mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 02:31:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek  (Prebrano 79677 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #120 : sobota, 03.06.2006 : 21:56:01 »

Moji tibetanski mastifi so prav vsi prijazni do drugih psov. Četudi se oni drugi vede izzivalno, hočejo moji pomiriti situacijo in ga kljub temu vabijo k igri in  običajno se potem tudi izzivalec pomiri. Le v skrajnem primeru ali če je med psoma izrazita antipatija bi prišlo do pretepa. Posebno navdušeni so nad manjšimi kužki in se zelo lepo igrajo z njimi. res sem glede odnosa do drugih psov izredno zadovoljna, na sprehodu ob srečanju z drugimi psi ni prav nobenih problemov, pa imam vedno 3 tibetanske mastife ob sebi. mislim, da se popolnoma zavedajo svoje moči, ki pa jim je ni potrebno izkazovati.
Seveda obstajajo izjeme kot pri vseh pasmah, kar pa je večinoma posledica slabih izkušenj, sem in tja pa se najde tudi kakšen samec, ki je malo preveč samozavesten Roll Eyes. hvalabogu so redki Cool.

Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #121 : sobota, 03.06.2006 : 22:02:44 »

Neyka samček, ki je bil tako všeč tvojemu Neonu in obratno, je Ingsel in čeprav je sedaj že malce starejši je še vedno izredno prijazen tudi do drugih samcev. Do sedaj se mi je samo enkrat zgodilo, da si z enim psom nista bila simpatična.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #122 : nedelja, 04.06.2006 : 00:42:05 »

Neyka in do-khyi  hvala vama za odgovore. Kakor prebirala opise o teh TM , nikjer nisem zasledila , da bi bili to agresivni psi. So po značaju kar podobni Aljaškim malamutom, ker so ravno tako prvinski psi in čeprav dobro vedo kaj želimo od njih in to tudi znajo narediti, vendar vseeno tega kdaj ne bodo storili, so pač malce samosvoji. Res kdor pričakuje 100% poslujšnost ni za naj si ne izbere te pasme kot ne AM-ja.
Očitno je tale iz šole eden izmed teh kateri so izredno samozavestni, pa tud vzgoja mora biti vmes kej kriva ali pa kaka slaba izkušnja. Je že v mali šoli menda renčal na druge pse in psičke. Sedaj v OŠ pa tud. V zadnjih dveh skupinskih vadbah je že dvakrat pri odlaganju, je planil v druge pse, na srečo moje ni bilo zraven. Mu je to že v navado prišlo kot kaže.
So pa pri vseh pasmah izjeme kot je očitno ta Askin sošolec. Drugi TM je res pravi cukerček, res tako prijazen, sicer tudi malce samosvoj in prav nobnih znakov agresivnosti. Bi pa rada še kakšne TM spoznala. Res so ful krasni psi..lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #123 : nedelja, 11.06.2006 : 22:31:40 »

Tale tema pa je zelo mrtva Sad..Kaj noben lastnik tega lepega tibitančka nič ne napiše. Lepo bi bilo kakšna predstavitev vaših lepotcev pred Mr. Petom kako soboti. ..lp
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #124 : ponedeljek, 12.06.2006 : 23:14:42 »

Hojla aska2005!
ja, res smo malo bolj mrtvi tule Grin Cheesy Cry. Veš do-khyijev je bolj malo v Sloveniji, tako da tudi zato ni kake posebne gneče tule. Mislim, da od vseh simpatizerjev te pasme samo jaz bolj redno flancam tule. Ostali pa so bolj priložnostni in seveda dobrodošli Smiley se mi zdi, da ima od vseh samo še Jobogcenpo TM-ejčka. Včasih kdo kaj vpraša in seveda odgovorim in počvekam, če zasledim post, ker nisem ravno računalniški obsedenec Wink Torej imaš srečo, da sem danes prišla malo pokukat, če je kaj novega tule Grin
 sama s seboj se pa ne morem pogovarjat. Sem že poskusila, pa se ni obneslo Roll Eyes
Mogoče tudi še kaka predstavitev pride na vrsto, saj kdo pa bo če ne jaz he,he... Wink obsedenka s Tm-ji Roll Eyes Samo škoda, ker imam kronično pomanjkanje časa  Tongue bo pa tudi prišlo na vrsto brez skrbi!
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #125 : ponedeljek, 12.06.2006 : 23:27:02 »

do-khyi Opažam, da je res največ samo tvojih postov. Res je malo lastnikov z TM-ji, pa čeprav so tako krasni ti psi. So ravno tako kot AM-ji prvinski in imajo nekaj skupnega -trmoglavost Wink. Pa obe pasami sta bolj dominatni. Pa tudi to, da je tud Amjev malo, čeprav opažam, da se št. povečuje in AM forum je enako mrtev kot ta. Pa še bi se našlo kaj Wink...No taka so moja opažanja. Rada preberem, karkoli o vaših mastinčkih. Ko bodo vaši lepotci imeli predstavitev pred Mr. Petom, sem obvezno tam jaz z fotičem, pa če tudi bo samo samo eden, pa ziher ti ne bi bila sama. ..lp
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #126 : ponedeljek, 12.06.2006 : 23:37:06 »

Ja res so si TM-ji in AM-ji podobni predvsem po tem, da znajo razmišljat tudi za sebe Smiley, le Tibetančki so še izredni čuvaji povrhu, malamutki pa so kolikor vem prijazni tudi, ko ni nikogar doma.
Mogoče  bo pa res kdaj predstavitev pred MR. Petom, vsekakor pa jaz pripeljem najmanj 3, ki jih imam doma, tako da ne bo dolgčas Smiley Smiley. A je tam vsako sobto predstavitev pasem?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #127 : ponedeljek, 12.06.2006 : 23:51:31 »

Ja kakor vem, je vsako, razen, če ni kandidatov za predstavitev. Lahko se grem tja pozanimati in ti sporočim. TM so res tudi čuvaji, medtem, ko  pa AM-ji niso, so daleč od tega.  Me prav moti, ko ljudje pravijo, da so tako trmasti in da se jih ne da naučiti nič oz.  bolj malo. Res je le, da porabimo več cajta za to, v bistvu so veliko bolj pametni in kot napisala si že razmišljajo z svojo glavo. Kar mi je v bistvu všeč, pa čeprav porabim za kako vajo več časa, a vem, da že v prve prav dobro ve kaj hočem od nje.  Naju kmalu čaka izpit,  a glede na zadnje prikazane treninge upam, da nama rata..lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #128 : torek, 13.06.2006 : 12:22:46 »

Do-khyi, kako je bilo v San Marinu?
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #129 : torek, 13.06.2006 : 18:39:06 »

boljše ne bi moglo biti Cheesy
zmagovalci oba dneva - CH.San Marino!!! Grin Grin
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #130 : torek, 13.06.2006 : 19:07:56 »

do-khyi  čestitke za uspehe Smiley
Logiran
robson
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #131 : torek, 13.06.2006 : 22:38:53 »

Tudi jaz čestitam za uspeh Cheesy

Mi pa se ravno trudimo s Ka-to oz.  Koro, kako jo navaditi na družbo ovac.

Ona bi jih namreč rada malo preganjala.

Pa sem mislil da nima lovskega nagona Shocked
Logiran
robson
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #132 : torek, 13.06.2006 : 22:43:56 »

Oprosti, pozabil sem vprašat, kter tvoj pes je sedaj ch. San Marino?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #133 : sreda, 14.06.2006 : 11:26:57 »

Urša, iskrene čestitke! Ingsel je res pravi frajer!
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #134 : sreda, 14.06.2006 : 23:10:30 »

Hvlala vsem za čestitke. Seveda je Ch. san Marino postal naš Ingsel Bučnovaški, saj ga ni večjega frajerja kot pravi Kalsang Wink

Upam, da se bo Kora počasi navadila na ovce in jih ne bo več preganjala, verjetno so ji  zanimive, ker bežijo, naredila pa jim ne bi nič. Seveda jo  bo treba tega nekako odvadit, samo jaz s tem nimam izkušenj Huh Moja Luan ni preganjala  ovc, smo jih pred leti namreč tudi imeli, čeprav se je prvič srečala z njimi, ko je imela kakih 5 let.Tudi s konji se je dobro razumela in tudi lovski nagon je bil na minimumu, kajti ko je v gozdu videla srno ni nikoli tekla za njo samo z zanimanjem jo je opazovala. Kar pa ne morem trditi za njeni hčeri... Cheesy he,he kot da niso v žlahti. Malo lovskega nagona je verjetno tudi v naših tibetancih, čeprav manj kot pri drugih pasmah. No pa vsi psi tudi niso čist enaki, čeprav so iste pasme Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines