mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 12:30:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: bruhanje  (Prebrano 54067 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #45 : torek, 15.02.2005 : 20:53:16 »

No, sedaj že morebiti veste kaj bi lahko bil vzrok. Dieta je drugače kuhan (razkuhan) riž, piščanec, če ga prenaša ali pa dietni briketi, popestren jedilnik pa jaz smatram, jogurt, naribana jabolka, kuhan riž, če vse to normalno prenaša, da ne dobiva samo briketov. No pa sedaj tako ali tako že skoraj veste kaj je vzrok tako, da ti bo dal nadaljnje nasvete veterinar.

Naj pa povem, da je tudi moj! imel takšno bruhanje z rumeno tekočino, pred časom. Imel je tudi drisko. Vse to se je zgodilo, ko smo prišli z razstave, takrat je zbolel, kot da bi pokasiral kakšen virus... Čez 3 dni je bilo pa po dieti že kar ok.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #46 : torek, 15.02.2005 : 22:19:41 »

Tako,mi smo prišli s klinike(ob 9ih).Rina je samo da so se vrata odprla(od kletke) zletela ven,pa je mela še un od infuzije na seb...in je strgala dol :oveselje pač.... :)Jutri zjutraj mora še enkrat na infuzijo in potem bo zdrava Cheesy

hvala vsem ki ste stiskali pesti za Rino Kiss

lp,
Nina
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #47 : torek, 15.02.2005 : 22:44:08 »

Kaksna pa je bolj natancna diagnoza? Se je zastrupila s kaksno packarijo ali kako?
m.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #48 : sreda, 16.02.2005 : 15:50:30 »

Natančno se ne ve.Naj bi blo zaradi gnoja,ki ga je pojedla na sprehodu(nedelja zjutraj).
Drugače pa je že živahna Cheesy

lp,
Nina
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #49 : sreda, 16.02.2005 : 20:37:51 »

Rincy svetujem ti, da jo imaš v tem času na poljih in travnikih na povodcu in ne pustiš, da karkoli pobira iz tal, liže ali pije iz luž. Očitno se je začela sezona umetnih gnojil. Zdeva je lahko precej nevarna, mojadva sta se lasnko leto po vsej verjetnosti zastrupila z Gaučem.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #50 : sreda, 16.02.2005 : 21:01:41 »

andi

Hvala za nasvet.Rino sem nameravala zdaj imet na povodcu,dokler se ne odvadi jest po tleh.Sicer pa na ta travnik,na katerega hodimo vsak dan ni gnojil(samo trava).V nedeljo zjutraj je bila na nekem polju in zgleda da je nekaj pobrala Undecided
Zdaj je že uredu....danes je bila že na dveh krajših sprehodih.Jedla je 3× na dan(dietna hrana evkanuba za pse s prebavnimi motnjami-kupili pri veterinarju).Jutri pa lahko začne z briketirano hrano,a vseeno mora še jemat antibiotike 2× na dan!

lp,
Nina
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #51 : četrtek, 10.03.2005 : 16:41:41 »

Hojla!  Grin

Ker ima naš čivavek tudi občasno želodčne težave, me samo zanima kolikokrat vi dajete LCA jogurt vašim psom, ker bi tudi mi preventivno poskusili s tem?

LP
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #52 : petek, 18.03.2005 : 22:41:11 »

Nikogar ne mislim strašiti ali kaj podobnega...če vaš pes začne bruhati....ni nujno, da spoh ima polen želodec. Začne tako- občasno, mu je ponoči slabo, vedno išče travo. Potem je pa to kar -recimo 1x ali2x tedensko bruha   in ko izbruha kar je pojedel mu je še vedno slabo in se ,,pase po travi,, in se mu želodec še kar krči pa čeprav ni več ničsar za izbruhat.
Določene vrste tumorjev izločajo toksine, ki uplivajo/dražijo želodčno sluznico (tudi črevesno) in je to lahlko vzrok bruhanja.
Lca jogurt, ali kak drug probiotičen izdelek - actimel, kefir naprimer je čist vredu. Moj poje en tak lonček dnevno, zmešan z otrobi in kakšno suho slivo. Na začetku mu dajte čisto malo, če ni mogoče preobčutljiv na mleko in dobi drisko.

Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #53 : ponedeljek, 09.05.2005 : 16:22:39 »

PetraS, ko si ravno omenila tumorje. Naša psička tudi včasih bruha samo spenjeno, rumeno slino (verjetno kislina), vendar to kakšen dan, potem pa je zopet normalno. Ni, da bi se ponavljalo 2, 3 dni zapovrstjo. Misliš, da bi lahko šlo za tumor?  sram
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #54 : torek, 10.05.2005 : 13:34:24 »

Ne ampak rahel gastritis po vsej verjetnosti. Pri tumorju ima ponavadi tudi slabši apetit.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #55 : torek, 10.05.2005 : 15:35:32 »

V redu HVALA Lanabela!!!
Tudi jaz mislim, da ni panike, ker drugače je pravi vragec in ne kaže znakov bolezni.  Wink
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #56 : torek, 10.05.2005 : 17:47:20 »

Naša Fabija pa ponavadi na začetku pomladi (ko se pokaže trava) kar precejkrat bruha. Išče travo in jo je, potem pa bruha. Včasih pa šele potem, ko po travi doma poje brikete in potem vse to izbruha. Nato spet normalno je naprej. A je to normalno?
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #57 : torek, 10.05.2005 : 22:35:56 »

Sicer naj ne bi bilo narobe, če se to zgodi enkrat. Vendar, če se to ponavlja se raje oglasi pri veterinarju. Ali si prepričana, da je to samo spomladi, ali je mogoče kriv kateri drugi dejavnik? Psičko opazuj, mogoče ji ne paše določena vrsta hrane, briketov. Naša na primer že kot mladiček ni prenesla polente, in nekih briketov, vendar se ne spomnim sedaj katerih.
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #58 : sobota, 21.05.2005 : 10:52:21 »

Živjo!
Mene zanima, če lahko damo naši psički kakšen čaj ali kaj podobnega proti bruhanju Huh, saj se ji je to kar nekajkrat zgodilo in verjetno je krivo razpršilo proti klopom Undecided.

lp ana
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #59 : sobota, 21.05.2005 : 14:45:46 »

Najprej moraš ugotoviti, kaj je vzrok bruhanja. Menda ni pojedla razpršila proti klopom Shocked Shocked? Če bruha, ker je travo, ni to nič hudega. drgače pa proti bruhanju dajemo tablete Reglan (samo na recept). Ampak, kot sem rekla: najprej vzrok.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines