mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:29:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi v naselju
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Medvedi v naselju  (Prebrano 35007 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #120 : četrtek, 07.05.2009 : 09:19:10 »

Sem sla prav brat kaj sem napisala na zacetku. Grin
No, tri leta kasneje mi se vedno ni uspelo videt medveda. Tongue
meni je enkrat, že kar nekaj časa nazaj skočil pred avto na cesto in prečkal..je bil že velik, samo mlad in videti tako prestrašen, verjetno ni čisto dobro pričakoval da se bo znajdel tam nekje..če bi bil v risanki, bi imel z rokami pokrite učke in brezglavo "joj joj joj joj" tekel čez cesto..tako je izgledal:)
Kar se tiče prevračanja smetnjakov-tistih tapokončnih pa ga ni problem prevrnit niti če je poln.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #121 : četrtek, 07.05.2009 : 09:30:00 »

Ja, pa kupu ostalih, ki jih poznam, tudi. Se ko so se peljali nevemkam pogledat pasti, jim je mlad medo dvakrat preckal cesto. Jst mam pa samo sledi. Cry

Citat
Ma ja, v Kanadi Roll Eyes v nacionalnih parkih (v kampih) so seveda medvedje prisotni in tam imajo stroga navodila glede shranjevanja hrane in tudi smeti - vse moraš neprodušno shranit v plastiko in obesit na drevo. Bog ne daj, da bi imel kaj v šotoru ali pustil kar tako zunaj.

Popolnoma logicno in pricakovano. Saj smo tudi mi vse shranjevali v vrecke in plastiko, da ni bilo scurkov in mravelj v bajti, pa se tako mislim da so enkrat ali dvakrat morali vse zaplinit. Da tega, da se mack/psov pac ne spusca prosto lutati, ker jih znajo pospravit aligatorji ali kojoti ali lisice ali krastace ali pa sintarji niti ne omenjam. No, pri nas bi verjetno tulili, da je treba odstrelit aligatorje, kojote, lisice, krastace in... no, sintarje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #122 : torek, 15.06.2010 : 23:14:36 »

Napad medveda
Nekaj po 19. uri je pri vasi Zapotok v občini Ig medvedka z mladičkoma napadla sprehajalko in njenega psa.

420 do 1200 evrov znaša kazen za lastnike psov, ki slednje nenadzorovano pustijo v lovni prostor oziroma gozd. Lansko leto so lovski inšpektorji izrekli 15 takšnih kazni. Koliko so jih še policisti, nimamo podatka.

"Ne le v času, ko imajo gozdne živali mladičke, pač pa skozi vse leto velja, da ljudje pse v gozd ne smemo spuščati nenadzorovano. Tudi sicer je potrebno vedno znova opozarjati, da smo v gozdu gostje mi."

http://www.zurnal24.si/slovenija/napad-medveda-174508/clanek

Medvedka z mladičkoma napadla sprehajalko s psom
Jakša je še dodal, da se je najverjetneje napad zgodil zaradi psa, ki ni bil na povodcu. Pogosto se namreč po njegovih besedah zgodi, da pes izvoha medveda in ga zdraži, ko pa začuti nevarnost, se zateče k lastniku, ki ga nato napade medved. Jakša je dejal, da vse ljudi, ki pse sprehajajo po naravnem okolju, opozarjajo na njihovo dolžnost, da so psi privezani, saj med drugim s tem ščitijo tudi svoje zdravje.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/medved-napadel-cloveka.html
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #123 : torek, 15.06.2010 : 23:33:10 »

Pse na štrike in pod nadzor. Kaj je zdaj spet tu kaj čudnega?
Kar se medvedov tiče, vdrli smo v njihov prostor, ostanke hrane puščamo glih kjer nam iz riti pade in to je to. Moji starši imajo vikend nad Blagovico (jaz jamčim, da smo vedno vse pobrali (in pospravili za sabo - vedno!!!), turisti, ki hodijo na Golčaj ali Limbarsko goro, pa vse prevečkrat izkoristijo njuno teraso za hitri piknik... Puščajo odpadke, ostanke hrane (tudi nam to ni v veselje btw)... Se je moj oče v zadnjih 2-eh letih parkrat rikverc obrnil z avtom, ker je na pragu našega vikenda sedel medved.... Sosedje so pa opazili okoli hiš medvedko z mladiči...
p.s. Pa kot večkrat prebrano po forumih, naša parcela ni javno parkirišče! (že večkrat prebrano, da tam se da parkirat na komot - ne, se ne da, če ne vprašaš!)
p.p.s. Smeti odnašajte s sabo. Rože moje mame tudi niso vsesplošna last!
p.p.1: Če vas nabaše sosedov RW, ki se občasno sneme s ketne, se vam tudi ne bo dobro pisalo...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #124 : sreda, 16.06.2010 : 06:49:54 »

Kar naenkrat se bo zdaj začelo na veliko v medijih propagirati, da je treba imeti pse na štrikih bravo veselje pevka Afro predaja
Še dobro, da je tisti model pred vesoljno Slovenijo to izjavil za POP TV in bil do napada vsaj pred kamero precej skuliran. Smiley
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #125 : sreda, 16.06.2010 : 08:19:30 »

Ma kaj vem. Pes je bil spuščen- to se očitno ve. Če pa je res to zmotilo medveda so pa špekulacije. Kdo lahko zatrdi,da če bi bil pes privezan,da bi bilo kaj drugače? Jaz dvomim. Tudi ne verjamem ,da je pes napadel medveda ali kaj takega, mogoče se je post festum drl kje z razdalje. Celo šolani krvosledci mnogi sploh nočejo slediti medveda. Mogoče bi bilo še slabše, če bi prišlo do napada pa bi imela oseba privezanega psa pri sebi. Medvedka z mladiči pač ne mara da se hodi v njeno bližino. Tudi mama z otrokom ne bi marala,da hodi medvedka v bližino. In medvedja mama je po medvedje  povedala , naj gredo stran. Vsi. To pa je tudi vse, kar je imela za povedat, ker po opozozorilu se je umaknila. Če pa imajo ljudje nežno kožo in opozozorilne  klofute povzročijo poškodbe, pa ni ona kriva.
Vsekakor pa je treba bit v časi od maja do srede avgusta v naravi še posebaj pozoren na pse in jih imet pod strogim nadzorom in v neposredni bližini (karkoli že kdo mora storit da je temu tako) , pa ne zaradi medvedov. V tem času imajo namreč vse živali mladiče. In mladiči zlahka postanejo plen, pa tudi če ne  jim motenje miru otežuje potreben mir za rast in zdravje.
Logiran
doda22
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #126 : sreda, 16.06.2010 : 08:48:03 »

Drugače pa piše v članku, ki je bil napisan v zvezi z tem dogodkom, v enem časopisu, da je letos za odstrel predvidenih 70 medvedov... A ni to kar velika številka? Huh
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #127 : sreda, 16.06.2010 : 08:50:52 »

No ja, to - pes mora bit pod nadzorom. Ker pa večina nima pojma v kolikšni meri nimajo nadzora nad psi, naj jih pa ti imajo raje na štrikih. Tisti, ki psa obvladajo v nulo (ne samo da mislijo tako), pa naj imajo spuščene zaradi mene.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #128 : sreda, 16.06.2010 : 09:22:27 »

iz današnjega članka:"pes se ustraši in skrije med noge lastnika. Medved zato napade tudi človeka,“ nam je še razložil Jonozovič."
Torej pri razlagi,da je bilo krivo za napad , da je bil pes spuščen bi rada slišala razlago po kateri se privezan pes kaj manj skrije med noge človeka ...
Glede sprehodov po naravnem okolju pa je tako,da tudi privezani psi in psi na 10 m štrikih vznemirjajo divjad. Moraš imet naštudirano kje hodit in kako se vede divjad, da se izgibaš področjem možnega srečanja- kar pomeni, da poskrbiš, da se naj pes drži poti , kolovozov itd, ne pa da rineš vsepovsod in tudi psu ne dovoliš stikanja po grmih in preiskavo terena. In da če že greš v goščo nabirat borovnice ga seveda obvezno privežeš in to na kratko, ker medtem ko gledaš za gobami ali sadeži zagotovo ne paziš na psa in na okolico. V času maj junij pa je najpametje, da spoh ne rineš s psom po "sumljivih predelih".
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #129 : sreda, 16.06.2010 : 09:29:57 »

Glede sprehodov po naravnem okolju pa je tako,da tudi privezani psi in psi na 10 m štrikih vznemirjajo divjad. Moraš imet naštudirano kje hodit in kako se vede divjad, da se izgibaš področjem možnega srečanja- kar pomeni, da poskrbiš, da se naj pes drži poti , kolovozov itd, ne pa da rineš vsepovsod in tudi psu ne dovoliš stikanja po grmih in preiskavo terena. In da če že greš v goščo nabirat borovnice ga seveda obvezno privežeš in to na kratko, ker medtem ko gledaš za gobami ali sadeži zagotovo ne paziš na psa in na okolico. V času maj junij pa je najpametje, da spoh ne rineš s psom po "sumljivih predelih".
Podpišem desetkrat, predvsem tisto poudarjeno.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #130 : četrtek, 17.06.2010 : 07:37:26 »

iz današnjega članka:"pes se ustraši in skrije med noge lastnika. Medved zato napade tudi človeka,“ nam je še razložil Jonozovič."
Torej pri razlagi,da je bilo krivo za napad , da je bil pes spuščen bi rada slišala razlago po kateri se privezan pes kaj manj skrije med noge človeka ...
V intervjuju je tisti iz (ne vem kako se reče natančno) ˝... za gozdove˝ poudaril predvsem to, da psi letajo prosto po Prešernu naokoli po gozdu in da se od lastnikov oddaljujejo več kot bi bilo primerno.
Moje mnenje je, da se odvezani psi gibljejo tudi precej hitreje od ljudi in se oddaljujejo od ustaljenih sprehajalnih poti, delajo manj hrupa in s tem obstaja veliko večja možnost, da nabašejo nepričakovano na medveda (če ga seveda prej ne zavohajo in se umaknejo), kot pa če bi bili ob človeku. To velja predvem za tiste pse, nad katerimi lastniki nimajo nobenega nadzora in so psi na sprehodu praktično sami, čeprav je njihov človek dejansko nekje v bližini. Torej v kratkem času obdelajo precej velik teren in s tem povečajo možnost, da naletijo na medveda ali kakšno drugo divjad. In ko nabašejo na medveda, jo panično pocvirnajo nazaj k lastniku, medvek/ka pa za njimi. Pol je pa akcija.
Zato je pač potrebno imeti psa pod nadzorom, kar pa za večino lastnikov pomeni na štriku, pač. In zdi se mi prav, da je uporabil točno to - na vrvici, ker večina lastnikov psa še vedno misli, da ima psa pod nadzorom, tudi ko so psi spuščeni. Če bi model rekel - pod nadzorom - bi si večina itak mislila, ja saj moj vedno pride, ko ga pokličem. Ampak kaj ti to nuca, če mu za ritjo že sopiha en medved Roll Eyes, ki pa ga morda ne bi bilo, če se pes ne bi oddaljeval od lastnika.
Pomoje se napada popolnoma ne prepreči, se pa močno zmanjša možnost.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #131 : četrtek, 17.06.2010 : 07:41:03 »

No, včeraj je bilo povedano, da naj bi bil pes privezan...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #132 : četrtek, 17.06.2010 : 07:41:53 »

Potanovem je pes bil na povodcu, vsaj tako je bilo receno vceraj na 24ur. Pa stevilo his se je ful povecalo, ampak so medvedi tisti, ki se sirijo. Ja, verjetno si oni bajte zidajo. Pa smeti tudi ni glih manjkalo...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #133 : četrtek, 17.06.2010 : 07:48:59 »

Ja, gotovo se je reva ustrašila, da ji bojo še kazen za neprivezanega psa nabili, pa si je premislila. No, saj lahko da je bil res, ampak zagotovo pa ne bomo nikoli izvedeli. Če bi bil privezan, bi jo verjetno fasal tudi on, pa še povodec bi za sabo vlačil, ker bi si med/po napadu bolj težko sam odpel štrik, ali pa bi ga šla odpenjat lastnica. Bi ga samo spustila iz rok s trikom vred. In un stric, ki je povedal, da je bil pes odvezan in policisti bi zagotovo opazili, da štrik binglja od psa. Verjetno niso tolk neumni, da bi s štrikom na psu vseeno rekli, da je bil odvezan. En zdaj laže.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #134 : četrtek, 17.06.2010 : 07:51:36 »

ma to je vs i napol zmišljeno in napihnjeno. Pes je bil odvezan, pa privezan, pa morebiti, pa po predvidevanjih, pa po pričevanjih...nazadnje bodo ugotovili, da sploh ni bilo nobenega medveda nikjer in da so jo robide opraskale....
Kar semene tiče j ez amedveda vseeno ali je pes privezan ali odvezan. Privezan pes,ki s edere na vrvici, s ezaganja in s eskrije med noge vodnika je isto izivalen kot en ki let anaokoli in pobegne stran,ko zavoha medveda. Če maš srečo pobegne stran in gremedved za njim ne za tabo, ki stojiš pri miru.
Pa tud če je privezan ne vem če ga lastnik ravno na vrvici obdrži medtem ko medved lomasti  k njima.
Kajti sploh ni res,da se kar vsi psi med noge skrijejo. Sem videla že dosti prestrašenih psov (ki so spizdili ker se je bližal drug pes) pa ni skoraj noben bežal pod noge lastnika. Podurhali so jo v smeri doma ali pakar v prazno begali in vodniki so jih brezupno poskušali odpoklicati k sebi. Ne verjamem , da je ob srečanju z medvedom drugače.
To je vse skupaj samo nekdo izkoristil za "anti pes kampanijo".
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi v naselju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines