mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:12:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?  (Prebrano 61309 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #90 : sreda, 11.03.2009 : 09:34:42 »

Aja, se glede sledenja "manjsini". Marsikdo v tem primeru ni drevo, temvec leming, smer pa ni gozd, ampak prepad.

PS: Ja vem, da se ne mecejo kar tako na slepo dol...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #91 : sreda, 11.03.2009 : 10:06:08 »

Ce bi BBC o nas posnel tak dokumentarec kot ga je o psih,... In ne, nismo se znasli, uspesni smo samo v nasih glavah in to naso kobajagi uspesnost opravicujemo na tisoc in en nacin. Darwin in evolucija je en primer.

Ok, dejmo začet drugače. Kako se meri uspešnost vrste?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #92 : sreda, 11.03.2009 : 10:19:57 »

Sem ze napisala, da se mi o tem ne da debatirat in tudi ne bom.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #93 : sreda, 11.03.2009 : 10:27:56 »

Hm. Jst nisem zasledila, da se ti ne da. Ker uspešnost vrste ni intuitivna in nima veze s tem, kakšni se zdimo sami sebi. Niti nima veze s tem zakaj nekdo nekaj dela.

Ampak, če se ti da komentirat, ne pa argumentirat, bo verjetno že prav tako.  Saj je tako ali tako vse brez veze, ker gremo tako ali tako v prepad. Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #94 : sreda, 11.03.2009 : 10:35:52 »

O Darwinu se mi pa trenutno res ne da, lahko ti samo priporocim, da vzames v roke kaksno knjigo o evoluciji. Pa o rastlinah tudi.

Razlaga: ne da se mi debatirat o Darwinu, evoluciji in tem kaj in kako rastline cutijo in cesa ne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #95 : sreda, 11.03.2009 : 10:36:51 »

Pa tudi ce bi se mi dalo, nima smisla, saj itak vsako mojo besedo, stavek, poved, sporocilo... obrnete naokrog sebi v prid in udrihate po necem, cesar sploh zapisala nisem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #96 : sreda, 11.03.2009 : 10:37:21 »

A mi lahko nekdo odgovori, zakaj vedno o rastlinah debatiramo, ko je govora o vegetarijanstvu/veganstvu?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #97 : sreda, 11.03.2009 : 10:42:12 »

Zato, ker je veganstvo oz. vegetarijanstvo iz nekega etično/moralnega vidika pristransko do rastlin, ki so tudi ziva bitja. O teh stvareh se da ful debatirat. Zato, ker to pomeni, da sami določimo pomembnost bolečine in zaznavanja.

Pa še dobra kontra je  Wink

Nanook - za odgovor na moje vprašanje (ki bi mogoče argumentiral tvojo trditev, da ljudje nismo čisto nič uspešni) ne rabiš debatirat o Darwinu.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #98 : sreda, 11.03.2009 : 10:46:19 »

Pridna, kje te cevelj zuli? Ce ves kaj o evoluciji, potem ti je odgovor na vprasanje kako se meri uspesnost vrste, jasen in torej moje razlage evolucije in vsega kar spada zraven, ne potrebujes, je tako? Ce pa ne ves nicesar, pa vzemi knjigo v roke. Ja, je hudo, ko zmanjka argumentov in je edina moznost obracanje besed sogovornika... Pravzaprav pomanjkanje argumentov niti ni potrebno, v tejle temi je obracanje besed pravi "sport"...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #99 : sreda, 11.03.2009 : 10:58:13 »

Če nekaj znaš, potem znaš to povedat tudi širšim množicam in ne opletaš z Darwinom in knjigami. Sprašujem te zato, ker če veš, kaj pravi Darwin, ne vem, kako lahko napišeš, da nismo uspešni? Ne rabim obračat tvojih besed, si sama napisala in da se malo spomniš, je tule tvoj citat:

Ce bi BBC o nas posnel tak dokumentarec kot ga je o psih,... In ne, nismo se znasli, uspesni smo samo v nasih glavah in to naso kobajagi uspesnost opravicujemo na tisoc in en nacin. Darwin in evolucija je en primer.

Men je moj čevelj čisto prav in me nikjer nič ne žulji. Zanima pa me, zakaj je potreben tak ekstremizem (sploh, če to že nekomu drugemu očitamo):


A se da zastopit, da clovek svinja neglede na to, kaj je? Da je ena izmed glavnih tezav ta, da nas je enostavno prevec. Da pozremo ogromno vode, na tak ali drugacen nacin, s flancami ali brez njih? Da s pomocjo zdravstva "okrog prinasamo" selekcijo, ce se grdo izrazim? Da bi bila najbolj idealna stvar po moje ena ornk pandemija cesarkolize?


V bistvu bi samo rada razumela tvoj negativizem in konec koncev tvoje poste.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #100 : sreda, 11.03.2009 : 10:59:50 »

Aja, pa a mi nekdo pove kaj hudiča so to flance?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #101 : sreda, 11.03.2009 : 11:02:51 »

Aja, pa a mi nekdo pove kaj hudiča so to flance?

     flancáti  -ám nedov. (á ȃ) pog., ekspr. vsebinsko prazno, dolgovezno govoriti: ne zna drugega kot flancati --> iz tega izhaja samostalnik flanca.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #102 : sreda, 11.03.2009 : 11:05:13 »

O bolečini pri rastlinah in dojemanjem le te, bi se res dalo debatirati na dolgo in široko, zato bom samo na kratko rekla, da se mi zdi primerjanje živali in rastlin le en slab poskus neke "kontre" vegijem Wink. Zaenkrat namreč ne poznamo nobenega znanstvenega razloga da bi verjeli, da imajo rastline zavest, čustva, ali da so sposobne trpeti, za živali pa to imamo in to vidimo. Pri bolečini gre za točno določen biološki pojem, za katerega je potreben živčni sistem, tako za zaznavanje, dojemanje in reagiranje nanjo, česar pri rastlinah preprosto ni, kar pa spet ne pomeni, da niso žive - temu nihče ne oporeka, ampak primerjanje z živalimi je nesmiselno. Saj mislim, da to vemo vsi. Smiley

Poleg vsega, pa mi je fajn smešno, ko se vegijem očitajo rastline ravno s strani vsejedcev - ali veste, koliko več rastlin "pojeste" vi, ko jeste meso? Wink Ta je namreč popapala veliko več rastlin, kot jih npr. jaz Wink Torej smo v vsakem primeru bolj "prijazni" do rastlin, tudi mi Wink
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #103 : sreda, 11.03.2009 : 11:06:21 »

pridna, flanca je (pogovorno) tudi sadika neke rastline, npr paradižnika  Wink
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #104 : sreda, 11.03.2009 : 11:20:57 »

Aha, hvala Cats, tega nisem vedela.

Mel, ampak točno to je pristransko. To kar vemo ni nujno res. Na kratko to pomeni, da mogoče samo nimamo znanja, ki bi nam dopuščalo, da zaznamo trpljenje in bolečino živih bitij, ki so drugačne od nas. Definicija bolečine izhaja iz nas samih.

O nesmiselnosti primerjave se strinjam.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines