mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:30:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 72205 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #285 : sobota, 23.06.2012 : 12:32:58 »

Še članek na to temo. Itak pa bo verjetno Jana tole premaknila k že obstoječi temi.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #286 : sobota, 23.06.2012 : 13:10:24 »

Ja mamaF, ko bo tole opazila Jana, bo ziher premaknila v pravo temo že odprto.  res ne vem, da vsak,, ki na novo pride,  se ne potrudi toliko,da bi že med odprtimi izvedel vse kar ga zanima, če pa kaj še ne, pa tam vpraša! Res ne potrebje se toliko tem o eni in isti stvari!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #287 : sobota, 23.06.2012 : 13:24:31 »

Jaz sem svojo Moro nekaj let prevažala na zadnjem sedežu, nosila je ojačano oprsnico in bila je pripeta. Vse dokler nisem pri hitrosti cca 30-35 kmh sunkovito zabremzala in je zletela na tla. Pred tem je tudi nekajkrat stopila na zatič varnostnega pasu in se odpela...Kar se mene tiče, je daleč najbolj varna zadeva crash-tested kletka, vsekakor pa ne žičnata. Vse ostalo je lari fari, pa četudi me na mejah zezajo, da kaj za enega psa imam, s tako ojačano gajbo Roll Eyes Tongue
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #288 : sobota, 23.06.2012 : 23:43:09 »

Tudi Asko sem prevažala en čas neprivezano, potem z varnostnim pasom (takrat bila seveda na opsrnici). Sedaj pa že dolgo časa v boksu. Sparkija pa sam na začetku bil na zadnjih sedežih neprivezan (2 vožnji), a potem zelohitro po posvojitvi šla mu kupiti boks (Guliver).

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #289 : nedelja, 24.06.2012 : 09:29:10 »

Iz oprsnice se tudi lahko slečejo, plus, da bi bilo sploh varno, bi morali biti zelo na kratko pritrjeni, kar pa ni izvedljivo pri živali. Boks je najbolj varna zadeva za vse udeležence v prometu - seveda PRITRJEN boks Wink

Kakorkoli je pa super, da je prišel na forum in se zanimal za varnost v prometu. Pohvalno! Smiley
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #290 : sobota, 13.10.2012 : 12:44:32 »

Kako pa rešujete transport psa v manjšem avtu? Jaz imam Yarisa in ni šanse, da kakšno kletko spravim v prtljažnik, brez kletke je pa ravno dovolj prostora za psa. Mreže sem gledala, pa za tak majhen avto ni nič uporabnega.  Undecided Do zdaj sem imela pleteno mrežo, samo zato, da nisem bila v prekršku in da v parkiranem avtu psica ni lezla naprej, pa mi je voda v avto tekla, ker je bilo nekak provizorično pripeto.  predaja
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #291 : četrtek, 19.02.2015 : 10:10:06 »

Vidim da je tema ze stara, ampak nisem nasla bolj primerne. Zanima me kateri boks mi priporocate za v avto, ubistvu kateri je najbolj varen ce pride do prometne nesrece. Jaz sem gledala aluminjastega od TecTake. Gledala sem tudi atlasove, samo se mi zdi da bi v ta prvi boks lazje skocil. Kaj vi mislite in izkusnje. Do zdaj sem ga vozila na zadnjih sedezih, seveda je imel varnostni pas, zdaj ko pa imam vecji avto bi pa imel prostor v partljaznjiku.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #292 : petek, 24.06.2016 : 08:00:35 »

Obujam temo! Zanima me, če ima kdo težavo s prevažanjem psa v boksu (atlas car) glede premajhne zračnosti in prešvoh učinka klime?
Vozim Micro, s podrtimi sedeži in leseno izravnavo za prtljažni del, da boks lepo sede. Pod stropom je nekaj cm in ob strani 10cm fore proti zgornjemu delo boksa. Tuhtam da bi ob teh vročih dneh obrnila boks z mrežo proti prednjemu delo avta, ko sonce še sije bilo prevroče oz. imam ta občutek, da se prav nič dosti ne ohladi podn boksa ,kjer pes leži.  Senčnike imam nastranskih oknih in prtljažniku, ampak kar ni zadosi očitno. Ob večeru, ko sonce dol pade že gre. Ko pa sveti v avtu pa ta klima ne doseže špranje boksa. hmmm Ima še kdo tak problem?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #293 : petek, 24.06.2016 : 08:56:14 »

Stara Fiesta brez klime je znosna, če grem zelo zgodaj ali pozno zvečer. Novejša Fiesta s klimo pa kar v redu ohladi, s tem da je boks v prtljažniku. Ne bi pa nikakor šla poleti na daljšo turo s psom tam zadaj, razen če bi se vozili samo zelo zgodaj zjutaj, pozno zvečer in ponoči. Čez dan pa ni šans.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #294 : petek, 24.06.2016 : 08:56:31 »

Aja, je pa Atlas 80.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #295 : petek, 24.06.2016 : 10:31:30 »

Aham. Slabost teh majhnih bub... Ravno danes imava pot in kreneva nekaj pred 18h. Tako, da bom boks obrnela proti sprednjim sedežem. Potem pa me čaka polnjenje klime in čiščenje ventilacijskih šob za maksimalen učinek.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #296 : petek, 24.06.2016 : 15:09:13 »

Jaz imam podobne bokse v prtljažniku in ni problemov. Je pa res karavan, če ima to kaj veze, mogoče tudi moč klime? Namreč na morje se lahko vozimo v največji vročini. Imam pa po navadi oblečen pulover in klimo na -10. Cheesy
Faza ohlajanja, ko stoji na soncu, je pa res malo daljša.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #297 : sobota, 25.06.2016 : 10:19:07 »

Včerajšnji preizkus okoli 18 ure, ko še fajn sveti sonce. Boksa nisem nič obračala, sem ga pa potisnila bolj naprej, da je dlje od prtljažnih vrat. Klime sicer ne morem nastavljat na temperaturo-zgolj obrnem na hladno pihanje in pritisnem gumbek, usmerim šobe in to je vsa umetnost. Avto je model 2005, osnovna verzija micke. Sebi sem dala gor jopico, superge, nogavice. Jakost sem dala najprej na polno, potem pa na 2 in je bil boks bistveno hladnej.  Smiley

Po potrebi bo pa še kdaj hladilni jopič dobila gor.
Logiran
tenor
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #298 : torek, 08.01.2019 : 10:46:23 »

Živjo,

rahlo stara tema, ampak raje to kot da odpiram novo.

Vem, da je bilo dosti govora o tem kakšne boxe za v avto. Ampak pri meni je situacija sledeča. Prtljažni prostor avtomobila mi ne omogoča vgradnje boxa, oz. je box, ki sem ga našel na spodnji meji velikosti za bodočega psa.
Torej bi bilo enako, če bi psa prevažal v prtljažniku brez boksa, seveda s pregrado med prtljažnikom in zadnjimi sedeži.

Je glede tega kakšen pomislek? Varnostni? Kaj pa pravi zakon glede prevoza? More biti žival nujno v boksu/privezana, ali je zadosti, da je prostor med psom in voznikom zavarovan, da se v primeru trka ne srečata?

Lp, m
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #299 : torek, 08.01.2019 : 14:57:07 »

Če imaš namen avto zvozit do konca naslednjih 10+ let-zašvasaš ali daš nekomu nardit t.i. "dog tailgate". Pa imaš psa na varnem in zračnem. Meni se zdi važna pregrada pred prtljažnimi vrati, da imaš lahko stežaj odprta prtlažnik, pes pa je na varnem (tudi s ključavnico) na tekmah, piknikih, ko skočiš v trgovino po sprehodu ti pride prav in jasno pri trku itd.

Lahko daš tudi po meri naredit box in je tak kot si izmisliš-naj ti dajo predračun, da ne bi bilo šoka potem.

Pregrada za zadnjimi sedeži mora biti kvalitetna, da se ne bo vdala "izstrelku" v podobi psa med trkom. Od withcar so mi dobre (in tudi drage), morda se tudi v trgovinah za živali našlo kaj podobnega, tiste na vakuum niso dobre, pa tiste kjer se ob strani pes smukne naprej.
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines