mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 01:15:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA  (Prebrano 31913 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #15 : petek, 02.01.2009 : 21:06:06 »

dragi, roomeo, prisel si prosit za nasvete in dobil jih bos.

Glede na to, da gre zajec od hise, ker mu nocete, ne morete, ne znate ... pomagati, ste popolnoma neprimerni za posedovanje psa.
Konec pomoci, ki jo lahko dobis tukaj.
Zgleda,da zajca sploh ne bi smel omeniti.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #16 : petek, 02.01.2009 : 21:06:31 »

Pa shih tzuja tudi ne. Wink

Oprosti, ampak zelimo razcistiti nekaj traparij, ki si jih napisal in ki kazejo na to, da nimas razciscenih pojmov o nakupu psa in skrbi za psa. Ostali odgovori lahko sledijo sele potem, ko bodo te zadeve razciscene.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #17 : petek, 02.01.2009 : 21:07:25 »

Roomeo, takozvanih "ćistokrvnih brez rodovnika" raje ne kupujte. Če izpustim vse ostale argumente je prvi ta, da nimate nobenega zagotovila, da bo pes zdrav. Veliko se jih je že osmolilo na ta način, saj so taki psi pogosto slabega zdravja (od notranjih zajedavcev pa do hujših, tudi dednih bolezni).

Upam, da ste se pri izbiri pasme, ki vam je všeč, orientirali tudi po karakterju in potrebah pasme. Velikost psa namreč ne pove čisto nič o karakterju in potrebah. S tem dvojim boste pa naslednjih 15 in več let živeli.

Preden se dokončno odločite, razmislite mogoče tudi o posvojitvi psa iz zavetišča. Ogromno jih po slovenskih zavetiščih išče novega lastnika. Pri psu iz zavetišča boste dobili že osnovne informacije o karakterju in zdravju, ponavadi so že cepljeni.

Glede stroškov je težko reči. Redna cepljenja so recimo okoli 60 €, hrana... 15 kilogramska vreča kvalitetnih briketov je cca 60 € (v kolikem času bo pes to pojedel, je odvisno od njegove velikosti), tu so še skrb za odpravljanje zajedalcev, šola, oprema, priboljški, ležišče, igrače... In seveda vaš čas. Pes je namreč del družine, z njim se je treba vsakodnevno ukvarjati. Sprehodi vsak dan, nega (česanje, po potrebi kopanje...), igranje, šolanje.

Srečno pri izbiri psa. Ne zaletite se pri izbiri, predvsem imejte v mislih, da ni izgled psa najpomembnejši, ampak njegov karakter - ta se mora "ujemati" z vašim življenjskim stilom.

Lp
Tjasa
Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #18 : petek, 02.01.2009 : 21:07:46 »

Torej,če bi mi kdo pomagal naj se javi,naj odgovori izključno na PRVI POST in naj ne nabija traparij
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #19 : petek, 02.01.2009 : 21:08:55 »

Jao, če bi bila vodja zavetišča, ga pri meni zagotovo ne bi dobil.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #20 : petek, 02.01.2009 : 21:12:22 »

To niso traparije ampak nasveti, ki upam, da se jih boste držali.

Res me zanima kaj bo če pes zboli?
Če že za zajčka niste poskrbeli?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #21 : petek, 02.01.2009 : 21:13:42 »

Brez nakupa te bo višavski terier v svojem življenju stal najmanj 3500 eur, brez stroškov veterinarja in seveda brez stroška nakupa. Če psu pri šestih letih manjkajo zobovi je nekaj z njim hudo narobe...aja pa že vnaprej niti ne poskušajte klicat mene kot vzreditelja za višavskega terierja, ker ga s takšnim odnosom tako ali tako nebi dobili, pa če mi plačate ne vem koliko. A ste sloh kaj prebrali o psih ali samo gledali lepe slikice, a vi veste kakšpna ogromna razlika je med karaktzerjem shi-tzuja in karakterjem višavca!!! Višavec ni mala bela luškana lutkica, ampak pes za resne, konsekventne in odgovorne lastnike, ne pa takšne, ki dajo zajčka stran zaradi bolezni - kako bote pa pozdravili psa, če bo zbolel, a ga boste tudi dali stran? Kako boste pa oskrbeli psa, če pride do kakšne nesreče, si zlomi tačko in bo treba plačat 300 eur ali pa še več za operacijo? Kako boste pa okrbovali psa ko bo star in bo potreboval zdravila, a ga boste dali uspavat takoj ko bo treba k veterinarju več kot na cepljenje?

roomeo daj ti še malo odrasti, pa premisli, pa varčuj za psa. Jaz sem varčevala kot dijakinja in študentka skoraj brez dohodkov in sem uspela pruvarčevat za rodovniškeg psa. V tem času pa preberi ta forum podolgem in počez in malo odrasti. Pa če boš potem ko boš prebral pe vedno imel kakšno vprašanje, ga postavi pod konkretno temo, bodisi pod pasemsko ali drugo specifično, tukaj pa ti nobeden nebo kar na splošno odgovarjal. Za začetek in prvo osnovo si lahko kupiš tudi knjigo psi za telebane, pa potem dalje sprašuj.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : petek, 02.01.2009 : 21:16:12 »

Torej,kaj je potrebno vedeti pred nakupom tega psa in glede na to, da bo živel v stanovanju?Kolikokrat, na dan bi ga moral peljati ven? Zjutraj pred šolo obvezno,kajne?Kako bi ga naučil "sedi", "daj tačko" in da ne lula ter kaka v stanovanju?
Koliko stanejo cepljenja in koliko jih je treba na leto opraviti?Koliko stane tak pes na mesec cca?Zanima me vse, kar veste ... to kar sem vprašal in še več!!!

Nihce tukaj ti ne bo pisal knjig, ker vidimo, da ne beres. Ce bi bral, potem bi ze vedel za clanke:

- Ali sem pripravljen na psa?
- Kako kupimo psa?
- Ko dobimo mladega psa v hišo...
- Prišel bo mladič

Poznal bi tudi debate na forumu:

- Učenje vaj, veščin in trikov
- Vzgoja pasjega mladička
- Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni (o cepljenjih)
- ...

A res mislis, da bomo prav zate, ki pravis, da ni nic narobe, ce gre bolan zajec k drugi druzini in da so sosedovemu 6-letnemu psu izpadli vsi zobje, pisali spise o skrbi za psa? Daj, skuliraj se in razmisli. Najprej o svojem pocetju, potem o tem,, kje si se znasel, najbolj pa o tem, da pes ni zate. Vsaj dokler ne bos vedel, kaksna je odgovorna skrb zanj.
Logiran

roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #23 : petek, 02.01.2009 : 21:21:10 »

Morda mislite, da me tako provocirate, a ob vaših komentarjih sem se zamislil in bom nadaljeval z branjem.Prosim da mi pa ne govorite to glede rodovniških oz. nerodovnikih psov.Kupil bom nerodovniškega najbrž Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #24 : petek, 02.01.2009 : 21:26:28 »

Torej boš plačal za mešanca, brez zdravstvnih pregledov?  Shocked
Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #25 : petek, 02.01.2009 : 21:27:01 »

miskica, hvala za odgovor!
Prosil bi še to,kaj narediti,da pes ne bi lajal med obedom  (jedjo nas - ljudi),ker kolgeov shih-tzu stalno laja!
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #26 : petek, 02.01.2009 : 21:27:29 »

roomeo na kliniki za male zivali sem nedolgo nazaj spoznala lastnika visavskega terierja brez rodovnika. Kuza je mlad, pa so ga ze parkrat preplacali. Ima tezave s predolgim jezikom, napacnim ugrizom, s prebavili,... Gospod je na kliniki stalna stranka in da na leto okoli 700 € samo za veterinarja (razne infuzije itd).
Pristej sem zraven se stroske cepljenja (prvo leto okrog 100 €, nato okrog 70 €), kvalitetne brikete (okoli 40 € mesecno), mala sola (okrog 160 €), osnovno solanje (okrog 200 €), igracke (okrog 20 € mesecno), zvecilke (20 € mesecno), ampule proti bolham in klopom (okrog 10 € mesecno), tablete za notranje zajedalce (okrog 20 € letno),kastracija (okrog 150 €),... pa se bi lahko nastevala.
Tole so samo predvideni stroski. Ce se kuzku kaj zgodi racunaj se stroske veterinarja. Primer: moja psicka je bila testirana za alergijo. Cena 130 € prvi obisk. Preden smo se spomnili jo dati na alergijske teste sem zapravila 380 € za obiske pri veterinarju, pa niso nic odkrili. Cena kaksne manj zapletene operacije: od 500 € navzgor.

Pes je financno res velik zalogaj.

Drugace pa vec ali manj vsi psi puscajo dlako, tako da ce vam ni do sesanja parkrat tedensko, pes odpade.
Poleg tega je psa treba zbrati po karakterju in ne po izgledu. Zmotno je prepricanje, da so samo manjsi psi primerni za zivljenje v stanovanju. Tudi npr. nemska doga se cisto fajn pocuti v majhnem stanovanju Wink
Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #27 : petek, 02.01.2009 : 21:27:43 »

Torej boš plačal za mešanca, brez zdravstvnih pregledov?  Shocked

Na **** sem opazil, da jih je večina (piše tako) pregledanih pri veterinarju!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #28 : petek, 02.01.2009 : 21:29:24 »

Piše tako Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #29 : petek, 02.01.2009 : 21:30:38 »

Prosim da mi pa ne govorite to glede rodovniških oz. nerodovnikih psov.Kupil bom nerodovniškega najbrž Wink

Izvoli, ampak potem se nisi znasel na pravem kraju in te prosim, da gres pisat tja, kjer podpirajo steparje, zasluzkarje in izkoriscevalce psic, saj v celoti pases tja. Tega tukaj ne pocnemo, zato med nami nisi zazeljen. Ce bos uvidel, da poslanstvo psic ni v njihovem izkoriscanju za zasluzek prodajalcev in prihranek kupcev, potem se vrni, lahko kaksno recemo in ti kako pomagamo. Ce menis, da je nakup nerodovniskega psa ok, potem nasa druzba zagotovo ni prava zate.

Dokler ne preberes clanka na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265, ne napisi tukaj nicesar vec o nakupu. Obljubim, da bom takoj izbrisala vse, kar bos napisal.
Ko bos clanek prebral, pridi napisat kaj pozitivnega o nakupu "nerodovniskega cistokrvnega psa", ce si upas.

Prosil bi še to,kaj narediti,da pes ne bi lajal med obedom  (jedjo nas - ljudi),ker kolgeov shih-tzu stalno laja!

Od prvega dne dalje ga navajas na red in mu ne dopustis, da tezi pri mizi, temvec ga navajas ta cas na prostor.
Carobne palcke ni, temvec je vsaj prvo leto, se najveckrat pa kaksni dve leti DELA s psom. Vsak dan brez predaha. Potem lahko imas psa, ki da mir pri mizi, ki ne tezi gostom, ki ne vlece na povodcu ...
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines