mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 19:08:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: angleški špringer španjel
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: angleški špringer španjel  (Prebrano 41698 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #45 : sreda, 04.02.2009 : 19:44:02 »

Kolikor vem, lajanje na ukaz, valanje po tleh in prevali niso na programu nobenega od izpitov šolanih psov KZS.
Logiran
qwerty
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #46 : sreda, 04.02.2009 : 19:49:09 »

Kot primer sem dal kam grejo pol ljude in v kake skrajnosti gredo... Sem gledal ko je en kuža celo kihal na ukaz...
Drugače se opravičujem zarad šol ker nisem nikol psa v kakeršno koli šolo hotel voziti...
Sam sem vse izšolal in to tako da so bili ukazi, ki so jih znali uporabni in ne za vn metanje pred množičo češ kaj pa moj pes zna...

Zadnje čase pa opažam da bo tačke dobila cele rjave in pod gobčkom je rjava ter po vratu zadaj na hrbtni strani se ji je odtenek črne spremenil v bolj rjavkasto Grin

In med tem časom ko pišem mi ona smrči na nogah in mi jih greje Grin Cool
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #47 : sreda, 04.02.2009 : 19:49:53 »

Šolam sam psa, tako kot obe prejšnje ...

Sem istega mnenja da lovski psi ne sodijo v šolo, ampak v gozd in da se naučijo uporabnih stvari, ne pa nekih prevalov, lajanja na besedo, valanja po tleh,... itd...

Prosim, da nam prihranis nasvete in mnenja, kjer ne ves nic o zadevi.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #48 : sreda, 04.02.2009 : 19:51:24 »

Tukaj ne prenasamo dobro posplosevanja in tega se navadi takoj. Ce pises o enem skrajnem primeru, napisi, da gre za en skrajni primer in nikakor ne posplosi, da vsi lovski psi niso za v solo.
Logiran

qwerty
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #49 : sreda, 04.02.2009 : 20:00:17 »

Pravim da jih učim sam stvari ki so samoumevne za psa... Poleg, sedi, leži, tačko,... itd... Za moje pojme lovec ni za v šolo in pri dem bom ostal... Vse tri psičke ki sem jih imel oz. eno še imam so bile izšolane do meje da te pes uboga in dela na ukaz stvari ki so uporabne...
Ko jo peljem na Roglo vidim šele nagon tega psa in kam sodi, vsak kotiček bi prevohala... Pa s kravam s skor vedn sprička Grin

Je pa res da je odločitev vsakega posameznika ali bo šel pes v šolo ali ne... Vendar vem da nobeden izmed psov ki so iz istega legla kot Ajša ni šel na šolanje...
Sem se pogovarjal z gospodom ki pride kdaj na obisk z Bonijem (njen bratec) in pravi da je mel 6 psov v življenju in nobenega šolanega... Lahko greva skupaj po mestu brez povodcev in bosta oba psa vsak na svoji strani... Tisti ki vemo kako in kaj bomo za svoje pse doma poskrbeli... Meni je pri tem pomagal kinolog ki se na to spozna iz Zagorja in mi dajal nasvete kako in kaj je primerno za lovca da zna...

Zato me ne narobe razumet.. Ampak men se zdi oz. vem da bom mel še lovce in nobeden ne gre v šolo ker to je pes za v naravo!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #50 : sreda, 04.02.2009 : 20:18:43 »

Lej, nobenega smisla ne vidim, da polemizirava, ali je pes za v solo ali ne. Zelim ti le dopovedati, da ne talaj nasvetov, ki nimajo uporabne vrednosti oz. so celo zavajajoci. Dejansko, da smo odkriti, sploh ne gre za to, da hodijo psi v solo, temvec so pasje sole za izobrazevanje ljudi. In ne gre za to, da lovski psi niso za solanje, temvec je dejstvo, da srecujes same take (2, 3, 4 ali 5), ki menite, da vam ni treba v solo. Ok, nic nimam proti temu, ce ti in tvoji znanci ne greste v pasjo solo, imam pa mnogo proti, ce tukaj napises, da lovski psi niso za v solo, da se v soli ucijo prevale, lajanje na besedo in valanje po tleh, sam pa se nikoli nisi videl, kako pasja sola sploh izgleda. Pa ocitno tudi tisti ne, s katerimi se srecujes.

Prosim, da se v bodoce omejis izkljucno na pisanje o tebi in tvoji psici, "znanost", s katero se nisi se nikoli srecal, pa prepuscas takim, ki vedo vec o stvari. Tudi o paritvah in leglih, ceprav jih sele nacrtujes, nam prihrani branje. Tukaj veljajo za oglasevanje dolocena pravila, s katerimi naj bi se seznanil ob registraciji.

Kaksno srdito oporekanje mojemu pisanju ni potrebno, saj ne bo nadaljnih odgovorov.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #51 : sreda, 04.02.2009 : 20:20:27 »

Ali je za špringer španjele za pridobitev vzrejnega dovoljenja predpisana preizkušnja naravnih zasnov?

Zanima me, ker praviš, da boš imel s psico leglo. Če z njo ne nameravaš v šolo, moral bi pa opraviti preizkušnjo naravnih zasnov, da bi jo lahko paril, kako misliš to izvesti?
Logiran
qwerty
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #52 : sreda, 04.02.2009 : 21:08:05 »

Ali je za špringer španjele za pridobitev vzrejnega dovoljenja predpisana preizkušnja naravnih zasnov?

Zanima me, ker praviš, da boš imel s psico leglo. Če z njo ne nameravaš v šolo, moral bi pa opraviti preizkušnjo naravnih zasnov, da bi jo lahko paril, kako misliš to izvesti?
Pes nima rodovnika ker njena mama ni bila dovolj "zgovorna".. Pri njih ni bilo procedur, ampak je našla le samca (eden njihov družinski prijatelj iz zagreba) kateri je rodovniški in sparila... Ko smo se o tem pogovarjali ni omenjala nobenih procedur, katere je morala opraviti, ko smo se pogovarjali o leglu, ki bi ga imeli.. Gospa malo bolje te stari pozna in je rekla da ko bomo pripravljeni da ve za par odličnih samcev za parjenje..
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #53 : sreda, 04.02.2009 : 21:12:51 »

O, super, in rodil se je še en štepar.

Veliko sreče ti želim pri spravljanju na svet nerodovniških, špringer španjelom podobnih mešancev.

In by the way, dvomim, da ta gospa te stvari malo bolj pozna. Če bi jih, se ne bi šla nerodovniške reje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #54 : sreda, 04.02.2009 : 21:12:57 »

qwerty, kaksno je stalisce mojpes.neta do produkcije nerodovniskih psov, si preberi v clanku Zakaj rodovniški psi niso zastonj ... in ne omenjaj vec tukaj v nikakrsnem kontekstu paritve, legel, skratka nicesar o produkciji nerodovniskih psov, sicer se bomo poslovili, se preden smo se sploh spoznali.

Tvoje stalisce o parjenju tvoje ali katerekoli nerodovniske psice nas ne zanima, zato bodo vsi tvoji poskusi pojasnjevanja tvojega mnenja v zvezi s tem v bodoce izbrisani.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #55 : sreda, 04.02.2009 : 21:45:49 »

Jao, katastrofa  Lips Sealed

Ne bom nikoli razumela,da se ljudje (kao ljubitelji psov in določenih pasem) spravijo namreno uničevati pasmo
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #56 : sreda, 04.02.2009 : 21:47:21 »

pardon-namerno
Logiran
qwerty
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 04.02.2009 : 21:48:47 »

To delam zarad sebe... Briga me če je pes rodovniški al pa ne... Še en papir več, ki je meni nepomemben...

Ne vem zakaj jih kličete mešanci saj je njena mama in oče čisto krvna, le rodovnika nima ker je bila pretiha na nekih testih al ka je blo... V glavnem jz se ne mislim več po tem forumu stikat, ker vse kar nima rodovnika za vas ni nič...

Pol ne vem kaj bi naredl če bi najdl mešančka v vrečo zavitga in tace povezane v smeteh v Črni Gori... Mamini prijatelji so ga s sabo odpeljali domov in k veterinarju, plačali 820€ in rešili psa...

Me prav briga kar boste naredl z mojim računom tle gor... Tak so pomoje za vas psi brez rodovnika kr neki...

Uživajte tle gor...  Se raje družim z svojimi popoldanskimi prijatelji kateri ne govorimo o rodovnikih, ampak smo veseli da imamo lepe pse in da nam  na nek način popestrijo življenje...

P.S: Vidm da bi pse ki nimajo rodovnika glede na zadn odgovor pol mogl pobit po vašem mnenju Cry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #58 : sreda, 04.02.2009 : 21:53:42 »

qwerty, DA TE NI SRAM!

A se sploh zavedas, kje si tako debilne neumnosti napisal?
Klikni na tale link in poklikaj kaksno temo, pa da vidimo tvoj fris potem, ko bos morda kaj prebral http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,150.0.html. Jaz bi se na tvojem mestu po kliku na link v zemljo vgreznila in nikoli in nikdar prilezla vec pred oci kogarkoli, ki ima karkoli opraviti z najdenimi zivalmi v tujini in V SLOVENIJI.

Samo zelim si, da se ne bi tako ozkogledi osebki in nepripravljeni pogledati dlje od svojega nosu, nikoli vec pojavili na mojpes.netu. Mene je sram, da omogocam pisanje tukaj taksnim ljudem.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #59 : sreda, 04.02.2009 : 21:54:57 »

Seveda, saj smo na tem forumu sami "mučitelji".
Dragi qwerty, sem lastnica lovskega rodovniškega psa in si upam trditi,da sem za dobrobit "mešančkov" (tako pasjih kot tudi mačjih) naredila več kot boš ti kdarkoli.

Psička (mama) nima rodovnika,ker se ni skotila rodovniškim staršem z vzrejnim dovoljenjem oz. če ima rodovnik, je očitno "padla" na vzrejnem pregledu oz.na izpitu uporabnosti.
To ni nek larifari-telesne ocene in izpiti so namenjeni ohranjevanju čiste in predvsem zdrave pasme.


Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: angleški špringer španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines