mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:53:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 72741 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #165 : sreda, 10.09.2008 : 12:57:56 »

Kako pa pripneš psa s pasom?
Ne se mi smejat, ampak do sedaj smo imeli same ogromne mrcine, ki smo jih vozili v karavanu v prtljažniku in so pač njihove glave po potrebi gledale čez zadnje sedeže, tako da smo videli kaj se dogaja.
Missy pa je jazbečar mix in je pač ne vidim Roll Eyes
Sej nisem nek kontrolfrik, ampak dokler nisem popolnima ziher, kako prenaša vožnjo jo bi mela rada na oku...
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #166 : sreda, 10.09.2008 : 13:00:55 »

Psa pripneš tako, da kupiš nek pas, ki služi kot vez med pasom za ljudi in pasjo oprsnico.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #167 : sreda, 10.09.2008 : 13:03:18 »

A je to pri nas normalno za kupit v trgovinah za male živali?
Hvala Smiley
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #168 : sreda, 10.09.2008 : 13:23:26 »


Ja, to se da kupit v vsaki malo bolje založeni trgovini za male živali. Smiley

Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #169 : sreda, 10.09.2008 : 13:24:51 »

A je to pri nas normalno za kupit v trgovinah za male živali?
Hvala Smiley

ja, pa še skoraj povsod se dobi. fino je imeti pa eno zelo udobno oprsnico, da je vse skupaj čim bolj komot Wink

Majas, kako pa vozite tamalo?

tamalo imamo ali v tamalem boksu na zadnjem sedežu - boks je privezan s pasom; ali pa na varnostnem pasu; sploh kadar imam oba naenkrat - da smo vi "enaki" in ne pride do zamer Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #170 : sreda, 10.09.2008 : 13:36:11 »

ja je, izgleda pa takole:


Najboljša je kombinacija z oprsnico:

Obstajajo tudi bolj profi zadeve, ki se od- in zategujejo isto kot človeški pas.

Ter praktično, da ga ne vrže med zice - zaščita sedežev:


Ali pa ena posebna zadeva- Pet tube:


V glavnem obstaja mali milijon rešitev Grin
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #171 : sreda, 10.09.2008 : 13:41:31 »

Tale pet tube je pa simpaticen. Cheesy

Kar se oprsnic tice imam jaz z eno "prav za v avto" slabe izkusnje, takoj se je namrec odpela oz. se je "samoregulirala" in se je pes komot ven izmuznil. Zato imata zdaj obe kuzlci Ruffwear oprsnici in eno potem z unim "kabelckom" od avto-oprsnice pripnem, ena gre pa v boks v prtljazniku.

Ce so pa vsi trije pesjani v avtu, sta pac dva privezana na zadnjih sedezih, en pa "trpi muke" v boksu.
Ko bomo pa vsi veliki in bogati bo pa tudi avto velik velik in bo dovolj prostora za stiri bokse. Tongue Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #172 : sreda, 10.09.2008 : 13:44:09 »

Ni da ni Shocked.... Bomo mal sprobal - hvala za pomoč in nasvete Kiss
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #173 : sreda, 10.09.2008 : 13:45:15 »

A sam ena ve približno kazen? Ma bom šla pa brat zakon Smiley hihi, ker zdej me pa matra. Ostajam pri boksu... ravno zaradi vsega napisanega. Pe še velikokrat se voziva sami... Tudi jaz boks fiksiram z varnostnim pasom... notri ima en armafleks, k je prevlečen pa cunje... da ne drsi... pa še tist armič mal operem z vodo in mam bruhico rešeno!
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #174 : sreda, 10.09.2008 : 13:48:57 »

Jaz sem najprej kupila tale varnostni pas, ki ga je prikazala skogkatt, ampak sam kot tak, v primeru nesreče, ne more pomagati. V primeru, da bi bil pes pripasan z njim in drugače nezavarovan na sedežu, bi, v primeru močnega zaviranja, samo zlezel dol in obvisel na njem.
Iz tega razloga je oprsnica res boljša varianta, ampak mora biti pes, da zadeva pravilno deluje, če se ne motim, le v sedečem položaju. Pa oprsnica bi morala zopet biti pripeta z varnostnim pasom, ki ne sme biti predolg (vsaj ti, ki se prodajajo, se meni zdijo predolgi, čeprav jih dam na najkrajšo možno dolžino), da pes v primeru nesreče ne pade na tla.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #175 : sreda, 10.09.2008 : 13:50:20 »

Sori catjusa,
sem šla pogledat zakon, pa je samo dopolnitev zakona po zadnji verziji za 26 strani (sej veste kako zgledajo dopolnitve a ne?) Piše predvsem - v tem pa tem členu se namesto besede te pa te uporabi beseda ta pa ta.
V dopolnitvah so tudi vsi tolarski zneski prevedeni v ojrote ipd.
Solate da te kap.
Tako da zakona samega sploh nisem šla gledat Undecided, ker bi morala potem še v dopolnitvah brskat za zneske...

A kdo pozna kakšnega modrega prometnega angela, da bi iz prve roke povedu? Roll Eyes
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #176 : sreda, 10.09.2008 : 13:51:14 »

Kolikor jaz vem, kazni za nezavarovanega psa v avtu sploh NI. Ni še dorečeno v zakonu, ker je v naši državi pač vse drugo bolj važno. Variant, da psa zavaruješ, je kot vidim res cel kup, ampak policaj te ne sme kaznovati, če ničesar od tega nimaš.
Bom pa tudi jaz še malo pobrskala, samo za cel ZVCP prebrat si moram vzet  kar nekaj časa.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #177 : sreda, 10.09.2008 : 13:53:28 »

Veliiiik časa, ker moraš pol še taprav znesek u dopolnitvah poiskat  Tongue
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #178 : sreda, 10.09.2008 : 13:53:57 »

Za kazen ne vem, do zdaj v vseh treh letih, odkar imam psa, še nisem plačala. Me je samo enkrat pri redni kontroli policaj opozoril, da bi moral biti pes pripet, ravno takrat sem pozabila tisti pas v drugem avtu Grin Je pa res, da se jim glih ne nastavljam, ker vseeno čukasto pogledajo, ko zagledajo 30kg psa na sprednjem, torej sovoznikovem sedežu  Roll Eyes Za daljše poti, ga dam pa itak v drug avto in je tam v boxu, že iz moje komocije, ker je tako bistveno manj dlak za pucat  Grin

Kazen je vsekakor, saj velja za ves nezavarovan "tovor"  Lips Sealed Isto je v tujini.

Je pa dejansko tako kot je pokica povedala, večin teh rešitev so samo kvazi rešitve v izogib kazni, zaščite za psa ravno ni. Če se pogosto vozite, bi se splačalo razmišljati o kakšni bolj kvalitetni oz. vsaj TUV testirani zadevi Wink
Logiran

catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #179 : sreda, 10.09.2008 : 13:56:45 »

Bom jaz modre angele povprašala če kdo ve, sicer niso prometniki pa vseeno... Me ful zanima, sem slišala oboje... Je in Ni kazni...
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines