mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:09:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?  (Prebrano 60640 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #135 : sreda, 11.03.2009 : 20:47:36 »

A ni lepo, da se vsi strinjamo? Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #136 : sreda, 11.03.2009 : 21:20:35 »

Tole bi pa res še rada povedala, da me ne bi slučajno kdo narobe razumel. Kar se tiče prehrane, tudi jaz nikogar ne silim v karkoli in se absolutno strinjam, da je to, kaj kdo je osebna odločitev vsakega posameznika. Debata se je na temo vegetarijanstva razvila zaradi plakata o mesu, ne zaradi vsesplošnega teženja ali podobnega. Ker pa je to pač vedno delikatna tema, je rezultat običajno vedno razdeljen na dva pola.

Če vsak naredi vsaj nekaj, je to vsekakor bolje, kot ničWink
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #137 : sreda, 11.03.2009 : 21:50:11 »

Če vsak naredi vsaj nekaj, je to vsekakor bolje, kot ničWink
Se strinjam.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #138 : sreda, 11.03.2009 : 21:51:53 »

Če vsak naredi vsaj nekaj, je to vsekakor bolje, kot ničWink

Hm, mar kdo trdi drugace?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #139 : sreda, 11.03.2009 : 21:56:09 »

Hm, mar kdo trdi drugace?

Upam, da ne Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #140 : sreda, 11.03.2009 : 22:00:02 »

Ne vem, vprasam.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #141 : sreda, 11.03.2009 : 23:18:17 »

Sem žal morala zamudit razvoj debate... in ker se je premaknila že čisto v 'spravno smer', bi edino še pokomentirala tisto trditev, da nas je preveč...
Se mi zdi, da niti ni tako važno, ali nas je 5, 6 ali 7 miljard - vsaj tako dolgo ne, dokler nas manjšina porabi večino svetovnih virov.

Razviti svet si lasti in poje 3/4 hrane, ki je na voljo (v bitvu je je še kar za nekaj odstotkov preveč), dalje le desetina svetovnega prebivalstva porabi letno kar 2/3 vse razpoložljive energije, istih 10% stoči med 200 in tisoč litrov pitne vode na dan itd. itd.
Meni to veliko pove o 'preveč' ali 'ne preveč'. In se mi zdi,  da nas dejstvo, da spadamo med to potratno manjšino res zavezuje. Pa ne zaradi mode, tudi ne zato, ker se 'splača', ampak čisto preprosto zato, ker je tako prav. In ker - če je ena manjšina sposobna tako zapackat planet - enostavno nočem verjet, da hkrati manjšina ni dovolj močna, da tudi kaj pokrene na boljše. Pa ne govorim o manjšini vegijev, ampak o vseh posameznikih, ki jim je kakorkoli mar in so pripravljeni za to tudi kaj žrtvovat (ker splača se vsaj na osebni ravni in v dolžini enega življenja dejansko ne).

Sicer se pa lahko samo še podpišem pod Kalsang (pa še kar nekaj jih je pod katere bi se lahko).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #142 : četrtek, 12.03.2009 : 09:00:46 »

Eh,... Ma saj nima smisla... Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #143 : četrtek, 12.03.2009 : 09:05:38 »

Samo eno vprasanje...ali mislite, da ce bi bili vsi na svetu vegetarijanci, da bi bilo dovolj hrane za jesti?

Ni provokacija, samo resnicno me zanima..

Sicer pa sama nisem vegetarijanka, se ne vtikam v njih in me pa prav nic ne motijo, dokler mi kdo ne zacne tezit zakaj jem meso.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #144 : četrtek, 12.03.2009 : 09:11:54 »

Jaz mislim, da bi sicer bilo več možnosti za nahranit vse človeštvo, verjetno bi bilo več obdelovalnih površin, manj obremenjeno okolje, ampak ne, žal zato ne bi bilo avtomatsko manj lačnih, ker so v svetovnem merilu že zdaj presežki - gre predvsem za nepravično porazdelitev hrane.  Undecided
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #145 : četrtek, 12.03.2009 : 09:21:00 »

A lahko razložiš, kako oz. na kakšen način bi bilo več obdelovalnih površin, če bi bili vsi vegetarijanci?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #146 : četrtek, 12.03.2009 : 09:26:23 »

Pridna, tvoje zadnje sporocilo  in vrstni red citiranja mi ni prav nic jasen. Kaj hoces pravzaprav povedati? Dabi morala zdaj zaceti debatirati o tebi? Ojoj, to pa sploh ne pride v postev.

V bistvu ne. Je bilo retoricno na tvoj odgovor/post.

Vrstni red citatov:
1- tvoj odgovor, kjer omenjas Darwina (ne prvic in zadnjic)
2- moj citat, kjer ti pravim, da Darwina ne potrebujes in da ti ni treba v vsakem drugem postu napisat, da naj beremo knjige.
3 - citat, kjer sem povedala isto, kar si kasneje oznacila kot bingo. V bistvu nima veze.
4 - nima veze (tudi tvoj post o zulju itd. nima veze), odgovor zgoraj.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #147 : četrtek, 12.03.2009 : 09:30:31 »

Kakor jst razumem razvoj debate, se je zacelo z ekstremizmom in kategoricnim zavracanjem pameti ter znanja pri tistih, ki so vegeterjanci. Na obeh straneh so ekstremi in omenjeno drustvo je tak hud primer neracionalnosti (ker dvomim, da - sploh določeni osebki v društvu - niso dovolj razgledani) in fanatizma na vegetarjanski/veganski  strani. Zal. Mecejo slabo luc na ostale.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #148 : četrtek, 12.03.2009 : 09:38:03 »

Pridna, zanima me, kaj hoces pravzaprav povedati. Iz zgornjih citatov, ki nimajo ne rit ne glave, tega pac ne razberem. Bingo ni letel nate, temvec na tocno tisto pisanje Lanabele, ki sem ga citirala. Ocitno zna le ona v tej debati moje poste brati tako kot so napisani, ceprav sem prepricana, da se v marsicem ne strinjava.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #149 : četrtek, 12.03.2009 : 10:00:24 »

A lahko razložiš, kako oz. na kakšen način bi bilo več obdelovalnih površin, če bi bili vsi vegetarijanci?
Npr. tri četrtine vseh kmetijskih površin v ZDA, večina svetovnega pridelka soje in skoraj pol žitaric se porabi za vzrejo živali. To sem mislila.
Je pa pomemben tudi drugi del mojega stavka - ne, verjetno ne bi bilo zato nič manj lačnih, vsaj dokler bodo dobrine po svetu razporejene tako neenakomerno ne.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines