mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 07:16:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi v naselju
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Medvedi v naselju  (Prebrano 35319 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #90 : sreda, 22.10.2008 : 09:55:04 »

PPO TV, Kanal A in TV Pika imajo vse svoje oddaje tukaj: http://24ur.com/bin/poptv/
Lp, 5ra
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #91 : sreda, 22.10.2008 : 10:10:37 »

- Lačni in nevarni medvedi
- Medvedi na pragu glavnega mesta
- Medved iskal hrano okoli hiš
- Medvedi navajeni na ljudi
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #92 : sreda, 22.10.2008 : 10:23:26 »

Gledala dokumentarec, vse te prisapevke v raznih oddajah. Vem, da ni prijetno srečati medveda, ampak se ljudje ne zavedajo, da so za nastalo situacijo krivi sami.

Meni se kosmatinci smilijo. Tudi oni so lačni in tudi oni si želijo mir pred nami.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #93 : sreda, 22.10.2008 : 10:31:22 »

Meni se tudi smilijo medvedi, ki niso sami krivi da imajo vedno manj življenskega prostora, res smo jim ga skrčili še pa še...
Se mi pa smilijo tudi tisti ki pasejo živino (predvsem drobnico in je ta, recino temu, njihov vir preživetja) in po pokolu nihče ne nadomesti njihove izgube (finančne mislim). Saj je lastnica divjadi država, pa naj plača za škodo, ki jo povzroči njihova ˝lastnina˝. Saj nekaj dajo, ampak tisto je bagatela....
Spet ena tema, ki je ˝okrogla kot žoga˝....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #94 : sreda, 22.10.2008 : 10:52:19 »

Vsako čredo drobnice bi moral čuvati primeren in sposoben pes, pa bi se ji medvedi in potepuški psi veliko manj približevali. Tako so zadevo rešili v Ameriki. Pri nas se pa nihče več ne spomni na to, pa tudi težko je dobit pravega psa, ker ni povpraševaja in posledično ni ustrezne vzreje. Pa tako smo ponosni na našega kraševca in se pritožujemo, ker jih je malo.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #95 : sreda, 22.10.2008 : 10:56:22 »

Vsako čredo drobnice bi moral čuvati primeren in sposoben pes, pa bi se ji medvedi in potepuški psi veliko manj približevali. Tako so zadevo rešili v Ameriki. Pri nas se pa nihče več ne spomni na to, pa tudi težko je dobit pravega psa, ker ni povpraševaja in posledično ni ustrezne vzreje. Pa tako smo ponosni na našega kraševca in se pritožujemo, ker jih je malo.

To sem se tudi jat spraševala ob gledanju oddaje,kjer se je gospod pritoževal nad volkovi in medvedi,ki mu pobijajo ovce in osličke.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #96 : sreda, 22.10.2008 : 11:22:41 »

Ker v Sloveniji ni tradicije (oz. je zamrla) ovčarjenja s psi, verjetno ti rejci niti nimajo izkušenj kako delo z ovčarskimi psi poteka. In kar nekomu brez izkušenj dati enega takega ovčarskega psa v roke, da ga vzgoji v pravega čuvaja drobnice ni ravno priporočljivo.
Smo imeli kraševca doma in je res poseben karakter, pa smo ga imeli kot družnega psa.
Da ga pa načrtno vzgajaš kot čuvaja mora biti pa kar tricky - vsaj meni se zdi da je potrebnega veliko znanja. Predstavlajm si, da se psa ne spusti kot mladiča v čredo in reče: čuvaj, ampak moraš delati z njim.
Morda bi kdo iz društva za kraševce lahko povedal, če se na tem področju kaj dela - mislim načrtno sodeluje z rejci...
Lahko pa da sem čist mimo udarila in se motim... res ne vem.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #97 : sreda, 22.10.2008 : 11:43:11 »

No saj ostajojo tudi drugi načini varovanja drobnice. Ti napadi se dogajajo večinoma ponoči, če se jaz ne motim.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #98 : sreda, 22.10.2008 : 11:46:24 »

Meni je jasno,da niso stvari tako zelo enostavne......samo moja kmečka pamet meni pravi,da če v enem letu izgubiš pol črede zaradi različnih zveri, potem se verjetno že splača kaj narediti v tej smeri. Saj ljudje kupujejo tudi izšolane pse (in kraševci niso edina primerna pasma).
Sedet in čakat,da ti medved pobije še preostanek črede in vmes upati,da jih bodo lovci pobili in da bo država pomagala, je zame čista utopija.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #99 : sreda, 22.10.2008 : 11:48:09 »

king-roy se absolutno strinjam s tabo
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #100 : sreda, 22.10.2008 : 12:14:34 »

Točno tako!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #101 : sreda, 22.10.2008 : 12:33:21 »

Seveda ne moreš kar enega psa spustit k čredi. So nekateri poskusili, pa jim je potem prav ta pes drobnico pobijal. V Ameriki se je tega problema lotila vlada. Problem so bili volkovi, ki so jih spet naselili na območja, kjer so živeli prej, toda tam so zdaj ranči z drobnico in živino. Vlada je program zaupala strokovnjakom, ki so iz Evrope uvozili primerne pasme psov (od abruzzeseja do šarplaninca) in se lotili ustrezne vzreje. Rančarje so izobrazili na tem področju, jim dali ustrezne pse in vse skupaj skrbno nadzorovali. Stvar se je obnesla, napadov volkov na drobnico in živino je veliko manj. Zdaj je tako, da ameriška vlada povrne škodo, ki jo povzročijo divje zveri, samo tistim rančerjem, ki imajo pse in ki sodelujejo v tem programu. Tistim, ki svojih čred niso zaščitili s psi, pa ne. Se je treba vsaj minimalno potrudit.

Več o tem lahko preberete v knjigi Raymond Coppinger, Dogs. Avtor je kot strokovnjak vodil ta projekt.

Verjamem, da je hudo, ko najdeš pol črede poklane (by the way, večinoma jih koljejo vaški psi, ki jih zvečer spustijo s ketne), ampak ob vsakem takem poročilu se sprašujem, kaj je kmet naredil za varovanje črede. V televizijskih prispevkih ponavadi vidimo samo tanko žico električnega pastirja okrog pašnika, nikjer nobenega psa čuvaja. Očitno še vedno ni dovolj hudo, da bi ljudje začeli razmišljat o tem, kaj lahko storijo, pa država ima tudi očitno preveč denarja za odškodnine, da bi se lotila ustreznejših ukrepov.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #102 : sreda, 22.10.2008 : 13:46:37 »

eni si ovce nabavljajo ravno zaradi  subvencij...  Lips Sealed
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #103 : sreda, 22.10.2008 : 13:55:09 »

Ni mi všeč, kako maltretiramo medvede, ljudje pa se obnašamo, kot da je vse naše. Kdor živi na območju medveda, naj to upošteva in se ustrezno obnaša. Tile prepolni kontejnerji so pa preveč. Ljudje dobesedno vabijo žival k hiši, potem se pa pritožujejo in - streljajo.

Sem gledala neko ameriško oddajo-tam grizliji demolirajo avto, če je v njem hrana. Kante za smeti so ustrezno ojačane in nepredušno zaprte. Se je treba malo prilagoditi, a ne?

Pa še to: katera žival je pri nas avtohtona: medved ali ovca?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #104 : sreda, 22.10.2008 : 14:00:23 »

Takšno oddajo sem tudi jaz gledala- zdemolirajo avto, kante,...in živijo ti isti še naprej. So ljudje, ki živijo na njihovem ozemlju pač vzeli to v zakup. Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi v naselju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines