mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 02:21:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi v naselju
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Medvedi v naselju  (Prebrano 35313 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #105 : sreda, 22.10.2008 : 14:06:55 »

Žal se bojim, da ima pri nas strah zelo velike oči.  Shocked Moj bivši je kupil lepo parcelo ob robu gozda na območju medveda, pa so naju domačini spraševali, če bova postavila ograjo ob hosti. Meni ni bilo nič jasno, sem odgovorila, da bi jo raje ob cesti zaradi mojih psov. Pa so mi odvrnili, da tam ni treba, da naj raje ob hosti, da ne bodo več medvedi čez parcelo hodili.  Roll Eyes

Na sprehod si domačini itak ne upajo, čeprav mislim, da je po sredi tudi malo lenobe in imajo medvede za izgovor. Bi človek mislil, da živijo sredi tigrov in levov.

Ko sem jih enkrat vprašala, če si je kateri kmet že omislil psa za čuvanje črede, pa so mi rekli, da se ne obnese. Je nekdo kupil že odraslega šarplaninca in ga direkt med ovce spustil, pa mu je jagenjčke pobil, namesto da bi jih čuval. Ja valjda, kaj je pa pričakoval?  Huh

In tu se razmišljanje že konča, če se sploh kdaj začne. Vse po liniji najmanjšega odpora. Jamrat veliko, ustrezno ukrepat pa .... ni volje, ne interesa.

Meni se takšen odnos ornk upira.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #106 : sreda, 22.10.2008 : 14:36:30 »

Malo off topic pa vseeno se gre o medvedih- meni je prav smešno Smiley

http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/medveda-je-omamila-kava.html
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #107 : četrtek, 23.10.2008 : 06:44:20 »

Je nekdo kupil že odraslega šarplaninca in ga direkt med ovce spustil, pa mu je jagenjčke pobil, namesto da bi jih čuval. Ja valjda, kaj je pa pričakoval? Huh
Evo, to je to, o čemer sem pisala zgoraj. Če ne znajo, naj raje pustijo pri miru...
Itak pa se naj potrudijo zavarovat svojo lastnino na primeren način. Ne pa čakat, da jo bo kdo drug. Al pa da jim jo kdo raztrga.
Imam pa v žlahti dva primera srečanja z medvedom in vam povem, da ni prijetno, ko to doživiš v živo - milo rečeno... Na srečo se je vse dobro končalo. Za medveda, predvsem pa za ljudi.
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #108 : petek, 07.11.2008 : 08:42:09 »

Nisem prebrala vseh sporoči, samo prvo stran.
Nanook, pa sva vendarle našli točko, kjer se popolnoma strinjam s teboj.
Tudi tam, kjer jaz sprehajam psa, so medvedi in vsak trenutek lahko pričakujem, da se srečamo. To je tveganje, ki ga prevzemam sama. Če me bo preveč strah, bom sedla v avto in se zapeljala na Golovec ali Šišenski hrib, Do tedaj pa bom na svojih sprehodih žvižgala in delala čim več hrupa.
V ZDA se dobi spray za odganjanje medvedov. Mogoče bi se dalo kaj takega uvozit. Uvozniki, kje ste?

Kaže pa, da bo 10 dag kofeta ravno rako pomagalo. Grin

Vsem tistim, ki ste se iz mesta preselili v medvedovo deželo: kaj za vraga ste pa pričakovali???
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #109 : petek, 07.11.2008 : 09:09:32 »

Sem sla prav brat kaj sem napisala na zacetku. Grin
No, tri leta kasneje mi se vedno ni uspelo videt medveda. Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #110 : petek, 07.11.2008 : 09:09:57 »

Tudi pri nas imamo tu pa tam medija  Cheesy Wink, za nameček pa še volkce, ki prav lušno zavijajo zvečer  Roll Eyes in divji prašički nam obdelujejo gmajno in polja in travnike vse do hiše  Roll Eyes .... in kako rešujemo ? Kužeti na povodčkih  Roll Eyes in če nočejo naprej in se ustavijo, gremo nazaj, .....zraven pa jaz zelo na glas pojem  Tongue ali se pogovarjam neumnosti s kužoni  Cool in pa kravji zvonček "nabija", ko gremo res v kakšno "kraško divjino"   Grin Cheesy

.... in kaj me je strah?... Samo to, da presentim kakšno mamico z mladički ali kakšnega "porednega radovednega" mladička, ki bi nas prišel preblizu pogledat in bi bila potem mami huda in pa tega, da bi moji "TT korajžneži" ob kakšnem nenadnem srečanju "sprovocirali in prestrašili" ravno tako prestrašeno in začudeno" živalico .... zato pojemo v gozdu, namesto v kopalnici  Grin Grin Grin

Vsekakor pa me je bolj strah za pse kot zame  Smiley

....sicer pa me je oče že kot otroka naučil "boj se ljudi, ne pa živali"  Wink .... in ta je tako zelo resnična ! Absolutno me je bilo (in me je še vedno) bolj strah it po Ljubljani ponoči, kot pa sredi dneva v gozd.....

Gozd je lep in živali so del njega in tako naj tudi ostane......
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #111 : sobota, 08.11.2008 : 06:56:17 »

Bravo, Nanda. Lepo si povedala. Ti si za v mojo hiško.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #112 : sobota, 08.11.2008 : 09:31:00 »

Nanda res dobro napisano ! Z mojo psico se čisto vsak vikend potikava po kraškem robu, tam nekje, ker se Istra konča oziroma baje začne  Smiley in po pričevanju lokalnih prebivalcev sta prisotnost medveda in volka postala (baje) malce problematična tudi na tem območju. Sama ju na srečo (zaradi moje More) še nisva srečali, sem pa imela možnosti na eni od teh planot opaziti volčje iztrebke (eden od lovcev mi je kasneje tudi potrdil, da so bili res njegovi) in to na lepo markirani in še kar obiskani poti. Razlog, da so eni in drugi prišli tako blizu (naselje je oddaljeno slab km) pa je ta, da si je nekdo omislil pasti drobnico na bližnjem griču - brez ovčarja, seveda. Prav tako poznam primer, ko ima rejec drobnice neprestano poklane živali pa mu niti na kraj pameti ne pride, da bi kupil ovčarje (stanejo, treba jih je šolati etc etc), sicer pa je odkrito rekel,da se mu ne splača - subvencije so tako visoke, da gospod služi ob poklani drobnici in mu je prav malo mar zanjo. Vsake toliko se revček pojavi v časopisu, vendar novinar skrbno pazi, da mu ne bi javno zastavil vprašanja, zakaj si ne nabavi nekaj ovčarskih psov. Ampak marsikateri novinar pri nas sploh ne obvlada funkcije postavljanja malce provokativnih vprašanj, sploh če pripada kaki lovski družini... Shocked

V glavnem, jaz se med sprehodi poskušam izogibati res temnim gozdovom, predvsem pa skrbno opazujem obnašanje moje More in to mi je v res veliko pomoč Smiley
Gospa  Grin ima namreč hudo hudo razvit lovski nagon in bi se pognala za vsako sledjo - zato je tudi nonstop na flexiju - se mi je pa dvakrat prejšnjo zimo pripetilo, da se je nenadoma ustavila in ni hotela naprej, tudi moje prigovarjanje ni pomagalo in ko sem jo vprašala "gremo nazaj ?" se je kot strela obrnila in jo s spodvitim repom  mahnila nazaj. V takih primerih ji slepo zaupam in takrat rata ona moj vodnik  Wink
 
Logiran
Vesna(DZZŽK)
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #113 : četrtek, 30.04.2009 : 18:16:16 »

Že vse življenje (torej 22 let Grin ) živim v Kočevju, v gozdu sem že od malega. Prvo s starši, nato sama s psi ali pa kolegicami, ko smo hodili na Mestni vrh. V gozdu preživim minimalno 2 ure na dan in še nikol nisem videla medveda! Grin  sem kr mal razočarana Grin hehe. Edin enkrat, da sem šetala prijateljevega pit bulla, pa se je ustavil pa začel renčat in ni hotel naprej, sem kr predvidevala, da je bil medved Grin (ker če bi bla divjad al pa veverica bi se pognal koker bi mu flex dopuščal Grin) in sem pač počakala, da se je sam odločil, kdaj je varno it naprej, nisem paničarla. Sej najverjetneje je medved skoz okoli nas, pa se mi ljudje sploh ne zavedamo, edino, če ga vidimo, ker nam je pač vid najboljše čutilo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #114 : četrtek, 30.04.2009 : 18:36:18 »

Ma, vidiš, ko iščeš medvede na napačnem koncu  Tongue
Pridi k mojim staršem na vikend, če boš imela srečo, ga boš ob prihodu videla sedet na štegah  Shocked Grin
Logiran
JB
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #115 : sreda, 06.05.2009 : 20:20:14 »

Jah v okolici žužemberka jih je kar precej, populacija je zelo narasla ker jih več ne smejo strelat tako da se vedno pogosteje dogaja da upadejo v kako va. Pač zmanjka jim hrane ker je prevelika populacija in pridejo v naselja brskat po smetnjakih. Drgač pa mi je zlo smešno ko vidim folk v hostah ki na našem koncu nabira gobe v hosti in se brezskrbno šeta. Medved je zver tega se je potrebno zavedat in potrebno se je zavedat tudi tega, da je sicer res da je zelo malo prijavljenih napadov medveda na človeka ampak da je hkrati tudi zelo veliko ljudi za katere časopisi pravijo "odšel neznano kam" ali "od včeraj pogrešajo". Dejansko na leto v sloveniji izgine kar precejšnje število ljudi in verjetno so med njimi tudi taki, ki so šli "po gobe"...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #116 : sreda, 06.05.2009 : 20:53:56 »

Pa naj zapirajo smetnjake, ane.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
JB
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #117 : četrtek, 07.05.2009 : 08:42:20 »

Pa naj zapirajo smetnjake, ane.

Kako to misliš? saj smetnjak se pa ja sam zapre al mate vi hidravlične al kaj? Verjetno boš zdej rekla naj jih zaklepajo?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #118 : četrtek, 07.05.2009 : 08:50:23 »

Kako pa potem medvedje lahko brskajo po smetnjakih, ce so ti zaprti?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #119 : četrtek, 07.05.2009 : 08:55:08 »

Ma ja, v Kanadi Roll Eyes v nacionalnih parkih (v kampih) so seveda medvedje prisotni in tam imajo stroga navodila glede shranjevanja hrane in tudi smeti - vse moraš neprodušno shranit v plastiko in obesit na drevo. Bog ne daj, da bi imel kaj v šotoru ali pustil kar tako zunaj. Mi je bilo prav smešno, kako je vse viselo razvešeno po drevesih.
Seveda lahko spraviš tudi v avto...
Problem je v tem, da medved sledi vonju.
In iz smetnjakov zelo smrdi, oz. za medveda diši.
Neprodušnih smetnjakov pa pri nas pač ni in iz njih uhaja vonj ne glede na to, ali so zaprti ali odprti.
Saj ne predlagam, da bi morali pri nas neprodušno zapirat smeti, da me ne bo kdo narobe zastopil in tudi nimam predloga kako to rešit, samo odprt ali zaprt smetnjak po moje ne igra velike vloge - vonj gre ven tako, ali tako...
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi v naselju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines