mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 13:54:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 77   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja  (Prebrano 260826 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #1005 : sobota, 07.06.2014 : 21:44:52 »


Sterilizirane psičke v marcu


Kastrirani psi v marcu


Tudi gliste so lahko v pomoč. V tem primeru za prepričat gospo, da je bolje ne imet mladičev, kot zanemarjene in polne parazitov.

Poleg romskih naselij smo svoje delovanje razširili tudi na socialno ogrožene družine, posameznike ...

Če želite pomagati pri sterilizacijah živali, ki BI SE BREZ NAŠE POMOČI NENADZOROVANO RAZMNOŽEVALE, lahko svoj prispevek nakažete na TRR društva št: 0256066415 (NLB d.d., Ljubljana, Podružnica Pomurje) - pripis: "sterilizacije".

Hvala vam!
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1006 : sobota, 07.06.2014 : 21:46:04 »

Pa četudi bi imel dan 30 ur mi ni jasno kako vam vse to uspe  Kiss Kiss objem.  Oziroma, mi je jasno  Wink


V tokratni akciji je bilo steriliziranih  oz. kastriranih 669 psov in mačk:

Število steriliziranih/kastriranih živali v prejšnjih letih:
2011: 365
2012: 420
2013: 604


Pa se nič ne bojite, da boste ti dve vrsti pri vas izumrli  Shocked Tongue  (hec-hec  Wink, ampak sem za tak pomislek že slišala  huh )

Pridni - nadpridni ste  objem Kiss Kiss
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #1007 : sobota, 07.06.2014 : 21:50:50 »


Pa se nič ne bojite, da boste ti dve vrsti pri vas izumrli  Shocked Tongue  (hec-hec  Wink, ampak sem za tak pomislek že slišala  huh )

Vrsti ne bosta izumrli, bo pa izumrla vsa žalost in bolečina, v povezavi z njima  Smiley  plesalec
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #1008 : sobota, 07.06.2014 : 21:54:17 »

Epona, mojo sosedo zanima, v katero šolo je hodil Fredi  Grin Cheesy To čist resno  Evil
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #1009 : sobota, 07.06.2014 : 22:19:58 »

Pa še par marčevskih primerov za še boljši občutek, kako zgleda naš vsakdan  huh V prihodnjih dneh pa še malo o dogajanju v aprilu in maju (če bo čas dal) Smiley

   Miki
V začetku marca so nas klicali Mikijevi skrbniki (r. n.), da je z njim nekaj hudo narobe, da se slini in da ga meče. Res je bil v kritičnem stanju, kot epileptični napad, ki nikakor ne popusti. Po nekajdnevni hospitalizaciji brez postavljene diagnoze, smoimeli srečo, da ga je k sebi vzela še osteopatinja, aromaterapevtka, TTeach praktikantka ..., ki ga je imela 2 tedna na rehabilitaciji. Veselje ob njegovem prihodu nazaj domov je razvidno iz fotografij Smiley.


Miki v stiski.


Če nekoga skoraj zgubiš, ga potem še bolj ceniš …

   Marko
Najbolj smo veseli, če lahko predstavimo primere, ki so se zelo hitro spreobrnili iz žalosti v srečo. Z Markom ni bilo tako. Tu smo napredovali zelo počasi, izboljšave so bile vidne ne v dneh ali mesecih, ampak v letih.
Marko je en prvih psov, ki smo jih spoznali, ko smo začeli obiskovati romska naselja. Od mreže brez vrat, v katero je bil zaprt s še štirimi psi, ki so jih lastniki hranili tako, da so privzdignili “streho”, preko veliko prekratkega priveza in zažrte verige v vrat, smo doživeli veliko izboljšav vmes poslabšanj in spet izboljšav … bil je kastriran, obiskoval je našo “pasje-človeško šolo”, začel hoditi na sprehode, v marcu pa nas je presenetil še dodatni preskok na bolje, v hiši je dobil svoje mesto na postelji Smiley.


“Iz te mreže sem prvič videl naše nove prijatelje:). Nato sem bil večino časa zapleten v verigo, ki me je tudi ranila.”


“Se mi je pa na srednja leta začelo lepše goditi. Prvič sem se učil, prvič sem svoje tamlade peljal na sprehod. Prvič sem imel prijatelje.”


“Letos pa so se moji preselili v drugo hiško in tam sem dobil prav poseben proctor, kje drugje kot na postelji, kjer ponoči spim, a jih hkrati tudi čuvam Smiley. Tako vam lahko iz izkušenj povem, da nikoli obupat, enkrat ziher bo  Afro

   Dve psički
Pri eni zelo revni družini so vedno imeli po 4 pse (psičke in pse). Sterilizacij si nikoli niso mogli privoščiti. Ko so psičke skotile, so mladiče oddajali, vendar vseh niso uspeli. Trenutno imajo dve psički (6 in 7 let), katerih mladičke so zadnja leta ubijali, preden je umrla tretja psička, je lastnica ubila tudi po 29 mladičev letno (po informacijah, ki smo jih prejeli) ...
Z lastniki smo se veliko pogovarjali, jih seznalili z vsem (zakonodaja ...) in pomagali psički sterilizirati. Zdaj se vest o pozitivnih učinkih sterilizacije in tudi o tem, da je ubijanje mladičev prepovedano (kar se večini še vedno niti ne sanja ...), širi med ljudmi tudi iz te točke.


Psički <3
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #1010 : sobota, 07.06.2014 : 22:22:16 »

Epona, mojo sosedo zanima, v katero šolo je hodil Fredi  Grin Cheesy To čist resno  Evil

Naj ona najprej pove, v katero je ona hodila  Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1011 : sobota, 07.06.2014 : 22:47:39 »

V letu 2014 smo se odločili, da bomo dve od 27 pomurskih občin obdelali res konkretno in celostno (najraje bi vse, pa nas je za enkrat žal še premalo). To pomeni, da smo v rednem kontaktu z
- županom občine
- župnikom
- dogovorjeni za predavanja za vse učence
- gremo od hiše do hiše (tako smo jih seznanjali tudi z Akcijo S/K)
- tudi poštar je seznanjen, da nas seznani s kakimi problematičnimi primeri ...
Tudi v ostalih občinah se trudimo, da so vsi ti "členi" čim bolj pokriti, vendar žal včasih teden, mesec oz. leto prehitro mine.

Za ves napredek, ki ga nizate Pomurci že nekaj let super bravo
Za vse v zgornjem citatu pa še posebej Afro objem
Bravo!
Logiran

Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #1012 : nedelja, 08.06.2014 : 08:49:04 »

 Kiss Kiss Kiss

Ko bi vsaj povsod po svetu imeli "ene vas". bravo

Tudi sedaj posteljni pomurčki se vam zahvaljujejo. Smiley
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #1013 : nedelja, 08.06.2014 : 11:45:32 »

Tudi sedaj posteljni pomurčki se vam zahvaljujejo. Smiley

:*:*
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #1014 : nedelja, 08.06.2014 : 11:47:01 »




Akcija zbiranja odpadnega papirja se nadaljuje, hkrati pa smo začeli z zbiranjem odpadnih tonerjev in kartuš.

Zbiramo:

- odpadni papir

- kartuše (nepoškodovane, v originalni embalaži, zračni foliji oz. zavite v papir)

- tonerje (nepoškodovane, v originalni embalaži, zračni foliji oz. zavite v papir)

KMALU vas obvestimo, KDAJ in KJE bomo postavili kontejner in stojnico DZŽP v ta namen (proti koncu junija). V primeru, da se vam je doma nabrala večja količina odpadnega papirja, nas kontaktirajte na dzzpom@gmail.com, da se dogovorimo glede prevzema.

Pridno zbirajte, kmalu se vidimo Smiley
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #1015 : petek, 04.07.2014 : 11:15:27 »

Naše sodelovanje z župnijami se nadaljuje v polnem zagonu in tega smo res veseli. Župniki nas že tudi sami kontaktirajo in povabijo k sodelovanju Smiley
V juliju imamo željo se udeležiti čim več oratorijev, ki ravno v tem času potekajo.
V sredo smo bili gostje v Črenšovcih, kjer smo izvedli predavanje:


DZŽ Pomurja na oratoriju v Črenšovcih
Prisotnih je bilo prbl. 80 otrok, od predšolskih do vključno 6 razreda iz Črenšovske občine (tudi učenci iz OŠ Bistrica).

Otroci so nas lepo sprejeli, poslušali so z zanimanjem in lepo sodelovali. Trije so tudi povedali, da so predkratkim našli male muce in jih obdržali, zdaj sami skrbijo za njih. Na koncu predavanja smo imeli majhen “test” in so vse lepo ponovili. Smiley

Zelo lepo nas je sprejel tudi župnik. Pogovarjali smo se o prihodnjem sodelovanju  ter se dogovorili, da se slišimo v sredini septembra, da pripravimo nekaj ob dnevu živali, 4. 10. 2014. V prihodnje se bomo otrokom posvetili tudi na druge načine.
Pustili smo brošuro in zloženke o pravilnem ravnanju s hišnimi živalmi, saj se bodo o tem še pogovarjali in jim bodo prišle prav.

Smiley









Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1016 : petek, 04.07.2014 : 11:25:08 »

Bravo, punce, bravo! Pa naj mi še kdo reče, da nič nima smisla, ker se nobena reč nikamor ne premakne. Pri vas se vidi iz vesolja, kako lahko peščica prostovoljcev naredi ogromno razliko.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1017 : petek, 04.07.2014 : 12:03:39 »

Ja, premika se že nekaj let ... v pravo smer.
Čestitke in uspešno naprej!
Logiran

epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #1018 : petek, 04.07.2014 : 12:58:51 »

Hvala :*

Še malo dogajanja iz aprila in maja:

Zbiranje odpadnega papirja:
Ko se pri kom napolni klet, jo z veseljem spraznimo, tako smo v aprilu in maju zbrali 3,7t odpadnega papirja.

Akcija S/K:
*   Skrbeli smo za obveščanje ljudi o poteku akcije:
-   Organizacija lepljenja plakatov po celotnem Pomurju – vključevanje čim več ljudi
-   Obveščanje občin glede objav v njihovih glasilih, oglasnih deskah, internih TV kanalih, informatorjih (obvestila na A4 listu, ki občasno pošljejo v vsa gospodinjstva)
-   Pomoč pri prevozu živali starejšim, invalidom oz. tistim, ki ne zmorejo sami živali peljati na poseg
Rezultate akcije smo že objavili Smiley

Ozaveščanje otrok
*   Predavanja
OŠ Miška Kranjca Velika Polana: 70 učencev prvega do petega razreda, 50 učencev šestega do devetega razreda, skupno ~120 učencev in nekaj odraslih iz šolskega osebja.


Tudi živali iz Velike Polane čaka lepa prihodnost Smiley

*    Zbiranje hrane za živali
- OŠ Krog
- POŠ Dokležovje
Z obeh šol so nas poklicali, da so zbirali hrano za pomoč živalim in da jo lahko pridemo iskat. Zahvalili smo se jim iz srca ter jim podarili naš stenski koledar in plakat o pravilni skrbi za živali. Učencem smo predstavili, da krasijo koledar rešene živali, ki so bile prej v zelo slabih razmerah in učenci so ga z velikim zanimanjem pregledovali in občudovali.
Zelo lepo je bilo v razredu, ki mu je mar za živali, pri tem pa gre veliki hvala njihovim učiteljicam.


Ana in Trezika se otrokom iskreno zahvalita za njihovo pomoč in jim v zahvalo tudi nekaj podarita Smiley


Slike “prej in potem” v koledarjih DZŽP so vedno občudovane in na otroških srcih pustijo velik vtis

 

*   Likovni natečaj
Obdarovanje zmagovalk
Glavna nagrada natečaja je bila “tisk zmagovalnih izdelkov na majicah našega društva” - ker smo prejeli preveč lepih izdelkov, da bi se lahko odločili, smo razglasili kar tri in jim tudi predali nagrade.
Ponosne zmagovalke:
        Zoja Horvat, 3.b., OŠ II Murska Sobota – »Ptica«
        Hana P. Fišinger iz 3. razreda OŠ Razkrižje – »Muca s srčki«
        Larisa Časar, 4r, POŠ Stogovci – »Pisana živalska ljubezen«


Razreda 3. a in 3. b iz OŠ II MS z izdelki, ki so jih poslali na natečaj in nagrajenka Zoja Horvat, v svoji novi majčki DZŽ Pomurja Smiley


Iz 3. Razreda OŠ Razkrižje so nam sporočili: “V petek, 4. 3. 2014, smo Hani podelili majico in brošurico. Seveda si je majčko želela takoj obleči. Naredili smo nekaj fotografij in skupaj prelistali ter prebrali določene odlomke iz brošure. Zbiramo tudi hrano, ki jo bom predala v soboto, ko se bom udeležila otvoritve razstave. Lep pozdrav, učiteljica Mojca Zadravec.”


Razredničarka 4. Razreda POŠ Stogovci je Larisi predala darilo - majčko z njenim motivom. Larisa je bila zelo presenečena in tudi ostali učenci so bili zelo veseli in si želijo njene majice Smiley


Ga ni modnega kreatorja, ki bi naredil lepše majčke Smiley

*   Razstava
V mesecu aprilu, natančneje med 8. in 22.4., smo izvedli razstavo v Študijski in pokrajinski knjižnici Murska Sobota, kjer so razstavili nekatere izmed prekrasnih umetnin, ki so nam jih poslali učenci v okviru natečaja. Razstava je bila zelo uspešna, dobili smo veliko pozitivnih povratnih informacij, obiskali pa so jo tudi nekateri razredi bližnjih osnovnih šol. O nas so pisali tudi mediji – Osnovnošolci živalim podarili glas: http://sobotainfo.com/novica/lokalno/osnovnosolci-zivalim-podarili-glas/53560. Na otvoritev razstave pa so prišli tudi iz radia Murski val. V sklopu razstave smo organizirali tudi predavanje v knjižnici, istočasno pa imeli tudi stojnico na Trgu kulture.


Osnovnošolci so živalim podarili glas <3

Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #1019 : petek, 04.07.2014 : 13:03:06 »

Najlepši izjavi meseca aprila:

“Člani DZŽ Pomurja dobro opravljate svoje delo, saj ne najdeš pasjih mladičev. Je povpraševanje večje od ponudbe …”
terenski veterinar
“Srečujem Rome, kako sprehajajo pse z vodiči po Beltincih.” prijateljica članice DZŽ Pomurja

 Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 77   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines