mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:23:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 77   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja  (Prebrano 258226 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #105 : četrtek, 05.02.2009 : 01:10:35 »

Epona - Petra, imaš ZS - v zvezi s hiškami.  Smiley
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #106 : petek, 13.02.2009 : 15:11:32 »

V A B I L O   

Vabim vas na
 

SESTANEK ČLANOV DRUŠTVA ZA ZAŠČITO ŽIVALI POMURJA, 

ki bo v SOBOTO, dne 21. 2. 2009, ob 10 uri 

v sejni sobi Pokrajinske in študijske knjižnice v Murski Soboti.

Pogovarjali se bomo o tekoči problematiki.

Vsi ki bi želeli poravnati članarino na blagajni društva, lahko to storite na sestanku. Članarino je možno poravnati tudi na TRR št.: 02340-0256066415, odprt pri NLB, d.d..


Vsi ljubitelji in zaščitniki živali vljudno vabljeni, povabite s seboj tudi vaše prijatelje in znance, ki čutijo isto kot vi!


Predsednica DZŽP

Breda HABJANIČ
[/b]
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #107 : sreda, 18.02.2009 : 17:42:51 »

Vzgoja otrok o pravilni skrbi za živali - šole, vrtci

S pravilnim človekom in pravilnim programom.

-o pomembnosti sterilizacij, kastracij, cepljenj, pravilnih življenjskih pogojih za živali, ki jih imajo doma...


Nam manjka kandidat/kandidatka, ki bi na pravilen, prijazen in seveda poučen način to bil/a pripravljen/a in sposoben/na speljat. Ampak ne dvomim v to, da bi imeli na koncu tudi pozitivne rezultate. Kaj rečete vi?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #108 : ponedeljek, 23.02.2009 : 23:52:38 »

epona (ali kdo drug iz društva),

kam naj se obrnejo najditelji mačk iz Lenarta?

Z Malo hišo Lenart nima pogodbe. Čakam sicer na odgovor
z občine, ampak bo verjetno trajalo  Undecided

Hvala  Smiley
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #109 : torek, 24.02.2009 : 20:14:54 »

V našem trenutnem območju "akcije" (v romskem naselju) imamo psa, katerega lastnik je odšel v zapor. Sovaščani pravijo, da pes temu človeku pomeni vse. Je verjetno do našega prihoda tudi edini cepljeni pes v tem naselju. Črni kuža je spuščen in se zadržuje v okolici svoje "ute". Hranijo ga sosedje. Prinesli smo jim hrano zanj.
Jutri gremo v zapor do lastnika in bomo videli kako naprej. Ali ga odda ali pa konkretno spremeni okolje, ki obdaja psa (psu nudi konkretno zavetje).

 

Jutri ga peljemo k veterinarju:

Težko lula in penisa ne pospravi.

Kako bo potekalo zdravljenje, ne vem. Če ga bo treba vsak dan peljat na veterinarsko, bi bili veseli, če bi se javil kdo, ki bi ga te dni vzel pod streho, da fanta ozdravimo in da bo v primernem, čistem okolju... Zelo bi bili veseli tudi kakih blazin, koc, da mu tu, kjer je zdaj, naredimo neko bolj primerno zavetje, kot ga ima zdaj.


Skuiki, glede muce se dogovoriva po majlu, prav? Hvala, ker si obvestila!
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #110 : torek, 24.02.2009 : 21:00:28 »

joooj, epona...saj nikjer niso idealne razmere, ampak klele pri vas se mi pa zdi še posebej krizna situacija. Shocked
 Kapo dol, da se pogumno spopadate z njo, pa srečno še naprej! Smiley
Logiran
scully
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #111 : četrtek, 26.02.2009 : 08:54:06 »

Epona, jaz se imam par koc pri meni doma  Smiley Ker me se 3 tedne ne bo doma, se kar oglasi pri moji mami, a jo prej poklici, da bo doma. Trzenka ti bo dala telefonsko stevilko  Wink
Logiran
scully
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #112 : četrtek, 26.02.2009 : 09:09:06 »

Ups... mislila sem Terenka  Cheesy
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #113 : četrtek, 26.02.2009 : 14:53:14 »

Glede na to, da ste zelo aktivne pri reševanju problematike v romskih naseljih, bi pa tukaj dodala link na članek, ki sem ga danes prebrala, o tragičnem dogodku v romskem naselju na Hrvaškem: LINK

Ne me narobe razumet, ni mi namen stigmatizirat kogarkoli, le vesela sem, da so Pomurke naletele na lep odziv pri svojem delu.
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #114 : četrtek, 26.02.2009 : 20:07:41 »

V bistvu ni važno ali je to romsko naselje ali navadno naselje. Bolj važno je kdo v naselju živi. Lahko so to Romi ali ne in najdeš krasne ljudi, ki jim pač manjka znanja in so pripravljeni stopiti korak k pravilnemu ravnanju ali pa so po drugi strani lahko Romi ali ne pa najdeš tako brezsrčne ljudi, sovražno nastrojene, ki jim enostavno ne gre v glavo, da se za živali mora poskrbeti.

Me smo si nekako zadale cilj, da te vasi v kateri smo zdaj, ne pustimo, dokler ne porihtamo vsega! Ena sama psička če ostane nesterilizirana, smo lahko v pol leta spet v taki situaciji, kot ko smo prišle. In v takih vaseh (kot piše tudi v tem poročilu) mrgoli psov. Kar ne nehajo se prikazovat novi.  Huh. No danes je situacija še en korak bliže boljši:).

Korak po korak, od vasi do vasi.. tako počasi počasi počasi se bomo premikale... Vzporedno pa se bomo trudile za prihodnost poskrbeti, da ne bo več toliko dela. Z obiskovanjem šol in poučevanjem javnosti. Idealistično, ampak izvedljivo  Cheesy. Če ne danes pa jutri Shocked.

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #115 : četrtek, 26.02.2009 : 20:18:50 »

 Smiley Kiss
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #116 : četrtek, 26.02.2009 : 22:14:04 »



Streha nad glavo Rokija prej...



... in danes.

Lastnik je tudi za enkrat iz zapora. Imata se rada. Jutri pa z obema k veterinarju Lips Sealed. Najprej lastnik ni bil za. Da nas baje lahko pes pogrize. Zdaj pa gre zraven Cheesy.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #117 : četrtek, 26.02.2009 : 22:15:45 »

Tole je najbrž zlomljen penis, večkrat se zgodi ob parjenju. Ima kakšne težave z uriniranjem ali čim drugim?
Logiran

epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #118 : četrtek, 26.02.2009 : 22:25:16 »

Deluje, kot da res težko lula.
Je pa tudi že starejši gospod tale Roki, prbl. 14 let jih šteje.

In kako poteka okrevanje, če je res kaj predvidevaš Smetka? Lastnik je malo specifičen in ne bi bil za neke strašne akcije... Je fajn, da ga po poti do veterinarja malo obdelamo Smiley.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #119 : četrtek, 26.02.2009 : 22:48:50 »

Saj tudi ni za strašne akcije zadeva... je pa za na antibiotik pa za mazat tudi, ker se izsušuje, pa zavarovan ni in se lahko rani oz. vnema. Težje lulanje bo pa najbrž povezano s čim drugim, pri teh letih in v takih razmerah si gotovo zasluži eno ornk kuro antibiotika. Boš javila, kako ste opravili?
Logiran

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 77   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines