mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:26:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi v naselju
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Medvedi v naselju  (Prebrano 35304 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #60 : petek, 26.08.2005 : 07:35:19 »

No o medvedih. Odkar lovci ne smejo več oskrbovati mrhovišč, le ti hodijo naokoli in iščejo hrano. Pr nas smo se zadnč gledal na 10 metrov - jst iz terenca, on iz visoke trave. Pa je potem začel bežat čez travnik - dosegel je prov visoko hitrost!!! Medvedje se ponavadi umaknejo ljudem, če so njihova mrhovišča polna. Ker pa imamo neumen zakon, ki lovcem preprečuje polniti mrhovišča, pa medvedki pač samo iščejo hrano. Sam sem ga gledalv Kočevskem rogu na 10 metrov - ponoči smo mu nastavili hrano, pa se skrili in ga gledali ko je prišel jest. Zelo zanimiv dogodek.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #61 : petek, 26.08.2005 : 07:38:30 »

Ravno zaradi tega ker jim ljudje nastavlajte hrano, se medvedi z vsako generacijo bolj pogumno priblizujejo cloveskim bivaliscem. Če pa jih je tak zanimivo opazovat, a ne?
Logiran
miki
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #62 : torek, 25.10.2005 : 09:32:32 »

Pri nas jim noben ne nastavlja hrano(obrobje Ljubljane) pa jih imamo 7. otrok si ne upamo spustiti na bližnji hrib ker lomastijo tudi ta, jaz si pa niti psa ne upam več peljati po poti po kateri sem hodila do sedaj(poljska pot).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #63 : torek, 25.10.2005 : 09:34:00 »

Kje pa je to? Bi prisla gledat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #64 : torek, 25.10.2005 : 13:02:18 »

Pri nas jim noben ne nastavlja hrano(obrobje Ljubljane) pa jih imamo 7. otrok si ne upamo spustiti na bližnji hrib ker lomastijo tudi ta, jaz si pa niti psa ne upam več peljati po poti po kateri sem hodila do sedaj(poljska pot).

glede na "velikost" naše države seže širše obrobje Ljubljane vse do meja
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #65 : torek, 25.10.2005 : 14:08:07 »

ma lahko jih prideš k nam v Notranje Gorice pogledat, baje jih je kar nekaj Huh
moji kolegi so enkrat vidli medvedko z mladiči, in enkrat enega medveda...jaz se pa še kar naprej sprehajam tukaj po naših osamljenih poteh Wink
so pa baje zdaj dobili lovci dovoljenje za odstrel če prav vem, ampak zdaj jih pa ne najdejo Roll Eyes folk jih pa še kar naprej videva Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #66 : torek, 25.10.2005 : 14:35:56 »

Ma mene res zanima, kje na obrobju Lj je to.
Hipo, mrbit pa res pridem. Wink Potem pa itak nobenega ne bo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #67 : torek, 25.10.2005 : 14:59:14 »

Nanook: Lahko greš tudi na Škofljico počekirat...
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #68 : torek, 25.10.2005 : 15:02:30 »

Na Kurešček ali Zapotok se zapelji Wink
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #69 : torek, 25.10.2005 : 17:39:49 »

Medvede lahko vidiš v bližini Krimskega hribovja - torej na samem Krimu in okoliških hribčkih, ter tudi na barju (se spustijo iz hribov) - torej lokacije kjer se lahko pojavi so: Rakitna, Preserje, Kamnik pod Krimom, Podpeč, Borovnica, Jezero, Notranje Gorice, Kurešček, Iška vas, Ig z okolico (ne bom naštevala vseh vasih, ker ne poznam vseh imen...).
Vendar moraš imeti srečo, da ga vidiš dejansko v vasi oz. na barju. Najhitreje ga opaziš če se podaš proti Krimu (ni važno iz katere smeri - lahko iz Iga ali iz Preserja).
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #70 : torek, 25.10.2005 : 18:04:07 »

Borovnica

Pred enim mesecem je en menda pred trgovino hodil. Roll Eyes Sicer pa jih je res menda kar dosti v okolici. Sama ga (še?) nisem videla, sem pa videla ene čudne sledi pred eno jamo, kjer naj bi pozimi drnjohali.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #71 : torek, 25.10.2005 : 18:43:05 »

Dejstvo je, da je Krimsko hribovje prenaseljeno z medvedi. Že tudi v času, ko jih ni bilo tako veliko, si brez problema lahko videl njihove stopinje v blatu in kaj podobnega (če si se kaj sprehajal po Krimu). Zadnje čase predstavljajo pravi problem prebivalcem Rakitne in ostalih krajev, ker se lotevajo kontejnarjev (v Rakitni) in bal sena po barju.
Sama osebno ne podpiram odstrela živali. Jaz bi jih pustila, da so kakor so. Vendar definitivno obstaja možnost, da nas bodo zaradi pomanjkanja hrane in prostora, lahko začeli resno ogrožati. In ne vem kako bom mislila, ko se bodo spravili na mojega psa, ki bo mirno žvečil svojo kost na vrtu (banalen primer).

Torej Nanook - če ga hočeš videti je najbolje, da se odpraviš nekam v Krimsko hribovje (bolj proti Krimu, več možnosti imaš, da ga vidiš - pa seveda izogibat se "glavnim sprehajalskim potem" - tem se tudi medvedi povečini izogibajo  Grin )
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #72 : torek, 25.10.2005 : 18:46:55 »

Okolica Kurescka in tam okrog-sem ze hodila, brez uspeha. Enkrat je laufal mimo bajte oz. po vrtaci ob bajti, mene seveda takrat seveda ni bilo tam...klasika.

Koliko medvedov pa je tam?
Jaz bi prej rekla, da je prevec ljudi kot pa medvedov. Vikendi (ki to niso vec) rastejo kot gobe po dezju...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #73 : torek, 25.10.2005 : 18:54:38 »

Koliko medvedov je ne vem.

Preveč pa v smislu tega, da medved rabi za svoje preživetje ogromno področje (oz. veliko površine). Krimsko hribovje ni dovolj "prostorno" za to število medvedov, ki se trenutno nahaja tukaj (bom poizkusila izvedeti koliko je medvedov). Tako tudi ni dovolj hrane za medvede (+ ukinili so njihova krmišča)- zato so začeli "prazniti" tudi krmišča za drugo divjad. Četudi ne bi bilo tukaj ljudi, bi bilo vseeno premalo prostora za toliko medvedov.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #74 : torek, 25.10.2005 : 19:25:01 »

Ma kaj ni to malce cudno? Pravis da je premalo prostora, vendar sploh ne ves, koliko je medvedov...

A bodo lovci steli? Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi v naselju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines