mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:00:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?  (Prebrano 60686 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #30 : ponedeljek, 09.03.2009 : 08:55:48 »

No,pa da še jaz povem svoje.Na letošnji celjski razstavi so se lotili tudi mene.In sicer so mi začeli soliti pamet,če bi slučajno razmislila o tem,da bi imela dve živali v dveh boksih,ker je moj boks z merami 110cm x 80cmx80cm premajhen za dva mlada Basset Hounda.S tem,da se ta pametni gospod ni niti sklonil ali odgrnil cerade,s katero je bil pokrit boks,da bi videl,da psa v njem popolnoma normalno ležita in imata še vedno dovolj prostora.V boks takšne velikosti lahko mirno spravim dva malinoisa,vsaj vojska jih je uporabljala tako.Mi je odneslo pisker.Kakšen kretenizem!Kaj res nimajo kaj bolj pametnega za delat?
LP Tjaša
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #31 : ponedeljek, 09.03.2009 : 10:26:21 »


In kam bi kravce dali, če jih ne bi jedli ali potrebovali za mleko?


Kako to misliš, kam bi jih dali? Sej jih ni treba naprej producirat.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #32 : ponedeljek, 09.03.2009 : 10:40:14 »

Prejšnji teden je bilo tole društvo, ali karkoli so že, predstavljeno na, ne vem več, ali Tedniku ali Preverjeno. V zvezi z jumbo plakati, na katerih je slika razmesarjene goveje glave, s katerimi  ˝ozaveščajo˝ javnost o postopku klanja klavnih živali.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #33 : ponedeljek, 09.03.2009 : 10:43:51 »

Kako to misliš, kam bi jih dali? Sej jih ni treba naprej producirat.

Ne, jih ni treba.
Ampak, če gledamo idealistično in nerealno (utopično, fanatično) kot gleda tole društvo za osvoboditev živali (ali karkoli že je) in če bi se cel svet kar naenkrat nehal se prehranjevati z mesom, bi tudi goveda ne bilo več, ker ga ne bi potrebovali - tole domače govedo pa ne bi preživelo v naravi. Tudi, če bi uporabljali krave za mleko, bi z moškimi teleti ne imeli kaj početi in bi jih čakala ista usoda kot moške piščančke pri nesnicah...

Zame so fanatiki. Namesto se boriti za primeren prevoz živali, za primerne razmere pri reji in ostale dosegljive cilje, gredo v fanatizem. Vsi ljudje ne bodo nikoli vegetarijanci... Tole je čista utopija.

Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #34 : ponedeljek, 09.03.2009 : 10:49:20 »

Bi se jih pa 'produciralo' lahko vsaj bistveno manj. Da o rejnih pogojih ne zgubljam besed.

Sicer pa se mi zdi, da je sploh nesmiselno v tole temo vpeljevat vegetarijanstvo, ker temle stricem služi samo kot orodje do nekih drugih ciljev.
Gre za foro in jaz nočem past nanjo...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #35 : ponedeljek, 09.03.2009 : 10:56:11 »

Poznam društvo in njegovo delovanje, se jih ogibam na daleč, ampak če bi ta trenutek nehali producirati novo govedo, bi za preostale oz. trenutno obstoječe pač poskrbeli do konca njihovega življenja. Tako kot skrbimo za pse in mačke, pa jih nimamo (mi) za meso in/ali mleko. Ne vidim, kaj je tukaj nerealističnega. In ne vem, zakaj bi moralo govedo živeti v naravi? Saj bo človek poskrbel za tisto, kar je proizvedel ali zakrivil.

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #36 : ponedeljek, 09.03.2009 : 10:56:40 »

Aja, se pa v bistvu strinjam FŽ.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #37 : ponedeljek, 09.03.2009 : 10:58:16 »

Jaz pa s pridno Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #38 : ponedeljek, 09.03.2009 : 10:58:53 »

Kocka, je Jana na prejsnji strani dala link do posnetka.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #39 : ponedeljek, 09.03.2009 : 11:06:41 »

Nerealistično je v tem pogledu, da kmet doma ne bi imel teh živali, če ne bi od njih nič imel. V Sloveniji je približno 460.000 glav goveje živine in približno 700.000 glav prašičev... Če jih kmetje ne sprejmejo za domače živali (vzdrževanje namreč stane), potem jih težko daš v posvojitev po mojem. Sicer pa je taka debata nekonstruktivna, utopična, idealistična in fantična - kot so tudi želje določenih fanatikov, da bi vsi na svetu jedli le zelenjavo... Naj se že enkrat sprijaznejo - to ni mogoče in zato me tudi jezi, da se izgubljajo besede na takih stvareh, ko bi lahko to energijo raje vložili v boj za izboljšanje razmer pri reji in prevozih...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #40 : ponedeljek, 09.03.2009 : 11:15:15 »

Ne, jih ni treba.
Ampak, če gledamo idealistično in nerealno (utopično, fanatično) kot gleda tole društvo za osvoboditev živali (ali karkoli že je) in če bi se cel svet kar naenkrat nehal se prehranjevati z mesom, bi tudi goveda ne bilo več, ker ga ne bi potrebovali - tole domače govedo pa ne bi preživelo v naravi. Tudi, če bi uporabljali krave za mleko, bi z moškimi teleti ne imeli kaj početi in bi jih čakala ista usoda kot moške piščančke pri nesnicah...

Zame so fanatiki. Namesto se boriti za primeren prevoz živali, za primerne razmere pri reji in ostale dosegljive cilje, gredo v fanatizem. Vsi ljudje ne bodo nikoli vegetarijanci... Tole je čista utopija.



Se strinjam, da jutri ne bodo postali vsi vegetarijanci ali vegani, zato so meni vprašanja, kaj bi bilo, če bi vsi postali vegiji tako butasta, da je škoda sploh odgovarjat na njih. Jutri NE bodo vsi postali vegetarijanci, zato problema, kam z preveliko populacijo klavnih živali ni. Ker pa omenjeno društvo dejansko odgovarja na taka butasta vprašnja, dobimo še bolj butast odgovor, kar je škoda. In seveda se v tem z njimi ne strinjam, pa marsikateri vegi tudi ne. Skratka, se pridružujem mnenju pridne in FŽ in se mi zdi še bolj butasto, kot samo odgovor, vprašanje kam z živalimi, če jutri postanejo vsi vegiji. Mislim, prosim no. Roll Eyes
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #41 : ponedeljek, 09.03.2009 : 11:17:33 »

V tem se popolnoma strinjam s tabo.

Vprašanje pa je vseeno mimo - če bi teoretično vsi ta trenutek nehali jesti živali, bi bila to posledica spremenjenjega odnosa do živali (vseh ljudi hkrati). In potem ne bi bilo več vprašanja koristi.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #42 : ponedeljek, 09.03.2009 : 11:19:19 »

Uf, prehitro oddala. "Strinjam se z odgovorom" se nanaša na post od Teski in seveda naknadno tudi Mel.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #43 : ponedeljek, 09.03.2009 : 11:20:52 »

Kocka, je Jana na prejsnji strani dala link do posnetka.
Uh, pa res, nisem brala vsega.
Vidim zdaj, da je debata itak že na to temo.... Smiley
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #44 : ponedeljek, 09.03.2009 : 11:24:47 »

Saj kaj pa mislite, da sem vam želela povedati??? Da butasta vprašanja, komentarji in tovrstni fanatizem, lahko rodijo le butaste odgovore in komentarje. In zato:

Sicer pa je taka debata nekonstruktivna, utopična, idealistična in fantična - kot so tudi želje določenih fanatikov, da bi vsi na svetu jedli le zelenjavo... Naj se že enkrat sprijaznejo - to ni mogoče in zato me tudi jezi, da se izgubljajo besede na takih stvareh, ko bi lahko to energijo raje vložili v boj za izboljšanje razmer pri reji in prevozih...
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines