ampak važno je, da ne pametujem jaz ampak da tako pove ena "višja" instanca, kot je npr. Zvcp ...
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #161 : sreda, 10.09.2008 : 11:28:00 »

kocka moja ima doma veliko kletko, da notri pocaka 8h ko me ni doma, box imava pa v avtu. Sem jo pa najprej navajala na box v hisi, sele potem sem ga prestavila v avto.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #162 : sreda, 10.09.2008 : 11:31:04 »

jaz uporabljam box samo v avtu, se je pa zgodilo, da sta se psici v box sami umaknili, ko sta želeli imeti mir (npr. na pasjih razstavah)
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #163 : sreda, 10.09.2008 : 11:43:28 »

Ups, Jana... hvala za premik teme, očitno sem spregledala. Se opravičujem
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #164 : sreda, 10.09.2008 : 11:48:17 »

Meni je tudi zoprno to, da psa v boksu in prtlažniku med vožnjo ne vidiš in ne moreš komunicirati z njim. Posebej pri daljših vožnjah in če nisi voznik. Zato imam Ajo rajši na zadnjem sedežu pripeto s pasom, kar pa se mi ne zdi udobno (pa varno tudi ne) za psa.

Miško je pa vedno v boksu, zanj ni druge variante. Priznam pa, da sem ju že nekajkrat imela pri nogah za krajše vožnje, pa vem da ni prav in ne bom več.

Boks za dva. Naj bo pregrajen ali sta lahko skupaj, kaj menite? Kaj pa za tri? V prtlažniku brez boksa pa po moje tudi ni varno (premetavanje).

Majas, kako pa vozite tamalo?
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines