mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:09:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 92446 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dam5
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« : ponedeljek, 12.01.2009 : 08:49:13 »

imam problem in nevem na koga se naj obrnem smo namreč kupili psa za katerega je prodajalec govoril da je zdrav ,nasljednji dan smo ga peljali veterinarju in je ugotovil da je bolan (paravirozo,plučnico...)poklical sem prodajalca da bi se dogovorila za vračilo psa in kupnine mi je hladno rekel BOLI ME K....za pesa,kasneje mi je rekel naj pridem ,ko sem prišel k njemu mi je z nekim moškim začel grozit in me hotel pretepat .Za zdravljenje sem porabil 240€ ampak psu ni bilo pomoči tako da so ga morali usmrtit,prosil bi vse kateri se spoznajo na takšne primere da mi svetujejo kako naj izterjam denar od njih.Hvala
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #1 : ponedeljek, 12.01.2009 : 09:04:51 »

Na tem pod-forumu imaš vse podatke ki jih potrebuješ in še več, ampak mislim da rabiš najmanj midi paket da ga lahko vidiš.
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,107.0.html
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 12.01.2009 : 09:15:42 »

Hm, si kupil psa z rodovnikom? Imas pogodbo o nakupu?

Ce si kupil psa brez rodovnika, si pripisi posledice, tudi izgubljen denar.
Preberi clanek Zakaj rodovniški psi niso zastonj .... Pise tudi o pravilnem nakupu in o pasteh, ki te cakajo ob nakupu nerodovniskega psa. Namrec, dvomim, da je bil tvoj pes rodovniski in kupljen pri odgovornem vzreditelju, saj se v takem primeru gotovo ne bi obrnil na nas, temvec bi uredil zadeve z vzrediteljem.
Logiran

dam5
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 12.01.2009 : 09:19:01 »

kupil sem psa yorkshir terierja imam potrdilo o plačilu za psa in vse račune za zdravljenje najbolj me boli ker je ta oseba tako prostaška in agresivna
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 12.01.2009 : 09:23:53 »

Oprosti, ampak tako pac je, ce kupujes zivo bitje tam in tako, kot se naj ne bi smelo, ce hoces sam sebi in zivalim dobro.

Nakup psa je treba nacrtovati in vanj vloziti ogromno energije, saj yorkiji zivijo tudi do 15 let in najbrz si zelel zdravega mladica. Ce bi zadevo nacrtoval in psa kupoval tako, kot se psa kupuje, bi zagotovo ze zdavnaj pred nakupom videl, kaksen clovek ti psa ponuja in bi se ga na dalec izognil. Ker si ocitno psa kupil od danes na jutri in si samo takrat videl prodajalca, ko je bil sladek, saj ti je hotel uturiti mladica in od tebe pobrati denar, si se pac nasmolil, kot se nasmoli vecina kupcev, ki kupujejo pse na manj primeren nacin kot nov hladilnik.

Kaj zdaj narediti? Hm, tezko bos kaj naredil. Morda lahko prijavis na trzno inspekcijo, ce imas uraden racun o placilu. Poskusi. Tezko verjamem, da bo uspeh.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 12.01.2009 : 09:25:47 »

Zaradi agresije bi ga moral takoj prijaviti na policiji, vendar ti tam ne bi nic pomagali okrog nakupa psa ali vracila denarja.
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #6 : ponedeljek, 12.01.2009 : 09:26:02 »

Ok, če si kupil nerodovniškega psa, si si popolnoma sam kriv in kar prevzami posledice in stroške...če bi se na tem forumu pojavil pred nakupom in si prebral, kar navaja v prejšnjem postu Jana, se to ne bi zgodilo.

Če pa si slučajno kupil rodovniškega psa pri vzreditelju, potem ti svetujem, da se oglasiš pasemskemu klubu s svojo težavo in KZS.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #7 : ponedeljek, 12.01.2009 : 09:39:19 »

Ja pa saj je logično, da ni kupil rodovniškega yorkija. Noben vzreditelj, tudi najslabši med najslabšimi si ne bi dovoli kaj takega.

In z yorkiji se tole redno dogaja. Ker so majhni pa luštni pa kao super za otroke (not). Samo kakšen evro več je tako težko odštet za rodovniškega psa, kjer vsaj veš kaj dobiš.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 12.01.2009 : 09:50:09 »

Ne samo, kaj dobis, temvec tudi s kom imas opravka. Vzreditelji so "javni", znani z imeni in priimki, ce drugega ne, ve za njih KZS, prepricana pa sem, da se vsaj za silo postimani vzreditelji ne obnasajo tako, kot opisuje dam5 za osebo, od katere je kupil psa.
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #9 : ponedeljek, 12.01.2009 : 10:16:30 »

Žal se tudi med vzreditelji najdejo takšni, ki poskušajo kaj mimo pravil vzreje, lepega obnašanja in še česa.....in če se nihče ne skorajži in ne ukrepa, mu pač uspeva Sad
Logiran
dam5
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 12.01.2009 : 10:24:03 »

vem da sem si sam kriv samo če ti prodajalec postavi pogoje kako ravnat s psom pa da bodo prišli na obisk pogledat kako je pustit sem moral tudi svoj naslov kajti on mi je garantiral da je domače leglo pa da ima psičko v resnici pa je popolnoma drugače malo se še bom raspisal tudi njegove podatke ker me boli da tako dela z psički (to so ljudje brez srca gre se jim samo za denar ne pa za življenje psov)
Logiran
dam5
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 12.01.2009 : 10:35:34 »

upam da bom dobil kakšno inf. kam se obrnit.hvala
Logiran
dam5
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 12.01.2009 : 11:02:42 »

to sem zasledil na drugem forumu pa mi sedaj svetujte.

Pejt kamor kol, samo teh se izogni.
Poleg tega da ta ***** tu nategujeta folk, preprodajata še bolne pse. Vpiši v najdi.si ****, gre za iste osebe. *****.
**** je bil že večkrat zaprt, **** pa tud išče policija zaradi goljufij in pretepov.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #13 : ponedeljek, 12.01.2009 : 11:07:26 »

Glede KD Mislinja in podobnega sr**** je bilo že toliko napisanega, da res ne razumem, zakaj je zdaj, ko je škoda narejena, tako lahko vse poguglat in se obračat na forum po pomoč, prej, ko ste pa ''premišljeno'' kupovali psa, pa niste mogli preverit, pri komu pravzaprav ga boste kupili.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #14 : ponedeljek, 12.01.2009 : 11:10:26 »

Če imaš račun se lahko obrneš na tržno inšpekcijo in urad za varstvo potrošnikov. Lahko pa tudi tožiš.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines