mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 18:10:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Uroinfekt in FLUTD pri mački
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uroinfekt in FLUTD pri mački  (Prebrano 39563 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #60 : ponedeljek, 21.02.2011 : 12:29:43 »

Kdo ve, ali je uvin (uva ursi) čaj v redu tudi za živali?

meni se kronično dela pesek po ledvicah že >20 let, takoj za peskom pa infekcije sečil, ne glede na to kaj jem, pijem ...
z izjemo par stvari - če pijem mineralne vode, cedevite in podobne napitke in pojem veliko čokolade, imam takoj pesek po ledvicah.
gre pa v bistvu za presnovno motnjo, ki je zaenkrat neozdravljiva.

ursi čaj je tudi pri ljudeh žal bolj blažev žegen v primeru infekcije sečil Sad
veliko je treba piti (karkoli že), ko ornk peče pa takoj na antibiotike - nič poskusov cajtanja s čajčki ipd. zadevami.
ni druge Sad

predstavljam si, da pri živalcah ne more biti kaj dosti drugače.

pri blagih vnetjih, kot posledici peska, mi zelo pomagajo oljne kapsule Rowatinex.
fino bi bilo, če bi se oglasil kak veterinar in povedal, če so primerne tudi za kosmatince.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #61 : ponedeljek, 21.02.2011 : 18:34:50 »

Morda se sliši/bere, da mi gre na živce, a jo crkljam sto na uro

Samo, da jo  Smiley Si v živo predstavljam bolečino in stisko.

Kdo ve, ali je uvin (uva ursi) čaj v redu tudi za živali?

Izkušenj nimam, sem pa že slišala za uporabo pri psih, ampak z neko mero previdnosti. Kaj več kot toliko...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #62 : ponedeljek, 21.02.2011 : 20:32:40 »

Jaz živali že ne bi matrala še s tem ogabnim čajem. Če ga že jaz težko spravim po grlu, pa naj potem silim mačko?!

Pridna, saj najprej sem opazila spremembo obnašanja, preden je začela dirkati z veceja na vece. Ko vidiš mačko, ki te za živo glavo ne bo nikoli pričakala pri vratih, sploh ko prideš s psom, da te čaka, menca in joče, ki se v različnih pozah meče po tleh, drugače pa je vedno varno "spravljena" v enem kotu, kjer prav kraljevsko in prezirljivo opazuje vse nas nižje kaste, ki se v očitno hudih bolečinah sprijazni celo, da psica sedi le kak centimeter stran od nje ... Alarm, takoj!

No, danes je bolje; kupčki v veceju so večji, dama je sicer še vedno glasna in išče mojo pozornost, je pa psici in mačkonu že pokazala, kje jima je mesto, tako da se počasi vrača k ustaljenemu obnašanju. Tako da, upam, res, da je to to.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #63 : ponedeljek, 21.02.2011 : 22:50:51 »

opazuje vse nas nižje kaste

 Grin

Samo, da je bolje. Vama privoščim, da se to ne bi ponavljajo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #64 : torek, 22.02.2011 : 22:56:14 »

pri blagih vnetjih, kot posledici peska, mi zelo pomagajo oljne kapsule Rowatinex.
fino bi bilo, če bi se oglasil kak veterinar in povedal, če so primerne tudi za kosmatince.

Mi jih uporabljamo pri kuncih, ki imajo ledvicne kamne. Morda smo jih tudi pri kaksnem hudem kamnolomu v mehurju, se ne spomnim povsem.
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #65 : torek, 08.03.2011 : 14:00:02 »

Se oglašam še enkrat, da ne pustim nedokončane "zgodbe"; Muco sem prejšnji teden peljala na kontrolo, kjer so ugotovili, da je dosti bolje, ne pa še čisto okej, tako da je dobila še kuro antibiotikov, navodila, da mora biti še naprej na dietni prehrani, in to je to. Danes je pojedla zadnjo tableto in res, res, res upam, da se ji ne bo ponavljalo!
Logiran
magdalenca
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #66 : nedelja, 27.03.2011 : 11:47:22 »

Pozdravljeni. Sem nova na tem forumu,rada pa bi povedala tudi svoje izkušnje z vnetjem sp.sečil pri mucih.V naši družini imamo več muc(4),naš največji-perzijec,pa ima že drugič v 2 mes. kamne,ki so mu zabili sečevode.Imel je že dvakrat kateter(drugič si ga je spulil sam,kljub temu ,da je imel vratnik.Veliko težavo nam pa predstavlja hrana,saj nihakor in nikoli noče jesti s/d-ja,tako da je že nekoliko shujšal.PROSIM ZA KAKŠEN NASVET,KAKO GA LAHKO PRINESEM OKOLI,da bo to hrano jedel,saj kaj drugega ne sme.Naš Luka(tako mu je ime)je zelo scarkljan in nam ga je grozno gledati,ker ne je ,ne želimo pa tudi ne,da se mu kamni ponovijo,ker je takrat tudi čisto preč.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #67 : nedelja, 27.03.2011 : 11:55:51 »

Poskusi z Royal Canine urinary. Moja dva sta čisto navalila nanje.
Če mu mešaš s kakšnimi drugimi, njemu okusnimi briketi, lahko oboje nekoliko stolčeš, zdrobiš (jaz to naredim kar s kladivom za zrezke) in fajn pomešaš, pustiš v dobro zaprti posodi,  da se vonji dodobra premešajo in jih ne more ločiti. Pri nas fuuul pomaga. In še vedno menim, da je tudi pri mačkih vonj pomembnejši od okusa.
Logiran
magdalenca
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #68 : ponedeljek, 28.03.2011 : 19:28:53 »

Vse sem že poskusila,pa nič,ne je'in ne je',pa pika 
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #69 : ponedeljek, 11.04.2011 : 20:25:34 »

s/d mu brikete daješ? Probaj s/d konzerve ali pa RC urinary koščke v omaki, magari okus govedine. Mogoče mu bolj tekne.
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #70 : ponedeljek, 11.04.2011 : 20:30:31 »

s/d mu brikete daješ? Probaj s/d konzerve ali pa RC urinary koščke v omaki, magari okus govedine. Mogoče mu bolj tekne.
Pozabila dopisat - te koščki govedine imajo namreč precej omakce noter, kar je mačkom ponavadi všeč.

Glede na to, da malce pozno pišem, je pa mogoče že vse ok pri vas. Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #71 : sobota, 20.04.2013 : 00:57:14 »

mi enem mesecu SPET kri ščijemo  butnglavc Sad
convenia v nasprotju z nekaterimi drugimi antibiotiki Pikiju krasno prime, vendar je pa malo mimo, da ga moramo tako pogosto šopat z antibiotikom.

maček je sicer popolnoma normalen - laufa okoli, se igra, divja ...
tudi pri lulanju se ne napenja in nič ne matra.

poleg Fibre Response briketov zaradi kakanja, bomo zdaj mešali zraven še Urinary (tnx Royalty).

brskam po netu.
določene okužbe pri ljudeh menda potolče nek cuker, ki se mu reče d-manoza.
ali kdo kaj ve, če pri nas obstaja kaj takega za mačke oz. če to sploh smejo jest?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #72 : sobota, 20.04.2013 : 05:42:04 »

Ojoj  Sad

rava, koliko pa je od zadnje kure antibiotika?

Ker pri Aiki se je to več mesecev ponavljalo, potem smo pa
naredili mikrobiološko preiskavo urina in antibiogram. In se je izkazalo, da ima
(tudi) E. Coli v mehurju, ki je Enroxil seveda ne potolče.

Antibiotik je na videz vedno "prijel",  potem
se je pa po enem tednu do deset dni po koncu dajanja zdravil spet začelo
vse od začetka.

Edino zoprno je, da je treba vzeti urin z iglo direktno iz mehurja
med UZjem. Pri psici to vedno opravimo brez sedacije, pri mačkih pa vprašanje,
koliko je to mogoče.



Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #73 : sobota, 20.04.2013 : 07:53:28 »

Oh, ti smola  Undecided

Preveč pogosto jemanje antibiotikov oslabi imunski sistem in za sabo lahko potegne še celo vrsto drugih sr*** (- z mački glede tega sicer nimam izkušenj, zato pa s psi zelo bogate in predvidevam, da ni kakšne velike razlike).

Tudi jaz bi ti priporočila antibiogram, čeprav se na rezultate nekaj dni čaka  (se opravičujem, če ste ga že naredili, pa sem spregledala). Eno rešitev je treba najt - stalne kure z antibiotiki pa dolgoročno res naredijo škodo. Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #74 : sobota, 20.04.2013 : 09:38:42 »

convenio je dobil sredi marca.
d-manoza naj bi lih E.Coli potolkla.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Uroinfekt in FLUTD pri mački
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines