mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:27:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Pruh (Umbillical Hernia)
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pruh (Umbillical Hernia)  (Prebrano 25571 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 08.05.2003 : 13:05:11 »

Po mojih izkusnjah imajo mladicki velikokrat pruh, ce ga je imela njihova mama.
Sama sem dala moji prvi psicki pruh operirati ko je bila stara 10 tednov (slo je za veliko pasmo), in ni bilo cisto nic posebnega.
Na oceno ne vpliva, pri kratkodlakih pasmah pa samo malce neestetsko zgleda.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #16 : četrtek, 08.05.2003 : 16:11:25 »


Citat

Bolezen je ista kot pri ljudjeh in sicer gre za to, da se pretrga del črevesne stene.



Ne pretrga se del črevesne stene ampak del črevesja skozi odprtino v TREBUŠNI STENI ( skozi mišice)  preide v podkožje.
    lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #17 : četrtek, 08.05.2003 : 23:12:00 »

Ravno včeraj sem pri moji 11 letni rotki opazila 'bulico' na popku, veliko kot majhen oreh. Ali bo to izginilo samo od sebe??
njena hči, ko je bila še čisto mlada je imela tudi tako bunkico, pa je izginila kar sama od sebe.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : četrtek, 17.07.2003 : 13:55:04 »

Zivjo Teja! Upam, da nama bo kdo pomagal!
Tudi jaz sem pred 14 dnevi opazila, da ima Don pruh, kar je danes tudi veterinar potrdil. Po njegovem mnenju se to operira le kadar se zacne vecati! Drugih informacij nisem dobila. Razmisljam, da bi psa peljala na kliniko v Ljubljano, kjer hodimo ponavadi, vendar slabo prenasa vrocino in do Ljubljane imam eno uro! :-/
Kaj naj storim? Naj res le cakam in opazujem? Se lahko zadeva kakorkoli zakomplicira? lp
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #19 : četrtek, 17.07.2003 : 14:16:07 »

Se dobro, da si me spomnila! Tongue Roll Eyes
Cisto sem pozabila na bulico, ker je prekrita z dlako in se ne vidi, ce samo pogledas. Pa tudi nobenih nevsecnosti ni imela zaradi te bulice.

Sem sedaj letela potipat. Sem mislilain upala, da je izginilo, vendar je stvar popolnoma enaka. nic vecja, nic manjsa.
Tako da nevem, zaenkrat bom pustila vseskupaj pri miru, ce se ne bo vecalo.

Glede Dona:
nimam pojma, ce se stvar lahko zakomplicira, jaz bi na tvojem mestu se kam poklicala (poklici v tja LJ npr.) in, ce bi dobila enak odgovor (da se ukrepa ob vecanju), bi pac bila pozorna na spremembe in bi veterinarje pustila zaenkrat pri miru. Wink
Ampak to je samo moje mnenje, upam da se bo javil kdo, ki ve kaj vec... Bi tudi meni kaksen nasvet (se ne rabim sekirati, ce se ne veca?...) prav prisel!!

LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : četrtek, 17.07.2003 : 14:31:52 »

Teja, sem ze klicala na dve kliniki. Treba je pripeljati pokazati, potem pa se bodo odlocili. Vprasala sem tudi za ceno, ker me bo tole cisto nepricakovano udarilo po zepu...okrog 25 tisocakov! lp
Logiran

Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #21 : četrtek, 17.07.2003 : 14:45:47 »

Helou!

Komplikakacije pri pruhu se obicajno pokazejo tako, da bulica postane trsa, se vname. Takrat je treba kar pohiteti do veterinarja, da se vnetje in odmiranje ne razsirita.

Moram pa priznati, da vem za kar nekaj psov s pruhom, ki nikdar niso imeli komplikacij, in za nobenega, ki bi jih imel.

Lp, Mojca
Logiran
anna
gost
« Odgovor #22 : nedelja, 27.07.2003 : 09:47:01 »

Moja psička pa rahlo zastoka, kadar jo primem pod trebuščkom in dvignem. Je to lahko znak za pruh? Huh
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #23 : nedelja, 27.07.2003 : 11:53:12 »


Tudi moj prvi kuza je imel pruh, vendar je s tem mirno zivel naprej. Zadeva se ni vecala, zato niso operirali. Ce ni vecjih problemov, kuzka to ne moti.

                 lp erika
Logiran
mincy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #24 : petek, 02.04.2004 : 18:49:09 »

moja psička, maltežanka ima bulico ma trebuščku odkar jo imamo... stara je 6. mesecev... a mi lahko pove kaj je narobe... ali je pruh ali nekaj takega mogoče?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #25 : petek, 02.04.2004 : 19:44:06 »


Zelo verjetno je to pruh.

LP

Logiran
mincy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #26 : nedelja, 04.04.2004 : 12:51:51 »

uff, zdej sm se pa mal ustrašla...
a ga naj k veterinarju peljem, na pregled?
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #27 : nedelja, 04.04.2004 : 20:59:36 »

Izkusnje ki jih imam jaz s u. hernio: Praksa v tujuni je taka da v kolikor se psu hernia ne veca, potem pustijo pri miru, saj so operacijam precej manj naklonjeni kot v Sloveniji. Posebej psice se spremlja in tudi psice se pusti tako kot so ce se hernia ne veca. V kolikor se spremeni beri poveca se operira drugace pa ne.

Jeseni sem na sampionatu francije videla psicko nemsko dogo s precej veliko hernio in ta psicka ima danes ze leglo in vse je bilo ok. Hernia je po porodu taka kot je bila prej!

Upam da sem vam kaj pomagala.
lp  
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #28 : nedelja, 04.04.2004 : 21:54:14 »

Živjo,
v mojem leglu so imeli vsi trije mladički popkovni pruh in se še danes sprašujem kaj sem naredila narobe  Huh Undecided. (btw, mamica ga ni imela).
Seveda sem bila zraven pri kotitvi in pravilno očistila mladičke itn. Res je, da so bili vsi trije extremno živahni in so ogromno skakali, tudi na nižji kavč (ker so bili spuščeno po stanovanju jim tega nikakor nisem mogla preprečiti). Pruh se je pojavil sele pri 5-ih tednih. Vsi 3-je so bili za svojo starost kar pošteno rejeni in so na mojih tabelah teže mladičkov iz drugih legel povsem na vrhu.

Torej, samček je imel največji pruh - v premeru kak centimeter in pol, za njim pa sestra, ki je imela manjšega. Po pregledu veterinarja pri cepljenju, sem se odločila oba operirati, saj je samička tako šla na kupiranje ušes in je veterinar to opravil istočasno. Nove lastnike sem prikrajšala za kolobocije in sem to naredila še ko so bili mladički pri meni.
3 mladiček - samička, ki je ostala pri meni, pa ni bila operirana. Njen pruhek je bil komaj opazen in sem ga v naslednjem mesecu vmasirala nazaj v trebušček.
Logiran
Cenca
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #29 : sreda, 19.05.2004 : 08:46:33 »

Lep sončen dan!
Mene pa zanima, ali kuža kako kuža lahko dobi pruh? Mene namreč ful skrbi za našo Zoyo. Imamo jo v stanovanju, kjer ji tla (prket) ful drsijo in se mi kar smili, ko vstaja s tal ali pa ko 'bremza' okoli vogalov. Je pa zelo živahna (10 tednov stara zlatka) in ji ne morem kar preprečit skakanja.

Pozdravček!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Pruh (Umbillical Hernia)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines