mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:20:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kri v blatu
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: kri v blatu  (Prebrano 60483 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #60 : petek, 30.03.2007 : 12:08:29 »

Vidim, lovethor, da imas zadevo nekako tako, kot je bila pri nas. Zelim vama vse dobro in cim manj pregreh, dokler ne uspeta preiti na "normalne" brikete. Pregrehe so najhujse, saj je res, kot si napisala - noc brez spanja, predvsem v letanju ven in not, brisanju tal, masiranju trebuscka... Pri nas smo ze dve leti na losos&riz ali ovca&riz, vendar oboje le Pro plan, pri vseh drugih hranah (testirali 6 vrst) so se pokazale take ali drugacne tezave, lahko si privoscimo skuto, jogurt, kislo smetano, med, jabolka, od priboljskov pa surovo govejo kost in morda kaksnen pasji keks na vsake kvatre enkrat. Suhih uses, bikovk ali podobnega ne smemo vec, kot morda eno na teden. Nikakor pa ne smemo kuhanega riza ali testenin, kuhanega mesa, jajc, cesa iz moke... Nic pa ne preferiram te hrane, ces da je dobra za vse. Sami boste morali najti najbolj ustrezno, saj vsakemu pesjanu pase nekaj drugega.

Na splosno je za vse crevesne tezave izjemno dober karoten. Jaz sem ga dobila iz tujine v briketkih in smo ga dodajali Luni kaksna 2 meseca vsak dan v dveh obrokih cez brikete. Ti briketki se namocijo v olivnem olju (hehe, ekstra devisko) in vodi, ter pustijo "stati", da se povsem razpustijo. Karoten uravnava crevesno floro in prepricana sem, da je bil glavni pomocnik pri zdravljenju.
Logiran

liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #61 : petek, 30.03.2007 : 12:10:23 »

Brina05
Tudi jst imam izkušnje (sicer od prejšnjega dobermana) in je bil od svojih 5 let dalje na dieti. Res da cca pol leta samo riž in kuhana riba, nato naslednjega pol leta samo kuhan piščanec, potem pa res čisto do konca na Evkanubi Intestinal formula. Smo imeli kar precej težav, toda nam je bil v veliko pomoč dr.Firm, ki je bil dober dietolog na Veterini v Lj., zdaj pa dela pri dr.Matkotu.
Tako, da se popolnoma strinjam z Jano, da je to najhujše, kar se ti lahko zgodi, da imaš psa na dieti do konca.
Želim tebi in pesjanu vse naj, naj. Pa poskušaj priti do dr.Firma, če imaš možnost.
lp Mojca
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #62 : petek, 30.03.2007 : 12:32:39 »

Hvala vsem za pomoč in spodbudne besede.

Bom poročala o današnjem obisku  pri vetu.

Lep dan vsem, kljub dežju Wink
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #63 : ponedeljek, 02.04.2007 : 19:51:59 »

Živjo

Brina ima hudo vnetje črevesja. Dobila je 3   Shocked injekcije- eno za strjevanje krvi in drugi dve mislim da je dal antibiotik za nižanje telesne temperature (okrog 40°C!!  Shocked )
Piti mora strogo prekuhano vodo z zdravilom, ki mi ga je dal ter jesti samo riž z majhno količino briketov, ki mi jih je tudi dal. Jutri greva pa po novo dozo injekcij(3).


Zanimivo, kako ima vsak veterinar svoj pristop do zdravljenja psa.

Prejšnji je poslušal srce, ter pogledal pod rep-to je bilo pa tudi vse.  Angry

Pri tem se mi je pa zdelo, da se je res posvetil psu in njegovi težavi.

Upam da bo bolje.
To bi bilo na kratko to.

Lp

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #64 : ponedeljek, 02.04.2007 : 20:26:03 »

Uh, brina05, hudo mi je za obe, za pesjanko in zate. Ni pa to se katastrofa in ni za obupati, saj ti lahko nekateri med nami iz prve roke povemo, da se da tudi to prestat. Pozdravit sicer nikoli, da se pa vzdrzevati tako stanje, da je za vse v redu in prav.
Edino, na kar bi te opozorila - striktno, ampak res striktno se drzi navodil za hranjenje, ki jih dobis pri veterinarju, opazuj psico, obnasanje, jescnost, kakanje..., ne dopusti ji, da bi pojedla karkoli izven "dolocenega", ne sekiraj se, ce hudo shujsa... In seveda, takoj, ko se kaj po kaksnem izboljsanju spet poslabsa, nazaj k veterinarju. Tukaj ni kaj za cakati.

Vse bo se dobro, le vztrajnost je potrebna.
Drzim pesti, da vama bo slo vsak dan bolje.
Logiran

lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #65 : ponedeljek, 02.04.2007 : 20:37:33 »

Ajaj, boga Brina. Držim pesti, da bo čim prej boljše!
In res bodi striktna pri hranjenju - bolj kot boš natančna, prej bo boljše!

Moj Thorček, ki ve več o dietah kot marsikatera ženska, pa Brini pošilja en pasji mežik Wink

Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #66 : ponedeljek, 02.04.2007 : 20:52:15 »


Jana, tebi pa sem se čisto pozabila zahvalit za lepe želje zgoraj  sram
Nekje sem o tem karotenu, ki si ga omenila, že brala - verjetno celo v kakšnem tvojem starejšem postu. In sem pač po kmečko sklepala, da bo korenček verjetno tudi v redu. Zato sem mu npr. vsak drug dan v riž naribala še korenček in prekuhala. Morda je bilo naključje, ampak po korenčku je šlo zmeraj samo na boljše. Zdaj mu dam tudi surovega, Thorček pa ga ima raje kot brikete - zajček Smiley
Ravno iz sobote na nedeljo smo imeli po malo daljšem času spet težko noč. Ampak smo že tako zverzirani - Vebac pasta, Linex, borovničke, riž - ne vse naenkrat, seveda. V enem dnevu smo zdravi. Včasih pa je še en teden k sebi prihajal. Ampak sem spet začela malo strahu dobivat pred menjavo briketov... No, saj nas še dober mesec loči od tega, tako da bomo takrat to reševali.

brina05, prosim obveščaj, kako vama gre.
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #67 : sreda, 04.04.2007 : 12:55:08 »

Hoj,

midve sva že fuull boljše.  Cheesy

Včeraj jo je veterinar zelo pohvalil-ni več krvi, tudi je normalno-pridobiva izgubljene kilogramčke pa tudi živahna je veliko bolj.
Zaenkrat sva še na rižu in nekih tabletkah, drugače je reku, naj počasi začnem z doma kuhano hrano in pa seveda s kakšnimi boljšimi briketi na osnovi riža.
Voda naj bi bila pa prekuhana. Glede tega: a je ustekleničena voda tudi dobra, npr. za kakšne sprehode itd.

Sem pa zelo razočarana nad prejšnjim veterinarjem, prav tako moji domači. Rada bi kakšno čez njega rekla, vendar kar je, je. Vsaka šola nekaj stane.
Hvalabogu, da je z Brino bolje.

Vsem skupaj pa želim čim manj teh neprijetnih vnetij.

Lep dan  Wink
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #68 : torek, 10.04.2007 : 15:38:02 »

Kot ugotavljamo, je Brina zastrupljena.  Angry  Cry
Sedaj je na injekcijah, danes bomo pa videli kako naprej.

Lp
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #69 : torek, 10.04.2007 : 17:25:33 »

Ojoj brina05, držim pesti, da se hitro spravi k sebi.
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #70 : sreda, 11.04.2007 : 12:09:08 »

Včeraj je dobila 2 injekciji, smo pa v polni pripravljenosti, če se slučajno zopet ponovi. Srčno upam da se ne bo.
Bom sicer še po forumu pobrskala, pa vendar - ali ima kdo kakšne izkušnje s tem? Do zdaj sem imela pse pa tisti, ki so bili zastrupljeni so kmalu poginili, Brina je pa edina, ki je dočakala veterinarja.

Lep sončen dan vsem.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #71 : sreda, 18.04.2007 : 12:37:29 »

Upam, in želim vama, da vama gre že na bolje... Smiley
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #72 : četrtek, 19.04.2007 : 11:25:19 »

Prejšnjo soboto je znova dobila injekcije in smo se glede na to da se ponavlja na 3 dni, odločili da ponovimo isto stvar znova v ponedeljek.
V nedeljo je bilo zares hudo. Brina je bila brez volje, nič ni jedla, kakec je bil znova redek. Skratka čakala sem na najhujše.   Cry
V ponedeljek zjutraj me je pričakal 100% preobrat. Brina je bila vesela, živahna, ješča, skratka ni da ni.   Cheesy Kljub temu je dobila še dve injekciji.
Do danes je vse ok in srčno upam, da tako tudi ostane. Jutri greva vseeno po injekciji nato bomo pa videli kakšno bo stanje.

Hvala vam za dobre želje.
Res sem bila že čisto obupana in žalostna, ker temu ni in ni bilo videti konca. Malce uspeha pa znova novo razočaranje.
Težko je bilo.
Pa vendar bomo dali to skozi.  Smiley

Lep dan

Irma
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #73 : sreda, 13.02.2008 : 07:59:27 »

Nam se pa že od decembra vleče kalvarija s krvjo v kakcu...Ob tisti prvi krizi (krvavi driski) smo dobili antibiotik in par zdravil za črevesno floro, jedli Eukanubo intestinal... Stvar se je počasi izboljšala, ni pa šla na optimalno, občasno se je pojavljala kri.
Od včeraj smo na strogi dieti z RC hipoalerg. briketi, jemljemo Efloran in Sulfasalazin in upamo, da bo končno ok  Sad.
Čez dva tedna imamo kontrolo (ob poslabšanju prej) in če ne bo boljše, gremo na kolonoskopijo.
Kakci obilni, smrdeči in mehkejši in občasno ''onesnaženi'' s krvjo na koncu...
Pozitivno pa je, da je apetit vseskozi (zelo  Roll Eyes) dober in da se je mala (8,5 mesečnica) v zadnjem mesecu in pol zredila za 2 kg.
Najhujše je, ko ne veš 100%, kaj ji je...Se mi zdi, da malo ugibamo...Še jaz imam ''v rokavu'' par diagnoz, od prebiranja  literature in neta... sram

Sem se mogla malo potožit  Lips Sealed.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #74 : sreda, 13.02.2008 : 08:20:21 »

A je kri sveza al bolj temnordeca-crna?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kri v blatu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines