mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 15:38:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 112381 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #570 : nedelja, 17.02.2008 : 11:32:18 »

Toia, to so že prežvečene teme. Poišči teme o nerodovniških psih, mešancih itd., potem pa naprej sprašuj. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #571 : nedelja, 17.02.2008 : 11:33:43 »

16 sm, pa sej pišem lovensk Grin
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #572 : nedelja, 17.02.2008 : 11:36:24 »

Toia, pišeš hudo pogovorno, prosim te, da se potrudiš vsaj približno knjižno pisati. Nihče od tebe ne zahteva perfektne slovenščine, a vsaj razumljivost pa lahko pričakujemo, kajne? Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #573 : nedelja, 17.02.2008 : 11:46:22 »

Hvala Agnes, za pomoc. Zelim le, da bi ljudje razumeli kaj lahko taksna nekontrolirana reja potegne za seboj. Sploh te kvazi pekinezerji, ki imajo tolikokrat tezave pri kotitvi (carski rezi), pa razne tezave z ocmi, pogacico, alergijami. Pisem na podlagi kar nekaj psov (taksnih nerodovniskih pekinezerjev), ki jih srecujem vsak dan. Meni se smilijo, zaraid tezav, ki jih imajo. Poleg tega pa so bili kupljeni za nekih 300 evrov in njihovi lastniki mislijo, da imajo pekineze. Kar seveda ni res, niti podobni niso pravim pekinezom. lp
Logiran

Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #574 : nedelja, 17.02.2008 : 12:17:05 »

ej pa da ne boste mislil, da bi rada mladiče zaradi prodajanja oz. denarja. mene pač vleče k temu že dolgo, da bi imela psičko, ki bi skotila mladičke.  Roll Eyes mislm blo bi prov lepo met doma take mejhne kepice ane Smiley

Lp, Toia.*
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #575 : nedelja, 17.02.2008 : 12:23:47 »

Ja, to je definitivno lepo doživetje, a tudi odgovorno. Prej se moraš prepričati, če je tvoja psička res zdravstveno, karakterno in vizuelno dovolj primerna za paritev, najti maraš primernega samca in vzorno poskrbeti za leglo. Seveda ob vsem tem so rodovniki samoumevni.

Še enkrat ti polagam na srce, preberi vse članke in prispevke o nerodovniških paritvah, preberi o tem, kaj potegne leglo za seboj. In se potem na podlagi tega odločaj.

Lp Neža

P.S.: Kaja, malenkost, vedno Smiley.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #576 : nedelja, 17.02.2008 : 12:27:35 »

Joooj, deklica draga  Huh
Bistvo vzrejanja ni v tem, da bos ti doma vzdihovala nad tem, kako so male kepice fletkane in kako fino je, ker ima tvoja psicka mladice in si videla cudez zivljenja.
Vzrejanje je zelo resna zadeva, ki zahteva ogromno resnega dela in znanja. Pri teh zadevah ni cisto nic z rozicami postlano in ce nima podlage lahko tvoje mladostnisko sanjarjenje naredi tem fletkanim kepicam samo skodo in cisto nic koristi.
Zakaj je temu tako, pa se prepricaj v drugih temah, ki se ticejo vzreje in jih je poln forum in portal. Le malo je treba pobrskati. Upam, da to ne bo pretezko  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #577 : nedelja, 17.02.2008 : 12:39:15 »

hvala vam za vse odgovore!  Smiley bom mal pobrskala pa se pozanimala! Roll Eyes
Logiran
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #578 : ponedeljek, 18.02.2008 : 10:30:29 »

aja pa glede tega, da sem na dveh temah vprašala isto.  to sm zato ker sm hotela čimprej dobit odgovor. in nekateri pridejo prej drugi kasneje. tako, da oprostite mi Grin
Logiran
melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #579 : torek, 19.02.2008 : 13:35:45 »

pozdravljeni,tudi jaz imam leto in pol starega pekinezera,ki pa je pred 3 meseci postal očka zelo lepih 3 mladičkov in sicer enega rjavega,enega črnega in enega belega.
večkrat prebiram ta post in včasih najdem kaj koristnega,vendar me zanima koliko kaj pojedo vaši pekinezeri,saj imam jaz zelo,zelo veliko težavo s hrano,noče jesti niti konzerve niti briketov,poskusila sem že z marsičem in noče in noče in noče Angry,zelo sem že jezna,toliko različnih briket sem kupila za prazen nič ,včasih poje 2ali 3 brikete kupila pa sem mu tudi v zoo ticu ene konzerve,ki so v obliko paštete,tiste je kolko tolko jedel,zdaj pa še teh noče več,pa še tako drage so, mislim da pride tista mala konzervica 1,14€ pojedel pa je okoli 2.samo čaka kdaj mu bomo dali kaj z mize,pa ga včasih prinesem okoli in mu ponudim solato,samo tolko da  vidi kaj jaz jem,ampak je pameten in zelo dobro voha  Grin vendar mu nočem dati,ne vem več kaj naj mu dam,včasih sem mu kuhala kurjo mese in ga je zmazo ful hitro,in ker sem mu to delala non stop,zdaj še tega noče več,ne vem kaj naj naredim,,da bi mi začel malo bolj jesti in to hrano ki je primerna zanj,drugač pa je zelo priden in brihten,moti me tud to na njem,da se pusti vsakemu božati in da leti k vsakemu,kako bi ga lahko odvadila tudi tega,saj se mi je zgodilo tudi to,da so mi ga odnesli z domačega dvorišča.res bi ga rada navadila da ne sme teči k vsakemu mimoidočemu in se ne sme pustit da bi ga vsak lahko vzel v naročje.ali kdo od vas ve kako rešiti moje težave ??
če ve,lepo prosim da mi napiše tako glede hrane kot božanja tujcu.
lep pozdrav!! Cool Cool
Logiran
melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #580 : torek, 19.02.2008 : 14:41:36 »

Lep pozdrav PIRANJA113, pa tudi vsem ostalim!!!

Tako je...Tudi jaz sem imela z našim samčkom velike, velike probleme kot ti. V bistvu so bili isti; po naravi je zelo, zelo požrešen pes, ki hrane sploh ne pregrize, ampak jo dobesedno zmeče vase (posledica tega je tudi to, da zaradi tega velikokrat hrano nato izbruha  Undecided). Nikoli mu še niso dišali nobeni briketi, ne glede na to, da sem ga poizkušala prepričati že z vsemi možnimi okusi, znamkami,...skratka kar je kje obstajalo- brez uspeha. Jedel pa bi vse od mize, od mesa, krompirja pa celo do solate (vse to dobesedno obožuje, seveda ko pa mu ponudiš brikete je konec). Ne glede na to mu sama nisem nikoli hotela dajati ničesar od mize, le včasih mogoče kakšen majhen košček mesa kot je npr. prekuhana govedina. Krompir in podobno pa nikakor (seveda pa je včasih imel to srečo da je kaj padlo iz mize...čez sekundo ni bilo ne duha ne sluha o tem). Veliko sem razmišlajla o tem kaj naj naredim, tudi nikakršnega dobrega nasveta nisem nikjer dobila. In sem mu pač vsak dan ponudila le brikete in nič drugega ne glede na to, da je "izsiljeval" z pogledom za karkoli drugega. In prišla so obdobja, ko ni jedel tudi po več kot en dan-nič! Seveda popadala ga je lakota in nato se je lotil tudi briketov. In tega sem se držala tudi vnaprej, le da sem mu mogoče kdaj pa kdaj za spremembo v brikete vmešala kakšen košček mesa ali kaj podobnega (seveda je potem iz posode v trenutku izginilo vse z briketi vred). Tako je počasi tudi sam ugotovil, da se bo moral sprijazniti z briketi  Angry (pač, sama mislim, da mu briketi sami po sebi dajejo vse snovi, ki jih pes potrebuje, saj mu kupujem le res najkvalitetnejše). Sedaj, po kakšnem letu je že nekoliko bolje, čeprav smo še vedno pri tem, da briketov preprosto ne obožuje in jih kot kaže tudi nikoli ne bo. Vendar jih pa že poje veliko več kot na samem začetku. Preprosto se je nekako sprijaznil s tem. Seveda pa mu občasno v posladek ponudim še kakšno kinzervo, ki pa jih dobesedno obožuje  Cheesy (le tu pa je razlika med tvojim in mojim psom, a ne?).
Sicer ne vem, če sem ti s tem kaj pomagala, upam pa, da ti bo mogoče moja izkušnja vsaj malo pomagala.
Prepričana sem, da je tvoj pekinezer prav tako kot je večina vseh te pasme mojster v "izsiljevanju" s pogledom. vendar ti priporočam naslednje....vedi, da si glavna ti in to mu moraš znati tudi pokazati oz. mu dati v znanje, saj sicer hitro to izkoristi v svoj prid. Povratek nazaj pa je ponavadi zelo težak ali pa včasih celo nemogoč, še psebno če se pogovarjamo o odraslem psu.
Uživaj s svojim ljubljenčkom še naprej! Wink
Logiran
melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #581 : torek, 19.02.2008 : 14:51:34 »

Tudi jaz ti priporočam, da če si se odločila za nakup psa,da le-tega ne kupiš preko raznih oglasov in podobno, saj ga tam skoraj 100% ne boš našla (seveda če govorimo o psih z rodovnikom).
Raje se obrni na kinološko društvo, kjer ti bodo posredovali informacije o vrezditeljih posamezne pasme...Ta način ti bo zagotovo prinesel več veselja s tvojim psičkom, še posebno dolgročno gledano. Razlike boš zagotovo kmalu opazila tudi sama.

Pametno!

 
Citat
Oj!

Jest si že nekaj let želim psa pasme pekinezer in me zanima kolikšna je približno cena pekinezerja z rodovnikom, nekje sem gledala na internetu da so cene tudi "samo" okoli 200 evrov, pa me zanima če je ta cena prava, ker men se zdi da je malce nizka (al je to cana pr kakšnih preprodajalcih). Pa še koliko je vzrediteljev te pasme v Sloveniji, jest vem samo za eno. LP
Logiran
falotka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #582 : torek, 20.05.2008 : 18:48:40 »

Smo ponosni lastniki legla pekinezerčkov. Skoteni so bili 24.4.08, torej bodo odcapali iz našega doma čez približno en mesec. Na voljo sta 2 samički in 3 samčki (vsi so rjavi z belimi tačkami in liso pod vratom), en samček od teh treh pa je črn in prav tako z belo liso pod vratom. So pogumni in že pridno raziskujejo okolico, ter komaj čakajo bolj sončne dni da bodo zopet malo na sončku.
Če vas zanima nakup psičkov (bodo razglisteni, cepljeni in s potnim listom), kontaktirajte na **********, Ana
Slik tu ne znam prilepiti, pošljem na email : kontaktirajte me na ***********ali mi v smsu pošljite vaš e-mail naslov.
Oba starša imamo doma: črnega samčka in rjavo samičko, s tem da imata oba bele tačke ter belo liso pod vratom. Prav tako kot mladičke ju lahko vidite tako na slikah kot pri nas, če se odločite za ogled psičkov.
Smo iz Celja. Starša/psa nista iz istega legla.
Lep pozdrav!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #583 : torek, 20.05.2008 : 18:51:55 »

Jao..
Spet namerno parjenje psov brez rodovnika Angry Angry Angry
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #584 : torek, 20.05.2008 : 18:54:15 »

Če vas zanima nakup psičkov (bodo razglisteni, cepljeni in s potnim listom)...

Rodovnik najbrž itak paše zraven ali se motim?
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines