mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:21:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kri v blatu
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: kri v blatu  (Prebrano 60479 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #75 : sreda, 13.02.2008 : 08:25:45 »

Sveža, vedno proti koncu kakca. Občasno kakanju sledi še nekaj kapljic čiste krvi.
 Undecided
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #76 : četrtek, 14.02.2008 : 11:09:12 »

Tudi pri prvi krizi je bilo le par kapljic na koncu ali je bila prav res ornk krvava driska (ne le par kapljic sveze krvi na koncu)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #77 : četrtek, 14.02.2008 : 16:09:39 »

Začelo se je s parimi kapljicami potem pa ob enem izhodu kar ornk krvav prizor na svežem snegu... Lips Sealed Tisti dan je imela pri veterinarju malo povišano temperaturo. Takrat smo dali tud kri; ledvice so bile ok, krvna slika pa je nakazovala vnetje.

Na tokratni pregled smo s sabo peljali blato; paraziti niso.
Je pa danes kakec menda že precej bolje formiran kot ponavadi.
(Sem dobila očitno prav žilico za brskanje po iztrebkih  Tongue).

Nanook, kaj bi imela ti na sumu?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #78 : četrtek, 14.02.2008 : 17:57:17 »

A zdaj je kri ok?

Moja tastarejsa je driskala zaradi tenis zogic, drugic pa, hm, se niti ne spomnim vec. Smo oboje zrihtali s postom, ukinitvijo briketov za par dni (itak sta obe tudi na kuhani hrani) in kuhano dieto (riz, piscanec in kefir, ker to super prenasa).

Koliko pa je imela povisano temperaturo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #79 : petek, 15.02.2008 : 06:56:25 »

Koliko pa je imela povisano temperaturo?
Malo. In samo tisti dan.
Citat
A zdaj je kri ok?
Je niso pregledali.

''Navadne'' driske mi tud z dieto zvozimo v parih dneh, samo tale kri tako dolgo...
Mogoče me je malo šokiralo, ker nobena od starejših psic tega nikoli ni imela. Vsekakor upam, da se bo izkazalo, da pretiravam. Rajši kak pregled več ''brezveze'' kot pa igrat loterijo.

Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #80 : petek, 15.02.2008 : 15:22:05 »

Tudi mi imamo trenutno težave s prebavo.  sram  Moja 6 in pol mesečna psička, do sedaj ni imela teh težav, kakci so bili vseskozi "normalni", odvajala je tudi redno.

V sredo zjutraj pa je odvajala zeeelo mehko blato. Nikoli so sedaj ni bilo tako. Na samem kakcu, razen tega da je bilo bolj mehko  (saj sem ga s težavo spravila v vrečko) nisem opazila ničesar "sumljivega". Doma, pri umivanju ritke, pa sem opazila da je dlaka nekako rdečkasta. Sama sem bila šokirana, saj sem predvidevala, da je to od sveže krvi po iztrebljanju. Popoldan in zvečer istega dne je bilo blato enako mehko kot zjutraj in ritko je bilo treba pucat, vendar sledu krvi ni bilo več. Včeraj je odvajala trikrat popolnoma normalno, blato je bilo normalno kompaktno. Mislili smo, da je težav konec.

Danes zjutraj, kakor tudi popoldan je bilo blato sicer kompaktno, driske ni bilo, vendar je bil kakec zelo svetle barve (skoraj oranžen), obdan je bil v nek čuden "ovoj" in sluzi je bilo precej? Tongue 

Psička sicer je Arden Grange puppy, vendar sedaj dva dni je kuhano hrano (purana, zelenjavo, riž). Apatit ima vseskozi dober, tudi aktivna je normalno, temperature nima.

Naj povem še to, da je psička v torek zvečer dobila 3/4 tabletke Dehinel (težka je 6 kg) in se sprašujem ali je možno, da so te težave z vsem tem nekako povezane. Ne vem. Undecided

Jutri gremo k veterinarju pa vendar, ima kdo kakšen idejo kaj bi to bilo, morda kak nasvet? Vnaprej hvala!

Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #81 : sobota, 16.02.2008 : 11:40:46 »

Mi vedno malo bolj mehko kakamo po tabletkah za razglistenje, ampak krvi pa še ni bilo.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #82 : sobota, 16.02.2008 : 12:54:18 »

Kri v blatu pri psu niti ni tako redka zadeva, včasih se lahko pojavi že pri kakšen vznemirjenju črevesja...poči žilica....če je krvi res malo in se potem stvar poboljša ni za paničarit. Isto je pri človeku.

Je pa imel moj kuža pogosto kri v blatu, včasih tudi do te mere, da je bilo vse rdeče (tisto leto je bilo ogromno snega in je bilo prav grozljivo za videt na snegu). No, diagnoza je bila alergija na piščanca....odkar ne je več piščanca (niti piščančje moke,  je zelo težko najti brikete brez tega dodatka), krvi ni več bilo.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #83 : nedelja, 17.02.2008 : 12:21:18 »

Hvala za odgovore.  Smiley  Mi smo OK, psička kaka normalno. Veterinar je bil mnenja, da je bila to le posledica tabletke proti zajedalcem, glede na to, da so težave minile. Smo pa še vedno večinoma na domači kuhani hrani (kar nam je zeelo všeč Grin) še vedno pa je tudi brikete. Če bi se pa zadeva ponovila, pa se vrnemo da se opravijo dodatne preiskave, če ni morda kaka alergija ali vnetje. Seveda upam, da ne bo potrebno in da smo sedaj vredu.  Smiley
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #84 : nedelja, 17.02.2008 : 13:45:32 »

No, diagnoza je bila alergija na piščanca....odkar ne je več piščanca (niti piščančje moke, je zelo težko najti brikete brez tega dodatka), krvi ni več bilo.
Felina, kako pa ste to ugotovili? Z dieto/ izločanjem ali testiranjem?

Pri nas pa že četrti dan ni krvi, kakec menda prvič po dolgih mesecih  Shocked lepo formiran (ne več ogromna mehka smrdeča gmota), dnevno povprečje iztrebljanja pa se je iz 3-4 krat  spustil na 1- 2 krat.   Smiley
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #85 : nedelja, 17.02.2008 : 14:25:57 »

Čenča....ja, v bistvu z izločevalno dieto... ko mi je veterinar pri 7 mesečnem psu začel nabijat o raku na želodcu ali črevesju (da bo potebno ne vem kakšne skopije vse pri tako mladem psu), sem se malo zamislila...smo menjali hrano, šli na brikete, ki vsebujejo samo lososa in sem opazovala...v dveh dnevih je bil popolni mir...sem si oddahnila. Potem teh briketov nisem več mogla dobit in sem šla na canideo, vendar na vse okuse...(takrat še nisem vedela kaj je bilo narobe) in je bil spet popolni kaos, sem šla na nekaj drugega, se ne spomnim več točno na kaj lamb and rice (noter je bila piščančja moka) in se je sicer malo umirilo, vendar še vedno občasno kri v blatu, pa sem šla iskat, kaj bi lahko bilo tem briketom skupnega in edini skupni pokazatelj je bil piščanec. Sem šla na canideo lamb and rice in se je popolnoma umirilo....potem pa sem enkrat vmes poskušala, če je to res to in sem mu dajala neke brikete od arden grange losos, pa je tudi piščančja moka noter in spet kri v blatu, že po par dnevih...sem se vrnila na canideo in je od takrat že 2 leti mir.

Pa super, da se je popravilo!!!! Kaj ste pa naredili?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #86 : nedelja, 17.02.2008 : 16:42:33 »

Felina, to ni izlocevalna dieta. Kako pa pes reagira na piscancjo mascobo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #87 : nedelja, 17.02.2008 : 18:27:37 »

Saj je vseeno kak se reče. Tuhtala sem, izločala in sprobavala.  Wink
Ne vem pa , kako bi se odzival, če bi bila samo maščoba prisotna. Briketi, ki sem jih sprobala so vedno imeli zraven piščančje maščobe tudi meso ali moko, tako da ne bi vedela za samo maščobo.   A je z maščobo kaj drugače?
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #88 : ponedeljek, 18.02.2008 : 16:59:28 »

Kaj ste pa naredili?
Citat
smo na strogi dieti z RC hipoalerg. briketi, jemljemo Efloran in Sulfasalazin
  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #89 : sobota, 29.03.2008 : 10:43:39 »

Mah, sem cisto pozabila tole temo. sram Angry

Izlocevalna dieta je dieta, pri kateri pes je en vir OH (misljeno npr. krompir ali riz ali koruzo ali ...) in en vir beljakovin (meso, npr. piscanca ali purana ali ribe ali konja,...), po moznosti take vire, ki jih se nikoli ni (ob poplavi razlicnih vrst briketov-veliko srece pri iskanju) in to traja 6-8 tednov (pod pogojem, da se ob dieti "simptomi" uredijo, ce se ne, je potrebno najti kak drug vir oh/belj.). Po 6-8 tednih se potem dodaja zadeve, vedno samo po eno in se preneha cim pride do reakcije-pa spet nazaj na en vir oh in en vir beljakovin. Teh 6-8 tednov pes ne sme jesti nicesar drugega, niti priboljskov, briketov, nicesar.

Briketi imajo notri svega in svasta tako da se z njimi izlocevalne diete sploh ne da delat.

Pisc. mascoba me je zanimala zato, ker marsikdaj kdo ugotovi, da je njegov pes alergicen na piscanca, po drugi strani pa brez problemov je brikete, ki vsebujejo pisc. mascobo. Kar se zdi meni, milo receno, zelo zelo cudno.

Cenca, kaj novega?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kri v blatu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines