mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:36:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kri v blatu
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: kri v blatu  (Prebrano 60487 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #105 : petek, 18.07.2008 : 16:07:16 »

Sporočam,da Toby nima več driske,pravzaprav ni šel še kakat od včeraj zvečer. Smiley
Res,da sem mu dala minimalno za jesti.
Poklicala veterinarko,ki pravi,da naj opazujem blato,ko bo spet šel in če bo O.K. je verjetno bila počena žilica...po principu velik pes-več krvi po iztrebljanju.
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #106 : nedelja, 20.07.2008 : 09:32:21 »

Danes se je prvič obilno posračkal  Smiley in ni niti sledu več o krvi.Očitno je bil tudi pri njemu vzrok počena žilica v črevesju zaradi prepogostega driskanja.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #107 : ponedeljek, 21.07.2008 : 13:21:46 »

No, super, da se je umirilo!  Smiley
Logiran
gibanica
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #108 : torek, 11.11.2008 : 19:22:10 »

Pozdravljeni,

Doma imamo 8 tednov starega mopsa. Pri nas je dober teden in ves ta čas ima drisko. Včasih svetlo, včasih tmno včasih skoraj vodeno. Dva dni nazaj smo opazili tudi kri na blatu in odpeljali kužka veterinarju. Rekel je da ima verjetno parazite ter dal neko zdravilo za en teden. Če to ne pomaga bo kasneje dal še eno drugo zdravilo.

Pes je bil od začetka zelo živahen, sedaj pa se pozna utrujenost ....

Je imel kdo podobne izkušnje???
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #109 : torek, 11.11.2008 : 19:26:44 »

Psiček je k vam prišel prekmalu, s komaj sedmimi tedni. Predvidevam, da je iz nerodovniškega legla in da je bil pri rejcu slabo oskrbovan. Na to kažejo tudi paraziti.

Lahko je kakšna kužna bolezen. Stvar vzemite zelo resno in če bo treba pojdite k drugemu veterinarju.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #110 : torek, 11.11.2008 : 19:30:56 »

Kaj zaen cepec vam je dal mladica pri sedmih tednih? Ne cudi se, da je pes bolan, saj taki ljudje za mladice ne skrbijo NIKAKOR, ne samo, da jih ne razglistijo. Delujete protizakonito vsi - ti, ki si psa tako mladega vzela in tisti, ki ti ga je prodal.

Krvava driska je vedno alarm najvisje stopnje, se posebej pri komaj toliko starem mladicu. Tudi driskati nima zdrav in pravilno hranjen mladic kaj, zato je moj predlog - takoj nazaj k zdravniku, naj postavi konkretno diagnozo ("verjetno so paraziti" so bucnice), ce hranite z Merkator futrom, ga takoj zamenjajte za kvalitetno hrano za pse (ne prodajajo je na pumpah, v Tusu in Merkatorju), nikakor ne hranite z nicemer drugim (se posebej ne iz svojih kroznikov), po veterinarjevem navodilu konkretno razglistite psa (hja, a bi pogledali blato, ce so v njem kaksne bele pike al kaj podobnega?), sicer pa zahtevajte od veta, da ugotovi (seveda skupaj z vami, ker bo treba povedati o vsem, kar se tice psa), kaj psu je.
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #111 : torek, 11.11.2008 : 19:56:43 »

kri v blatu, driska pri 7 tedenskem mladiču, če so samo gliste, imate prokleto srečo, jaz bi rekla da je kaj hujšega, pes po vsej verjetnosti ni niti cepljen, jaz bi sumila na kakšno paravirozo. Takoj k veterinarju, do drugega tedna vam lahko že 3x pogine!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #112 : torek, 11.11.2008 : 21:12:32 »

Tudi jaz sem pomislila na parvo. Jaz bi glede na napisano zamenjala veterinarja. Kakšni pregledi pa so bili narejeni?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #113 : sreda, 12.11.2008 : 07:59:52 »

Meni je tudi najprej prisla na misel parvoviroza. Kje ste pa kupili psicka?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #114 : sreda, 12.11.2008 : 08:16:37 »

Rekel je da ima verjetno parazite ter dal neko zdravilo za en teden. Če to ne pomaga bo kasneje dal še eno drugo zdravilo.
Pes je bil od začetka zelo živahen, sedaj pa se pozna utrujenost ....
Bog se usmili, saj ne verjamem kaj berem. Pojdite čimprej k drugemu veterinarju, takemu tapravemu, ki je verjetno že slišal za Parvovirozo.
Logiran
gibanica
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #115 : sobota, 15.11.2008 : 15:19:06 »

Torej naj odgovorim vsem po vrsti. To je naš prvi kuža (pravzaprav od hčerke) in ne, nismo ga mi kupili ker sva bila z ženo dogovorjena ga ga kupivi hčerki šela naslednje leto ko dopolni 7 let. Pa nas je presenetil stric in kupil hčerki mopsa za rojstni dan. Enkrat ko imaš tako ljubko živalco doma se je pač ne moreš odreči.

Nekaj o psu:

Sedaj 8 tednov staro kužko smo dobili iz Češke (ne me vprašat zakaj...mogoče cena???)

Imam papirje o cepljenju, račun (ali kupoprodajno...ali karkoli je to).

Malo sem si prebral o Parvovirozi in kuža ne kaže vseh simptomov. Se pravi ne bruh, je zelo živahna. Driska še vedno, ...občasno mehkeje, včasih trše. Tekočine popije dovolj.

Klicali smo še enkrat veterinarja (ki naj bi bil eden boljših v okolici) in je rekel naj ji damo jogurt, skuto ali kuhan riž.

Klicali smo tudi gospo Grošelj iz Snorewood, ki je sveteovala, analizo blata kar bomo tudi v ponedeljek opravili.

Upajmo na najbolje in javim čim kaj zvem....

Jana...tisto o cepcih in protizakonisti bi pač lahko napisala na lepši način čeprav povsem razumem tvoje stališče in se tudi strinjam. Ampak, kot sem že napisal: smo začetniki v svetu psov in se mi iskreno povedano niti sanjalo ni da obstajajo zakoni na to temo.

Hvala vsem za nasvete, izkušnje...

LP T
Logiran
gibanica
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #116 : sobota, 15.11.2008 : 15:22:14 »

Aja,... Rečene mi je tudi bilo da obstaja možnost da prvo cepivo ni prijelo....

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #117 : četrtek, 20.11.2008 : 21:52:23 »

gibanica a ste kaj rešili, kaj se je zgodilo z mladičem?

To pa da cepivo ni prijelo, ja teoretično je res možnost, praktično pa zelo majhna, razn če niso dokumenti o cepljenju ponarejeni, kar pri takšnih tujih psih brez rodovnika nikoli ne moreš zaupat. Pa še to, pri paravirozi ni nujno da so izraženi vsi simptomi, še zdaleč ne, jaz upam da je res samo kakšna težava s prebavo, samo simptomi so vse preveč poznani.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #118 : četrtek, 20.11.2008 : 21:58:38 »

Gibanica, daj napiši,kaj je novega?
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #119 : ponedeljek, 25.01.2010 : 11:39:51 »

Pozdravljeni!
Že dolgo nisem bila na forumu, saj je moja Tisa bila zdrava (razen kakih poškodb, ki pa niso zahtevale veterinarske oskrbe).
Zdaj pa ima velik problem. Danes ponoči sem bila dežurna saj je dobila kar naenkrat po 22 uri drisko. To pomeni, da smo ponoči šli do 7x kakat. No sem mislila je že spet kje kaj našla, kar naj bi bilo "užitno". No to, ne bi bilo panike, če ne bi danes, ko sve šle na jutranji sprehod spet začela zganjat paniko za kakat.
Prvič: je tekla pred mano, se ustavi, pozicija za kakanje...jaz kakca nisem vidla nikjer, sem pa pol vidla pa en velik krvav madež. Valda, pri meni se vklopi alarm. No sem rekla, greve se malo naokrog, da res "opravi" svoje in spet. Kakanje? Malo kakca ostalo pa kri.
Jaz pa takoj panika. Kličev v siht, da si lahko vse uredim, prevoz...
Sem trenutno na delu, jo peljem pol k veterinarju, ker ni slo drugače. Sve prsle domov. Sem ji dala samo vodo. Je malo popila in takoj šla na kavč spat. Se mi je zdela popolnoma izčrpana. Sem pa bila vesela, da je vsaj vodo pila.
Sem veliko prebrala. Me pa zanima, kaka zdravila dajo ponavadi pri takih težavah? Moja psička je bila pol svojega življenja na antibiotikih in ostalih zdravilih, saj je šibkega zdravja (čeprav tega ne pokaže). Nočem jo spet "omamljat".
Drugače pa je psička stara 5 let, mešanka med stafordom in hrtom in smo že 2 leti na dietni hrani Hills, ker je alergična na marsikaj!
Takoj, ko končam jo peljem k veterinarju, vendar bi rajši po naravni poti zdravila to težavo. Prosila bi za nasvete!
Hvala!
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kri v blatu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines