mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:49:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlogi za spremembe v organizaciji in delovanju KZS
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predlogi za spremembe v organizaciji in delovanju KZS  (Prebrano 23998 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #45 : ponedeljek, 30.03.2009 : 11:21:38 »

Kavcic.
Logiran

bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #46 : ponedeljek, 30.03.2009 : 15:02:50 »

g. Blaž Kavčič je novi predsednik KZS
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #47 : ponedeljek, 30.03.2009 : 17:19:27 »

g. Blaž Kavčič je novi predsednik KZS

A je to isti Kavčič, ki kot predsednik Državnega sveta govori o tem, da je Hrvaška dedič NDH?

A obstaja kakšna možnost, da bi ostala članica svojega kinološkega društva, a ne bi bila članica Kinološke zveze?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #48 : ponedeljek, 30.03.2009 : 19:02:53 »

A je to isti Kavčič, ki kot predsednik Državnega sveta govori o tem, da je Hrvaška dedič NDH?

A obstaja kakšna možnost, da bi ostala članica svojega kinološkega društva, a ne bi bila članica Kinološke zveze?


Se opravičujem, ker sem v svojem ogorčenju postavila vprašanje, preden sem šla brat statut.
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #49 : ponedeljek, 30.03.2009 : 20:21:23 »

To je ta pravi g. Kavčič  Smiley

KLIK

Lp,
Eva
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #50 : torek, 31.03.2009 : 08:37:13 »

Torej iniciativni skupini le ni uspelo tisto, kar so si ocitno zastavili s forumom, spletno stranjo in mailanjem (najbrz se s cim).

Ok, gremo dalje. Upam, da se bodo cim prej zacele odvijati zadeve iz Kavcicevega programa. Za zacetek bi bilo super, ce uradno dajo na kzs stran podatke o novem predsedniku in upravnem odboru. Pa tudi o evropski razstavi 2010, saj le-te podatke zaenkrat lahko ogledujemo le v realizaciji Dagmar Klein na naslovu http://www.eurodogshow2010.com. Tudi sodnisko listo.

Pa se sicer pozno obvestilo:
Danes ob 17h bo v Celju v Hermanovem brlogu otvoritev razstave "Kraški ovčar pri Hermanu Lisjaku".

več TUKAJ
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #51 : sreda, 01.04.2009 : 17:41:54 »

Na KZS so ekspeditivni in na njihovi spletni strani lahko ze preberemo:

Upravni odbor:

mag. Blaž Kavčič
predsednik
 
člani:
Aleksander Svetelšek
Marjan Gselman
Iztok Trček
Alenka Pokorn
Jožef Verčko
Aleksander Česnik
Andrej Kočar
Maja Korošec
Andreja Novak
Jože Vidic

Nadzorni odbor:

Franc ŠTERMAN
Jožef GRAH
Angel VIDMAR

Cestitam vsem za izvolitve!

Pa se eno obvestilo je gor:
Kinološka zveza Slovenije obvešča javnost, da spletna stran Evropske razstave psov 2010 v Sloveniji, ki je objavljena na različnih spletnih portalih in v elektronskih sporočilih, ni uradna spletna stran te prireditve in ni veljavna.

Spletna stran za Evropsko razstavo 2010 je v pripravi in bo objavljena v okviru strani kinoloska-zveza.si ali slo-dogs.com. Tako tudi sodniska lista ni verodostojna.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #52 : petek, 10.04.2009 : 00:01:26 »

Glede na naslov te teme predlagam, da si po klubih (so pod okriljem KZS in vzreja je "temeljna kinoloska dejavnost", kot imajo zapisano v Pravilniku o strokovnem delu KZS) pogledajo KLIK in bodo ugotovili, da KZS ni bog i batina in da se da lastnike vzrejnih psov in psic prav lepo in po hitrem postopku pritisniti k tlom - beri: jim prepovedati vzrejo.
Ce lahko v Klubu 5 dajo enoletno vzrejno prepoved plemenjaku aljaskemu malamutu, ker je naskocil psico brez vzrejnega dovoljenja, potem najbrz tudi drugod ne bi smeli imeti vecjih problemov. Najbrz manjkajo samo "jajca" in malo manj "nevtikanja" v zadeve, ki se jih se kako ticejo.
Namrec, zelo pogosto je slisati "kdo je kaj postrani naredil", vendar v isti sapi tudi, da ni veliko moznosti za ukrepanje, da je za vzrejne prepovedi pristojna KZS, tam pravijo, da so pristojne vzrejne komisije pri klubih, tam spet, da veljajo pravila samo za njihove clane ..., o vzrejnih prepovedih pa smo zdaj le tu in tam zasledili kaksen zapis, bolj kot izjeme in ne pravilo za tiste, za katere se (ve in) ugotovi, da so krsili osnovne vzrejne "predpise".

Torej, predlagam, da naredijo vzrejne komisije malo reda Smiley. Morda obcasen pogled po spletnih oglasnikih, pa niti prijave kot podlage za presojo o vzrejnih prepovedih ne bodo potrebne.

Me pa zanima se dvoje (hipoteticno, da ne bom dobila ze jutri 50 mailov z vprasanjem, o kom pisem Tongue):
1. Kaksno je mogoce ukrepanje kluba (ali KZS) v primeru, da se ugotovi, da slovenski vzreditelj s psarno (ali brez) stepa mladice z nerodovnisko psico (mi je jasno, da njej ne morejo dati vzrejne prepovedi) ali daje nerodovniskega samca za naskok? Seveda ima poleg nerodovniskih psov tudi rodovniske in regularno vzreja.
2. Kaksno je mogoce ukrepanje, ce se ugotovi, da vzreditelj, ki vzreja pod okriljem KZS, tudi preprodaja pse iz drugih drzav (upam, da nam je vsem jasno, da ne mislim prodajo psov, ki so jih dobili za skok, ali za prodajo psa, ki ga je samo transferiral iz prijateljske psarne do slovenskega kupca in podobne stose)?

Vprasanje, kako vzreditelji poskusate kupcem vasih psic in psov prepreciti paritve brez vzrejnih dovoljenj, je pa ze za drugo temo. Wink
Logiran

Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #53 : petek, 10.04.2009 : 08:20:08 »

Jana, samo eno malo dopolnilo. Vzrejne komisije so strokovne komisije v okviru delnih zborov sodnikov, odgovorne njim in komisiji za strokovna vprašanja. Strokovna komisija izreka vzrejno prepovded psu, komisija za strokovna vprašanja pa vzreditelju.

Lp, Mojca
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #54 : petek, 10.04.2009 : 23:54:05 »

Odgovor na 1. vprašanje:

Vzreditelji, ki štepa nerodovniške mladiče se izreće vzrejna prepoved za dotično pasmo. Kar v bistvu nič ne spremeni. Mirno lahko naprej štepa nerodovniške mladiče, z rodovniško vzrejo pa se lahko ukvarja pri drugi pasmi.

In zakaj vzrejne komisije cincajo? V našem klubu mi je bilo pojasnjeno, da zato, ker jih KZS v nobenem primeru ne krije in da po enem od pravilnikov KZS vzreditelj, ki mu ni všeč izrečeni ukrep, vzrejno komisijo toži na sodišču. KZS tovrstnih pritožb po pravilniku ne sprejema in ne rešuje. Torej se KZS potemtakem distancira od vsakršne odgovornosti ali ukrepa.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #55 : sobota, 18.04.2009 : 16:56:59 »

Hvala, Peibie, je zadeva videti kar silno zapletena Smiley

Bolj, kot premisljujem o teh vzrejnih prepovedih, bolj mi nekako tolce ven nesmisel prepovedi vzreje s posamezno zivaljo ali pasmo in ne prepoved vzreje vzreditelju.
Konkreten primer je zgornja prepoved Kluba 5. Ok, mi je jasno, da ima verjetno lastnik samca, ki je fasal vzrejno prepoved, samo tega samca in ga je prepoved usekala v celoti v njegovih vzrejnih ambicijah. Lahko si kadarkoli umisli v "prepovedanem letu" kaksnega plemenjaka pripeljati od drugod in ga ponujati za skok. Kaj je reseno? Kdo je kaznovan? Imamo verjetno mnogo takih primerov (kuloarji so jih polni vsak dan) med vzreditelji, ki imajo vec psic/psov in jim taksna prepoved ne pride do zivega, oz. ima en klinc kaj ucinka.

Kaj je potrebno, da se izda prepoved vzreje vzreditelju za vse pasme, torej generalna prepoved nekemu vzreditelju (in njegovemu partnerju) za nek dolocen cas? Gre seveda za prepoved vzreje pod okriljem KZS, torej prepoved slovenske rodovniske vzreje. Izpred nekaj let je bila ena taka kar precej odmevna, ne vem pa, kaj je bil razlog, oz. me zanima na splosno, kaj je lahko razlog za taksno prepoved. Recimo, nekdo ima vec pasem, nekaj z rodovniki, nekaj brez, ima psarno, vzreja pod FCI, nekaj redi izven vseh pravil, prodaja pse tuje reje, torej preprodaja ... in poleg rodovniskih psov nekaj pasem se da vsepovsod (tudi ta trenutek) kupiti tudi njegove nerodovniske pse neke druge pasme. Kdo je zdaj tisti, ki krsi pravila? Nerodovniska psica? Hm ... V mnogo primerih so prirocni izgovori, da se ne da ukrepati proti ljudem, ki niso "clani clanic". No, pa so in ocitno so zazeljeni v vrstah tistih, ki bi si zeleli stvari spremeniti in jih postaviti na pravo mesto.

Mnenja sem, da je prepoved vzreje nekemu psu/psici najbrz brez veze, saj je za vse, kar se v smislu vzreje z nekim psom/psico dogaja, odgovornost vzreditelja in njegova volja ter odlocitev je, s kom in kdaj bo paril in kaj bo pocel. Psi nimajo "prava glasanja", pa vendar "odgovarjajo" za dejanja svojih lastnikov, medtem ko le-ti lahko z drugimi psi, ki niso pod vzrejno prepovedjo, pocnejo, kar jih je volja. In ljudje niso neumni, zato je upanje, da ne bodo do konca izkoristili lukenj in moznosti, jalovo.

Prav tako je precej nenavadno, da so v vrstah vzrediteljev ljudje, ki evidentno delajo grdo s posameznimi psi. Je se precej ziva ena od takih zgodb. Pa so v splosni kinoloski javnosti se vedno cenjeni vzreditelji in kinologi. Narobe obrnjen svet? Zame zagotovo.

Saj vem, da ni enostavno, upam pa lahko, da se bo enkrat dalo reci bobu bob in bodo na eni strani tisti, ki delajo tako, kot pise v pravilih in nic postrani, in na drugi strani vsi ostali. In da se bo jasno in uradno povedalo, kdo je kdo in kdo kam spada.
Upanje umre zadnje.
Logiran

Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlogi za spremembe v organizaciji in delovanju KZS
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines