mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 02:01:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pasje igrišče
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasje igrišče  (Prebrano 31285 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #60 : četrtek, 02.09.2010 : 09:25:20 »

Tema je morda že malo stara, ampak ne vem kam bi drugam uvrstila svoje naslednje besede.

Živim v Velenju, v neposredni bližini sončnega parka (bivše kotalkališče-za tiste, ki poznate okolico) in seveda z mojim pesjanom hodiva na sprehode v omenjeni park.
Vse lepo in prav. V parku sva ponavadi srečevala druge pasje prijatelje, s katerimi so lahko malo divjali, se igrali, lastniki smo lahko posedeli na klopcah in se med sabo spoznavali (seveda so bili naši psi na povodcih).
Park je bil poleg velenjskega jezera edina malo večja točka, kamor se je splačalo peljati psa na sprehod.
Ampak glej ga zlomka jezen........par dni nazaj doživim pravi šok!!!!  jezen

Pri vstopu v park stoji tabla, ki psom prepoveduje sprehod po parku........po nekaj metrih zopet tabla z isto prepovedjo....in ko sem se sprehodila okoli celega parka (seveda po zunanji strani pločnika, ker v notranjost nisem upala), sem ugotovila, da so table postavljene na cca 20-30m razdalje in da nikakor več ne morem s psom na travnik, kjer se lahko tudi malo zdivja.

In sedaj - po novem - se sprehajamo po pločniku okoli parka in le gledamo v notranjost.
Z večimi lastniki psov smo se pogovarjali o tem in nikomur ni jasno, na kak način oz.pod čigavim vodstvom so "zrastle" omenjene table. Huh
Ponavadi so razne lokalne novice (pa četudi so to manjši projekti) omenjene na spletni strani mestne občine ali v lokalnem časopisu, v tem primeru ni napisano nikjer nič.
Nobenega pisnega obvestila ali obrazložitve o postavitvi tabel o prepovedi sprehajanja psov v parku.

Vem le to, da se kljub "kao" prepovedi najdejo vedno eni in isti, ki imajo spuščene pitbule v notranjosti parka jezen, vsak vikend v tem istem parku zborujejo "narkiči", za katerimi ob sobotah in nedeljah zgodaj zjutraj čistijo pup-ovci in še bi lahko naštevala......in vsi omenjeni bodo še naprej zahajali v park in počeli takšne in drugačne stvari, mi, odgovorni lastniki (s tem mislim, da imamo psa na povodcu, pobiramo kakce ipd) pa bomo od zdaj naprej vodili pse na sprehod med bloki. To pa mi ni niti malo všeč. Angry Angry
 
Imate tudi drugod glede sprehajanja psov probleme? Kako jih rešujete?

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #61 : četrtek, 02.09.2010 : 09:32:22 »

Je predvolilni čas in pojavlja se veliko ˝cvetk˝, ki si jih izmislijo lokalni aparatčiki, da bi ugajali eni od interesnih skupin, za katero menijo, da jim bo prinesla čim več glasov na volitvah. Če vas je takih, ki ste ostali z dolgim nosom in psom na štriku zunaj parka veliko, dajte zbrat podpise, obrazložite svoje videnje prepovedi in pošljite županu. Ponavadi take posege požegna (sproži) kar aktualna oblast, ki bi rada nov mandat. Tile vaši so očitno podlegli tistim, ki čez pse pljuvajo.
Mogoče pa predlagate in celo izposlujete ograjeno pasje igrišče? Naredite malo kalkulacije, koliko tak špas stane (ograja, vrata, količki, delo, koši za smeti) in priložite kakšno fotko ljubljanskega parka Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #62 : četrtek, 02.09.2010 : 09:35:46 »

Ja, jaz bi se tudi TAKOJ s tem vprašanjem, ki si ga postavila tukaj, obrnila na župana. Lahko po mailu, čim večkrat (od čim več ljudi). Če boste rabili, lahko vprašamo tudi taki, ki sicer nismo iz Velenja, pa nas vseeno zanima (samo mail županove pisarne rabimo).  Evil
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #63 : četrtek, 02.09.2010 : 09:42:45 »

Je predvolilni čas in pojavlja se veliko ˝cvetk˝, ki si jih izmislijo lokalni aparatčiki, da bi ugajali eni od interesnih skupin, za katero menijo, da jim bo prinesla čim več glasov na volitvah. Če vas je takih, ki ste ostali z dolgim nosom in psom na štriku zunaj parka veliko, dajte zbrat podpise, obrazložite svoje videnje prepovedi in pošljite županu. Ponavadi take posege požegna (sproži) kar aktualna oblast, ki bi rada nov mandat. Tile vaši so očitno podlegli tistim, ki čez pse pljuvajo.
To mi je kristalno jasno, saj se vedno v predvolilnem času na veliko "dogaja", ampak kar je vprašljivo, je predvsem to, zakaj ni bilo ne prej ne po postavitvi tabel nikjer nič objavljenega? Ali se mestni projekti ne predložijo v pogled prebivalcem?
Se je morda kdo vprašal, zaradi koga lahko imamo več škode - zaradi psa na povodcu ali zaradi pijančevanja in zadevanja v parku?
Kolikokrat je morala v omenjenem parku posredovati tudi policija zaradi povzročanja škode, kaljenja miru.........kolikor vem, nikoli ni bil udeležen kak pes.

Saj sem razmišljala tudi o tem, da na občino napišem pismo in prosim za obrazložitev, na podlagi česa in pod čigavo "taktirko" je prišlo do postavitve omenjenih tabel.

Če smo vsi skupaj čisto pošteni, vedno se najdejo "cvetke", ki za svojim psom ne pobirajo kakca in ga vodijo na sprehode prez povodca, ampak teh je v zadnjem času čedalje manj.
Kaj pa vsi tisti, ki skrbimo za čistočo in za to, da so psi na povodcih in pod kontrolo?
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #64 : četrtek, 02.09.2010 : 09:44:01 »

Ja, jaz bi se tudi TAKOJ s tem vprašanjem, ki si ga postavila tukaj, obrnila na župana. Lahko po mailu, čim večkrat (od čim več ljudi). Če boste rabili, lahko vprašamo tudi taki, ki sicer nismo iz Velenja, pa nas vseeno zanima (samo mail županove pisarne rabimo).  Evil
Naš župan se letos poslavlja in kandidirajo novi.....mogoče je ravno v tem point tabel.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #65 : četrtek, 02.09.2010 : 09:46:17 »

Naš župan se letos poslavlja in kandidirajo novi.....mogoče je ravno v tem point tabel.


Saj, ravno zato. Da mu bo jasno, da si je s tem nakopal več sovražnikov kot prijateljev (če je bilo pridobivanje "prijateljev" point?).
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #66 : četrtek, 02.09.2010 : 09:53:39 »

Se je morda kdo vprašal, zaradi koga lahko imamo več škode - zaradi psa na povodcu ali zaradi pijančevanja in zadevanja v parku?
To vprašanje je za pristojne čisto mimo. Pri nas so pred leti zagradili z visoko ograjo EDINO otroško igrišče (pri vrtcu), ker so se ponoči tam zbirali đankiji in mularija. Zaj**i to, da se potem popoldan otroci niso imeli kje igrati, pa še vsako uro je prišel mimo varnostnik. Mi smo pač plezali čez ograjo in se kregali z varnostnikom - če je bil normalen nas je pustil, sicer smo predlagali, naj kliče policijo. In nekajkrat so pač jo, pa smo se pregovarjali še njimi Wink
Imamo pa po teh peripetijah z varnostniki, policijo in županom sedaj dve ogromni otroški igrišči Evil veselje pevka
So raje preganjali mame s pamži, ki so kršile pravila, kot ponoči  ˝nevarne˝ delikvente. Tak ti to dojde Roll Eyes
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #67 : četrtek, 02.09.2010 : 09:57:38 »

Na forumu lokalne spletne strani (ne vem ali lahko dodam link) se je tudi odvijala debata o tem in komentarji so katastrofalni.
Ni mi jasno, ali so ljudje tako f...... ali preprosto nimajo radi psov ali pa je poanta kje drugje....skratka glava me je bolela, ko sem prebirala komentarje.

Konec koncev imamo v središču mesta centralno otroško igrišče, ki je lepo urejeno, ograjeno in kamor psi nimajo vstopa....ok, to je vsem jasno in niti ne poskušajo voziti psa tja, ampak v oemenjenem parku pa so bile pred 2 letoma postavljene klopce, uredili so potke za sprehode, posadili par cvetličnih gredic in govorili, da je park namenjem sprehodom, za kar smo ga z veseljem tudi vsi uporabljali (s psi ali brez njih).

Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #68 : četrtek, 02.09.2010 : 10:03:43 »

No, pa sem spet vesela, da sem Ljubljančanka.  Cool
So nam pri Žalah naredili krasen, urejen, izjemno lepo vzdrževan park, kamor so že pred odprtjem postavili tudi koše za paske iztrebke z vrečkami. Smiley Da pasjega igrišča (pet minut peš od doma   Cheesy)n sploh ne omenjam.  Roll Eyes
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #69 : četrtek, 02.09.2010 : 10:05:08 »

Še kar sem besna...grrrr Angry Angry

In potem se najdejo pametnjakoviči, ki vprašajo, zakaj pa si si nabavla psa, če živiš v bloku? Ja haloooo! jezen
A če sem v bloku doma, pa ne smem imeti psa, ker mu pač ne morem nudit neomejenega gibanja na 1500 m2? Ja pa kaj še! Kje pa piše, da moj - blokovski - pes nima dovolj ali morda celo bolj aktivnega gibanja kot kak hišni?

In potem se najde drug, ki reče - pelji psa v bližnji gozd na sprehod....haha, kot da imam gozd pred nosom!
Saj plačujem davke in prispevke, stavbno zemljišče, komunalo in vse ostalo pošteno in valjda lahko hodim tam kjer meni paše......ali se je morda kaj spremenilo? Huh
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #70 : četrtek, 02.09.2010 : 10:06:00 »

No, pa sem spet vesela, da sem Ljubljančanka.  Cool
So nam pri Žalah naredili krasen, urejen, izjemno lepo vzdrževan park, kamor so že pred odprtjem postavili tudi koše za paske iztrebke z vrečkami. Smiley Da pasjega igrišča (pet minut peš od doma   Cheesy)n sploh ne omenjam.  Roll Eyes
Tudi jaz bi bila vesela. Cheesy
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #71 : četrtek, 02.09.2010 : 10:19:06 »

Groza se mi kar obrača, ko berem, kaj se dogaja pa čeprav sploh (še) nimam psa. Sad Predvidevam, da za pijano mularijo s flašami, narkomane z iglami in mamice s čiki v ustih pa ni prepovedano.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #72 : četrtek, 02.09.2010 : 10:23:21 »

Predvidevam, da za pijano mularijo s flašami, narkomane z iglami in mamice s čiki v ustih pa ni prepovedano.
Točno tako.
Pa tudi za tiste psihote, ki se radi razkazujejo, pa tiste, ki se čez cel park z nadzvočno hitrostjo vozijo s štirikolesci, cestnimi motorji, tudi z osebnimi avtomobili, pa za tiste, ki preprodajajo tudi ni prepovedano.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #73 : četrtek, 02.09.2010 : 21:17:32 »

Mene je g. Jankovič uslišal uredil nam je pasji park v Bežigradu ob Vilharjevi in je velik kakih 1000 m2. Odprt je vse od letošnje pomladi in psi se odlično ujamejo in se znorijo Smiley in sem res happy Wink
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #74 : petek, 03.09.2010 : 09:27:08 »

Mene je g. Jankovič uslišal uredil nam je pasji park v Bežigradu ob Vilharjevi in je velik kakih 1000 m2. Odprt je vse od letošnje pomladi in psi se odlično ujamejo in se znorijo Smiley in sem res happy Wink
Saj bi tudi pri nas lahko kaj takega naredili, pa imamo očitno preveč anti-pasjih prijateljev. Angry
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pasje igrišče
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines